Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0724 10:02:21
EUR 34.7288 10:02:21
USD 32.3624 10:02:21
ALTIN ONS $2314.9450 10:02:21

Konu: Gümüş Ons Elliott: Diagonal Üçgenler Tip 1 ve2

Merhaba dostlar. Bir kaç zamandır üzerinde uğraştığım bazı çalışmalarım var lakin ne zamansal olarak fırsat bulup bitirebildim ne de emin olabildiğim için beklemek durumunda kaldım.

Lakin bugün gün içinde bir değerlendirme fırsatı bularak hazırlamaya çalıştım ama ufak tefek eksikler var olabilr kusura bakmayın. Bunları bir parça da olsa umut olsun diye eskiz olarak yine de atmak istedim.

Gümüş onsta birkaç zamandır üzerinde durduğum kafamda şekillenen Elliott Diagonal Üçgenler:Tip 1 ve Tip 2, ya da bir nevi alçalan takoz da denebilir. Aralarındaki fark ise kendi içinde yaptıkları dalgalar diyebiliriz kısaca. Bir de Tip 2'ye göre gelişen 5.dalga 22.02 dolar civarında bitmiş ve dip yapmış olma ihtimalimiz varken, Tip 1'e göre ise gelişen 5. Dalga takozun ucundaki daralan kısımda tepesi ile dibi arasında bir kez daha git gel yapma ihtimali olarak ve 21.60-50 arasını son kez ziyaret edip dip yapacak olabilr. Hedeflerini de yaklaşık olarak belirttim kesin olmamakla birlikte ancak tabi hedeflerine de direkt dümdüz gidecek olarak algılanmalı, yine 3 yükseliş artı 2 düzeltme şeklinde 5 dalgalı olarak gidecektir. Eğer fırsatım olursa bu çalışmayı daha detaylı olarak da hazırlamak ya da farklı çalışmalar yapmak isterim. Ancak zaten yaklaşık olarak bu şekilde olacağını tahmin ediyorum. Diğer taraftan Eylül 2021 Ekinoks tarihi de 22-23 Eylül itibariyle başlıyor ve 27 Eylül'den itibaren de Merkür Retrosu var bildiğiniz üzere bu tip durumlar da trendde değişiklik olabileceğini düşündürüyor geçmiş zamanlarda da olduğu üzere. Yani İnşallah hepimiz için hayırlı bereketli bol kazanç dolu günler olur temennilerimle.

Lütfen yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız. Teknik durumlara dayalı bazı senaryolardır. Teknik dışı gelişmeler bozabilir değiştirebilir taktir edersiniz ki. Halen Elliott temelli analizlerde kendimi geliştirmekte olduğumu da belirtmek isterim tabiki.

Yorumlar (68)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Arkadaşlar şimdilik bu çalışmamdaki tip 1 için daha uygun görünmekte, lakin 21.50 altına kapanış gelirse sıkıntı olabilir unutmayınız. ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Evet o şekilde de olabilr çizilebilir hatta belirtmiştim esasen bi düşen kanal da var. Lakin benim bu mor çizgiyi oradan çekmemin sebebi dikkat edersen orada oluşan trend dibi çünkü hep aynı noktadan seçtiği bariz şubat zirvesinden sonrasında ve öncesinde. Yoksa çok daha fazla yerden çekilebilir çizgi tabi artık orası da ne kadar tutar ama tutabilirse en azından bir kez daha o zaman yükseliş beklentim hayli artar. ytd
Aynı şekilde takozu oluşturan üst pembe çizgi de düşen trend olarak alta doğru daralıyor yoksa kanal olarak daha üste de çizilebilir.

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Agustostan zirveden . nisan dipe bir cizgi . mor.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Üstten dediğinden kastın neresi ya olarak 30 dolar üstü gördüğümüz şubat zirvesi mi?
Ben esasen o zirveden sonra oluşan diplerden teğet geçecek şekilde ve daha öncesinden gelen çapraz bir direnç olarak uzattım.

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Bu alttaki mor cizgiyi sol üstten cekersen nasıl bir durum oluyor baktın mı ? @BossVurguncu

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İnşallah diyelim ben teşekkür ederim bereketli kazançlar dilerim sağ olun

Al_Işık için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Al_Işık ()

Çalışman için teşekkür ederim kardeşim. Umarım dönüş dip noktası 22.02-21.50 aralığında bir yerlerden olur inşallah. Belkide 22.02 leri göstermeden 22.33-22.11 aralığından bir yerdende döndürebilirler. Hayırlısı olsun.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim kardeşim

GokhaN_ist için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Abi teşekkür ederim inşallah diyelim öyle olsun. 21.60-50 arası biraz da yarın ki FED dolayısıyla kafa karıştırıyor o yüzden belki beklemek daha yerinde olur. Aslında bu ikisi de çok farklı değil ha 22.02 olmuş ha 21.60-50 ama dip olsun da bitsin inşallah. Asıl sıkıntı projeksiyonda hala derin negatif ihtimaller mevcut malesef. Şu oyun kurucuların insafına kaldık.

Fatih001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Çok sağ olun teşekkür ederim.

Hummad için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Ellerin dert görmesin
Kıymetli insan
2. Grafik favorim olsun

0BeğenmedimŞikayet

Hummad ()

Emeğinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

yektatek ()

Adam gezsin dolaşsın yeterki eve gelmesin kârı içeri kendi dışarı olsun :)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Matrix önemli abi severim teşekkür ederim zaten 22 Aralık 2021 de serinin yeni filmi geliyor :)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Adam olsun artık akıllı olsun gümüş :)

NİYAGARA için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Adam sen de iyiydi bu :))

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İnşallah yaparsın. Aslında bu hafta kapanışını da bekleyip görmek kendi açımdan daha olumlu olur diye düşünüyorum. Aslında bugün iyi gidiyor ama işte hangi tipi seçeceği daha net sayılmaz ikisine de çok uygun lakin sonuç olarak hedefleri ve yönleri yaklaşık aynı, sadece birinde azıcık daha bekletir o kadar. İnşallah ilerlerse teknik anlamda. Teşekkür ederim güzel temennilerin adına :)

Çakıltaş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

:)Gerçekten çok iyiydi.

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Hiç tavsiye etmem . biraz arastır :(

1BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Matriksboss :) yoksa matriksvurguncu mu? :)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Diğer taraftan arkadaşlar burada belirtmediğim bir düşen kanal içinde bulunmakta gümüş ons. Asıl onun tepesine geldiğimizde kırıp kıramayacağımız da önemli olacaktır. 26.30-75 arasından geçmekte şimdilik kanal tepesine ilerlediğimiz zaman. ytd

2BeğenmedimŞikayet

NİYAGARA ()

Evet adam eve dönsün artık. :)
Bu formasyon nedir bilmiyorum ama burda adam gümüş oluyor sanırım...

1BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Geçen ki gibi doğru seçim yapabilecekmiyim bakalım.
Tip 2 yse elimi çabuk tutmam lazım arkadan bakabilirim
Tip 1 se elim tetikte olmalı
Hadi hayırlısı...
Umarım bu ellilot temelli analizlerde de istediğin seviyeye gelirsin.
Hayırlı bol kazançlar dilerim

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

TSK ederim . yine aklımızda kalsın. Arada yazarım sana . adam eve gitmek ister mi derim :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim bereketli kazançlar güzel kardeşim

Raşid için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

:)) Abi inşallah onu da çalışayım uygun bir fırsatta ama sen grafik çalışmasan da araştırman ve düşüncelerin çok güzel bunu belirtmek gerekli, diğer taraftan bu da aklımda olan bir formasyondu ama unutmuşum nedense hatırlattığın iyi oldu

1BeğenmedimŞikayet

___Elif____ ()

İnşaAllah gelır. Zarardan kurtuluruz sagolun

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim Çakıl senin de yüreğine sağlık

Çakıltaş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Raşid ()

Elinize emeğinize sağlık

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum