Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 13:21:27
EUR 34.8238 13:21:27
USD 32.3379 13:21:27
ALTIN ONS $2301.8900 13:21:27

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Değerli metal kompleksindeki en zayıf kalan enstrüman Altın oldu. Bu konuda daha önce uyarmıştım ağırlığın gümüşe ve platine verilmesi gerektiğine dair. Ancak şimdi altın ucuz kaldığı için ben gümüşten altına biraz daha ağırlık vermeyi kendi adıma daha uygun görüyorum. ETF'lerdeki çıkışlar altını n düşüşündeki en temel sebep. Bir diğer sebepse B- T- C'nin altının sermayesinden çalması. Altındaki çıkışların kurumsal yatırımcıların artması sebebiyle o tarafa kaydığını düşünüyorum. Fakat altın yıl içerisinde bir ralli yapacak ve tekrar dikkatleri üstüne çekecek, bu konuda hiç bir şüphem yok. Sadece biz o zaman fiyat yükselirkenı değil şimdi dikkatlerden kaçmışken alım yapıyoruz :) Belki biraz bekleyeceğiz ancak maliyetimiz uygun olduğundan beklediğimize değecektir. YTD. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (57)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

alper5414 ()

aleyküm selam hocam sağolun teşekkürler. selamlar saygılar

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Gümüş_platin ()

Çok tesekurler ALLAH senden razı olsun ıns

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim onstaki dip beklentim 1700-1750 aralığı. O bölgeyi kırabileceğimizi sanmıyorum. Ancak kendi adıma son emir bölgesini 1760'a girmiştim yanlış hatırlamıyorsam. Çünkü illa dipten alayım diye bir kaygım yok ve bazen iğne şeklinde olabiliyor ki size alım fırsatı vermiyor. Fakat altın gerçekten zayıf kaldı. Bir an önce toparlaması lazım yoksa hayli geride kalacak. Ancak ben yıl içerisinde değerli metaller adına olumluyum. Bu düşüşleri fırsat olarak görüyorum. YTD. Selamlar.

Gümüş_platin için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_platin ()

Hayırlı günler abim nasılsınız? Abım onsta alım yerı kaclardan yapılır dolar mağduru olarak soruyorum:)))

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Platin'in hareketi gerçekten çok güzel oldu. Hatta bugün bir miktar kar realizasyonu yaptım bu dolar/TL gerilemesine rağmen. Şu anda altın görece daha ucuz. Ben altın tarafına bir miktar ağırlık veriyorum. Platin'de bir geri çekilme görürsek tekrar oraya geçebiliriz. Şimdilik bu seviyelerden alım yapmak pek makul değil gibi. Tekrar ekleme yaptığımda o tarafa yazarım yine. Selamlar.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bankanıza sormalısınız onu, her bankanın sistemi benzer olmayabilir. Ancak benim kullandığım bankacılıkta altın hem dolarla hem TL ile hem de euro ile alınabiliyor. Yani dolardan tl ye geçmenize gerek olmadan alabilirsiniz ve daha ucuza denk gelir kur dönüşümüne maruz kalmayacağınızdan ötürü. Selamlar.

alper5414 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Zaten şu anda baskılayan faktörlerden birisi bu. Kripto paraların fonlara dahil olmaya başlaması. Ancak altının önünü kesemeyecektir. Her ne kadar rakip gibi görünselerde aslında aynı yolun yolcusu hem kripto hem de değerli metaller :)

Maviyayla için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Hayırlı günler hayırlı haftalar , hocam platin uçtu aynı dediğiniz gibi peki bu hızla giderse alım yapabilecek miyiz ? Altın kadrajımızda, dip beklentisi olduğu için almaya başlamadım başlamalı mıyım ? Gümüşü sormaya hicap ederim, plana sadıkım :) Hayırlı bol bereketli kazançlar dilerim size ve tüm arkadaşlara.

0BeğenmedimŞikayet

alper5414 ()

mobil bankacilikta dolarla nasıl altın alınıyor hocam?

0BeğenmedimŞikayet

Maviyayla ()

Üstad kripto paraların bu şekilde revaçta olması ve fonlarin portfoylerine girmesi altının yükselişini baskilamaz mı?

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Alırken de satarken de vergi alıyor bu Kuveyt dolar ile al sat da ona baktım şimdi biraz karışık kafam karıştı ya :(

Gzdee için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

100 ons da 300 dolar mı artıyor yani

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Vallaha süper olur

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

5528 usd nız olur. yanı batmazsınızz :)

batançocuk74 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

5528 usd olur

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

100 ons kazansak 5200 dolar da kaç dolara çıkar

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

rıca ederım buldunuz ya onemlı olan bu, bıraz daha ızlerdım 1830 da tutunacakmı onemlı, benımde elımde dovız var henuz dusunmuyrum , ya duzeltmede alırım yada guvenlı bolgede

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Şimdi size sorum var 1750 ons oldu bende gittim dolarım ile aldım hepsi ile sonra 1850 ons olunca sattım kaç dolarım olur 5203.5 dolar ile alırsam 100 ons dolarda ne kadar kazanırım acaba?

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Ben yeni birşey öğrendim kural Kuveyt de ons alınıyor imiş dolar ile al sat yapa yapa acaba dolar miktarını artırsam zarar biter gibi sen ne dersin gözde hanım diye bir hanımefendi yardımcı oldu sence nasıl olur

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Altın 400 altına inerse vay halimize gittikçe gider aşağı ytd

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Vallaha ne kadar size tşk etsem az ama şu an sanırım ons benim için yüksek o zaman 1750 "ons filan gelirse mi almak lazım sizce nasıl olur siz kaçı beklersiniz?

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

oyle gorunsede dovızle aldığınızda ons almıs oluyorsunuz evet amac ortalamayı yukseltmek

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Bende direk Altın gramı olarak görünüyor ons olarak değil sanırım böyle Altın gramı ya da doları artırabiliriz sanırım böyle bir şey değil mi

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

evet marj var , dolarla aldığınızda zaten gram yerıne , altın ons yada gumus ons gıbı seceneklerde değişmiştir

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Bu değil mi doları Altın a çevirebilirsiyoruz gram olarak değil mi

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

5203.5 doları yazınca 87.5 gram altın çıkıyor gözde hanım onu diyorsunuz sanırım tşk ederim

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Ons olarak değil de dolar hesabından Altın alınıyor şu an marj olduğu için şu an farklı satış yapıyor o sanırım

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

buldunuzmu

0BeğenmedimŞikayet

batançocuk74 ()

Mobil bank mış evet gördüm

0BeğenmedimŞikayet

Gzdee ()

pc den yapıyorum ama fark etmezkı

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum