Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 06:11:27
EUR 34.8238 06:11:27
USD 32.3379 06:11:27
ALTIN ONS $2301.8900 06:11:27

Grafiği gönderen: uzmn

⭐⭐uzmn ()
Gümüş
İyi hafta sonları Gümüş Dostları: Ocak ayı başından itibaren takip ettiğim haftalık gümüş ons grafiği, bu güne kadar kısa vadeli (saatlik- dört saatlik- günlük) aşağı- yukarı işlemler ile hedeflerine doğru adım adım ilerliyor. Tabi bir çok arkadaşımız bura da düşüş yönlü farklı paylaşımlarda da bulundular, bulunuyorlar (Obo- Ters fincan kulp- düşen üçgen vb.), görüşlerine saygı duyduğumu ifade etmek isterim, farklı görüş, düşünce ve fikirlerin paylaşılması bana göre sitemizin zenginliği. Benim işlem bazlı takip ettiğim, edeceğim kendi çizimim ile oluşturmaya çalıştığım ve dönem dönem de bura da paylaştığım formasyonda son atak ile büyük çanağın tamamlandığını sırada kulp çalışması olduğunu ve alt desteğin (Kulpun altı 25-25.50 ler) olmak üzere fincan iç boyu kadar (Yaklaşık 7 usd ) lik yükseliş görebileceğimize işaret ediyor. Tabi her mum bir hafta da tamamlanmakta ve kulp içinde henüz daha iki mum olduğunu, bu oluşumun gerçekleşmesi için önümüzde 6-8 haftalık bir süreç olduğunu da hesaba katmalıyız, tabi ocak sonu gibi gümüşte gördüğümüz ani atak- yönelim gibi bir atak- yönelim oluşursa da (Bu ay sonuna doğru ocak sonu gibi ETF- ileri vadeli satış ağırlıklı pozisyon açmış olan yatırımcı olabilir diye düşünüyorum- sert atak ile ay kapanışı da yapabiliriz, takip edeceğim.) zaten süre daha da kısalmış olur, geçen hafta içi hareketler de bildiğiniz gibi spekler gümüşü, Altın da yapılan satışlar ile sürekli baskılamaya çalıştı, zaten bu durumu da geçen hafta Rasyo grafiği (Altın/Gümüş korelasyonu- yönelimi) paylaşarak görüş ve düşüncemi açıklamıştım, ancak şimdilik haftalık grafiğimiz de bozulma yok ve bana göre güzel ve hedeflerime doğru ilerliyor, olur da 25 ons/usd altı haftalık kapanış ta bu formasyonun iptal olabileceğini de belirtmekte yarar var, bu görüş ve düşüncem kendi yatırım vademe ve beklentilerime göre oluşturulmuş olup yatırım tavsiyesi değil benim kendi beklentilerimi yansıtmaktadır. Bu çalışmamı, görüş ve düşüncelerimi dikkate alıp almamak, öngörülerime katılıp katılmamak sizlerin takdiri. Her zaman belirttiğim gibi işlem karar ve takdiri sizlerindir. Kalın sağlıcakla. Saygılar.

Yorumlar (37)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

mfmehmet45 ()

Alt desteğe ne zaman gider ve değer acaba

1BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Rica ederim sn. @IRasyonel arkadaşım sizin de ellerinize sağlık, kısa vade işlemler den (Dünya da çok önemli bir ekonomik veya siyasi bir gelişme olmadıkça)bana göre artık bir süre uzak durmalıyız en azından ben kendi adıma öyle yapacağım, çünkü önceki yıllar da bildiğiniz gibi bir hafta boyunca gümüş ons 0,10-0,20 cent hareket ettiğinde sevinirdik, son zamanlarda gümüşe yönelim arttığını biliyoruz bu sebeple hareketler haftalık ta 2-4 usd aşağı yukarı olabiliyor, onun için kısa vadeli işlemler ile zarar etmektense ons'ları haftalık ve aylık takibi önemsiyorum.

IRasyonel için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

Emeğinize sağlık ustam

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Bunu sormamdaki sebep 23.2 22.6 gibi bir deger gelirse şayet 30lu degerler hayal mi olur ? Diyelim bu hafta 23.2 gordu ve haftalik kapanisi 25.5 in ustunde yaparsa ben 35 lere kadar satmayi dusunmuyordum arada satip buyuk lokmayi kacimamak icin. Genel dusunceleri ogrenip bende olmadi temkinli beklemek istiyorum. Gunduzleri pek takip edemedigim icin terste kalmamak adina kendine ara degerler cikartmaya calisiyorum. Cevabiniz icin simdiden tesekur ederim.

5BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

Elinize emeğinize sağlık hocam bende bu hafta itibariyle 32-33 kapısını kırdığımızı ve haftalıkta 25.85 altı kapanış beklemediğimi ifade etmek isterim
Hayırlı haftalar bereketli kazançlar dilerim

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tebrik ederim guzel bir aciklama ve guzel bir calisma olmus. Benim 35 39 arasi nisan mayis ayinda beklentim var ve 20 ye bile inse gidebiliriz diye dusunuyordum ama herkes sanirim 25 in altina inerse yukselis icin cok olumsuz oldugunu dusunuyor. Sizde sanirim 25 in altina inerse olumsuz olacagini dusunuyorsunuz dogru mu anladim.

1BeğenmedimŞikayet

IRasyonel ()

Elinize sağlık hocam güzel bir çalışma olmuş bir kaç zamndır saatlikler iptal oldu haftalık ve aylık grafikler takip edilmesi gerektiğini açık açık anlatmışsınız , teşekkürler.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum