Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 10:30:01
EUR 34.9839 10:30:01
USD 32.2051 10:30:01
ALTIN ONS $2414.8350 10:30:01

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Değerli metal kompleksindeki en zayıf kalan enstrüman Altın oldu. Bu konuda daha önce uyarmıştım ağırlığın gümüşe ve platine verilmesi gerektiğine dair. Ancak şimdi altın ucuz kaldığı için ben gümüşten altına biraz daha ağırlık vermeyi kendi adıma daha uygun görüyorum. ETF'lerdeki çıkışlar altını n düşüşündeki en temel sebep. Bir diğer sebepse B- T- C'nin altının sermayesinden çalması. Altındaki çıkışların kurumsal yatırımcıların artması sebebiyle o tarafa kaydığını düşünüyorum. Fakat altın yıl içerisinde bir ralli yapacak ve tekrar dikkatleri üstüne çekecek, bu konuda hiç bir şüphem yok. Sadece biz o zaman fiyat yükselirkenı değil şimdi dikkatlerden kaçmışken alım yapıyoruz :) Belki biraz bekleyeceğiz ancak maliyetimiz uygun olduğundan beklediğimize değecektir. YTD. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (57)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Bakın siz tredeplus tan mı yoksa mobil den mi onu anlayamadım özür dilerim :(

Gzdee için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

değerlı metal alımı olarak baslıyoruz

batançocuk74 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

tl varlığınız kutucuğunun sağ kosesınde ok ısaretı var tıkladığınızda dolar hesabınız gorunur, bunu yaptığınızda otomatık ons alımları cıkar ekranınızda, denermısınız ıns anlatabılıyorumdur

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Hangisinden tredeplus tan mı normal den mi giriş yapıyoruz gözde hanım

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

adım adım gıdelım, grıs yapın gram alımı cıkıyor değilmi, yukarda tl varlığınız gorunuyor

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Yapamıyorum sanırım siz Altın ile usd diye birşey buldum tredeplus da onu mu diyorsunuz acaba

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

şimdi, değerlı maden alımı sayfasını ac, yukarda tl bazı acıkolduğu ıcın gram tarafı gorunuyor , hesabındakı yatırım okunu tıkla dolar hesabın gorunur tıkladığında onslu alımlar cıkar, deneyın ıstersenız takıldığınız yerde yardımcı olurum

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Hesabımda dolar var 5200 dolarım var şu an

1BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Görmemiştim güzel hocam saygılar sunuyorum o zaman sanırım 1700 "ons civarı bekliyorsunuz saygılar sunuyorum

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

hayır ons satısı var kwtyye, ama sızın hesabınızda dolar olmadığı ıcın belkıde gormedınız

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim dip beklentim 376 -380 bölgesi daha önce yazmıştım sayfada. YTD. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Hocam ben Kuveyt Türk kullanıyorum bizde ons al sat yok verdiğin bilgiler için teşekkür ederim bir de ricam altının size göre dip bölgesi 404 mü ya da 380 filan olma durumu varmı saygılar sunuyorum :( bilgi verebilir misiniz :(

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dolar'dan direk altına geçebilirsiniz. Grama geçmenize gerek yok. Dolar bazında altın alırsanız hem daha az spreyde e maruz kalırsınız 2 defa kur değişimine uğramazsınız hem de tekrar yükselişlerde dolara dönersiniz. TL ne zaman yükseldi 7.60 üzerine o zamana kadar hem altından kazanmış olursunuz hem de dolardan. YTD . Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Hocam seni uzaktan takip eden biriyim elimde 7.60 ortalamalı 5200 dolar var eğer Altın 404 e gelirse doları da buradan satıp altına çevirmek sence nasıl olur çok moralim bozuk zararım 3000 TL :(

0BeğenmedimŞikayet

tades ()

Gümüş içinde istiyoruz :)

0BeğenmedimŞikayet

tades ()

Aynen üstad rakam vermiyosun aklınızda bişey vardır sizin bu kadar dediğiniz çıkiyor tahminde olsa yazın :)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yıl içerisinde diyelim. Ay ile ilgili bir beklentim yok fakat Haziran - Eylül arası bir dönemde olması muhtemel. Bakalım.

Silver_Line için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yeni zirveler yapacağımızı düşünüyorum. Ay olarak bir beklentim yok ama Haziran - Eylül arası bir dönemde olacağı kanaatindeyim. Bakalım.

esperto için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Silver_Line ()

Üstadım selamlar. Gümüşten tamamıyla altına geçtim. Altında beklenen ralli için öngördüğünüz tarih kabaca hangi aylara tekabül eder. Vade sorunum vs de yok ama meraktan soruyorum sadece.

0BeğenmedimŞikayet

esperto ()

@shaokahn merhabalar. Yıl içerisinde Altının tekrar dikkatleri üstüne çekeceği tarih hangi ay olur ve hangi noktalara ulaşacağını öngörüyorsunuz? Şimdiden teşekkürler.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben yıl içerisinde yeni zirveleri göreceğimizi düşünüyorum. Selamlar.

Caveman06 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Caveman06 ()

Hocam selamlar, biz de altın ortalamasını düşürmek adına alttan almaya çalışıyoruz, bu yıl sonu için gr tahminimiz nedir, şimdiden teşekkür ederim.

1BeğenmedimŞikayet

Parmaksz ()

Teşekkürler hocam sağolun

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüşü tutan ETF'lere olan girişler. Bu sebeple gümüş güçlü tutunuyor. Aynı platinde olduğu gibi. Ancak ETF'lerde bir çözülme görürsek çok sert satış gelebileceğini düşünüyorum. Şimdilik altın gümüşe göre daha ucuz kaldı o yüzden ben altını arttırıyorum ama gümüşte sert bir satış görürsek de oraya yine geçilebilir. Sadece şimdilik biraz erken gibi geliyor bana altına nazaran. YTD. Selamlar.

Parmaksz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Parmaksz ()

Hocam emekleriniz için sağolun öncelikle altın ons 1835 dolar 7.05 iken gümüş Gr 6.12 civarıydı şuan ons 1812 dolar 7.02 hala gümüş yerinde bu gümüşe ragbetin arttığı anlamına mı geliyor buralar sizce alim yerimidir yoksa bir miktar daha salarmi 1/2 TL deyim teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet oradaki fiyat hareketi daha çok kar bırakma potansiyeline sahip. Ancak ben gümüşü yalnızca opsiyon üzerinden trade ediyorum. Spotta makas ve alım satım ücretlerinden ötürü trade etmek pek mantıklı gelmiyor. Daha çok tutmak için taşıyorum.

Momir için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Momir ()

Hocam kısa vade alım satımlarda en iyi araç gümüş diye düşünüyorum, sizin fikriniz nedir?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum