Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0648 03:25:49
EUR 34.7004 03:25:49
USD 32.5666 03:25:49
ALTIN ONS $2374.1150 03:25:49

Grafiği gönderen: uzmn

⭐⭐uzmn ()
Gümüş
İyi hafta sonları gümüş dostları: Haftalıkta ocak ayı itibari ile sürekli takip ettiğim kendi çalışmam olan gümüş ons grafiğini özellikle teknik çalışma yapan arkadaşlarımız için faydası olabilir diye paylaşmak istedim. Bir çok arkadaşımız gümüşü genel de kısa vade(saatlik- dört saatlik- günlük vb.) takip edip işlem yapmayı tercih ediyorlar, görüş ve düşüncelerine saygılıyım. Ben ise yatırımlarımda daha çok orta ve uzun vadeyi tercih ediyorum. Orta ve uzun vade için (Bana göre 6 ay-1,5 yıl) geçen yıl mart- nisan arası gördüğümüz dip rakamlardan günümüze kadar haftalık yaptığım çalışma ve beklentilerimi aşağıda izah etmeye çalışayım:
Haftalık grafikte fibonacci destek ve dirençlerini bölgelere ayırdım, yine grafikte fibonacci indikatörlerinden olan pitchfandan yararlanarak ta geçmişte ki fibonacci destek ve dirençler arası hareketlerini analiz ve takip ederek önümüzdeki günlerde olası hareket yönünü bulmaya çalıştım.
An itibari ile haftalıkta son bir aydır içinde bulunduğumuz ve IV. bölge olarak işaretlediğim bölgeden çıktık ve V. bölge içinde (25.424-26.247) arasında hareketlerimize devam etmekteyiz, aşağıdan gelen pitcfan açılı siyah yatay çizgi üzeri de pozitif olarak kapanış yaptık. Bu durumu klasik bolinger grafik çiziminde de takip ettim ve o grafikte de bolinger orta bandı üzeri pozitif kapanış yaptık. genel olarak paylaştığım formasyonda daha önce iki kez deneyip aşamadığımız (29.80-30 ons/usd) aralığı üzerinde bir veya iki hafta kapanış gerçekleşmesi durumunda çizdiğim çanağın yukarıya doğru katlanmasını teknik olarak beklerim.
Daha Çok tekniğe girmeden haftalıkta pozitif olduğumu ve hareketlerin üst dirençlere doğru olabileceğini düşünüyorum. Bazen arkadaşlarımızdan süre olarak formasyonların ne zaman gerçekleşebileceğine dair sorular da geliyor ancak Dikkat etmemiz gereken bu çalışmamın bir teknik çalışma olduğu dünya da olası onsları etkileyebilecek veri veya açıklamalar- ekstrem gelişmeler de formasyonun daha kısa bir zamanda gerçekleşebileceği veya formasyonun bozulup çalışmayabileceği de dikkatimiz de olmalıdır.
Tabi sürekli belirttiğim gibi bu çalışmaları yıllardır yatırımlarım için yol haritası olarak kendim için yapıyorum, az da olsa arkadaşlarımıza katkısı olur diye de bura da paylaşıyorum. kendi çalışmamın Dikkate alıp almamanız veya işlem karar ve takdiri sizlerin, saygı duyarım. Hafta başı görüşmek üzere, şimdilik Kalın sağlıcakla. Saygılar.

Yorumlar (34)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

Teşekkür ederiz hocam, tekrardan hayırlı hafta sonları...

uzmn için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Tekrar merhabalar @Periyot arkadaşım, benzer bir çok formasyon paylasimim da var. Anlaşılır olur diye numaralandirdiğim alt yorumda ki formasyonu haftalikta ocak başı itibari ile takip ediyorum, 23.80 lerden 28.50 lere giderken de bu yapıyı takip ettim, bana göre mart ayındaki gibi ihlal olsa dahi şimdilik bir bozulma yok. Size ve arkadaşlarımıza Faydası dokunabilir diye Alt yorumumda tekrar paylaşıyorum. Size ve tüm arkadaşlarımıza iyi akşamlar, bereketli kazançlar.

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

@NİLSUDE, @HSHSHS___ arkadaşlar iki ay önce bölgelere ayırarak takip ettiğim haftalık çalışmayı da inceleyin lütfen, bakın bakalım haftalıkta zig- zag (destek- direnç) arası nasıl yol almışız. Bu grafiğin devamı aynı şekilde sonraki haftalar da da gerçekleşme oranlarına göre üst bölgelere çıktıkça tarafımdan güncellenerek arkadaşlarımıza fayda sağlayabilir diye tarafımdan bura da paylaşıldı, bildiğiniz gibi geçen hafta içi IIIV. ci bölgeye dirence kadar çıktık, sonra IV. cı bölgeye desteğe çekildik ve şimdi IIV. ci bölgedeyiz profilim de grafikler bölümünde var, daha farklı formasyonlara uygun öngörü ve grafik paylaşımlarım da var. Uygun olduğunuz da inceleyin lütfen, farklı bir bakış açısı ile fayda sağlayabilir.

6BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Merhabalar Gümüş Dostları: Takip eden arkadaşlarımız için, Gümüş ons ta gün içi güzel hareketler oldu, şu an için grafikte VIII bölgeye geçtik, eminim bir çok arkadaşımız da tersten çıktı ve bir çok arkadaşımız da kar almaya başladı. Gümüş için ocak başı itibari ile ısrarla sürekli takip edip bura da paylaştığım grafiğim, aynı noktadayım. Kısa düzeltmeler(saatlik- dört saatlik veya günlük) olması dışında alt yorumumda ki hedefimi keyifle, gayet sakin ve sabırla beklemedeyim. İşlem karar ve takdiri sizlerin. Tüm arkadaşlarımıza bereketli kazançlar, şimdilik kalın sağlıcakla. Saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

Ekonomist_24 ()

Teşekkür emeğinize sağlık hocam

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Alt yorumumda ocak ayı başı itibariyle oluşturduğum ve sürekli olarak takip ettiğim paylaştığım, 3 hafta önce faydası olabilir diye bura da tekrar dan paylaştığım kendi görüş ve düşüncemi ifade ettiğim çalışmam olan grafiğim var. sayın @Ekonomist_24 arkadaşım. bereketli kazançlar.

2BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Gün içi burada haftalık beklentimi paylaştım, ben gümüşü haftalık takip ediyorum. kısa vade işlem yapan arkadaşlarımız var, ancak ben kendi adıma kısa vade işlem yapmayı tercih etmiyorum. eğer ki doğru bir zamanlama ile dirençte sat, destekte al (banka makası- vergi göz önünde bulundurulmalı) yapılabilir ise tabi ki gram artırmak mümkün, ancak bu işlem çok yakın, sürekli ve sıkı takip edilmeli, malum bir anda bir veri veya bir açıklama piyasaları olumlu veya olumsuz etkileyebiliyor, gram arttıralım derken yaptığımız işlemde gram eksiltme de yapabiliriz de. Tabi her kes hür iradesi ile işlem yapmakta. bana göre bu piyasa da en ucuz emtia gümüş kaldı, sebebi de bildiğiniz gibi malum JPM ve ona bağlı fonların kontrat bazlı gümüş satışları. bereketli kazançlar.

Geographer06 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Benim düşüncem 30 usd ler iki kez kırılmaya çalışıldı ve rakam olarak ta çok aşındırıldı, eğer ki bir kez daha 30 usd lere doğru güçlü hareket görür isek aşılacağını düşünüyorum. benim ons (Altın- gümüş) yatırımımın % 80'i sabit yatırım (aile bireylerinin geleceği için orta- uzun vade yatırım), ben olası hedeflerim de % 20 lik kısmı ile işlem yapmayı tercih ediyorum. Bereketli kazançlar.

celo_57 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Geographer06 ()

Anladim. Peki henüz büyük yükselişler için erken mi sizce, 6.4 dan gumusumuz var, ve vadem cok. Ama ben gram artirmak istiyorum. 7.20 uzerinden satarsak sanki 7 lere geri doner gibi geliyor ama bir taraftanda bu gümüş bir gün kimseye alım vermeden gideceğini düşünüyorum. Sizce?

0BeğenmedimŞikayet

celo_57 ()

Peki 30 $ geldi zaman satış yapacakmısınız yoksa yine bekliyecekmisiniz?

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

saatlik ve dört saatlikte sözünü ettiğiniz oluşum var, tabi her oluşan formasyon kesin çalışır demek doğru olmaz, bazen de spek elindeki malı boşaltmak için de formasyon içinde formasyon oluşturabiliyor da, geçmişte bunun örneklerini çok gördük, formasyonu yakın takip etmek lazım. Bereketli kazançlar.

Geographer06 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

AMEDLİ_E_Z_21 ()

sağolun hocam tşklr

0BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Rica ederim saygıdeğer @AMEDLİ_E_Z_21, @Trabzonlu_Mimariçe arkadaşlar, sadece benim değil burada emek harcayarak siteye katkı sağlamaya çalışan sizler ve tüm arkadaşlarımızın da ellerine emeklerine sağlık. teşekkürler.

AMEDLİ_E_Z_21 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Trabzonlu_Mimariçe ()

emeğine sağlık hocam..

1BeğenmedimŞikayet

Geographer06 ()

Hocam gumus onsta saatlikte flama varmı acaba 27. xx lere gidebilir mi saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

AMEDLİ_E_Z_21 ()

emeğinize sağlık

3BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Merhabalar Gümüş Dostları, Takip eden arkadaşlarım için; Gümüş ons orta vade Beklentim de her hangi bir değişiklik olmadığı ve gerekmediği için sürekli paylaşım yapmıyorum, alt yorumumda iki hafta önce bura da paylaştığım ve kendi yatırımım için takip ettiğim kendi çalışmam olan haftalık formasyon ve grafik var. İki hafta önce V. bölgedeydik, şu an için VI. bölge içerisinde kademe kademe üst dirençlere doğru hareketlerimize devam ediyoruz, Tüm arkadaşlarımıza bereketli kazançlar. Saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

yldrm1 ()

Eyvallah değerli hocam, emeğinize sağlık, teşekkür ediyorum bilgilendirmeleriniz için

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Saygıdeğer @Onnbaşı, @yldrm1. @RG58 arkadaşlar benim gümüş onsta takip ettiğim grafik, formasyon ve beklentimi ifade ettiğim, takip ettiğim çalışmam alt yorumumda var, uygun olduğunuzda lütfen inceleyin faydası olabilir. bereketli kazançlar.

0BeğenmedimŞikayet

A_atila ()

Emeğine sağlık ustam

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Eline emeginize beyninize saglik. Guzel calisma olmus. Yukari yon almasi gerekiyor. Bakalim 29.4 u gecebilirse yukari cikma olasiligini bende yuksek goruyorum. Eger 29.4 den once duserse 21.8 ters canak olusup sonra yukari hareket alabilir diye de dusunmekteyim. Ytd

1BeğenmedimŞikayet

AMEDLİ_E_Z_21 ()

emeğinize sağlık tşk ederiz

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Merhabalar @Tonsuz arkadaşım, dolunay'ın olası piyasalar üzerindeki etkisi ile ilgili olarak sitede paylaşım yapan arkadaşlarımız var, arkadaşlarımızın paylaşımlarına saygı duymakla birlikte bu etkinin sınırlı kısa vadeli olabileceğini düşündüğüm için takip etmiyorum, benim çizerek oluşturmaya çalıştığım , takip ettiğim ve bugüne kadar da sağlıklı çalıştığını gözlemlediğim haftalık formasyon alt yorumumda. İyi hafta sonları.

1BeğenmedimŞikayet

as92 ()

emeğınize sağlık- tşk. ederim

1BeğenmedimŞikayet

6_nci_hisss ()

28 nisana kadar FED kararı na kadar inişli çıkışlı hareket ler devam eder diye düşünüyorum,

RG58 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mehmet_şanlı ()

6ay önce %20zarirna bozmuş olsan şimdi daha karlı olurdunuz ve bunu öneren hocalara teşekkür ediyorsunuz

Ertuğrul51 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

56eno56 ()

Emeğinize sağlık hocam
Kendi tavsiyeleriniz ve düşüncelerinizi birilerine faydanız olsun diye yatırım tavsiyesi vermeden ne güzel dile getirmişsiniz emeğinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

mehmet_şanlı ()

Vaybe tam bir dram 6ay bekle sen tam çıkışa geçerken aldığın fiyatta sat enflasyon dan artırdığının da parayı en az %30 zarar para miktarı ayni ama alim göçü %30daha az bu işi yapmak istediğiniz den emin misiniz

Ertuğrul51 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

tesekkür ederim
Vaolasım

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum