Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0649 04:41:04
EUR 34.6087 04:41:04
USD 32.4761 04:41:04
ALTIN ONS $2322.9500 04:41:04

Grafiği gönderen: uzmn

⭐⭐uzmn ()
Gümüş
İyi hafta sonları gümüş dostları: Haftalıkta ocak ayı itibari ile sürekli takip ettiğim kendi çalışmam olan gümüş ons grafiğini özellikle teknik çalışma yapan arkadaşlarımız için faydası olabilir diye paylaşmak istedim. Bir çok arkadaşımız gümüşü genel de kısa vade(saatlik- dört saatlik- günlük vb.) takip edip işlem yapmayı tercih ediyorlar, görüş ve düşüncelerine saygılıyım. Ben ise yatırımlarımda daha çok orta ve uzun vadeyi tercih ediyorum. Orta ve uzun vade için (Bana göre 6 ay-1,5 yıl) geçen yıl mart- nisan arası gördüğümüz dip rakamlardan günümüze kadar haftalık yaptığım çalışma ve beklentilerimi aşağıda izah etmeye çalışayım:
Haftalık grafikte fibonacci destek ve dirençlerini bölgelere ayırdım, yine grafikte fibonacci indikatörlerinden olan pitchfandan yararlanarak ta geçmişte ki fibonacci destek ve dirençler arası hareketlerini analiz ve takip ederek önümüzdeki günlerde olası hareket yönünü bulmaya çalıştım.
An itibari ile haftalıkta son bir aydır içinde bulunduğumuz ve IV. bölge olarak işaretlediğim bölgeden çıktık ve V. bölge içinde (25.424-26.247) arasında hareketlerimize devam etmekteyiz, aşağıdan gelen pitcfan açılı siyah yatay çizgi üzeri de pozitif olarak kapanış yaptık. Bu durumu klasik bolinger grafik çiziminde de takip ettim ve o grafikte de bolinger orta bandı üzeri pozitif kapanış yaptık. genel olarak paylaştığım formasyonda daha önce iki kez deneyip aşamadığımız (29.80-30 ons/usd) aralığı üzerinde bir veya iki hafta kapanış gerçekleşmesi durumunda çizdiğim çanağın yukarıya doğru katlanmasını teknik olarak beklerim.
Daha Çok tekniğe girmeden haftalıkta pozitif olduğumu ve hareketlerin üst dirençlere doğru olabileceğini düşünüyorum. Bazen arkadaşlarımızdan süre olarak formasyonların ne zaman gerçekleşebileceğine dair sorular da geliyor ancak Dikkat etmemiz gereken bu çalışmamın bir teknik çalışma olduğu dünya da olası onsları etkileyebilecek veri veya açıklamalar- ekstrem gelişmeler de formasyonun daha kısa bir zamanda gerçekleşebileceği veya formasyonun bozulup çalışmayabileceği de dikkatimiz de olmalıdır.
Tabi sürekli belirttiğim gibi bu çalışmaları yıllardır yatırımlarım için yol haritası olarak kendim için yapıyorum, az da olsa arkadaşlarımıza katkısı olur diye de bura da paylaşıyorum. kendi çalışmamın Dikkate alıp almamanız veya işlem karar ve takdiri sizlerin, saygı duyarım. Hafta başı görüşmek üzere, şimdilik Kalın sağlıcakla. Saygılar.

Yorumlar (34)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

AMEDLİ_E_Z_21 ()

emeğinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

RG58 ()

Merhaba gardaş sizce grafik'in yönü yukarımı, aşağımı ben pek anlamam da teşekkürler

6_nci_hisss için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ertuğrul51 ()

Hocam 6 ay önce alıp beklettigim gümüşleri dün hiç para kazanmadan full çıktım çok yordu daha alttan almak için umarım fırsat verir yoksa kısmet diyip bekliycez devamlı takip ediyorum sizi 6 ay önce 50 bin zarar görmüştüm o günlerde siz ve sizin gibi hocalarımızın tenkitleriyle panik yapmayıp bekledik sagolun

1BeğenmedimŞikayet

6_nci_hisss ()

Eline emeğine sağlık kardeşim hayırlı günler

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum