Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0857 05:11:38
EUR 35.0561 05:11:38
USD 32.2676 05:11:38
ALTIN ONS $2377.2850 05:11:38

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın değerli metal kompleksindeki en zayıf kalmış enstrüman olmayı sürdürüyor. Niteki bunu ETF hareketlerinden de görmek mümkün. Burada dijital paraların altından çaldıklarını düşünmek yanlış olmayacaktır zannediyorum. Diğer tarafta daha çok hareket olması bu anlamda altın yatırımcısının uzaklaşmasına yol açıyor. Diğer bir konu, yükselen enflasyona dayalı tahvil getirileri, DXY'nin taban oluşturmaya çalışması ve teşvik paketinin kırpılacağı endişeleri. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, ileri ki dönemde ekonomiler açıldığında ve para dolaşımı arttığında enflasyonun (hali hazırda tarımsal emtia da ve diğer enstrümanlarda gördüğümüz gibi) durdurulamaz şekilde yükselmeye başladığını göreceğiz. Bu şuna sebep olacak. Dünyada önü alınamaz bir şekilde tahvil satışı gelmesine. Ve buna merkez bankaları da müdahale etmekte zorlanacak çünkü verilen paraları geri almak öyle vermek kadar kolay olmuyor. Bu süreçle beraber değerli metallerin çok güçlü bir ralliye başlayacağını düşünüyorum. Ayrıca karşı taraf riskine karşı da altını n büyük bir talep göreceğini düşünüyorum. O yüzden altının her portföyde olması gerektiği kanaatindeyim. Birçok arkadaş halihazırda terste kaldı çünkü hem dolar tl karşısında yüksekken alım yapıldı hem de altın 1900'lü seviyelerdeyken. Şimdi her ikisinde yaşanan geri çekilme halliyle yatırımcıları da strese sokmuş durumda. Ancak aşağıdaki marj yukarıdakinin 10'da 1 i bile değil. O yüzden vade sorunu olmayan ve beklemeyi göze alabilenler elindekini korumaya devam etsin, nitekim buna değecek bir dönem yaşayacağız. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (44)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim kripto zihniyetimi iyi kötü anlamışsınızdır. Alıp kenarda beklemeyi tercih ediyorum. Hareketler çok sert oluyor gördüğünüz üzere. AVAX için de sadece güzel bir proje olduğunu düşündüğüm için aldım fakat bu tip extreme fiyat hareketleri beni korkutuyor. Sadece avaxi çin değil hepsi için. O yüzden bence her senaryoya hazır olmak lazım, gramdan kurtulayım derken oradan da bir darbe yemeyin. Kolay gelsin.

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam alınacak rakimin varmi neresi gelse alınır mesela avax ta gramdan kacacam ben bari ordan vuralim yüklü dalicam

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Bu arada btc etkilermi duserse avaxi

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

30 lara tekrar gele bilir yani abi avax bir iki gün takip edim diyorum iyi yerden almışsınız bu arada hiç kardaşim gel dal demiyon; )))

0BeğenmedimŞikayet

edi1907 ()

Bence zirve buralar. Biden teşvik paketi onaylanırsa 1800 bandına atar. Daha yükseği yok. YTD.

tades için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tades ()

Üstad zirve kaç olur sizce tahmini 540 lari gördük çıkmadık zirve gelmiyor artık oralar yerinde saymış olcak bizim için

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Avax güzel bir proje. Başındaki kişi de Türk bildiğim kadarıyla. Ben beğeniyorum projeyi. 30-40 aralığından kademeli alım düşünülebilir. Benim elimde çok ufak bir miktar var 35'den ama şu noktada BTC'deki hareketten korktuğum için biraz temkinliyim. Yeni bir geri çekilme olursa 30'lara yine düşünülebilir. YTD. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam altcoinlerde hangileri iyi avalance yorumu ala bilirmiyim

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dip beklentimi sorduğunuzda 378-82 bölgesi demiştim. Bu bölgenin kırılmayacağını düşünüyorum. Böyle zamanlarda sağlam durmak lazım :) Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Abi 401 ve 396 alim yaptim 420 satariz diye ama sanki bırakın beni yerlere yatacam diyor:))) bu arada 540 olan ortalama 460 indi gelse kurtuluyom; )))

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yeni zirveleri göreceğimizi düşünüyorum yıl içerisinde.

Paramı_Koruyorum için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Paramı_Koruyorum ()

Hocam bu yıl nereyi görürüz sizce ons olarak, dolardan umuduz kalmadı bari ons bizi taşısın yukarılara 458'den tersteyiz

1BeğenmedimŞikayet

Final10 ()

Abi sen bu işi biliyorsun ?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum