Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0688 17:25:59
EUR 34.8557 17:25:59
USD 32.5877 17:25:59
ALTIN ONS $2389.5800 17:25:59

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş son günlerde yükselişini istikrarlı bir şekilde devam ettiriyor. Bu yükselişin FED'in paranın musluğunu kısacağını resmi olarak belirtmesinden sonra gelmesi ise ayrı bir husus. Hatırlarsanız aylardır farklı bir dönemin içinde olduğumuzu ve FED sıkılaştırmaya gitse bile değerli metallerin yukarı yönde tepki verebileceğini dile getiriyorum. Şu an bu dönemin başlangıcında olabiliriz. Önümüzde hala önemli seviyeler var. Özellikle 25 ve 26.50ler yukarı yönde kırılabilirse hareketin daha güçlü bir momentum ile devam edeceğini düşünüyorum.

Ayrıca ETF yatırımcısı grafikte de görüleceği üzere net alım yönünde beklemeyi sürdürüyor. Muhtemelen ETF'lerdeki bu olumlu beklentiyi güçlü tutan sebep altyapı paketinin geçmesi ile beraber sanayi kullanımı en yoğun metallerden biri olan gümüşe olan talebin artacağı, ki haklı bir sebep. Hatırlanırsa bu konuyla ilgili çok detaylı bir not paylaşmıştım yaklaşık 1 sene kadar önce. Yenilenebilir enerji sektöründe gümüşün rolüyle alakalı ve o notta talebin 2030'lara kadar 2 katına çıkacağı ifade ediliyordu. Dolayısıyla ben genel mana da değerli metallerin taşınması gerektiği fikrimi koruyorum. Nitekim yaklaşık 1 ay kadar önce gümüş alımı yapıyorum dediğimden bu yana ONS bazlı %11.75, TL bazlı %23.50 bir kazanç oldu. Herhangi bir satış ya da kar realizasyonuna gitmedim henüz (opsiyonlar hariç- vadeden dolayı). O yüzden orta- uzun vade de değerli metalleri portföyümde tutmaya devam edeceğim. Herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (27)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

irfan1 ()

Hocam sorum nasıl gelmiyor size. gumus alım satımıni dolarla mi TL ile yapmalıyız avantaj dezavantaj nedir?

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Merhabalar, sağolun. 25.50 önemli dirençlerden birisi. Ben hareketin yukarı yönlü devam edeceğini düşünüyorum orta vade de. Ancak burada not edilmesi gereken bir nokta FED'in 15'ten 20'ye çıkıp çıkmayacağı. Eğer güçlü NFP ve CPI görürsek muhtemelen tapering inbüyüklüğü arttırılacaktır ki bu durumda fiyatlamalarda değişiklik olması hayli muhtemel. O yüzden Aralık toplantısındaki bu riski göz önünde bulundurarak ilerlemekte fayda var. Ben kendi adıma henüz bir kar realizasyonu yapmadım. Ancak alım yaptığımızdan bu yana hem TL olarak hem de dolar olarak kısa sürede güzel bir kar elde ettik. O yüzden kar realizasyonu da düşünülebilir en azından kademe olarak. Kişinin tercihine kalmış. Selamlar.

dora için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Merhabalar, sağolun. 25.50 önemli dirençlerden birisi. Ben hareketin yukarı yönlü devam edeceğini düşünüyorum orta vade de. Ancak burada not edilmesi gereken bir nokta FED'in 15'ten 20'ye çıkıp çıkmayacağı. Eğer güçlü NFP ve CPI görürsek muhtemelen tapering inbüyüklüğü arttırılacaktır ki bu durumda fiyatlamalarda değişiklik olması hayli muhtemel. O yüzden Aralık toplantısındaki bu riski göz önünde bulundurarak ilerlemekte fayda var. Ben kendi adıma henüz bir kar realizasyonu yapmadım. Ancak alım yaptığımızdan bu yana hem TL olarak hem de dolar olarak kısa sürede güzel bir kar elde ettik. O yüzden kar realizasyonu da düşünülebilir en azından kademe olarak. Kişinin tercihine kalmış. Selamlar.

dora için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

dora ()

İyi günler @shaokahn bey nasılsınız? yorumlarınız çok değerli sürekli takipteyim. suan ki durum için düşüncelerinizi çok merak ediyorum. dolarda artık direncte miyiz yoksa yükseliş devam mi sizce?

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Güncelleme: 5 hafta önce gümüş alımı yaptığımızdan bu yana dolar bazında %14.50, TL bazında ise %38.70 getiri sağlamış durumda. Değerlendirebilen arkadaşlar bir nebze faydalanmıştır umarım. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

sorun değil sağolasınız Hocam zaten küçük bir meblağ alacakmış rose grafiği mantıklı geldi yönlendirdik.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Pek bildiğim ve üzerinde araştırma yaptığım coinler değil. O yüzden bir şey diyemem. Binance TR'de hangi coinler var onu da bilmiyorum maalesef. O yüzden bir öneride de bulunamam. Fakat haftalık olarak paylaştığım kendi portföyüme bakıp ekleyip çıkardıklarıma göre benzer bir yol izleyebilirsiniz. YTD. Selamlar.

RXZ5K2 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Eğer stoplu dediğinizi işlemi futures piyasasında yapıyorsanız, ucuz coinleri beklemekten ziyade hacimli olan ve trende ortak olmuş coinleri trade etmenizi öneririm. Malum her 8 saatte bir funding fee ye maruz kalacaksınız ve yerinde sayan coinler hem uzun süre cepten yiyor hem de beklenilen yükseliş gelmediği takdirde ekstra bir zarara yol açıyor (ICP'de gördüğümüz gibi). Tabi yine de karar size kalmış, selamlar :)

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Hocam bir arkadaşım için binance tr de kısıtlı ürün içinden rose one vet dedik sizin önerebileceğiniz kısa vade neler olabilir

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Tesekkur ederim hocam stoplu denemek istedim bakalim hayirlisi patlamazsa stop 5 ay yine beklerim saygilar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Reef benim de takip ettiğim ara ara portföye ekleyip çıkardığım bir coin. Proje olarak güzel. Ancak bir türlü güçlü bir yükseliş yakalayamadı. Bence hala önünde bir yükseliş potansiyeli var. Ancak ben piyasanın dinamikliğinden dolayı portföyü daha farklı coinler üzerine kurdum ve REEF'i eklemeyi düşünmüyorum şimdilik. O yüzden taşıyıp taşımamak size kalmış. Selamlar.

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Iyi akşamlar hocam 1 reef yorumu ala bilirmiyim bu bogada gideri varmi yoksa yapacagi bukadarmiydi saygılar

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Çok sevindim. Güzel günlerde değerlendirmek kısmet olsun :) Selamlar.

Bastaklıbebe için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Bastaklıbebe ()

Hocam sayenizde hem gümüşte hem altında hemde kripto da ilk kez para kazandım, çok çok teşekkür ederim,
İyiki varsınız.

0BeğenmedimŞikayet

POLAT24 ()

Ustam gümüş onsta beklentiniz nedir? Nereye kadar gidebilir? Selamlar.

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ek güncelleme: 1 ay önce gümüşü aldığımızdan bu yana ons bazında 13.50%, TL bazında 25% getiri sağlamış durumda. Umarım birilerinin işine yaramıştır. Selamlar.

1BeğenmedimŞikayet

petrolcu1978 ()

Laf ebeligine gerek yok muhterem, benim grafik vs vs bilgim olsa zaten yazar çizer yorum sayım 15 te kalmazdi
Senin gibi çok kişi ki bende dahil zararda kaldık , zarar ettik , yeri geldi 1 günde 5-6000 kazandığım oldu.
Bak güzel kardesim son dususte 15 000 zararın oldu, bir aekilde çıktık kurtardık, ama ben onursala ne slave nede başka birilerine laf etmedim. Para benim param, alan satan benim. Bu insanlar gece gunduz grafik atıyorlar. Vakitlerinde yiyorlar , değerlendiriyorlar. Sen bir soru sorup cevabını alıyorsun.
Asr ye , çeliğe , şimdi shoinin hocaya herkese laf ediyorsun. Beni Allah'a havale ediyorsun da bu adamlar ve bu adamları takip eden kişiler seni ne yapsın. Kusura bakma elbetteki el üstünde tutmayacagiz.
Yanlız Allah'ta şahit tek isteğim herkes kazansın , sen bizlerden daha çok kazan.
Ama lütfen herkes takip edecegi kişiyi iyi seçsin, seçim çünkü senin kararın. Doğru veya yanlış sorumlusunu bulmak istiyorsan aynaya bakmak lazım diye düşünüyorum.
Allah'a emanet olun, hayırlı ve helal kazançlar.

kaybedenler için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kaybedenler ()

@petolcua978 Siz 2019 üye olmuşsunuz ve şu ana kadar yaptiğınız yorum. sayisi 15 suphanallah birde beni admine şikayet ediyorsunuz. Nickime de laf etmişsiniz ya, ben yinede insanca Allah sizin gönlünüze göre versin. Her zaman herkes kazansın, bir gün õzür dilemek zorunda kalmazsın umarım. Güzel kazançlarınız olsun kalben?

petrolcu1978 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

petrolcu1978 ()

Siz buraya değerli ustaları bezdirip bıraktırma ya geldiniz.
İnsanlara kendi yapmıs oolduğunuz hatalı yatırımdan dolayı lütfen satasmayı bırakın. Hepimiz hata yapıyoruz, bazen kazanıp kaybediyoruz. Sonucta kimse cebimizden alıp sıraya buraya yatırmıyor. Kendi kararlarımızın sonucu. Begenmediğiniz kişiyi lütfen engelleyin bırakın takibi. rahatsız etmeyin.

1BeğenmedimŞikayet

petrolcu1978 ()

Lütfen bu değersizi dikkate almayın sayın hocam.

2BeğenmedimŞikayet

petrolcu1978 ()

Admin sürekli izliyorum ve dikkat ediyorum, lutfen bu kaybedenler nickli kişi ile ilgili bir seyler yapın, surekli olarak sayfadaki insanlara yardımcı olan Degerli Ustalara karsı surekli bir karalama yıldırma bezdirip bıktırmaya çalışma politikası izliyor.
bu kişi yuzunden artık sayfada yazmayan değerli ustalar ustalar var.

0BeğenmedimŞikayet

Kün_Fe_Yekün_19 ()

Hocam parite mi yapıyor sunuz genelde

8BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Tarih 27.08.2021:

Genel kanaat değerli metallerdeki yükselişin bittiği yönünde olsa da tam tersine ben hala önümüzde bir ralli olduğunu düşünüyorum. Herkesin kendi takdiri elbette ancak ben elimdekileri taşımaya devam edeceğim ve son alımları da 22 bölgesine bir geri çekilme geldiği takdirde yapacağım

https://altin.in/shaokahn/4

Tarih 13.09.2021:

Eğer beklentiniz eldeki nakdi park edebilecek bir liman aramaksa, değerli metallerin bu konuda uygun olduğunu düşünüyorum.

Tarih 15.09.2021:

Yine de ben 22 üzeri kaldığımız müddetçe yukarı hareketin devam edeceği kanaatindeyim. Özellikle uzun vadeli nakdi park etmek isteyenler için portföylerde gümüş bulundurulmasının uygun olacağını düşünüyorum.

Tarih 30.09.2021:

Sonuç olarak gümüş önemli bir destek seviyesi olan 21-22 bölgesine çapa atmış durumda. Bu bölgenin aşağısı 18'lere doğru bir geri çekilmeyi de beraberinde getirebilir. Ancak benim beklentim bu bölgenin Altın da kalıcı bir fiyat hareketi görmeyeceğimiz yönüde. Ben kendi adıma son alımı da 22'den gerçekleştirdim ve bu şekilde beklemeye devam edeceğim. Yine de herkesin kendi takdiri.

https://altin.in/shaokahn/3

Daha da arada yazmadığım gelen sorulara verdiğim cevaplar var aynı şekilde yukarı hareketten bahsediyorum. Bu kadar mesajın arasında notlara denk gelmemişsiniz ve beni bencil olmakla suçluyorsunuz. Gerçekten hayret verici. Sadece gümüşte değil, diğer tüm paylaştığım notlardan çok güzel geri dönüşler alıyorum daha bugün çok güzel kar eden arkadaşlar teşekkür mesajı gönderdi. fakat siz hem okumamışsınız yazdıklarımı hem de okumadığınız için beni suçluyorsunuz :) Ne diyeyim yolunuz açık olsun. Gerçi benim de yapabileceğim bir şey yok, nickiniz dende belli olacağı üzere siz sisteminizi kaybetmek üzerine kurmuşsunuz :) Selamlar..

-4BeğenmedimŞikayet

kaybedenler ()

Hocam, affıniza sığınaraktan. Şu an bu paylaşımıniz sizin bencilliğiniz. Takipçiniz olarak ben sizin bahse konu bir paylaşıminiza denk gelmedim. Bu saatten sonrada kendi adiniza kazancınız hayirli olsun, güzel kazançlar dilerim. İkili oynayan babamda olsa tanımam bu saatten sonra. Yolunuz açık, kazancınız daim olsun saygılar..

1BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Bilgilendirme için teşekkürler Hocam, iyi haftalar

1BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Sn shaokahn paylaşımınız bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler emeğinize sağlık

1BeğenmedimŞikayet

Kün_Fe_Yekün_19 ()

Eline emeğine yüreğine sağlık üstadım

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum