Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0900 02:08:25
EUR 35.0859 02:08:25
USD 32.1657 02:08:25
ALTIN ONS $2389.1250 02:08:25

Konu: Altın Ons Çanak Devam Yolları2!

Altın ons için fiyat 1950 civarlarındayken üç farklı devam yolu paylaşmıştım. Yükseliş olan senaryo iptal olduğu için şimdi tekrar üç farklı devam yolu paylaşıyorum ;
1 - Yeşil çizgi (fincan- kulp) formasyonu ihtimali düşünülerekten çizildi.(Terste kalanlar için en iyisi bu)
2 - Sarı çizgi (ikili dip formasyonu - yatay alan) ihtimali düşünülerekten çizildi. Hedef olarak yeşil çizgiyle aynı hedefe geliyor lakin zamansal olarak biraz daha uzun olabilir.
3 - kırmızı çizgi (ikili tepe) formasyonu düşünülerekten çizildi. En kötü senaryo budur. Formasyon hedefi ise çok aşağılara denk geliyor.

Öncelikle ben hangi şekilde hareket edeceğini bilmiyorum , bilen olduğunu da düşünmüyorum. Grafikte dört tane yeşil çizgi var. En yakın olan çizgiler aslında bir aralığı simgelemektedirler. Yeşil çizgi senaryosu gerçekleşecek ise (1830 - 1836) aralığının aşağısına gitmemesi daha faydalı olacaktır. Aksi taktirde diğer iki senaryo ihtimali biraz daha güçlenir.

Yatırım yapılırken her zaman farklı ihtimaller ve senaryolar olduğunu da bilmek gerekiyor. Şuan ki örneğimizde fiyat 1965'e kadar yükselebilir. Ama 1765 seviyesine de düşebilir. Hatta daha da aşağısına gidebilir. Fiyatın ne yaptığının bir önemi yok , önemli olan bizlerin ne yaptığıdır. Bunu unutmamanızı tavsiye ederim.(1830 - 1836) üzerinde 4 saatlik kapanışlar yaptığı sürece yeşil çizgi ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyoruz ve ona göre pozsiyon alıyoruz. Aksi durum gerçekleştiğinde ise diğer ihtimallerin gerçekleşebileceğini düşünüp ona göre pozsiyon alıyoruz.

Eğer bu işin içinde olmaya devam etmek istiyorsanız kendinize bir strateji belirlemenizi öneririm. Herşey teknik analiz ile bitmiyor maalesef. Ben size ihtimalleri ve olası senaryoları göstermeye çalışıyorum. Plan ve strateji kısmı size ait olan bir durumdur.

Yorumlar (59)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Aynen öyle. Yerine göre beklemek iyi, ve ilerdeki fırsatları kovalamak da önemli, süre sorununuz yoksa moral bozmayın, hakettiği yere er ya da geç gelecek gram

35dimple için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Anlattığınız durumunuz gayet üzücü ama bu piyasa için hiç yabancı değil. En azından ben hemen herkesin bu tarz büyük hatalar yaptığını düşünüyorum. (bende dahil) Şimdi yapabileceğiniz tek şey var o da bir ders çıkarmak. Yakınmak ve "keşke" diyerek zamanınızı harcamanın inanın size bir faydası olmaz. Bunu edinilmesi gerekilen acı bir tecrübe olarak düşünün. Ve bundan sonrası için neler yapabileceğiniz hakkında fikirler yürütmeye çalışın(geçmişten ders çıkararak)

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Işte Bu kâr ile çıkma işi geçmişteki elinizde olanlarla ilgili bu işlerden hiç anlamadigim yaptığım yanlış istem belli ama öğrendiğim şeylerden biri ihtiyacın yoksa mal satma ve düşün 4 ay sonra bunu alâbilir miyim

Istanbul___34 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Talhakgn81 ()

Hayırlı olsun yıldızınız. Çalışmalarınızı takip edeceğiz inşaAllah abim...

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Evet hatırlıyorum sizi, hem dilekleriniz hem de değerlendirmeleriniz için teşekkürler :)

Mustafaizmir için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Çok üzgünüm çünkü ocak 20 de 5.20 bmw yi 243 e sattım tertemiz arabamı zaten sabahına gitti bekledim bankaya koydum altin 462 iken o degerde gram aldım şimdi arabam 465bin civarında ama para pul oldu

acemi_yatirimci55 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

herkesin temennisi zaten artık yükselişin başlayıp zararda olanların kurtulması yönünde. Ama bu sadece temenni olarak kalıyor maalesef. Moral vermek ve sizi umutlandırmak için söylemiyorum ama elbet yükseliş trendi başlayacak birgün. Fiyatın sürekli düşecek hali yok unutmayın. Nasıl böyle düştüyse aynı şekilde de geri çıkar.

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Moral bozmayın. Geçenlerde de psikojik olarak öneride bulundum. Eğer vakit sorununuz yoksa zararına bence bozmak iyi değil ve ekrandan uzak durabilirsiniz sıklıkla bakmayabilirsiniz. Örnek de verdim. Dolarda en kötü şekilde en zirveden terste kalanlar bile iki senenin sonunda çıktılar kar ile.

0BeğenmedimŞikayet

Mustafaizmir ()

Sevindim o zaman size başarılar dilemiştim hatırladım meyvelerini alıcaz demektir:) Şimdiden emeklerinize saglık dürüst olmanızda son derece sevindirici bol kazançlar...

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Merhaba . Oran olarak bilemiyorum ama farklı teknik analizler ile birleştirilince başarı olasılığı düşük değildir bence. Nedense fiyatlarda en fazla çanak ve fincan kulp formasyonları ile çok karşılaşılıyor. Bende bunlara göre bir yol belirlemeye çalışıyorum açıkcası. Çünkü çanak olayı psikolojik olarakta insan hareketlerine en yakın formasyon bence.

1BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Kesinlikle doğru hatırlıyorsunuz. İki ay önce yıldız için like istiyordum hatta sonra uzun süre güncelleme olmayınca öyle kalıvermişti, geçenlerde baktım yıldız gelmiş, çalışmalara başladım, grafik paylaşımlarım ve bilgi içerikli paylaşımlarım hep olacak. Buradayım :)

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Offf artık bunları düşünüyoruz

0BeğenmedimŞikayet

Mustafaizmir ()

Sizin için kısa zaman önce bir akım başlatmıştık grafik paylaşamını yapabilmeniz için bakıyorum dogru yapmışız yanlış hatırlamı yorsam eğer?

2BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Rica ederim. Dip için de bir çalışma yapacağım, çünkü ciddi miktarlarda terste kalanlar var, yol gösterici olabilir, dip çalışması şart gözüküyor

0BeğenmedimŞikayet

Gün_olur__ömre_bedel ()

Ayni zamanda suanki yol adem. hava formasyonu olsa gerek

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Insqllah kaybımi yerine koymam mümkün değil 5.20 sattım ikiye katladı yüksekten altin aldım bi de düşükken de değil artik en azından aldığ im değerin üstünü bekliycem

0BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Merhaba ben de sayfalarda teknik analiz paylaşımları yapmaya başladım. Uzun süredir ilgiliyim. Grafik formasyonları, harmonik analizler, fibo çekilmeleri, indikatörler vs... Anladığım kadarıyla eskilerdensiniz. Grafik formasyonları içindeki başarı oranı sizce yaklaşık yüzde kaç? ve en güvenilir bulduğunuz formasyonlar hangileri?

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Dilerim artık düşmez ve yükselir evet bunda da bir hayır vardır diye konuşuyoruz artık Tunç Şatıroğlu nu dinliyorum o da olumlu konuşmuyor

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Çok teşekkürler bakicam

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Eğer paranın bir aciliyeti yoksa illaki yükseliş trendi başlayacaktır. Ama zamansal olarak maalesef kimse bunu bilemez. İnanın bu işlerde hepimiz hatalar yapıyoruz , sadece siz değil. Bu yaşadığınız talihsiz olaydan bir ders çıkartıp yolunuza devam ederseniz bu yaşadığınız stresin tecrübe olarak geri dönüşü olacaktır. Güvenli liman olaylarını hiç düşünmedim açıkcası. Ben öyle birşeyin var olduğunu inanmıyorum. Yeri geldiği zaman 4-5 yıl yerinde sayabilen bir emtiadan bahsediyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Mustafaizmir ()

Merak etmeyin helal kazanç her zaman bir şekilde geri döner siz canınızı sıkmayın yeter.
Kısa zamanda tersden kurtulmanız dileği ile bol nasipler...

1BeğenmedimŞikayet

Istanbul___34 ()

Büyük resme bakınca aslında 2019 ve 2020 deki uçuşlarının ardından büyük bir düzeltme yaptığı ortaya çıkıyor ama bu düzeltmeyi bana göre de bir hayli kabarık yaptı. Virüs ve biden yönetimi varken çok daha fazla düşemez heralde :) Gram için analiz çalışması yaptım inceleyebilirsiniz formasyona göre hareket edeceğiz

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Inşallah bi ders gerekmedikce mal satılmaz ve şu an gerekmedikce asla altını bozmam beklenecek

Babils için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Babils ()

Insallah tez zamanda zarardan çıkarız hep beraber

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Benim zararım ciddi anlamda çok mal satıp altin almak büyük hata oldu ve o mal kendini ikiye katladı dünyada kaos var güvenli limana ne oldu of sahiden

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Diğer yorumculardan bir haberim yok ama ben iki aydır olumsuz konuşuyordum aslında. Değerli bir maden olması birşey değiştirmiyor bence. Bu değerli madenin fiyatının eskiden daha aşağılarda olduğunu unutmamak gerekiyor. Geçmiş olsun bu arada

0BeğenmedimŞikayet

35dimple ()

Uzun zamandır unut bakma diyordum ama cidden sınır bozucu bir hal aldı altin yorumcuları da artık çok olumsuz konusuyor anlamiyorum değerli bi maden nasıl bu kadar düşer

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Kusura bakmayın biraz başım ağrıyor yanlış yazmışım. Sadece yeşil çizgi iptal oldu. Sarı ve kırmızı olasılığı devam ediyor. Herkes için sarı çizginin oluşması daha iyidir

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Bu ise üç hafta önceki paylaştığım altın ons grafiği ve yorumu. Dört hafta önceki paylaştığım grafiğin devamı şeklinde. Maalesef grafikteki kırmızı çizginin gerçekleştiğine tanık olmaktayız.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum