Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0693 07:00:20
EUR 34.7123 07:00:20
USD 32.4390 07:00:20
ALTIN ONS $2329.3250 07:00:20

Grafiği gönderen: LosAnarquista60

⭐⭐LosAnarquista60 ()
Ons

US10Y DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermek üzere.
Günlük RSI aşırı satıcılı bölgesine gitmeye çalışıyor . Haftalık RSI alıcıların giderek azaldığını gösteriyor. 10 haftalık hareketli ortalamadan destek almaya çalışmış 1.52 den yukarıya dönmüş gibi dursa da 4 saatlik ve saatlik RSI da sadece tepki yükselişi olarak kalacağı izlenimi vermiştir. Göstergelere bakılınca 20 haftalık ve 100 aylık hareketli ortalama olan 1.29 bölgesine kadar çekilip oradan yukarıya tepki vermesini bekliyorum. Burası aynı zamanda ağustos dan başlayan yükseliş kanalının 0.5 FİBONACCİ düzeltmesidir. Yükseliş trendini daha tamamlamamış yukarıya hedefi var gibi görünüyor.

DXY DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermeye doğru gidiyor.
Haftalık RSI yükseliş trendinin içinde olsa da günlük RSI yükseliş trendini bozmuş ve aşırı satıcılı bölgeye gitmeye çalışıyor. 92.476 FİBONACCİ düşüş kanalının üstüne gitmek için belli bir süre daha 90 ile 91.8 arasında oyalanabilir. İndikatörlere ve hareketli ortalamalara baktığımızda düşüş trendinin bitmediğini fakat 94.476 seviyelerine tepki vermeye çalıştığını ve daha sonra ana hedefi olan 79 bölgesine aşağıya doğru gitmesi gerektiğini gözlemliyorum.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD al sinyalini 1680 vermiş durumda ve haftalık MACD al sinyaline doğru girmekte.
Haftalık RSI yükselişi yavaş kalıyor ve düşüşün devam edebileceğini söylese de, günlük RSI düşen RSI tepesini kırmış ve alıcılar artsa da değerde gözle görülür bir artış olmamıştır. 4 saatlik ve saatlik RSI de aşırı alım bölgesine gelinmiş fakat değer yeteri kadar artmamış yani düşüşlerin devam edebileceği ama öncesinde ciddi bir yükseliş yapabileceği izlenimi oluşmuştur. Düşen trendin kanal tepesine kadar bir çıkış olması muhtemeldir.

GRAFİKLERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ: Nisan sonu ile Mayıs ilk haftasına kadar emtialarda bir yükseliş ve dxy ile us10y de düzeltme olacak ve daha sonra 21 HAZİRANA kadar emtialar düşüş eğilimde olup 21 HAZİRANDAN sonra yükselişe başlayacak. Verilen tarihler GANN analizi tarihleridir.

YAZDIKLARIMIN HER BİRİ BİLGİ AMAÇLIDIR VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Yorumlar (53)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Aynen kardesim yoksa gram azaltmis olursunuz. Ben 26.6 gelir diye dusunuyordum yada en kotu 26.38-26.44 26.3den asagiya donmus zaten ben 5.5 6 dan once satis yapamiyorum. O yuzden gun icinde cok ucuk cikislar disinda satis yapmiyorum. Ytd

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Yani 26.15 den parite ettiysem minimum 25.85'ten aşağı inmesi lazım.

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Altin ons da dusus olursa zarariniz olur ama yukselis olursa kar yaparsiniz. Diyelim altin ons da 1860 a kadar cikis bekliyorsunuz ve 31.1gram elinizde altin var siz de 1775 de aldiniz ve 1860 a geldiginde sattiniz elinizde fazladan 70 dolar olacaktir. Ytd

Krşt için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Krşt ()

Dolarla gram almamın sakıncası varmı hocam

0BeğenmedimŞikayet

Krşt ()

Dolarla gram altın almamın sakıncası varmı sizce hocam

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

rica ederim ne demek

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Gumusde parite 0.30$ al- sat marj araligi vardir altinda 15$ tabi banka ya gore de degisebiliyor. ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Suan ki durumda mevcut degil ama gece asya piyasasi acilişiyla gumus ons degeri 25.8 in altina inerse yani kirilan ucgenin icine girerse 6.52 seviyesinin gelmesi muhtemel. Fakat burda hemen alim yapilmamasi once kanal asagi kirilacak mi izlenmesi gerekebilir. Kanal asagi kirilsa bile altin ons degeri takip edilmeli ve 1752 nin altina indiyse almamakta fayda olabilir. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

26.150 civarındayken parite yapmıştım. Bu takribi 1783 civarıydı.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Parite yaparken tek dikkat ettigimiz durum ons degeridir. Alis satis arasi toplam 15$ a denk gelir genelde. O yuzden 1760 a geri cekilirse ve burdan alirsaniz 1775 uzerine ciktiginda dolar bazli kar yazmaya baslayacaktir. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Krşt ()

Teşekkürler hocam

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Doları altına parite ederken neye dikkat edilir hocam. Bekleyeyim mi gümüşün düşmesini

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Altin ons takip edilmeli buradan max geri cekilme 1760 olmali asagisina inerse 1752 ye anlik tepki verip yukari atmali.

Burdan direk yukari giderse 1801-1817 bandi arasindan 1785 e kadar duzeltme beklenir duzeltme biraz daha uzun olursa 1770 de durmali yada anlik olarak 1767 ye kadar igne atmali duzeltmelerde risk alip dolari altina parite yapabilirsiniz. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Krşt ()

Hocam hayırlı akşamlar ful dolarda kaldık sizce ne yapmalıyım?8.04 ortalamalı yatırım tavsiyesi olmadan.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@shaokahn grafikleri inceleyip fikrinizi sorsam çok şey istemiş olur muyum

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tesekur ederim kardesim sizde sagolun.

Osman60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Cizgileri bilerek en uctan aliyorum cunku degdigi noktalar bazen asagiya inmisse birsey anlatir diye genelde de igne yaparsa bir yone o ignelerin bir anlami oluyor gibi geldi. Genel cizimlerde yani bant araliklarinda igneleri almadan da bakmaya calisiyorum. Guzel dusunceleriniz ve yorumunuz icin tesekur ederim. Onerileriniz icin de ayrica tesekur ederim.

Kriyt için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Osman60 ()

Bilgi böyle olur. Teşekkürler karkdeş. Eline sağlık

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Kesinlikle katılıyorum. Tekniği güzel kullanıyorsunuz. Özellikle formasyon artışlarını eklerken fibo genişleme kullanırsanız daha noktasal tahmin yüzdelerinde bulunabilirsiniz. Tabi bir de ons trend çizgilerine bazı ihlalleri ihlal ederseniz daha verimli olur grafikler. Gene olarak yorumlarınızı ve grafiklerinize denk gelirsem muhakkak dikkatle bakıyorum. Çok yerinde ve başarılı. Başarılarınızın devamını dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

1.29 dan yukari donmezse 1.13 den donmeli 0.99 lar gelirse dusus trendine girer o yuzden oralara inmeyebilir. Ytd inerse zaten emtialarda ucus baslar dusus trendi komple biter ytd

Kriyt için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Emeğine sağlık, 10 yıllıklara rsi ile bakarsanız çok daha verim alırsınız 4 tepe ve 4 uyuşmazlık 1.70 lerde görünüyordu. 1.50 altı neredeyse kesin hatta 1.20 lere kadar bile grafiksel olarak mümkün kılıyordu.

2BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Yok kardesim daha satmadim suan icin bekledigim yukselis gerceklesirse orda satip.

Bu senaryo olcak mi olmayacak mi diye biraz izlemeyi dusunuyorum olmadi yukari kirarsa o zaman gram azaltip tekrar alabilirim. Ama oncelikle dusus ihtimali giderek agir basmaya basladi mayis ilk haftayi gormek istiyorum daha sonra tekrar alim yaparsam yazarim siteye.

Konyalimm için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Usta ellerine sağlık. elindeki gumusleri satmadiniz yanilmiyorsam. beklentiniz devam ediyor

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum