Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 06:03:57
EUR 34.8238 06:03:57
USD 32.3379 06:03:57
ALTIN ONS $2301.8900 06:03:57

Konu: Gümüşun ekonometrik korelasyon tablosu

⭐⭐emrah19 ()
Gümüş

Arkadaşlar resimde görülen gumusun ekonometrik korelasyon tablosudur. Çalışma bana ait değil varsa aranızda ekonometrist back test edebilir. Umarım faydalı olur.

Yorumlar (47)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Bu arada tabloya ek olarak,

Abd endeksleri de son zamanlarda yüksek ölçüde korale gidiyor metaller ile. Bayağıdır bakmıyorum ama özellikle nasdaq gümüş ile uyumlu hareket ediyordu.

calculator için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Hocam birikmiş sorunlar sıra ile bakıp etiket yapıyorum. Piyasalar açılmadan bilgi vereceğim inşallah

serser34 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

İlk like o zaman benden :)) Ben bu paylaşımın kıymetini ve değerini iyi biliyorum.

0BeğenmedimŞikayet

serser34 ()

Kardes slm su dagiye bi bakarmisin bide ayene tsk

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Evet hocam güzel hazırlamış arkadaş. gıyabında Allah razı olsun dedik:)

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Hocam bu paylaşımınız gerçekten güzel olmuş. Tabloyu hazırlayan çok güzel iş çıkarmış. Korelasyonun değerini bilen ancak anlar bu paylaşımın kıymetini. Emeğinize sağlık. Tabloyu aldım kendime. Paladyum ile platin arasında ters yönde ama çok etkili olmayan bir korelasyon varmış. Bunu da öğrenmiş olduk.

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

aspar ()

Eyvallah üstad herkes kendi bilir boşver keyfine bak :)

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Haklısın hocam öyle yapmalı.

aspar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

aspar ()

Üstad sende kimseyi memnun etmeye çalışma ben gibi kendince takıl :)

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Öğrenme niyeti olan yok ki hocam. Herkes "burdan alıyım mı satıyım mi" bu cevabın peşinde. Yoksa öğrenmek isteyene bu site de dahil olmak üzere ücretsiz destek sunan çok yardımsever var

aspar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

aspar ()

Kaç. Kişi anlatmak istediğin seyi analayabildi birde ona baksaydın :)

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

@calculator hocam zamanında paylaşmıştım korelasyon tablosunu ne bir kişi beğendi ne yorum yaptı :)

Hatta birisi "bırak bu işleri bunlar boş işler" diye eleştirmisti :)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Ellerinize sağlık hocam.

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

@Fatihsultan hocam doğru bir noktaya degindiniz. Platin ve gümüş arasında 0.68 gibi yüksek bir korelasyon bağı vardır.

Ayrıca metallerin korelasyonu için bu çalışma kullanılabilir.

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Şu tablodan bu sonucu nasıl çıkardınız anlamadım. Tabloda gümüş- balina korelasyonu bulunmamaktadır!

35oğuz35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

35oğuz35 ()

Grafikte diyor ki bu isler bos isler git kar payina gir buyuk balinalar yedirmez size hersey siyasi bosuna ugrasmayin

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

Tablodan ne anlamamız gerekir diyenler için, sayılar 1-0 arası değer alıyor 1 e yaklaştıkça benzer yönlü hareketin arttığı 0 a yaklaştıkça korelasyonun azaldığı yönünde yorumlanabilir. Örneğin gümüş ve altın %85 gibi yüksek bir oranda benzesiyor.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum