Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 05:34:42
EUR 34.7748 05:34:42
USD 32.4684 05:34:42
ALTIN ONS $2337.9850 05:34:42

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'leri son dönemde stabilize oluyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftaki işlemlerde toplam olarak 51.1K net alış gerçekleşti. Son haftalarda gördüğümüz bu pozitif yönlü hareket Altın fiyatının 1700'lerin altında kalıcı olmayacağını düşünen yatırımcı kitlesinin arttığına işaret ediyor. Aynı şekilde hedge fund ların spekülatif net pozisyonlanması da altın long olarak konumlanmış durumda. Elbette haber yoğun bir dönemden geçiyoruz ve FED'den bu hafta gelebilecek bir haber bu görüntüyü bozmaya yetebilir. O yüzden Çarşamba günkü açıklamalar değerli metal yatırımcısının önümüzdeki dönemde alacağı kararları belirleyici olabilir. Ben altın ve diğer değerli metaller için en kötünün geride kaldığını düşünenlerdenim. Bu düşüncemin arkasında yatan sebepleri defalarca belirttim. Altın her ne kadar önemli bir yukarı hareket gerçekleştiremese de aşağı yönde de net bir kırılım yapmış değil. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz durum itibariyle ve eldeki verilerle düşüşler hala alım fırsatı diyebiliriz. Hem dolar bazında hem de TL bazında. Nitekim Gram altın hala yüksek diplerle yoluna devam ediyor ve neredeyse net bir alım fırsatı bile vermiyor. O yüzden değerli metal kompleksini portföyde taşımak bence önümüzdeki dönem açısından olumlu bir gelişme. Özellikle finansal risklerin arttığı (kalıcı enflasyon, karşı taraf riski, yüksek borçlu şirketler vs) ve global anlamda tansiyonun yükseldiği (Çin'in sıkıştırılması, Fransa- Avustralya- ABD gerginliği vs) bir ortamda değerli metalleri yukarı itebilir. O yüzden ben orta- uzun vade de değerli metalleri taşımayı devam edeceğim. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (21)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

2fast4u ()

Hocam ons ile alakalı güncel Bi yorumunuzu alabilirmiyim mümkünse.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

Demos ()

Selam hocam nasılsın bende sizin gibi taşıyorum lakin 11 ortalarında ödemem var onun için 11 2 haftasında ZİRVE bekliyorum o tadan da çıkış yaparım diye düşünüyorum @shaokahn

0BeğenmedimŞikayet

esmirs ()

harika bir yorum teşekkürler. gözden kaçmış olabilir ' şefaatler ' yerine 'defaatle' olmalı. iyi çalışmalar

7BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Değerli metaller konusundaki fikirlerimi takip edenler biliyordur. Düşüşlerin alım fırsatı olduğunu, 1700 ons/doların altında kalıcı bir fiyatlama beklemediğimi ve alımları 1700'de tamamladığımı uzun süredir şefaatler dile getirdim. Aynı şekilde gram bazında da hatırlarsanız son alımları yaptığımızda 384 gram/TL idi. O dönemde de düşüşlerin daha sert olacağını bekleyenler fazlaydı nitekim öyle olmadı. Bugün geldiğimiz noktada hem dolar/TL karşısında gün gün yeni zirveler yapmaya devam ediyor hem de değerli metaller güçlü dolara karşı düşüşlerini sınırlı tutuyor. Dünya'da oluşan arz problemleri tarımsal emtiayı ve enerji sektörünü yukarı ittiği gibi bir noktada değerli metalleri de yukarı itecek. O hareket başladı mı ? Bunu söyleyebilmek için henüz erken. Ancak değerli metal kompleksinin portföylerde yer alması alım gücünüzü bir nebze de olsa koruma yönünde bence elzem. Terste kalan arkadaşlar için ise bu tip yükselişlerde kademeli kar realizasyonları düşünülebilir. Ancak acil nakit ihtiyacı olmayanlar ve uzun vadeli nakdi park etmiş olanlar için bence herhangi bir değişikliğe gitmekte gerek yok. Şimdilik hem ons bazında hem de TL bazında değerli metallerin hareketi olumlu görünüyor. O yüzden ben taşımaya devam edeceğim. YTD. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

durgunates23 ()

Teşekkürler hocam

0BeğenmedimŞikayet

kayso ()

Hocam eos u satıp fil almak mantıklımı?

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

EOS'un rakipleri çok güçlü. ADA, ETH, TRX, ATOM, NEO, DOT, SOL... Eos bunlarla rekabet etmeye çalışıyor. Ayrıca piyasalarda buy the rumor sell the news derler. Eos ile ilgili bu haberler önceden fiyatlandığından yeni bir gelişme olmadıkça fiyata etki etmiyor maalesef. Ancak piyasa yukarı gidecek ki Eos da bu hareketten nasibini alsın. Selamlar.

Resitalci_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

İyi akşamlar BTC ne olursa ayı sezonuna girer?

0BeğenmedimŞikayet

Resitalci_ ()

Hocam mrb Bi sorum olcak bu eosun fiatı neden bukdar baskılanıyor tepeden verdiler elimize esir olduk bu sene bitmeden borsa kuracaklarmış sizce ne olur bunun durumu?

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence hala değiliz. Her ne kadar 42500'ün altında kalmak olumsuz bir görüntü çizse de ayı sezonundayız demek için henüz erken. Ancak teknik anlamda zayıflayan bir kripto piyasası ile karşı karşıya olduğumuzda bir gerçek. Pozisyonları küçültmek ya da hedgelemek düşünülebilir olası sert geri çekilmelere karşı. Selamlar.

durgunates23 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

durgunates23 ()

Hocam ayı sezonundamiyiz?

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

DEX'ler henüz emekleme aşamasında ancak ileriye dönük potansiyelleri hayli yüksek. şimdilik çoğunlukla CEX'ler üzerinden işlemlerimizi devam ettiriyoruz. Dediğiniz gibi Binance ve Kucoin benim en çok kullandığım iki platform. Şimdilik bir sıkıntı yaşamadım. Kullanmaya da devam etmeyi düşünüyorum. Selamlar.

ismail_sari için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ismail_sari ()

@shaokahn hocam selamlar. Merkeziyetsiz borsalar hakkındaki düşünceleriniz nedir ? Siz Binance kullanıyordunuz. Hala kullanıyor musunuz ve kullanmaya devam edecek misiniz ? Teşekkürler.

0BeğenmedimŞikayet

Brk_zhr ()

Hocam, Gümüş için de değerli yorumlarınızı bekleriz. Saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Eğer böyle bir zaman kısıtınız varsa bence uygun bir yerden çıkmanız daha doğru olur. En azından ihtiyacınız olan kısmı. Çünkü yatırım ihtiyaç olmayan para ile yapılır. Böyle 1 aylık bir zaman kısıtı hem sizi psikolojikten yıpratır hem de işler terse giderse zararına çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Yine de takdir sizin. Selamlar.

Sıla111 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Hocam 1ay içinde para lzm 1yildir tersdeyim ortalamam 500gorunce cikmalimiyim yoksa yükselişe geçermi beklemedemi kalayim fikriniz onemli

9BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet maalesef değerli metaller beklenen yükselişleri gerçekleştiremedi ve hala da bir momentum kazanabilmiş değiller. Bunun önemli sebeplerinden birisi bol para döneminin yavaş yavaş sona eriyor olması. Bir diğer sebebi enflasyon beklentilerinin geçiciliğine FED'in yatırımcıları ikna etmesi. Getiriler bir başka sebep vs. Ancak genele baktığımızda dünyadaki merkez bankaları rekor düzeyde altın alımı gerçekleştiriyor. Yine bir diğer gösterge hedge fundların altın pozisyonlarını arttırması. Yine bu hafta sonu Pelosi altyapı paketini haftaiçi geçireceklerini söyledi. Bu tip gelişmelerde değerli metaller açısından önemli ve olumlu. Ben açıkçası öyle bir an gelecek ki değerli metaller bir anda hızlı bir yükselişe başlayacak diye düşünüyorum. Bunu tetikleyecek bir sebep tahvil piyasasından gelebilir ya da Çİn'deki durum ve iflaslar yayılarak karşı taraf riskinin artmasına sebep olabilir vs. O yüzden ben orta- uzun vade de değerli metalleri taşımaya devam ediyorum.

TL konusunda ise maalesef TL değer kaybetmeye devam ediyor ve edecek. Çünkü bakın pandamı döneminde gelişmiş ülkelerde faiz 0 iken veya eksideyken bile biz faiz arttırdık ve %19 faizle sıcak parayı çekmeye çalıştık. Şimdi ise gelişmiş ülkeler faiz arttıracaklarını belirtiyor biz ise faiz indirmeye devam edeceğimizi işaret ediyor. Bu durumda kurun yükselmesi kaçınılmaz maalesef. O yüzden değerli metallerde bulunmak yine bir nebze olsun bu hareketlere karşı koruyabilir. Nitekim hatırlarsanız gram altındaki son alımı 384'te iken bitirmiştik ve bunu da defaatle paylaşmıştım. Gram altın hep yükselen dipler ile hareket ediyor. O yüzden sert düşüşler bence hala alım fırsatı en azından şimdilik. Benim genel düşüncem bu yönde. YTD. Selamlar.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Pala61 ()

Teşekkürler hocam.

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Hayırlı akşamlar Shaokahn hocam, son düşüşlerdeki maadurlardan biri de benim:) Zararına satmamak için 2 aydır ne ekrana bakıyorum ne de kafa yoruyorum. nerdeyse iki senedir aldığımız ne varsa fazlasıyla geri almışlardı. Son dolar artmasıyla ( memleket ve millet için çok kötü üzülerek söylüyorum) bir hareket oldu gibi. Dolar artacak gibi ama onsları kestiremiyorum hocam. Siz nasıl görüyorsunuz altın gümüş ve platin deki ons fiyatlarının yakın geleceğini ? Selamlar

0BeğenmedimŞikayet

Alparslan_6155 ()

usta altın ve jeeton beklentiniz nedir şuan

0BeğenmedimŞikayet

Roks ()

Ağzınıza ellerinize sağlık hocam saygılar sevgiler paylaşım için teşekkür ederim. Özür diliyorum öncelik ile benzetmemden dolayı yine mafya oyunları dönüyor :) gibi geliyor bana piyasalarda siz çok güzel özetlemişsiniz. Birileri yine kavgalara tutuşuyor gerginlikler yaşanıyor v. s bu yaşananlar her zaman olduğu gibi yine bir şeylerin bahanesi olabilir mi bayram değil seyran değil neden bu zamanlama demek ki doğru yoldayız değerli metaller tarafında sizin paylaştığınız grafikler özellikle ilgi alanımda aslında çok güzel şeyleri ifade ediyor içeriye para geliyorsa trend orada başlıyor güvenli liman paranın olduğu üründür diyorsunuz sanırım ben bu şekilde okumaya çalışıyorum resmi tekrar teşekkür ederim güzel yorumunuz ve paylaşımınız için.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum