Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0711 04:59:53
EUR 34.8992 04:59:53
USD 32.5585 04:59:53
ALTIN ONS $2318.3750 04:59:53

Konu: Gram Gümüş büyük resim

Yükselen üçgen görünümünde bir grafiğimiz mevcut. Grafikte bir yatay direnç bölgemiz , bir yükselen destek çizgimiz , bir yatay destek bölgemiz ve üstel hareketli ortalamalarımız mevcut. Değerler ise şu şekilde :

Direnç bölgesi : (7.08 - 7.14)
Destek bölgesi : (5.91 - 5.97)

Bugün için :
Yükselen destek çizgimiz : (6.27 - 6.32)
EMA20 : 6.73
EMA50 : 6.53

Fiyat ortalamaların üzerinde olduğu için , ortalamaların destek olarak çalışacağını düşünmekteyim.

Büyük resimdeki bu yapı kırılmadığı sürece fiyat içerisinde aşağı - yukarı hareket etmeye devam edecek gibi görünmekte. Ağustos 2020 tarihinden itibaren fiyat (7.08 - 7.14) seviyesinden satış yemeye devam ediyor. Buradan gelen satışları ise yükselen trend çizgisi karşılıyor.

Bir süre ise (5.91 - 5.97) oldukça güzel bir destek olarak çalışmıştı. Eğer fiyat tekrar aşağılara gelir ise çalışmaya devam edeceğini düşünüyorum.

Kısaca 6 aydır devam eden büyük bir sıkışma mevcut. Bir tarafa kırılmadığı sürece bu alan içerisinde takılmaya devam edecektir.

Son olarak teknik olarak alımlar destek seviyelerinden yapılırken satışlar ise direnç seviyelerinden yapılır :)

Yorumlar (15)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

şerifözsu ()

Teşkkürler hocam iyi geceler

acemi_yatirimci55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

6.85 ihtimali tabi ki var ama o seviye düşüp , düşmeyeceğini kimse bilemez. Zaten bütün analizler ve beklentiler ihtimaller üzerine inşa ediliyor. Daha önce de söylediğim gibi , "Fiyatın ne yaptığı değil, sizin ne yaptığınız önemlidir."

Efem09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Gümüş için hangi seviye uygun hocam, 6.85 ihtimali varmı. 7 altında düşmeyecek gibi

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Merhaba , bir faydam oluyorsa ne mutlu bana. Gümüş için günlük kapanışlarda 7.14 seviyesini takip ediyorum.

siyahbeyazım için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Emir ile işlem yapmanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

şerifözsu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

siyahbeyazım ()

Merhabalar sayın @acemi_yatirimci55 hocam ellerinize sağlık tüm emekleriniz için kendi adıma çok teşekkür ederim , gümüş tl günlükte dün 7.09 olarak kapanış gerçekleştirdi ancak sizin için yeterli değil sanırım?

1BeğenmedimŞikayet

şerifözsu ()

Hocam alımlarınızı talimatlamı yoksa ekranda bekleyip gelincemi alıyorsunuz. Tavsiyenizi bekliyorum

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Merhaba , öncelikle 6.62 kesin gelecek diye bir durum söz konusu değildir. Eğer bugün o fiyata gelir ise, o seviyeden fiyatın yükselebileceği düşünülerek işlem yapılır. Ama teknik olarak alımlar desteklerden ve satışlar ise dirençlerden yapılmalıdır.

şerifözsu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

şerifözsu ()

Selamlar Hocam. Biraz Zararım Var iyi bir fiyattan alırsam zararımı kapatacağım. 6.620 nasıl gelecek

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Gram gümüş, bugün için ortalamalar :

EMA20 : 6.85
EMA50 : 6.62

Direnç bölgesi olarak belirttiğim seviyenin üzerinde günlük kapanışlar gelebilmiş değil.

0BeğenmedimŞikayet

derinf ()

teşekkürler üstadım

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

İnip inmeyeceğini kimse bilemez. Ama teknik olarak destek seviyelerinden alım yapılır ve direnç seviyelerinden de satış yapılır. Gümüş 9 aydır üzerinde günlük kapanışlar yapamadığı bir direnç seviyesinin üzerine atmaya çalışıyor. Gün içinde ne kadar yukarı çıktığı önemli değildir benim için. Gün sonunda nerede kapattığı önemlidir. Hiçbir zaman kimseye şuradan al, şuradan sat demedim. Ama güncel görüntüde ben alım yapacak olsam ya hareketli ortalamalardan alımlar yapardım yada direnç bölgesi olarak belirttiğim alanın üzerinde günlük kapanışlar gelmesini beklerdim. Herkesin kendi risk yönetimi ile ilgili bir konu tabiki :)

derinf için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

derinf ()

bu seviyelere inermi hocam alım seviyeleri nerelerdir

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Gram gümüş için 5 gün önceki yaptığım analiz geçerlidir. Ortalamalar bugün için :

EMA20 : 6.80
EMA50 : 6.58

Şuan direnç bölgesi olarak belirttiğim (7.08 - 7.14) seviyeleri denenmektedir. Bu gölge kırıldı diyebilmek için en azından 2 günlük kapanış görülmesi gerektiğini düşünmekteyim. Biraz uzun vadeli bir direnç bölgesi olduğu için haftalık kapanışlarda önem taşımaktadır.

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

"Kısaca 6 aydır devam eden büyük bir sıkışma mevcut" doğrusu "9 ay" olacak.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum