Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 16:08:13
EUR 34.8238 16:08:13
USD 32.3379 16:08:13
ALTIN ONS $2301.8900 16:08:13

Konu: altın trend yönü

çok fazla teknik bilmeye gerek yok. 2 çizgiyle herşey ortada. günlük al sat yerine al yat tepeye gelince sat. ytd

Yorumlar (39)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

Tamam ama Ons satın alınan birsey degıl ki :)
Fx te yazan 0.84 rakamı gr/usd bunu alıyorsun
Ons 26.13 suan onu satın alamazsın
Dedıgınızı yanlıs anlamadıysam eger

Erool37 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Fx de arpa buday kakao aklina ne geliyorsa var yani ons alinip satilmiyor dedin ya onun icin dedim usdzar gpdusd butun islemler var sen bankadan alip satiyorsun gram aliyorsun dolar aliyorsun dolar ile gumus aliyorsun ama orda butun islemler var

Morgana için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

1 lot gümüş ne demek karşılığı nedır anlayamadım

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

İşleminizi nerde yapıyorsunuz lot ıle işlem borsa da dıye bılıyorum

0BeğenmedimŞikayet

çaylak1617 ()

Aynen. Teknik sadece trend çizmeyle olsaydı ne kadar kolay olurdu al sat:)

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Zaten çelişki ve paradoks ta bu. Kendileri yüksekten aldırdığını kabul etmez reddeder sadece beklentisini söylediğini savunur herkesin alım satım işlemi kendi iradesinde der. (Ki öyledir zaten buna itirazımız olmaz) Ama gel gelelim siz düşebilecegini söylediniz diye sizi gümüş aldirmadiniz diye itham eder. Kendisinin gümüş aldırdığı asla kabul etmez ama başkasının gümüş aldırmadıgını savunur :)) çok ilginç

Trabzonlu_Mimariçe için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Gümüşü satacağız zaman dolar kuruna bakarsınız eğer dolar artmış ve yükseliş beklentisindeyse pariteyle dolara geçersiniz. Yok eğer dolar düşüyorsa TL ye geçersiniz niye gümüşten alacağınız kârı azaltasinizki

Gulsoy için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

evet elimde zaten gümüş var bende istemiyorum düşmesini ama düşebileceği gerçeğini de göz önünde bulunduruyorum. bazı arkadaşlar da sanki ben düşecek diyorum algısı yaratmaya çalışıyor.

Alperr1212 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Sadece saldırsalar iyi gene tartışma fikir alışverişinde kaçmayız faydalıdır onlar ama fikir kabul edilmeyince hakaret, dalga geçme, taşlama dışlama yapıyorlar o kötü oluyor.

1BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Merhaba oncelikle emeginize sağlık. yazdıklaronızı okuyarak aydınlanmaya calişiyorum.. öğrenmeye açığım; )satarken duruma gore demişsiniz .. tl.. yada parite yaparız diyorsun ya bu durumu biraz acarmısın ? rica etsem
.. neye dikkat etmeliyim? (çok ACEMİ; ))Ben

0BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

Nedense insanlar saldırmaya yer arıyor anlamadım gitti

0BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Hay siz çok yaşayın mimarice hanım. Ne güzel söylediniz. Bunu bende burda anlatamadım kimseye. 1 ons=31,1 gr ağırlık ölçüsü olduğuna göre Ons÷31,1=1 gramın usd cinsinden fiyatıdır. Dediğiniz gibi satarken de duruma göre ya TL ye geçer satarız yada pariteyle dolara geçeriz. Dolar kuruna da dikkat ederiz.

1BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

ons da düşüş olacaksa dolar çıkacaksa bu kişiler neden gümüşten çıkıp dolar kanadına gecip karını fazla almasın ? yani ons bazlı analizde doların ne olcağının önemi yoktur.

ons düşecekse, dolara bakılır yükselme eğilimindeyse dolara geçilir.
ons düşecekse, dolarda da düşüş eğilimi varsa tl ye geçilir. kimsenin kafasının karışmasına gerek yok bence.

1BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Ben zaten her zman solerim uzun vadeli yatirim yapacaksaniz altin tercih edilmeli diye benim size solemek istedigim bu sayfada cogu kisi tl yani gram ile islem yaptigindan kafalar karisiyor sizde ons analizi yaaparken dolar beklentinizide belirtirseniz daha saglik li islem olur sayfa icin siz gene paritenizi yapin :)) ama grm bazlida belirtin ki kafalar karismasin

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Grafik teknik analiz vs. Güzel de spek'in hangi teknik grafik analizden vuracağı belli olmuyor:)) hiç çalışmadığın yerden sorunun gelmesi gibi:))

0BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

bilmeyenlerin kafası karışamaz çünkü bilmeyen kişiler forex de işlem yapmaz. bankadan işlem açanlar için zaten gram dışında birşey yok. tl bazlı yükseliş hep olur burası türkiye dolar bir gün 100 lira da olur o gün ons 25 de olursa gram gümüş alanlar kar yapmış olmayacak. enflasyona karşı zarar etmiş olacak.

bkz. sene 2011
dolar alan kişi mi
altın alan kişi mi
gümüş alan kişi mi şuan kar da ? bence ons bazlı gayet açıklayıcı.

0BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

Çok sağ ol hemşocum :) grafik teknik analiz vs. Çalışırız öğreniriz lakin spek in ne yapacağı tabiki bambaşka boyut :)

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Bilmiyorsaniz yok demiyin :)) onun icin size ne alip sattiginizi sordum gram ile islem aliyorsaniz analizlerinize onuda katin dolar hedefinizide soleyinki insanlarda grm dusecek olgusu yaratmayin zaten biz yukselisi tl bazli bekliyoruz duzeltmesden sonra tabi dah acikalyici olursaniz insanlarin kafasi karismaz

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Maşallah hemşom tebrik ederim:) başarılarının devamını dilerim. :) Darısı başıma:)

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

1 lot islem aciyorum 100 ons altin aliyorsun lotuna miktarina gore degisir islemin

0BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

Terfi önemli :) tşk ederim.

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

bankadan alım satım yapıyorum. bankalarda sadece gram alınıp satılıyor. forex piyasasını bilmiyorum.

1BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

Ben tersten çıkalı ohooo dünya zaman oldu :) tşk ederim. Size de hayırlı cumalar

Dadaş_tr için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

:) biz yanlis islem mi yapiyoruz diyorsun ons islem yapiyoruz :))

0BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

ekonomi bakanı çıkıp dolardan sizene siz dolarla mı maaş alıyorsunuz derse, sitede de sen onsla mı işlem yapıyorsun tl ye bak diyen çok olur :)

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Yo ben ons alip satiyorum fx forexte butun islemleri yapabilirsin sell yada buy islemleri acabilirsin piysadada yok diye bisey yok banka uzrinden islem yaparsaniz o dediginiz olur

0BeğenmedimŞikayet

Morgana ()

Ya sorma bu matematiği anlayan az :) Ons alınmaz gr/usd alınır :)

1BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

işlemlerimi onsu baz alarak yapıyorum. dolar kuruna da özellikle dikkat ediyorum.
ons diye bir alım yok. gram olarak alınır analizi ons olarak yapılır. satarken de ta tl ye geçilir yada parite yapılır.

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Maşallah tebrik ederim:) 7'cilikten şimdi grafikçiliğe terfi etmişsin:))

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Islemleri forexden mi yapiyorsunuz ons mu alip sariyorsunuz gram mi

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum