Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0625 05:05:05
EUR 34.6497 05:05:05
USD 32.5875 05:05:05
ALTIN ONS $2410.3900 05:05:05

Konu: Gümüş Ons Elliott: Diagonal Üçgenler Tip 1 ve2

Merhaba dostlar. Bir kaç zamandır üzerinde uğraştığım bazı çalışmalarım var lakin ne zamansal olarak fırsat bulup bitirebildim ne de emin olabildiğim için beklemek durumunda kaldım.

Lakin bugün gün içinde bir değerlendirme fırsatı bularak hazırlamaya çalıştım ama ufak tefek eksikler var olabilr kusura bakmayın. Bunları bir parça da olsa umut olsun diye eskiz olarak yine de atmak istedim.

Gümüş onsta birkaç zamandır üzerinde durduğum kafamda şekillenen Elliott Diagonal Üçgenler:Tip 1 ve Tip 2, ya da bir nevi alçalan takoz da denebilir. Aralarındaki fark ise kendi içinde yaptıkları dalgalar diyebiliriz kısaca. Bir de Tip 2'ye göre gelişen 5.dalga 22.02 dolar civarında bitmiş ve dip yapmış olma ihtimalimiz varken, Tip 1'e göre ise gelişen 5. Dalga takozun ucundaki daralan kısımda tepesi ile dibi arasında bir kez daha git gel yapma ihtimali olarak ve 21.60-50 arasını son kez ziyaret edip dip yapacak olabilr. Hedeflerini de yaklaşık olarak belirttim kesin olmamakla birlikte ancak tabi hedeflerine de direkt dümdüz gidecek olarak algılanmalı, yine 3 yükseliş artı 2 düzeltme şeklinde 5 dalgalı olarak gidecektir. Eğer fırsatım olursa bu çalışmayı daha detaylı olarak da hazırlamak ya da farklı çalışmalar yapmak isterim. Ancak zaten yaklaşık olarak bu şekilde olacağını tahmin ediyorum. Diğer taraftan Eylül 2021 Ekinoks tarihi de 22-23 Eylül itibariyle başlıyor ve 27 Eylül'den itibaren de Merkür Retrosu var bildiğiniz üzere bu tip durumlar da trendde değişiklik olabileceğini düşündürüyor geçmiş zamanlarda da olduğu üzere. Yani İnşallah hepimiz için hayırlı bereketli bol kazanç dolu günler olur temennilerimle.

Lütfen yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız. Teknik durumlara dayalı bazı senaryolardır. Teknik dışı gelişmeler bozabilir değiştirebilir taktir edersiniz ki. Halen Elliott temelli analizlerde kendimi geliştirmekte olduğumu da belirtmek isterim tabiki.

Yorumlar (68)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Değerli hocam kardeşim çok teşekkür ederim. Doların 10.10 civarlarına kadar salması gerekir ons şu haldeyken yani imkansız gibi de duruyor ama bakalım hayırlısı olsun düşük ihtimal gibi görünmekte şimdilik. ytd

siyahbeyazım için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

siyahbeyazım ()

Elinize emeğinize sağlık saygıdeğer @BossVurguncu hocam kardeşim, sonsuz saygı ve sevgilerimle...

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim bereketli kazançlar kazançlar

Zoru_sever için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zoru_sever ()

Elinize sağlık sn bossvurguncu

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim amin bereketli kazançlar

Raşid için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim abla

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Emeğine sağlık evlat

0BeğenmedimŞikayet

Raşid ()

Hadi bakalım inşallah diyelim hocam. Hayırlı geceler, emeğinize sağlık

6BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Merhaba dostlar iyi akşamlar.
Gümüş onsta dibi yakaladığımız zamanlardan beri güzel gidişatımız sürüyor. Lakin daha tam olarak ons tarafında istediğimiz yerde olmamakla birlikte gümüş gram TL de doların etkisiyle yeni zirveler görmüş olduk. Artık gümüş TL için 7.90-95 lere kadar bi geri çekilme olması durumu güzel bi alım fırsatı olacaktır. Olur mu olmaz mı bilemiyoruz kesin lakin ben olacağını düşünüyorum illa bu rakamlara kadar iner mi onu da kestirmek kolay değil doların değişken olması bu rakamı da değiştirebilecektir. Belki de hiç olmayacak bir şey ama ihtimal olduğu için paylaşmak istedim.
Yatırım tavsiyesi olmadan teknik senaryodur. Herkese bereketli haftalar

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İnanım zaten kimse bilmiyor desek yanlış olmaz :)
Bu konuda çancı arkadaşın al satları güzeldi en iyi görebildiğim.
Geçmişten bugüne her yer destek her yer direnç
Buralarda da fazlasıyla var illaki gün içindeki çıkışı gibi ve şu an geri çekilmesi gibi durumlar oluyor.
Şu anda görebildiğim ons bazında 23.40-23.60 bandı üzerinde kalıcı olabilmesi önemli benim için ilk etapta. Gümüşün sağı solu belli olmaz o yüzden nereden alınır neresi gelir demek de bıçaksırtı. Ama düşen trend çizgisi üzerinde kalıcı olursa önemli olan budur. ytd
İnşallah kararlarınız kazanç getirir

Gbahar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Haklısın bro kimine de tek daş olur :)

heros için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gbahar ()

Yani sicradi ama duser mi gumus te var tl de dusecekse maliyeti kurtaran var ama her sattigim elimde kaldi alim bekliyorum ama kac beklemeliyim alim icin bilmiyorum

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Bak ne yazdım saburdan bir gram almam ekranı kapatıp giderim yani:)

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

dass deyip gecme
kimine duvar kimine mezar olur derler
dass bu
broo
")

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ummadık daşş yarar baş demişler brom :)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Kasım ayı nasıl bir aydır bu ay:)) buradan bir gram dahi almam:)

1BeğenmedimŞikayet

heros ()

sendende bisey kacmiyo broo
dass sahibini ariyo
")

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Daşş ne alemde bro :)

2BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Rica ederim. Elimden geldiği kadar etraflıca bilgi toplamaya çalışıyorum. Ancak gaybı yalnız Allah bilir. Aşırı alım yapan ama bunu hem sertifika hem fizîkî olarak yapıp, piyasayı elindekini satmaya zorlayarak yapan JP Morgan da olmasa çoktan 40 usd leri konuşuyor olurduk. Sertifikaları ayı karakterinde kullanarak düşüşü harlandıran bu şer odakları bakalım ne zaman yön değiştirecek?

NİYAGARA için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Güzel kardeşim global seviyede araştırmalar yapman ve sayfaya sunman çok değerli bir çabadır özel detaylardır. Tebrik ve teşekkür ediyoruz.
Bakalım inşallah öyle olur da artık nefes aldırır herkese çok daraldı millet

iknownothing için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

#dayan gümüş :)

1BeğenmedimŞikayet

NİYAGARA ()

Önemli ve umut verici bir bilgi paylaştınız.
Çok teşekkürler, varolun.

iknownothing için cevaplandı (yorumu göster)

5BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Uzun süredir takip ettiğim yabancı kaynaklarda gümüşün aşırı baskılandığı, yakın bir vadede toparlanacağı ve uzun vadede enflasyon etkisiyle 50 dolar seviyelerini test edeceğini söylüyor pek çok farklı isim. Dönüş noktası olarak da 21.50 22 usdleri veriyorlar. Bakalım kim haklı çıkacak. YTD.

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

gumusun efendileri dayanamazlar
broo
")

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Abi çok teşekkür ederim ama artık inşallah yükselsin çok daralttı milleti umarım darda kalmaz kimse herkes feraha çıksın dileklerimle

Fatih001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Aynen bro :) umarım çıkartabilirler artık şu kuyudan gümüşü :)

1BeğenmedimŞikayet

heros ()

biz tasi kuyuya attik
broo
kim cikarirsa - cikarsin
")

1BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Eline emeğine diline yüreğine sağlık
Kıymetli kardeşim

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

21.50 üzerinde kalırsa güzel bu grafiğime göre yükseliş başlama ihtimali çok yüksek teknik olarak bro. Lakin işte 21.50 altında kalmamak ve 22.80-85 olan 100 haftalık hareketli ortalama aşılması gerekli.

Düşünsene gümüş ons 14 ay sonra yani 1 yıl 2 aydan sonra gördüğü en düşük seviyeyi gördü.
Kim bilir belki de Spring'tir :)

1BeğenmedimŞikayet

heros ()

broo
dur daha yeni geldik

kar almadan. olmaz
")

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum