Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0759 12:24:29
EUR 34.7365 12:24:29
USD 32.2636 12:24:29
ALTIN ONS $2316.6800 12:24:29

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Bitcoin
bitcoin ve kriptoparalar ile ilgili çok soru geliyor. O yüzden geniş çağlı bir not paylaşma ihtiyacı hissettim. Grafikleri tek notta arka arkaya paylaşacağım. Bu not zinciri benim genel beklentim olup planlarımın tamamını da bu yönde inşa edeceğimi belirtmek isterim.

Öncelikle kripto tarihinin en sert ve ne kısa sürede gerçekleşen satış hareketiyle karşı karşıya kaldık son 2 haftada. 2 trilyon dolar lık bir piyasa çok hızlı ve ani bir şekilde sarsıldı. Elbette bunun ciddi sonuçları olacak. Öncelikle hiç bir kurumsal yatırımcı bu derece oynak bir piyasaya ciddi bir yatırım yapmak istemez. Öncelikle bu volatiliteden kurtulunması gerek. Dolyasıyıla bu hareketin ciddi manada negatif etkileri olacak önümüzdeki dönemde.

Öte yandan Çin'in finansal istikrar komitesi konusunda birkaç gün önce uyarmıştım ciddi sonuçları olabileceğine dair. Nitekim bugün itibariyle birçok Çin borsası bitcoin mining işlemlerine hosting servisi sunmayı durdurdu. Görünen o ki Çin'in bu negatif yaklaşımı devam edecek.

Ancak bunca negatifliğin yanında ben olumlu olmayı sürdürüyorum. Ve önümüzdeki birkaç yılda 100k Bitcoin'i göreceğimizi düşünüyorum. Kısa vade de ise hareketin ne yönde olabileceğini birkaç grafikle belirtmeye çalışacağım.

Bu grafik Wyckoff metodunu gösteriyor. Bu doktrine göre satış hareketi henüz bitmiş değil. ST Phase B'den tepki aldığımızı ve bir bull trap oluşacağını düşünüyorum.

Bu grafik ise birkaç gün öncesine ait. Wykcoff'un nasıl işleyebileceğine dair bir çalışmaydı. Şimdilik çalıştı.

Boğa olmamızı gerektirebilecek diğer bir sebep bu. 10k ve üzerinde btc tutanların alım yaptığını görüyoruz. Yani whale'lar satmıyor alıyor.

Son olarak stablecoin arzında azalış görüyoruz. Bu demek ki, stablecoinler cüzdanlardan borsalara geliyor ve alıcılar alım yapmak için bekliyor. Bu hareket genelde yükselişlerin öncesinde oluşur.

Sonuç olarak benin beklentim uzun vade de güçlü bier boğa hareketi göreceğimiz yönünde. Ancak kısa vade de (önümüzdeki 2-3 hafta) ve özellikle bu hafta bant hareketinin devam edeceği. 42k bölgesi yukarı aşılmadan büyük alımlar yapmamaya özen gösterin. Benim tahminim bu hafta tekrar boğaları yemleyecekler ve yukarı hareketin başladığını düşündürecekler. Ancak piyasa yapıcılarının likidite yaratmak için tekrar sert bir aşağı hareketi manipüle edeceklerini düşünüyorum. Bu noktada da 27.5k-29k bölgesine kadar bir düşüş ihtimalini yüksek görüyorum. Çünkü o bölge likidite boşluğunun olduğu bir bölge ve o bölge gelince ayılar shortları arttırmayı deneyecektir, boğalarsa stop olacaktır. Likidite oluşturulmuş ve yukarı harekette tetiklenmiş olacaktır. Benim beklentim kısaca bu yönde. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (69)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Ar_er ()

öngördüğümüz senaryo tam anlamıyla çalışıyor gibi yanlış anlamadiysam bu son dip yapış olacak gibi doğrumudur acaba

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Na kadarda komiksiniz :) Böyle devam :))

acemi0102 için cevaplandı (yorumu göster)

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yukardaki yorumda kısa vade de boğaları tekrar yemleyeceklerinden bahsetmiştim.. Sanıyorum o senaryo gerçekleşiyor.. Şu noktada bahsettiğim aşağı seviyelerin ihtimali masada.. O yüzden agresif alımdan bu aşamada kaçınmak gerek.. Yine de herkesin kendi takdiri..

1BeğenmedimŞikayet

matematica ()

kapsamlı çalışma için teşekkürler, elinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

Ss123 ()

emeklerine sağlık dostum

0BeğenmedimŞikayet

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ ()

teşekkürler hocam saygılar

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Şöyle, bu bir ihtimal. Sebeplerini de belirttim. Gerçekleşebilir, gerçekleşmeyebilir de. Zamanlama olarak ise yarın demek çok erken. Ayrıca whale ların alım ve satış yapması birkaç günde olacak bir iş değil. Burada milyonlarca dolar ve üzeri işlemlerden bahsediyoruz. Dolayısıyla bu tip alıcıların işlemlerini gerçekleştirebilmesi için zamana ihtiyaçları var. Grafikte paylaştığım 10k ve üzeri BTC taşıyanlar satış işlemini tek seferde yapamazlar. Günler sürer. O yüzden 2-3 haftalık bir zaman dilimi çizdim. Ancak dediğim gibi bull trap e hepimizin dikkat etmesi gerek. En azından önümüzdeki 2-3 haftalık dönemde. Yine de herkesin kendi takdiri. Selamlar.

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ ()

hocam paylaşımlarınızı inceledim şu an grafiklere göre 39-42 arası yaklaşık bir yerden tekrar 28-30 a dönüş yapıp sonra yükselişe geçme olasılığı var diye anladım şu an 38000 lerde yiz bugün yarın tekrar düşüş olabileceği anlamına geliyor doğru mu anlamışım hocam tşk ler

1BeğenmedimŞikayet

Nightmare116 ()

Tek solukta okudum. emeginize sağlık. Temiz ve anlaşılır bir amlatimdan dolayi da ayrica tebrik ederim

1BeğenmedimŞikayet

ACEMİ_000 ()

Sayın @shaokahn emekleriniz ve paylaşımınız için sağolun Hayırlı kazançlariniz olsun.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sözüm HODL'culardan dışarı :))

kayso için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Ben 27 mayis faiz karari 15 haziran fed toplantisi olarak biliyorum 27 mayista amerika icin onemli veriler var issizlik basvurulari bir tane onemli veri var

emekli_madenci için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kayso ()

Nası yitirelim hocam yüzde 50 zarardayız :)yerimizden oynayamıyoz

0BeğenmedimŞikayet

Altın_Elbiseli_Adam ()

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard: Özel para birimlerinin tüketici ödemelerinde kullanımının yaygınlaşması, ABD ödeme sisteminin parçalanmasına yol açabilir.

Kriptolar açısından pek hayırlı bir konuşma olmamış.

emekli_madenci için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

lord_of_the_attack ()

Ben iki sene içinde bitcoinde 250 bin usdt bekliyorum

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet. Boğa trendi içerisindeyken yıl içerisinde 100k'ya gidecek bir hareketin içinde olabileceğimizi belirtmiştim. Onun sebebini de grafiğiyle beraber paylaşmıştım. Ancak o hareket son gelişmeler sonrası ihlal edildi. Tabi zaman dilimi olarak. O yüzden yıl içerisini birkaç yıl diye güncellemek zorunda kaldım. Her dönemin kendi dinamiği farklı. Hala 100k yı göreceğimizi düşünüyorum (ki ARK ceosu Cathie Wood 500k bekliyor benim ki düşük bile :)) Ancak bu hareket kolay bir hareket olmayacak. Aynı altında olduğu gibi küçük yatırımcının umudunu yitirmesi gerek. Hala yitirmiş değil :) Bakalım zaman ne gösterecek.. Selamlar.

ozgur86 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

emekli_madenci ()

Bu hafta FED faiz kararı yok kardeşim.. Bu hafta içi Fed Üyelerinin konuşmaları yogun ve 16.00 saatinde Fed Üyesi Brainard Konuşması başladı Digital paralar üzerine konuşması bekleniyor.. Fed (FOMC) Faiz Kararı 16 Haziran Çarşamba 21.00 saatinde, 21.30 FED Başkanı Powell'ın Konuşması.. ailenizle birlikte saglıklı günler, işlemlerinizde hayırlı kazançlar, bereketli alışverişler dilerim..

Sinmaz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Carsamba duser o yuzden dedim zaten

lord_of_the_attack için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

lord_of_the_attack ()

Ben de öyle dedim öncesinde nakite geçip mal düşünce alım yapmak mantıklı al satci için

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Aynen faiz sabit kalirsa hizli yukari cikar ama balinalar oncesinde satis yapar

0BeğenmedimŞikayet

lord_of_the_attack ()

50 den 34 e yine

Algerden için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alperen_yanha ()

Cuma diye biliyorum ama

0BeğenmedimŞikayet

lord_of_the_attack ()

BTC artık dususlerini bitirmeli az kaldı bir kaç hafta sonra ciddi yükselişler beklemiyorum artik

scubapariteci için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Insallah holo chz xrp var elimde paramin yarisi eridi

0BeğenmedimŞikayet

lord_of_the_attack ()

Faiz arttiracaklarini düşünmüyorum ama öncesinde nakit olmak mantıkli düşüş olduğu anda alınabilir çünkü faizler sabıt kalacağı için hızlı yükselecektir.

0BeğenmedimŞikayet

Algerden ()

dominin kaça düşmesini beklıyosun

1BeğenmedimŞikayet

lord_of_the_attack ()

38 k üzerinde günlük kapanış yapsın hatta 42 k üstünde 4 saat kapatsın tamamıyla piyasa soluklsuz yükseliş trendine girecek ve şuan tepeden full terste olan biri bir ay sonra tersten çıkması muhtemel

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Fed faiz karari var persembe gunu 1 gun oncesinden hazirlik yapulir beklemeye gecer balinalar

0BeğenmedimŞikayet

scubapariteci ()

Genelde her çarsamba düşüş oluyor ya bu sebeple olurmu acaba

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum