Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0690 17:52:23
EUR 34.8647 17:52:23
USD 32.5919 17:52:23
ALTIN ONS $2389.9150 17:52:23

Konu: Korku ve Aç Gözlülük Endeksi 28.07.2021

İyi akşamlar..

BTC'de duygusal bir konumu hakkında fikir veren ve yol gösterici önemli göstergelerden birisi de traderların ve balinaların arada baktığı btc korku ve açgözlülük endeksidir.. BTC alım/satım miktarı başta olmak üzere birçok faktör üzerinden gösterilen endeks 0-100 arasında değerlendirilmektedir.. 0 en uç korku hissi, 100 ise en uç aç gözlülük hissini yansıtıyor olduğudur.. Geçtiğimiz hafta bu endeks değeri 10'a gerilemiş olduğu ve bu yılın en düşük değerinide yansıtmış olduğudur.. Endeksteki 10 değeri, aşırı korku hissine denk geliyorken bunu takip eden balinalar 29296.39$ seviyesinden alımlarını tamamlamışta olabilir.. Endeks değeri bugün güncel olarak 50'ye yükselmiş.. 50'nin hissi karşılığı ise nötr.. Yani BTC korku ve aç gözlülük endeksine göre korku eşiğinin aşıldığı anlamı taşımaktadır.. Bakalım bu his kalıcı mı yoksa geçici mi gözlemleyelim BTC'de özellikle 200 günlük MA kapanışları BTC'nin açıkça seyrini değiştirmesi beklenebilir.. Bu açgözlülük endeksi ve göstergesine (alternative.me)'dan incelereyerek bakabilir ve takip edebilirsiniz değerli dostlar..

BTC günlük mumları ve HO'lar şuan 100 günlük MA'nin şimdilik üstünde çıkmaya çalışıyor her ne kadar test etse de günlük kapanışlar yapması tutunması önemlidir.. Bu seviye Mayıs'in 12'sinden beri bugün ilk defa üstüne çıkmış olduğudur.. 100 MA'nin kırılımı gün kapanışları yapması ve özellikle 2 gün garanti olarak kapanışlar en babası ise hafta kapanışları işin seyrini değiştirmesi ve direnç hattının kırılmasıyla trend değerlerinde de değişimin başlangıcı sözkonusu olacaktır.. Günlük 20-50 MA'nın hafife alındığını ve geçtiğimiz hafta üstünde ve grafikler üstünden de ifade ettiğim gibi trendinin değiştiği ve pozitife döndüğüde açık açık göze çarpıyor.. Benzer şekilde 100 günlük MA'nin üstünde adım adım 200 günlük MA'daki pozitif trendin de pozitiften durağanlığa geçtiği gözlemlenebilir.. Bu eğimden 50 MA ve 200 MA değerlerinin yakınsamaya başlayacağı beklenebilir.. 2 değerin birbirini kesmesi ile GOLDEN CROSS yaşanması da muhtemeldir bu ve 3. Çeyrek te sezon değişimi için güçlü bir sezon başlamış olabilme ihtimali yüksek gibi ve güç gösterisi devamı şeklinde beklenebilir.. Eğer fiyatlar bu şekilde hareket ederse kuvvetle muhtemel gözüken ve GOLDEN CROSS, Ağustos'un sonlarına doğru ve kısacası ayı sezonu bu sefer daha kısa sürmesi ve bunun içinde zaman diliminde gelişen olaylar çerçevesinde BTC'yi ve piyasada olanlar için güzel bir maratonun devamı şeklinde bekliyor olması BTC'nin yeniden Nisan ayındaki 64895.22$'a adım adım gitmesi bu yolda dikenli, taşlı ve engebeli yollardan ve tuzaklarla dolu bir piyasa yapicilarinin oyunlarından büyük bir sabırla ve istikrarla strateji dahilinde yola devam edileceğini de unutmamak gerektiğini de belirtmek isterim..

Yorumlar (41)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Sözümüzü mü dinler napar keyfi bilir :) biz artıdayız ona bakalım

ElifSerra için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ElifSerra ()

Ablacım btc sözünü dinliyor sanki:)

vedatblg07 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Çaka_beğ ()

Sağolasın kardeş.

1BeğenmedimŞikayet

VeterinERsin ()

Öneri ve tavsiyeleriniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Öğrenmeye devam. Selamlar. @CoDeX©

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Amin Hepberaber bilmukabil inşALLAH Kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

EH12345 ()

iyaksamlar çıkıyormusunuz ki..

0BeğenmedimŞikayet

ElifSerra ()

Nasibimiz hep birlikte bol olsun o zaman. Hepimizden razı olsun, iyi akşamlar

EH12345 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EH12345 ()

çok tesekkür ederim çok iyi moral veriyorsunuz Allah razı olsun, evet yakında beklenti büyük bakarım ya nasip..

0BeğenmedimŞikayet

ElifSerra ()

Inşallah en kısa sürede toparlanır, rp için olumlu gelişmeler var herhalde. hepsi kara geçerek çıkacak elinizden inşallah

0BeğenmedimŞikayet

EH12345 ()

bende su an xrp ve doge var zararda bende beklemedeyim bir daha aklım olursa ama btc alacam:)

0BeğenmedimŞikayet

ElifSerra ()

Ben zaten çok nadir alt coin alırım, o yüzden elimde yok. Btc de daha da hareketlenecek diye beklemedeyiz. İnşallah düzeltmesi çok aşağılara sarmadan yükselir. Sizin elinizde zararda olan ne vardı?

0BeğenmedimŞikayet

ElifSerra ()

Allah razı olsun ablacım, inşallah dediğin gibi olacak. Yok ben eski halim için alındım zaten. Nasıl bir yatırımcı kafası yaşadığımı, yaptıklarımı en iyi sen biliyorsun:)

1BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Okdr doğru ki. Ama bu adamın dijitale bukdr negatif bakmasına hep üzülüyorum

0BeğenmedimŞikayet

EH12345 ()

çok sükür biraz kıpırdanma var bu gün bakarım neler olacak:)) siz neler yaptınız

0BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Abla biz sırtsırtayız, üzerine hiç bişey alınma. Biz alttan alır üstten veririz inşallah..

3BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşkler değerli Ali bey iyi akşamlar bol kazançlar..

alihoroz3344 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ElifSerra ()

Teşekkür ederim iyiyim, siz nasılsınız?

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Mayıs'ta dediğin gibi grafikte 73 civarına kadar çıkmış..

Warren Buffet'in dediği gibi

Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur, başkaları korktuğunda aç gözlü ol..

0BeğenmedimŞikayet

EH12345 ()

nasılsınız elif hanım

1BeğenmedimŞikayet

ElifSerra ()

Üzerime aldım ve kabul ettim:) çok doğru bir tespit

0BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Tabiki abi. Eskiden bu forumda herkes sudan çıkmış balık gibiydi çünkü piyasa yeniydi kimse kestiremiyordu ne olacak ne bitecek. Ozamanlar ezile büzüle öğreniyor insan kaybetmemeyi. Kazanmayı demiyorum, kaybetmemeyi öğreniyor. Zaten bu kazancın anahtarı oluyor. Kazançlar daim olsun inşallah

RXZ5K2 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Merhaba Ersin bey, size önerim açıkçası teknik terimleri az da olsa öğrenmeniz grafik ve temel bilgileri az da olsa araştırmanız olsun.. Burada uzun uzun yazmamda ki tek sebep kendinizin ve burada ki siz değerli dostların kimseye bağlı kalmamasidir..

Onun için grafik video analizlerini you... üzerinden izleyerek ve trend çizgisi çizerek ve bazı hareketli ortalamaları 20-50-100-200 MA ve 20-21-50-55-100-200 EMA gibi ve bollinger bantlarını azda olsa tradingwview'dan stratejinize bağlı kalarak ufak ufak kendinize yol çizmeniz olsun ve zamanla mutlaka sizi başarıya ve kar'a ulaştıracak olmasıdır..

Bol kazançlar, iyi akşamlar..

VeterinERsin için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

valla kolayla öğrenilmiyor kardeşim biz acı acı tecrübe ettik artık sadece tavsiyeye ucacağa kacacağa ismine cismine bakmayıp hangisi düşmüşse ona giriyoruz @CoDeX© Hocamın da dediği gibi hemen çıkıversin diye de umut etmiyoruz sabırla bekleyip karlı satmaya uğraşıyoruz kava örnektir ha kısada al satta var 3e 5e kanaat edip super gibi oluyor karınca kararınca misali fakirin tavuğu misali işte ALLAH bereket versin

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Bizlerde maalesef ki sabır yok strateji dahilinde ilerlemiyoruz hemen olsun bitsin istiyoruz hep kazanalım hiç kaybetmeyelim düşüncesindeyiz.. Ama asıl kazananlar dipten toplayan ve unutan yatırımcılardir..

Uzun vade de sürdürülebilir dinamik bir sistemin kazancı ve başlangıcıdır BTC..

RXZ5K2 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

vedatblg07 ()

Abi aslında kastettiğim şey o değildi, senin güzel mesajının etkisiyle insanlardan uzaklaşan korku hali ile 70 oldu :)

1BeğenmedimŞikayet

alihoroz3344 ()

Emeğine sağlık hocam

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşk ederim Vedat, ben yoldayken atamadım maalesef sonrasina bıraktım ama şuan güncel olarak hala 50 gözüküyor..

0BeğenmedimŞikayet

ElifSerra ()

Size de iyi akşamlar, bereketli kazançlarınız olsun

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşk ederim Elif hanım iyi akşamlar bereketli ve bol kazançlar..

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşkler @durgunates23 bol kazançlar kardeşim..

durgunates23 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum