Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0844 12:38:51
EUR 35.0284 12:38:51
USD 32.2805 12:38:51
ALTIN ONS $2382.7850 12:38:51

Konu: XAGUSD eğitim çalışması

Açıklama; Sonlanan Diagonal dalgamızda 5. dalgamızın kesik dalga olduğu görülmekte ve 28,75 te dalga kesilmiş olup düzeltmesi olan c dalgası da sonlanmış görünmektedir ( sayımlar kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir). Bundan sonrasında ise yeni bir İtki dalgasının gelmesini beklemekteyim.

Not: Elliot sayımlarında herkes aynı sayımı yapmamaktadır. Herkesin sayımı değişkenlik gösterebilmektedir. Benim kendimce sayımım budur. 2 gün önce düşen kanal içinde çizdiğim elliot ile de uyumluluk göstermektedir.

Not2: Yeni başlayacağını düşündüğüm itki dalgalarının 1,2,3,4,5 numaralı sınırları zaman içinde belli olacaktır. İtki dalga hareketini göstermek için çizildiğinden karşılığındaki değerler dalgaların sonlanacağı yerler değildir. 1. dalga oluşmaya başladığında 1. dalganın içinde oluşacak 5. Küçük itki dalgasından 3. ve 4. Dalga tamamlandığında 1 in 5. olan dalgayı tahmin edip muhtemel dönüş yeri belirlenip 2. Dalganın başlangıç yerini belirleyeceğiz.

Not3: Çizilen itki dalgasının karşısında görülen değer yerlerine göre kesinlikle işlem açıp kapatılmamalı. Sadece yönün yukarı olduğunu düşündüğümden dalga hareketini belirtmek aracıyla çizilmiştir. Yeni oluşacak itki dalgalarının başlangıç ve bitiş yerleri Şuan için belli değildir. Fiyatın yeni hareketi ile belirlenecektir. Tabi sayımımız doğru ise kesinlik yoktur. EĞİTİM AMAÇLIDIR. YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ.

Yorumlar (66)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Siz hala gümüşün geçici bir düşüşten sonra hızla yükseleceğini düşünüyorsunuz. Bu düşüncenin değişmesi birkaç yıl alıyor.

Lale_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hakan33 ()

inaşllah projeksiyonda kalır hocam düşüncesi bile kötü.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dediğim gibi aslında uçurum aylar önceki GAP açılışı ile oluşmuştu ama o kadar uzak değil şu an o rakamlar. Kesinlik ve garanti içermez ama oyun kurucular bakalım son karar ne verecek bunlar sadece projeksiyonda potansiyel seviyeler. ytd

hakan33 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Gümüşü dolara geçip gümüş düşünce tekrar alarak gümüş miktarınızı artırabilirsiniz. Bunun için bence uygun zamanlar. Buradan bir kilo gümüşü dolara parite yaparsanız gümüş 21 dolara gelince tekrar gümüşe geçerseniz yaklaşık 1140 gram gümüş olur.
Bu işlem para kazandırır mı derseniz bence kazandırmaz. Çünkü gümüşün 21 dolardan sonra tekrar yükselmesi ihtimali çok düşük.

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Ben dolarla ilgilenmiyorum. Sadece gümüş alırken bir avantaj yakalıyabilir miyim diye ilgileniyorum.

Sorduğum soruya tam cevap alamadım. Doğrusu biraz zordu. o anki koşullar vs düşünüşünce.

Ben daha önceki satışımın bir kısmını dolar bir kısmını TL olarak yapmıştım. (bir önceki MB kararı sonrası doların 8,32'lere kadar indiği dönem) Fakat o zaman dolar düştüğünde TL olarak daha iyi rakamlardan alım fırsatı bulurken, doların ons kısmı nerdeyse sabit kaldı, bi ara küçük bir oynama yaptıda alabildim ama tl gibi avantajlı bir alım almadı.

Şimdi bu nedenle korkuyorum.

Halbuki 6,56'dan aldığım zaman gümüşün dolar karşılığı 0,755 iken şuan gümüş TL olarak 6,48 fakat dolar değeri 0,767. Satarsam dolar olarak karda olurum. Fakat tekrar dezavantaja düşmekten korkuyorum. TL olarak satarsam zarara satış olur.

Bu nedenle fikrinizi almak istemiştim.

Yine de teşekkür ederim cevap için

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hakan33 ()

teşekkürler hocam

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Gümüş ons seneye kadar düşer. Gümüş gram ekimden sonra yükselmeye başlar. Bence

Hakantb için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hakantb ()

@celik2119 gümüş için ne düşünüyorsunuz

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Evet. Düşüş inişli çıkışlı olur zaten. 25 dolara kadar çıkması iniş ihtimalini güçlendirir.

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Siz gümüşü dolara parite yaparsanız gümüşle bir ilişkiniz kalmamış olacak. Dolar TL kuru üzerinden değerlendirmeler devam edecek. Dolar bence ekimden sonra artar.

0BeğenmedimŞikayet

hakan33 ()

pardon hocam aralığa kadar inişli çıkışlı düşüş trendi devam ama doğru değil mi

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Benim Ağustosta 21 dolar beklentim yok. Aralık olabilir.

0BeğenmedimŞikayet

hakan33 ()

peki hocam ağustos sonu gibi de sanırsam tabi @BossVurguncu hocamızın ve sizin 21 ons dip rakamı gelecek olursa gümüş için 5,6 civarı bir rakam çıkıyor yanılmıyorsam olabilir mi sizce bu kadar uçurum

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Teşekkürler. Peki ikinci sorum için bir fikriniz var mı

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Gümüş ons buradan yükselir mi hocam, 25 ons gelse de birazını satsak, zarar çok

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

8 ile 8.3 arası diyelim. Eylülde gelirse iyi olur gelmezse yakaladığımız yerden alacağız artık.

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Evet. Bunun cevabını az önce bir arkadaşın sorusunda okudum 8'leri bekliyormuşsunuz.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

İlk soruda düşüş derken doların düşüşü mü, gümüş onsun düşüşü mü, gümüş gramın düşüşü mü?

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Çelik bey size sorum olacak.

Şuan ki düşüş nedeni MB kararı mı? ve düşüşte nereye kadar beklentiniz?

Gümüşü dolara parite ettiğimiz taktirde, doların düşüş yönlü hareketi devam ederse, tl olarak satış arasında bir dezavantaj olur mu?

Umarım anlatabildim.

0BeğenmedimŞikayet

Yalnızİnsan ()

Onsla gümüş alıyoruz :)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Gümüş ons 2022 ortalarına kadar düşer. Dolar yükselmeye başlayacağı için gümüşün düşüşü fazla hissedilmez.

Yalnızİnsan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yalnızİnsan ()

Hocam gümüş nerden döner?
:)

0BeğenmedimŞikayet

Yara_Bandı ()

Teşekkür ederim sağolun...

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Eylül ayından sonra dolar düşmez. Eylülde Kademeli alabilirsiniz.

Yara_Bandı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yara_Bandı ()

Çelik hocam yüklü dolar almayı düşünüyorum sizce hangi seviyeleri takip etmem gerek

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Belki ulaşmıyordur. Buyrun

Yara_Bandı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yara_Bandı ()

Hocam bu aralar sorularıma hiç cevap vermiyorsunuz:)

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sonlanan diagonal dalgalarında alt dalgalar (3-3-3-3-3) şeklinde ilerler doğru mantıkla çizilmiş. Arama motorlarına sonlanan diagonal dalgalar diye yazarsanız kurallarını ve rehber ilkelerini bulabilirsiniz.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Elliott yükseliş ve düşüş dalgalarından oluşur. Buradaki dalgalar ne yükseliyor ne düşüyor.

calculator için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sonlanan diagonal dalgalar Elliot sayımında 5. Dalga kesikli dalga olur. Zaten belirtmiş çizen kişi ve detaylı açıklamış. Bence sonlanan diagonal dalgalar kısmına bakın derim.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum