Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 02:49:40
EUR 34.7748 02:49:40
USD 32.4684 02:49:40
ALTIN ONS $2337.9850 02:49:40

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Bitcoin
bitcoin ve kriptoparalar ile ilgili çok soru geliyor. O yüzden geniş çağlı bir not paylaşma ihtiyacı hissettim. Grafikleri tek notta arka arkaya paylaşacağım. Bu not zinciri benim genel beklentim olup planlarımın tamamını da bu yönde inşa edeceğimi belirtmek isterim.

Öncelikle kripto tarihinin en sert ve ne kısa sürede gerçekleşen satış hareketiyle karşı karşıya kaldık son 2 haftada. 2 trilyon dolar lık bir piyasa çok hızlı ve ani bir şekilde sarsıldı. Elbette bunun ciddi sonuçları olacak. Öncelikle hiç bir kurumsal yatırımcı bu derece oynak bir piyasaya ciddi bir yatırım yapmak istemez. Öncelikle bu volatiliteden kurtulunması gerek. Dolyasıyıla bu hareketin ciddi manada negatif etkileri olacak önümüzdeki dönemde.

Öte yandan Çin'in finansal istikrar komitesi konusunda birkaç gün önce uyarmıştım ciddi sonuçları olabileceğine dair. Nitekim bugün itibariyle birçok Çin borsası bitcoin mining işlemlerine hosting servisi sunmayı durdurdu. Görünen o ki Çin'in bu negatif yaklaşımı devam edecek.

Ancak bunca negatifliğin yanında ben olumlu olmayı sürdürüyorum. Ve önümüzdeki birkaç yılda 100k Bitcoin'i göreceğimizi düşünüyorum. Kısa vade de ise hareketin ne yönde olabileceğini birkaç grafikle belirtmeye çalışacağım.

Bu grafik Wyckoff metodunu gösteriyor. Bu doktrine göre satış hareketi henüz bitmiş değil. ST Phase B'den tepki aldığımızı ve bir bull trap oluşacağını düşünüyorum.

Bu grafik ise birkaç gün öncesine ait. Wykcoff'un nasıl işleyebileceğine dair bir çalışmaydı. Şimdilik çalıştı.

Boğa olmamızı gerektirebilecek diğer bir sebep bu. 10k ve üzerinde btc tutanların alım yaptığını görüyoruz. Yani whale'lar satmıyor alıyor.

Son olarak stablecoin arzında azalış görüyoruz. Bu demek ki, stablecoinler cüzdanlardan borsalara geliyor ve alıcılar alım yapmak için bekliyor. Bu hareket genelde yükselişlerin öncesinde oluşur.

Sonuç olarak benin beklentim uzun vade de güçlü bier boğa hareketi göreceğimiz yönünde. Ancak kısa vade de (önümüzdeki 2-3 hafta) ve özellikle bu hafta bant hareketinin devam edeceği. 42k bölgesi yukarı aşılmadan büyük alımlar yapmamaya özen gösterin. Benim tahminim bu hafta tekrar boğaları yemleyecekler ve yukarı hareketin başladığını düşündürecekler. Ancak piyasa yapıcılarının likidite yaratmak için tekrar sert bir aşağı hareketi manipüle edeceklerini düşünüyorum. Bu noktada da 27.5k-29k bölgesine kadar bir düşüş ihtimalini yüksek görüyorum. Çünkü o bölge likidite boşluğunun olduğu bir bölge ve o bölge gelince ayılar shortları arttırmayı deneyecektir, boğalarsa stop olacaktır. Likidite oluşturulmuş ve yukarı harekette tetiklenmiş olacaktır. Benim beklentim kısaca bu yönde. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (69)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Sinmaz ()

Dip ve tepe beklentiniz nedir

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

C içerisinde olduğumuzu düşünüyorum.

Selyıl için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sepeti uzun süredir paylaşamıyorum çünkü volatilite çok olduğundan sürekli ayarlama yapmam gerekiyor. O yüzden bir yanlış anlaşılmaya yol açmasın diye paylaşmıyorum. Ancak uzun vadeli taşıdığım ve düştükçe eklediklerim BTC, ETH, XRP, ICP, ADA, DASH şu anda. YTD. Selamlar.

PoyrazEfe52 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

PoyrazEfe52 ()

Hocam selamlar, sepetinizde hangi coinler var ağırlıkları nasıl acaba? Paylaşma şansınız olursa sevinirim

0BeğenmedimŞikayet

Selyıl ()

Ustam emğime sağlık, şimdi sizin 4hafta önce paylaştığınız wyckoff grafiğine göre şimdi neredeyiz? b de mi, yoksa c deki spring demiyiz. ? tşk

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Saygılar Hocam

0BeğenmedimŞikayet

Şaşkın1 ()

Birde wyckoff grafiğini bak. 99% üzerinden gidiyor.. ytd

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Eğer teknik ve verisel bağlamda soruyorsanız henüz döndü demek için çok erken. Eğer benim fikrimi soruyorsanız ben en azından o bölgenin güçlü tutuntuğunu ve daha önce konuştuğumuz likidite yaratılması için gereken bölgenin görüldüğünü düşünüyorum. Ancak dediğim gibi tedbirli olup mutlaka planlı hareket etmekte fayda var. Yoksa paramızı alacaklar, bunun kaçarı yok. Ben söylemiş olayım :)

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Hocam sizce döndü mü? Yoksa aşağıları gösterirler mi?

1BeğenmedimŞikayet

Savaş06 ()

Emeğinize, yüreğinize, bilginize sağlık Hocam.
Teşekkür ederim.
Like...

0BeğenmedimŞikayet

Savaş06 ()

Like Hocam.

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Şimdilik daha önce yukarda konuştuğumuz formasyon çalıştı. Bakalım aşağı bantın yukarısında tutunmaya devam edebilecek miyiz. Ben şimdilik bu tip güçlü bir tepki gelmesini olumlu görüyorum. Ancak on chain metriklerde whale karın aldığına dair hala bir emare yok. O yüzden tedbirli olup plana sadık kalmak daha doğru bir strateji gibi. YTD.

0BeğenmedimŞikayet

bulent_esen ()

evet biliyorumda grafiğe uyarlanabiliyormu bu onu anlamaya çalışıyorum

LostPassenger için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LostPassenger ()

@bulent_esen üst yorum

1BeğenmedimŞikayet

goldman123 ()

arkadaşlar 2 üst posta bakmanızı öneririm @shaokahn üstad 2 hafta öncesinden bugünün grafiğini işlemiş hakkımızda hayırlısı olsun

goldman123 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

goldman123 ()

hocam merhaba çalışmanızdaki grafikler btcnin bire bir aynısı :) neredeyse görünüle göre btc 26 veya 28 dokunup sonrasında yükselişe geçicek
saygılar.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sağolun. Şimdilik değerli metallerde beklemek benim için de uygun gibi görünüyor. Ancak ETF'lere büyük bir giriş yok henüz. Küçük barlarla net alım tarafında seyretmeye devam ediyor şimdilik. Önümüzdeki günlerde tekrar detaylı bir not paylaşamaya çalışırım. Selamlar.

50mg için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

50mg ()

Değerli hocam özlettiniz kendinizi. Eft lerin durumu nedir? Kendim full gümüşte sabırla bekliyorum.

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Nedir bu öfke? Bunlar analizdir burasıda fikirlerimizi açıkça ifade edebileceğimiz bir forum ve yorum sayfası.. inanır veya inanmazsanız herkesin kendi stratejisi.. zaten insanlar birilerinin söylemesi ile yatırım yapmamalı ayrıca bende birşeyi alın veya satın diye asla yorumda bulunmuyorum.. bazıları gibi 60k da iken uzaya gidiyoruz buralardan demedim. Zaten dipte oturuyoruz ayrıca neredeyse full nakitte olduğumu her yorumda söylüyorum... zaman saat olayınada gelirsek grafiği açıp incelerseniz bir formasyon olduğunu sizde göreceksiniz.. aşağı veya yukarı kırılımın en geç ne zaman olacağını o bize söylüyor ben söylemiyorum.. lütfen biraz daha yapıcı olun kalp kırmanın gereği olmadığını düşünüyorum

Nazende00 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nazende00 ()

Luciferr01 yorumu (9 saat önce)

Gelcek gelcek 39 bu gece olacak

Şimdi yazayım ki ınsanlar uyansın

İnsanlarla dalga mı geciyorsun dün mani olayım dedim ama şimdi dayanamayacağım insanları böyle emin şekilde yönlendiremezsin analizine saygı duyarım ama zaman saat verip insanları böyle umutlandiramazsin bu yorumu yazdığın kişileri hayal kırıklığına uğrattın sen kendin ne yaptığını bilmiyorsun insanları yönlendiriyorsun çaylaksın.

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Günaydın değerli hocam hayırlı sabahlar.. şu sayfada sizi gördüğüm an keyfim yerine geliyor iyiki varsınız gerçekten elinize emeğinize sağlık kazancınız bol olsun :)

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Hocam merhabalar, değerli bilgileriniz için tşkler. Paylaştığınız wyckoof grafiği birebir uyumlu ancak bir noktada takıldım. Son boğa tuzağından sonraki düşüşte spring test bölgesi için 27-29k bölgesi test edilebilir demiştiniz ama takip edebildiğim kadarıyla 33k bölgesinden döndü. Bu duruma göre yeni bir geri çekilme beklemelimiyiz yoksa tam yerini test etmese de bu son dipti diyebilirmiyiz. Tşk

0BeğenmedimŞikayet

svaldo ()

Çok sağolun hocam

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Elbette düşükten almak mantıklı. Fakat çoğu zaman dibi kestirmek zor. O yüzden kademeli alımlar daha isabetli oluyor.. 43k bölgesinin üzerini de şunun için söyledim, malum trendin yönü önemli. Şu anda bazıları inkar etse de ayı piyasasına girdik. O yüzden boğaların geri gelip yeni zirvelere bir hareketin başlaması için 42k üzerinde tutunabilmemiz gerek. O yüzden o bölge yeni bir trendin başlangıcı açısından önemli. Bir de bazıları malum trade ediyor onlar için de daha "güvenli" bir alım doğuracağı için.. Yoksa tabii ki düşükten almak daha makul.. Selamlar.

svaldo için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Paylaştığım notların işinize yaramasına sevindim :) Güzel düşünceleriniz için de teşekkür ederim. Evet öyle bir düşüşte eth ve ada almak isabet olacaktır ikisi de potansiyel anlamında gelecek vaadeden projeler. Fakat Matic'e büyük bir yığılma var alsanız bile oradaki ağırlığı daha az tutmanızı öneririm çünkü bir coin çok parlatıldığında veya büyük bir yığılma olduğunda o coin genelde yeni yüksek yapamıyor. Yine de takdir sizin. Selamlar.

Zgr14 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

svaldo ()

Hocam saygılar. Öngörünüz gerçekleşiyor. Ancak anlamadığım 27000 29000 arası alım yapmak mantıklı değil mi 42 K geçmesini mi beklemeliyiz

0BeğenmedimŞikayet

Zgr14 ()

Hocam selamlar şifremi unutmamdan dolayı uzun süredir sayfaya giremiyordum nihayet çözebildim en başta tekrar teşekkür ederim btc eth ve xrp güzel karlar aldım sayenizde birşey yazamasamda devamlı yorumlarınızı okuyup takip ettim en son paylaştığınız bilgilerde btc 27.5 29.00 k bandına inmesinden bahsetmiştiniz 42.000 k üstünü görmeden büyük alımlar yapmayın demiştiniz kendi adıma nakitte bekliyorum düşündüğünüz rakamlar gelirse orta vade için eth ada alma düşüncem net matıc için de düşüncenizi merak ediyorum teşekkürler selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

PoyrazEfe52 ()

Böyle bir terbiyesizlik yapmanız çok üzücü! Shaokahn hocayı ne zamandır takip ediyorsunuz bilmiyorum ama yaptığınız çok yanlış sizce bir menfaati var mi? Emin olun ben dahil bir çok kişi kendisinin bilgisinden yararlandı ve fayda gördü tekrarlamamanız dileği ile!

acemi0102 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ar_er ()

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun her işiniz rast gelsin sizin gibi bizlere yön gösteren çok değerli arkadaşlar olmasa bu işin mağduru çok olurdu

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet detaylı bahsetmiştim 42k bölgesinden geri çekilmenin gelebileceğini.. Benim de beklendim bu son dip olacağı yönünde. Ancak aşağıda bahsettiğim seviyeleri zorlamamız gerek.. Orası likidite oluşturmak için önemli bir bölge.. Bakalım önümüzdeki günlerde beklentimizin ne kadarı gerçekleşecek.. Selamlar :)

Ar_er için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum