Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 10:54:05
EUR 34.7748 10:54:05
USD 32.4684 10:54:05
ALTIN ONS $2337.9850 10:54:05

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Gümüş ETF'lerinden çıkış gerçekleşirken, aynı gün altın ETF'lerine giriş gerçekleşti. Altın'ın gümüşün gerisinde kaldığı aşikar. Rasyo'da ciddi manada düştü. O yüzden ben şimdilik altını n daha ucuz olduğunu düşünüyorum. Buradaki dip beklentimden daha önce bahsetmiştim. 1700-1750 aralığını aşağı kırmasını beklemiyorum. dolar /TL'deki düşüşte gramı daha cazip kıldı. O yüzden buralardan artık yavaş yavaş alımları arttırmak gerektiği kanaatindeyim. Nitekim sınırsız dolar bir noktada değerli metallerin durdurulamaz bir ralliye başlamasına yol açacak. Ancak önümüzdeki 1-2 ayda böyle bir yükseliş görmeyebiliriz, vadesi kısa olnaların onu da unutmaması gerek. YTD. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (46)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Alsat91 ()

8.50 ten tersteyim

murat08 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

8.19'dan beri beklediyseniz zaten bundan sonra yapacak bir şey yok :) Maliyet iyileştirebiliyorsanız iyileştirin yoksa Arkanıza yaslanıp bekleyin :) Selamlar

murat08 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Çaylaks_16 ()

Emeğine sağlık usta ..

0BeğenmedimŞikayet

murat08 ()

Eyvah eyvah shaokan hocam sizin dedikleriniz de bir bir geliyor. 8.19 çok fena tersteyim öneriniz var mı ytd olarak tabiki :)

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

bir de haftaya onsta düşerse gram tadindan yenmez. Bekliyorum hala

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim dip beklentim 6.80 bölgesi. Kendi alımlarımı orası dip olacakmış gibi planladım. Selamlar.

KAPAKÇI_GELDİİİİ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam gram almaya niyetim var ama usd daha düşer endişe m var. Usd fikrini z nedir sizce

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ETF'ler bize fiyattan ziyade piyasa algısını ve yatırımcıların algısını gösterir. Ancak son yıllarda ETF'ler üzerinden değerli metallere gelen alımlar fiyatı etkiler oldu. Şimdilik buradan kaynaklı bir sorun yok bence. Ama eğer çıkışlar devam ederse ve artarsa o zaman biraz defansif olmak gerekebilir. Benim gümüşteki alımları azaltmam son günlerde Redditçiler sebebiyle küçük yatırımcının buraya yığılması sebebiyle. Böyle herkesin bir yere yığıldığı bir senaryo bana biraz negatif geliyor, en azından kısa vade de. Tabi yanılabilirim. Önümüzdeki günlerde neler olacak hep beraber izleyelim bakalım :) Selamlar.

Cihan2626 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ö_yener ()

@shaokahn ... çok teşekkür ederim cevabınız için... acaba bilmediğim farklı bir bakış açısı, farklı bir durum varmı diye sormuştum, sizi takıp ediyorum...

0BeğenmedimŞikayet

Cihan2626 ()

Merhaba. Müsadeniz olursa bir sorum olacak. Gümüş Etf çıkışı olduğunu belirttiniz. Bu durumun piyasaya yansıması 1 kaç gün sürebilir mi. ayrıca Bir diğer paylaşımınızda dikkatimi çekti. Alımlarını gümüş ons bazında geriye çektiğinizi okudum. Nedeni piyasaya bu durumun etki edebileceği midir?

1BeğenmedimŞikayet

ersenucar ()

Teşekkür ederim üstat kafama takılıp duruyordu sağolun

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Güzel bir soru. Ancak ben buna pek ihtimal vermiyorum. Greyscale Bitcoin fonu kurdu. Ve kurumsal yatırımcılara hitap ediyor. Bu bitcoin fonunu desteklemek için BTC alması gerekiyor. Aynı ETF'ler gibi. Dolayısıyla orada böyle bir plan olduğunu sanmıyorum. Microstrategy ise btcnin kendisini rezerv yatırım aracı olarak görüyor. Hatta soğuk cüzdanlarda taşınan BTC'lerin peşine düşmüş durumda. O yüzden ben her iki şirketin de BTC'ye dair olumlu beklenti içerisinde yatırım yaptıklarını düşünüyorum. Ellerindekilerini bir anda satacaklarını sanmıyorum, satsalar bile piyasa bitcoine aç :)) Bir şekilde başkaları toplar.. Toplu kaçış olmaz..

ersenucar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ersenucar ()

Soru şu yüklü miktarda BTC ve kripto para alan fonlar microstrateji grayscale gibi bunu merkez bankalarının eliyle Altın veya dolar rezervlerini doldurmak için gel gel yapmak için bu alımları yapıyor olabilirlermi.. Ellerindekini bir anda satsalar burası ne olur. Böyle bir durum olma ihtimali var mı sizce

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Tabi buyrun.

ersenucar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ersenucar ()

Üstat uygunsanız bir şey soracağım

0BeğenmedimŞikayet

Paralı_parasız ()

Sağolun teşekkür ederim nakit buldukça aşağılardan almaya çalışacağım

Aziz7117 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu konuya değinmiştim sabah. Demokratlar 1.9 trilyonluk paketi çıkarmaya çalışıyor ve bu konuda büyük bir adım attılar. Çıkarsa sürpriz olmaz. Zaten fiyata bunu fiyatlıyor. Ancak bir şekilde paket kırpılıpta 1 trilyonlara vs düşürülürse o zaman dolar pozitif bir gelişme olur.

xcgtaltin için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Düşen bıçak tutulmaz benimde çok sevdiğim bir söz. Özellikle kaldıraçlı piyasada işlem yaparken. Ancak bunun yüzlerce istisnası da mevcut. Örneğin düşen bıçak tutulmaza karşı "buy the dip" diyor şu an piyasa :) Yani düşüşleri alım fırsatı olarak görüyorlar. Nereden ve nasıl baktığınıza bağlı. Ben değerli metalleri ucuz kalmış enstrümanlar olarak görüyorum. Orta- uzun vadeli bir yatırımcı için buralar alım fırsatı olabilirken, FX'te işlem yapan birisi için düşen bıçağı tutmaya çalışmak olabilir. O yüzden nasıl baktığınız ve beklentiniz çok önemli. Selamlar.

ö_yener için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

xcgtaltin ()

Üstad selamlar şöyle bir haber dolaşıyor ortalıkta sizce doğruluk payı nedir bu haberden sonra 3 aylık vadede değerli metallerde olumlu bir gelişme olur mu ETF anlamında çünkü PY lerin risk algısı değişti gibi metallerin fiyatları bu olaylara karşı ucuz kalması şaşırtıcı görünüyor

Alıntı

“ABD'de teşvik paketini hızlandıracak düzenleme Senato'dan geçti
ABD Senatosu Başkan Joe Biden'ın teşvik paketini hızlandıracak düzenlemeyi onayladı. Senatodaki oylamada eşitliği Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in oyu bozdu. Biden, özellikle vatandaşlara yapılacak 1.400 dolarlık yardım çekinden geri adım atmayacağını belirtmişti

Kabul edilen düzenleme Biden'ın teşvik paketi yasasının yazımında rehberlik edecek bütçe düzenlemelerini içeriyor. Temsilciler Meclisi bu düzenlemeleri kabul etmişti. Ancak 15 saati aşan bir oturumun ardından Senato'da kabul edilen düzenleme sonrası Senato'da yaşanan dil değişiklikleri yeni metne yansıtılacak ve cuma günü yeniden Temsilciler Meclisi'nde oylanacak.

Bu oylamanın ardından Demokratlar Cumhuriyetçilerin oylarına ihtiyaç olmayacak teşvik paketinin yazımı üzerinde çalışabilecek. Temsilciler Meclisi ve Senato komiteleri teşvik yasasının yazımı için 16 Şubat'a kadar çalışacak.”

1BeğenmedimŞikayet

ö_yener ()

@shaokahn ... Bir şey düşerken alınır yükselirken satılır.

https://yorum. altin.in/tum/ons

bu sözünüzle '' düşen bıçak tutulmaz '' sözünü karşılaştırabilirmisiniz...

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Mart'tan Ağustos'a 5 ayda 290'dan 480'e geldiğini eklemeyi unuttunuz ama.. . Bir şey düşerken alınır yükselirken satılır. Her enstrüman yükselir ve düşer hiçbiri sınırsız bir yöne hareket etmez. Bunu unutmamalısınız. Selamlar.

Karacahil için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Karacahil ()

Doğru diyorsunda kardeş. Agustosta 480 tl gördü bu meret 6 ay geçti şu an 400 tl. Bu nasıl güvenli liman anlamadım.

1BeğenmedimŞikayet

Paralı_parasız ()

6 dan aldığım gümüşü 6.80 den satıp 6 dan dün tekrar aldım forex de işler yolunda gitmedi o yüzden elimde nakit yok maalesef tavsiyenize uyacağım sert hareketleri bekleyeceğim en doğru yerden çıkarım inşallah çok teşekkür ederim kim olduğumuzu sorgulamadan zamanınızı ayırıp egonuzdan sıyrılıp mütevazi yorumlarınız için saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

Bana sormadiniz belki ama yinede üzüldüm yazdıklarınızı okuyunca.. şöyle diyelim.. risk olmasın.. bekleyin derim. ons biraz daha düşus yaşayıp toparliyaak ama çıktığı yerden çok daha sert ve çok düşeceği yönünde ongorum var. yani ons 1500 gorebikir ve abartirsa 1400 li rakamlar gorucez sanirim. o yüzden gümüşü de bu düşüşten etkileneceğini varsayarsak alım için bekleyin derim.. zaten anlattıklarım 2 ay sürer... sonra ufak ufak alım yaparsınız.

Paralı_parasız için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben değerli metallerde genel anlamda olumluyum. Ancak kısa vade de manipüle etmeye devam edeceklerdir. Ayrıca zayıf elleri dökmek adına ben bir süre yükseliş beklemiyorum. Ancak yükseliş geldiğinde de soluksuz bir yukarı hareket göreceğimiz kanaatindeyim. Bence eğer aceleniz yoksa ve kafa dinlemek niyetindeyseniz platin, altın ve gümüşe değişen oranlarda alım yapıp arkanıza yaslanıp beklemeniz. Güvenli bir limanda olmanın rahatlığıyla beklersiniz en azından. Yine de takdir sizin. Selamlar.

Paralı_parasız için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Allah razı olsun abi seviliyosun en iyisi beklemek elimizde emtia var düşüş daha bitmedi çıkan bişeyde yok beklemek mantikli bencede 40 tl aşağıdan almak daha iyi burdan alsak bidaha sala bilir çıkan bişeyde yok saygılar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu dakikadan sonra yapabileceğiniz pek bir şey yok beklemek dışında. Dolara parite yapayım mı demişsiniz ama zarar kes yaptıktan sonra geçtiğiniz enstrümanın çok ciddi yükseliş göstermesi gerekir ki zararınızı kurtarasınız. Dolarda ben o potansiyeli görmüyorum. Bence dediğim gibi yapabileceğiniz en iyi şey beklemek. Takdir sizin. YTD. Kolay gelsin.

Bursa_Kartalı_ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yarı yarıyadan ziyade 4-5 kademeye yayın bir dahaki sefere. Sizin biraz daha dikkatli olmanız lazım bu noktada. Benim altın onsta dip beklentim 1700-1750 aralığı, dolar/TL'de ise 6.80. Bu iki senaryonun beraber gerçekleştiği bir durumda gram altın 370-380 aralığında oluyor zannedersem. O yüzden sizin 390'lara kadar beklemeniz isabet olabilir. Eğer 390'dan bir kademe daha alırsanız ortalamanız 410'a düşer. Eliniz biraz daha rahatlar. Şimdi alırsanız yine ortalama düşürmüş olursunuz ancak olası bir dip senaryosunda size stres yaşatır. Takdir sizin. YTD. Selamlar.

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Paralı_parasız ()

Merhaba değerli hocam forex te mmalesef batırdım:( elimde gümüş var sadece bu işlerde şansım pek yaver gitmiyor al sat yaparken dip ve tepe noktaları yakalayamıyorum artık biraz dinlenmek istiyorum :) gümüş için altı ay bekleyebilirim bu süreçteki yorumunuzu merak ediyorum dolar malum 7 civarı yatay devam wdecek bi süre ons için 33 hedefi var bi çok yorumcuda siz ne düşünüyorsunuz bu yıl için gümüş hedefleriniz var mı teşekkür ederim şimdiden saygılar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ekonomiler açılıp ABD'de enflasyon %3'lere dayandığında. Ancak Merkez Bankaları faiz arttıramadıklarından dolayı tahvil satışı geldiğinde..

Aras2016 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum