Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0728 09:13:27
EUR 34.9569 09:13:27
USD 32.5608 09:13:27
ALTIN ONS $2338.5000 09:13:27

Konu: Altın gümüş rasyosu günlük gözlem

⭐⭐Uslanmaz_35 ()
Gümüş
YTD.

Yorumlar (61)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

Rica ederim ben teşekkür ederim hayırlı geceler

Hope12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

Aynen hayırlısı olsun inşallah

LosAnarquista_60 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Hope12 ()

Tamam abi tsk ederim takipteyim. hayırlı geceler dilerim

Invincible_lion için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Bende oyle dusunuyorum abi 24.76 dan dkndugunde 24.9 da bi aliyim dedim ama saatlik rsi cok yukselis degilde tepki yukselisinde kalacak gibi duruyordu. Yarin bende bir tur daha dusus yada geri cekilme bekliyorum. Duserse alttan dusmezse biraz yukardan almis olurum.

0BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

16.45-17.30 arasını atlatalım sıkıntı yok kesin birşey söylemek yalnış olur sevgili kardeşim. ytd

Hope12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hope12 ()

Hocam siz yarın 17 45 gibi mi bir çekilme olma ihtimali dusunuyorsunuz

0BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

Yarın 16.45 sonrasını takip edelim üstad orada hamle yapabilirler o son dediğinizden. ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Insallah kardesim son bir geri cekilme olma ihtimali var ben o yuzden alim yapmadim. Bu hafta guzel gidiyor simdilik. Dususler sınırli kalirsa haftaya daha yukarilara gitme potansiyeli var. Eger dususler derinlesirse onu o zaman konusmak lazim. Ytd

Sizde duze cikarsiniz insallah ondan sonra al sat isini acele degilde hedef odakli gerceklestirirsiniz.

Lale_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Lale_ ()

Sizin bu tekniği bende uygulasaydım şuan karda olurdum.. TL de beklemek zarar gibi duruyordu ama bu giediğim riskler insanın hem sağlığını hem zamanını olumsuz etkiliyor.
Yeni stratejiler belirliyorum. Bi düzlüğe çıksak..

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Şuan arz- talep dengesini bozmadan onsları baskılayıp pandemi sürecindeki kaybı bir şekilde maliyet düşürüp dengelemeye çalışıyorlar. Ama bu süreç ne kadar devam eder bilmiyorum. YTD

Diverter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Diverter ()

Olabilir ucuza almak sanayide ucuza mal etmek isteyebilirler sadece Abd değil Çin gibi büyük piyasalar da onsu bu seviyede almak isteyebilirler ancak ihtiyaca göre alim oldukça kullanımı arttıkça bu sefer de mantıken ons fiyatının talep arttıkça yükselmesi gerekir. Surekli bu değerlerde tutmazlar. Pandeminin getirdiği yüksek enflasyon uretim düşüklüğü düşük istihdam oranı vs nin acısını onslardan çıkartıyorlar. Gecen Ağustos ile hatta genel itibariyle gecen yıl pandeminin en şiddetli yaşandığı dönemlerde onslar uçup gitti 4 yılda belki geleceği seviyeye çok kısa sürede ulaştı simdi de sanki kazanılani geri almaya çalışıyorlar. Umarım öyle olmaz yoksa onslari zamanla pandemi öncesi değerlere çekerler.

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Dur kardeşim daha ben yılmadım size ne oluyor:)

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Onsların bu seviyede kalması belki de işlerine geliyor ama hep böyle devam edecek değil ya! İlla ki zincirini kıracaktır. Şuan ki fiyatın ons bazlı düşük olması pandemi sonrası sanayide uygun seviyede kullanımı açısından kendilerince uygun buldukları kanaatindeyim. Yaz boyunca belki bu seviyede tutmak isteyeceklerdir. YTD

Diverter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Diverter ()

Onslarin artik hangi degerlerde kalmasını istiyorlarsa orada tutuyorlar. Bu baskının sonucunu almaya başladılar mı ya da daha ne kadar sure baski uygulayıp istedikleri hedefe gidecekler bilemiyoruz. Yok tekniktir veridir beklentidir bir süre daha ise yaramaz olarak görüyorum. Fed de durumu değerlendirip onslara çökmeye devam ederlerse süreç devam eder hatta daha da olumsuz tablo oluşturur.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Valla artık umut aramak istemiyorum çünkü benim de sabrım kalmadı bugün umudumu kırmasınlar
Kırarlarsa gümüş ile yeniden arayı açarım yeter yıldım ciddi anlamda üstad

1BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Ons lehine veriler açıklansa bile bir miktar yukarı yönlü hareket yaptıktan sonra tekrar yönünü aşağı kırıyor. İnsanın sinirleriyle oynuyorlar resmen. YTD

1BeğenmedimŞikayet

fizik3846 ()

Geçmiş grafikler yabana atılmaz, hem aşağı yönlü hemde yukarı yönlü gaplı bölgeler kapanmış. Haaa bilemiyorum belki bu GAP kapanmayacak belki de kapanacak, ama geçmiş grafikleri yabana atamayiz. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir kendi şahsi görüşümdür...

Alperr1212 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Esasen kapanışa kadar 25.60 lar üzerine kadar bir yükseliş bekliyorum ama 6 saatte olur mu bilmem. Bugün 25.27 üzerinde kalsın da daha üst rakamlar yarın da olsa fark etmez :) ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Cok sanmiyorum ama izleyip gidisata gore degerlendirme yapmak gerekecek. Suan icin 30 ustune cikma olasiligi 20 altina inme olasiligi kadar fazla degil. Asagi olasiligi daha fazla. Belki de 5 6 ay 24 28 arasinda da gezebilir. Onu izlemek lazim. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Bu hafta ya da önümüzdeki hafta düşüş rendini tamamlayıp ağustos ayında tekrar yükseliş trendine girer diye umut ediyorum. Sabırla ve yüksek moralle beklemeye devam inşallah. Rabbim tez zamanda herkesi tersten kurtarsın. YTD

1BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Benim de umudum 24.7 iğne atıp düşüşü tamamlayacağı yönünde. Düşüşü tamamlasa da artık dümeni yukarı kırsa. Moralleri fazla yıprattı. YTD

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Amin diyelim kardesim. Yukselse keske de terste kimse kalmasa

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ustam 25.27 nin biraz bile üzerinde kapatırsak günü kendi adıma en güzel alım fırsatı olabilir. Kapanışa kadar ne veriyorsa versin fırsat ama kapanışta altında kalmasın inşallah bu seviyenin :) ytd

1BeğenmedimŞikayet

battıbalık ()

Hiper enflasyon benzeri durumlarda için faiz kozunu çeker. Artış beklentileri varken elindeki faiz kozunu hemen kullanmaz. %10 ve üzerinde olursa belki 0.25 faiz artışına belki gidebilir.

Uslanmaz_35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Son bir alım fırsatı verip güzel bir seviyede kapanış yaparsa tadından yenmez. YTD

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İçimizi okusun artık sabır taşına döndük :)
Gümüş hanım da bizi seviyor sanırım aslında bir fırsat vermediler gitti

1BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

İckimochu içimizi okumuş:)) yine umut abi moduna bağladım:)) YTD

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hayırlısı ile inşallah temennimiz bu yönde :)
ABD açılışı ve gün kapanışı bekliyorum
25.27 üzerinde bir seviyede kapanış alırsak güneşli günler göreceğimize inanıyorum. Yeter yağmurların yağdığı hava açsın biraz
Ichimochu da öyle diyor zaten yavaş yavaş yaz gününe de bu yakışır :) ytd

1BeğenmedimŞikayet

Uslanmaz_35 ()

Fed söylemleri dostum. Biliyorsun altın ve gümüş gram tl onslar ve dolara bağlıdır yani en büyük etki abd veri ve söylemlerle olur.

ABD enflasyon oranı 5.4 ve git gide yükseliyor. Bu durum da fed i faiz arttırımına zorluyor. Haliyle şahin konuşmalar yani gerekeni yaparız , varlık alımını azaltmayı konuşuyoruz gibi sözler dolarları abd ye yani kendisine çeker. Böylece diğer piyasalarda dolar artar ve onslar düşer. dolar zayıflar ise onslar yükselir lakin bizim piyasa da rezerv eksikliği olduğu için dolar diğer piyasalarda düşse bile biz de yükselebiliyor bu da hem dolar hem ons yükselişleriyle gram tl leri daha fazla yükseltebiliyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Enes0641 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Ben de dahil teknik analiz konusunda bilgi ve tecrübe eksikliği yüzünden düşse bile toparlar düşüncesi hakimdi. Her tecrübe bir ders niteliğindedir. Rabbim kimseyi terste bırakmasın. YTD

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum