Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0741 22:54:29
EUR 34.7781 22:54:29
USD 32.3570 22:54:29
ALTIN ONS $2304.3050 22:54:29

Konu: XAGUSD eğitim çalışması

Açıklama; Sonlanan Diagonal dalgamızda 5. dalgamızın kesik dalga olduğu görülmekte ve 28,75 te dalga kesilmiş olup düzeltmesi olan c dalgası da sonlanmış görünmektedir ( sayımlar kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir). Bundan sonrasında ise yeni bir İtki dalgasının gelmesini beklemekteyim.

Not: Elliot sayımlarında herkes aynı sayımı yapmamaktadır. Herkesin sayımı değişkenlik gösterebilmektedir. Benim kendimce sayımım budur. 2 gün önce düşen kanal içinde çizdiğim elliot ile de uyumluluk göstermektedir.

Not2: Yeni başlayacağını düşündüğüm itki dalgalarının 1,2,3,4,5 numaralı sınırları zaman içinde belli olacaktır. İtki dalga hareketini göstermek için çizildiğinden karşılığındaki değerler dalgaların sonlanacağı yerler değildir. 1. dalga oluşmaya başladığında 1. dalganın içinde oluşacak 5. Küçük itki dalgasından 3. ve 4. Dalga tamamlandığında 1 in 5. olan dalgayı tahmin edip muhtemel dönüş yeri belirlenip 2. Dalganın başlangıç yerini belirleyeceğiz.

Not3: Çizilen itki dalgasının karşısında görülen değer yerlerine göre kesinlikle işlem açıp kapatılmamalı. Sadece yönün yukarı olduğunu düşündüğümden dalga hareketini belirtmek aracıyla çizilmiştir. Yeni oluşacak itki dalgalarının başlangıç ve bitiş yerleri Şuan için belli değildir. Fiyatın yeni hareketi ile belirlenecektir. Tabi sayımımız doğru ise kesinlik yoktur. EĞİTİM AMAÇLIDIR. YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ.

Yorumlar (66)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Haklı olabilirsiniz. Gümüşten neyi kastettiğimiz hep tartışma konusu oluyor. Bazen net ifade edemiyoruz.
Gümüş ons 29 dolardan 21.5 dolara düştü. 25.5 dolara kadar düzeltme yaptı. Şimdi tekrar 24.5 dolara düştü.
Dolar 11.25'e kadar yükselince gümüş tl arttı. Şimdi gümüş geçen seneden beri yükseldi mi düştü mü? Tl olarak bakarsanız çok yükseldi, dolar olarak bakarsanız çok düştü.

Lale_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Bu yorumu hangi kategoriye alacağımı bilemedim :)

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Bu da isabetli bir yorumunuz :)

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

isabetsiz bir yorumunuz diyebilirim :)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Elinize sağlık. Sata şmalar yüzünden bilgili insanların çoğu seyrek yazar oldu.
Burada benim gibi bir çok kişi bir şeyler öğrenmeye çalışıyor ama sayfaya çıkan değerli yorumlar da sohbetlerle kısa sürede kayboluyor.

ALTINCIDAYI_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ALTINCIDAYI_ ()

Kardeş yukarıdaki değerler ile ben dahil bir çok kişi bu grafikleri günlerdir çizdi bu sayfada, gelgelelim 3. Dip dediğimiz 9 ağustosta diğer ikisindeki gibi büyük tekpi gelmedi, günlerdir onu bekliyoruz

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Bu grafikteki ikinci sorun da zamanlama ile ilgili. 5'li bir seri yapmış, sonra 3'lü düzeltme gelmiş, sonra deniz durulamadan yeni dalgalar başlamış. Dalgalar gelip gittikten sonra denizin çarşaf gibi dümdüz olduğu günler de vardır :)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sayfaya arka arkaya yazılan yorumlardan böyle değerli analizler okunmadan kaybolup gidiyor yazıktır arkadaşlar yapmayın arka arkaya yazıp bunları sayfadan kaybetmeyin insanlar okusun. 7 like ne calculator kardeşimizin yorumuna en az 30 like olması lazım. Sizde like layın alt yoruma yazın ki tekrar okunabilsin. Burada bilgi sahibi olanların yorumları ne yönde olursa olsun değerli emeğe saygı.

calculator için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Beni değil calculatör kardeşimizi like layalım. Alt yorum en az 30 like emeğe saygı.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Arkadaşlar 2 like nedir ? En az 30 like alması lazım. Lütfen burayı lıke layalım bir an evvel grafik yetkisi alsın, hepimiz çok şeyler öğrenebiliriz. Lütfen ayağınıza gelen fırsatı tepmeyin!

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Senin de açıklamaların güzel ve yerinde olmuş sn hesap makinesi inşallah dönüş hareketi olur artık, umut vadediyor. ytd

26BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sayın @özgece nin alt yorumdaki detaylı açıklayarak yazmış olduğu grafik, Sayın @ellilot 'un Sayın @BossVurguncu tarafından atılan grafiği, aşağıda yazılan teknik veriler ve gann mevsimsel döngüleri yükselişle ilgili umut vermektedir. Ayrı ayrı yapılmış bu çalışmaların ortak noktalarının olduğu detaylı incelendiğinde görülmektedir. Umarım bu yönde fiyat hareketi olur.

DÖNÜŞ İÇİN ELİMİZDE NELER VAR

1)5 ağustos mevsim döngüsü ve 8 ağustos ay döngüsü sebebiyle dip çalışmasının tamamlanmış olma ihtimali vardır. Bundan sonra trendin yönü değişebilir.

2) 21 Eylül 2020 tarihindeki dipteki mumun iğnesi 21,66225 , 30 Kasım 2020 dibinin iğnesi 21,89956 ve 9 Ağustos 2021 dibinin iğnesi ise 22,102 dir. Bu da bize şunu gösterir diplerdeki alıcıların artık dip seviyesi diğerlerine göre yükselmiştir. Yani alıcılar malı toplamış çünkü yükseleceğine inançları vardır.

3) 27 ocak 2021 deki dip ile 1 şubat 2021 tepesinden kanal çizerseniz son düşen iğnenin kanal tabanına yakın yerden destek alarak yukarı bir miktar çekildiği görülmektedir.

4)21 Eylül 2020 tarihindeki dipteki mumun iğnesi 21,66225 , 30 Kasım 2020 dibinin iğnesi 21,89956 ve 9 Ağustos 2021 dibinin iğnesi ise 22,102 dir. Bu üç muma bakıldığında üçlü dip oluşma ihtimali vardır.

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sayın @celik2119 hocam, size attığım ve kaynağını belirttiğim MANGA, S. ye ait yüksek lisans tezinde belirtilen kurallara üstteki grafik uymuyor mu? Bilimsel bir tezden alıntı yaptım kafama göre yazmadım.

0BeğenmedimŞikayet

fizik3846 ()

Bu kanıya nerden vardım. Çünkü tekniğe göre doların 7,20 civarlarında GAP boşluğu var hâlâ kapanmadı. Ons gümüşte 21, xx hedefi teknik olarak görünüyor. Dolayısı ile bu iki şart birlikte sağlandığı an gram gümüş değeri 4.8xx seviyesine tekabül ediyor.. Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir kendi teknik ve temel çalışmamın sonucudur...

fizik3846 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Tamam. Beğeni haklarımı sabah sayfanızda kullandığım için bunlara atamadım.

Sağolun

0BeğenmedimŞikayet

fizik3846 ()

Sayın calculator, gümüş gramın 4,81 ignesinden bilginiz vardır galiba. Bu konuda düşüncenizi öğrenmek isterim. Yatırım tavsiyesi olmadan. Ben hâlâ bu iğneyi boşa atmadığını düşünüyorum uzun vade de.. zaten emtialarda uzun soluklu bir ayı piyasasına girmiş olabileceğimizi paylasmistim. Yatırım tavsiyesi olmadan...

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Önceki bana attığınız "düşen gan fanı.. " ile ilgi. Başka yorumunuz varsa gelmedi. Bugün için bana 2 yorum atmışsınız.

Obo ile ilgili önceki attığınız yorumu kastediyorsanız onu hatırladım.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Düşen kama genelde iki ya da üç düşüş dalgasından oluşur. Elliott çizimi için uygundur. İstediğiniz özel bir parite var mı yoksa gümüş çizelim mi?

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Dalga vari yazıları sevmediğimi , teorik konuşmalardan ve teknik konuşmalardan hoşlandığımı belirttim. Bu tarz uslubu olanları sitenin bana verdiği engel hakkımı kullanarak engelliyorum. Bir süre sonra beni neden engellediniz lütfen yazmayınız.

Rkb için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

sonlana diagonal dalga dediğiniz klasik teknikte alçalan kama formasyonudur. Madem dediğiniz gibi elliot yükseliş ve düşüş dalgalarından sadece oluşuyorsa düşen kama da bize bir elliot çizin görelim. Düşen kama, alçalan üçgen gibi formasyonlarda size göre elliot çizilmez o zaman. Demek ki size göre elliot teorisi eksik hatalı

-1BeğenmedimŞikayet

Rkb ()

He yav he görcem ben sizii

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

dolar düşerken ons yükselmesi iyidir. Bizim ihtiyacımız olan onsun çıkışıdır. Ons yukarı tırmandıkça gzel günler yakındır deriz. Dolar düşsede bir süre sonra yukarı atacaktır. Ons değeri ne kadar yukarda olursa doların yükselmeye başladığında gümüştl ye etkisi o kadar çok olur. Takip edeceğiniz şey onsun yükselmesi ya da düşmesi.

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Tamam. Hatırlatma için tekrar teşekkür ederim.

Şuan tam korktuğum şey gerçekleşiyor. Dolar düşerken ons değişmiyor yada yükseliyor.

Halbuki geçiş yapma düşüncem gümüşü daha iyi fiyata alma amaçlıydı.

1BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Aralarında ters korelasyon oluyor ama her zaman da değil.

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Önceki yorumuma ek olarak dolardaki teknik göstergelerle ilgili yorumumu 3 gün önce paylaştım. Gümüşten dolara parite yapacaksınız ve dolarda düşmeye devam edecek. Zarar katlanacak demektir. Doların tl bazlı fiyatı düşse de ons yükselirse sizin parite yapacağınız dolar miktarı artacaktır. Sakın ola dolardaki obo ihtimalini göz ardı ederek akşam fed kararların da beklemeden işlem açmayınız.

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Yok öyle bir düşüncem. Sadece koşulları avantaja çevirmek için çırpınıyor :)

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

@celik2119 yanlışlıkla size cevap attım @Alperr1212 ye bu cevap.

0BeğenmedimŞikayet

beratayaz ()

Dolar 8.28 olurmu bu hafta borsada olumlu gozukuyor varmi takip ettiginiz kagit

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Ben banka değerini bankanın grafiğene bakıp görüyorum. Ordada senin dediğin rakamlar yok. Dediğim rakamları 1000 gr çarparsak (1 kg da) 7 dolar gibi bir kar olur, vergiler düştükten sonra.

Tabi hesapta bir hata yapmıyorsam böyle. Sorun şu; dolar düştüğü için ons değeri pek değişmiyor. Sonra dolardan gümüşe geçmesi çok avantajlı olmayabiliyor.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İnşallah öyle olur zaten ben de istemiyorum böyle bir durumu. İnsanlar sıkıntı yaşıyor malesef :(

hakan33 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum