Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0687 18:18:35
EUR 34.8524 18:18:35
USD 32.5903 18:18:35
ALTIN ONS $2395.4900 18:18:35

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş Altın a nazaran daha iyi tutunuyor. Olası bir ralli de gümüşün yaptığı pirim altına göre çok daha yüksek olacak. Dolayısıyla gümüş bu anlamda bir andım önde. Aynı şekilde hem ETF'ler hem de fonlar gümüşte biraz daha pozitif pozisyonlanmış durumda. Aşağıda hala 21-22 ihtimali göz ardı edilmemeli. Dün bahsettiğim 23.50'ler diğer bir önemli destek seviyesi. 24.75 üzeri de gümüş longlanabilecek bir diğer seviye nitekim oradaki direnç önemli bir direnç Kırıldığı takdirde boğalar agresif alıma geçecektir. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (51)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Hocam altın ile ilgili etf lerde giriş varmı bilgilendirirseniz çok memnun oluruz. tesekurler

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Hocam tşk ediyorum peki küçük bir sorum daha olacak gümüş ons bazında dediğiniz seviyelere gelirse dolar bu civarda iken tl olarak nerelere düşebilir. Oralara emir vermeyi düşünüyorum.

0BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

eyvallah sizede hayırlı geceler

RXZ5K2 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Amenna ve Saddakna Üstad hayırlı huzurlu geceler olsun İnşaALLAH

Periyot için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Anatolia_ ()

Detaylı ve nazik anlatım için çok teşekkür ediyorum sizi tanımak güzeldi sevgiler ve saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Oğrencilik hayatım başarılıydı, cok şükür. Bu gümüşü gec tanıdım ama vesilenizle anlamaya ve öğrenmeye çabalıyorum, iyi takip şart, sağol Ustamm, iyiki varsınız:)
Bir planın stratejimizin olması bile çok kıymetli, yol gösterdiğiniz icin minnettarım:)

USTAMM için cevaplandı (yorumu göster)

11BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüş ons fiyatı biliyorsunuz dolara endeksli. Gümüş gramı ise TL ile alıyorsunuz. Dolayısıyla Usd/tl ve xag/usd kurlarının bir yansıması ile alım yapıyorsunuz. Bu denklemde sizin merak ettiğiniz TL zannedersem. O konuda eğer faiz artışı beklendiği gibi 200 bp gelirse TL değer kazanacaktır gramın fiyatı da muhtemelen aşağı gelecektir. Hangi koşulda aşağı gelmez: Eğer dolar tl'deki düşüş XAG/usd'deki yükselişten düşük kalırsa gram fiyatı yükselecektir. Tersi durumda gram fiyatı düşecektir. Ancak her halükarda eğer beklentiniz uzun vadeli ise düşüşleri kademeli olarak değerlendirmek en doğrusu olacaktır. Nitekim ABD'de %2'lik bir enflasyon beklentisi var. Türkiye'de bu rakam neredeyse 6-7 katı. Dolayısıyla her ne olursa olsun gümüş zaten bu enflasyon miktarları kadar yükselecektir 2021 yılında. O yüzden enflasyonu olan bir para biriminden ziyade enflasyon riskine karşı koruyan bir enstrümanda olmak her zaman daha makul. Selamlar.

Anatolia_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Amenna, Allah yar ve yardımcımız olsun, inşaallah hayırlısı ile doğru hamleler yaparız, bu sefer bari.. Allah utandırmasın. Hayırlı geceler, sağol, iyiki varsınız:)

1BeğenmedimŞikayet

USTAMM ()

Sınıfta iyi not alan öğrenci gibisin Maşallah

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

kısa ve öz değerlendirme olsun,
çin yeşil açarsa alır gibi. ytd
26,2 üstü kapanış devam anlamına gelir, yatırım tavsiyesi değildir
hayırlı geceler bereketli bol kazançlar
her şeyin doğrusunu allah bilir!

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mertali123 ()

Allah razı olsun hocam. Ocak 11 e kadar zamanım var hocam :(

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Kısa vade de TL bazında incelemedim ancak dediğim gibi 2021 içerisinde gümüşte yeni zirveleri göreceğimiz bir ralli gelecek, vade sorununuz yoksa beklemek isabetli olacaktır. YTd. Selamlar.

mertali123 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Sağol dostum,
27.50 soluklanma, 24.50 el öpme 29.90 final
Arada 28.05 de soluk alicaksak soylersin:)
Çok güzel hareketler bunlar.
Haa Ustamın dediği gibi el öpme faslı geçmiş te olabilir, dikkat ve takip ediyoruz. Çok güzel hareketler bunlar:)) ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Anatolia_ ()

İyi geceler dileyerek bir basite indirgenmiş soruda benden gelsin size 24 Aralık MB faiz yükselirse gümüş gr o durumda nasıl etkilenir sevgiler saygılar

1BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

teşekkürler elinize sağlık hocam, hayırlı geceler
@Yaseminnisa bak alt yoruma yazmış rakamı:)

0BeğenmedimŞikayet

mertali123 ()

Hocam 6,70 ile tersteyim sizce bu hafta görülür mü tekrar orası?

10BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüşün bu seviyelerde tutunması çok güzel. 26.20 üzerinde olması hayli olumlu bizi 30'lara götürebilir. Ancak aşağıda benim beklentim kademe arttırmak için 24.50 seviyeleri. Oraya emir girdim bekliyorum. Fakat şunu idrak etmeliyiz. Gümüş bize çok güzel fırsatlar verdi alım için, 2021 yılı için elimizde mutlaka gümüş olmalı. Çünkü bu kadar basılan nakit bir süre sonra değerli metallerde bir patlama etkisi gösterebilir. O yüzden mutlaka elinizde gümüş, platin, altın vs bulunsun. Böyle bir ralli geldiğinde arkadan bakmayalım. YTD. İyi haftalar dilerim.

Anestek için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Anestek ()

Hocam merhabalar, bugünkü oynaklık hakkı da fikrinizi alabilirmiyiz, önümüzde ki günler ne gösteriyor, etf durumu paylaşabilirmisiniz. Tşk

0BeğenmedimŞikayet

Paralı_parasız ()

Teşekkür ederim hocam 8.22 ye tekabül ediyor

Sinan2462 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

UMUDUMUMUT ()

Tamam hocam bekliyorum. Teşşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence biraz bekleyin. Bugün yoğun bir gün bakalım nasıl bir hareket göreceğiz.

UMUDUMUMUT için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

sayfa gereksiz meşgul edildiğinden bunlar gözden kaçıyor.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Şu yorumu okuyup seviyeyi... yorum nasıl yapılırmış görmek lazım:ders gibi

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

İşte buna yorum denir.

13BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Geçtiğimiz hafta yukarıda olası bir gümüş hareketine değinmiştim. Nitekim bu hafta gümüş önderliğinde bir değerli metal yükselişi görüyoruz. Bu tam da görmek istediğimiz bir hareket. Gümüş hem üretim anlamında hem de değerli bir metal olarak 2021 ve sonrasında öne çıkacak bir enstrüman. Özellikle ESG standartları ve yeşil enerji politikaları sebebiyle gümüşün günlük hayatımızdaki yeri çok daha fazla olacak. Böyle bir talep canlanması elbette gümüşü diğer metallere göre daha da cazip kılacaktır. Dolayısıyla gümüş konusunda uzun vade de mutlaka portföylerde bulundurulması gerektiğini düşünüyorum.

Öte yandan kısa vade de bugün gelecek FEd kararları ve teşvik paketi ile ilgili gelişmeler hareket açısından önemli olacak. 24.50-75 bölgesinin bir direnç seviyesi olduğunu ve üstünde boğaların agresif olacağını daha önceden söylemiştim. O bölgenin aşılması 26.50'lere doğru bir hareketi tetiklemiş gibi görünüyor. Tekrar o bölgeyi test edersek kademeli alım için uygun bir fırsat olacaktır. Aynı şekilde bu tip yükselişlerde de kademeli olarak satıp, kar realizasyonu yapmakta fayda var. Çünkü volatilitenin arttığı, haber akışlarının sert hareketler doğurduğu bir dönemdeyiz. Özellikle yıl sonu olması sebebiyle de birkaç hafta daha aşağı yukarı bu tip hareketler gelebilir. Bu açıdan sert yükselişlerde kademeli olarak kar realizayonları isabetli olacaktır. YTD. İyi haftalar dilerim.

1BeğenmedimŞikayet

BabaKartal1903 ()

Hocam vakit ayırdığınız ve verdiğiniz değerli bilğilerden dolayı teşekür ederim sağolun var olun
Sayğılar

0BeğenmedimŞikayet

UMUDUMUMUT ()

Hocam dün gümüşons 24,200 seviyerindeyken çıkış yaptım ve pişmanım şu an nurdan tekrar giriş yapsam mı ne dersiniz

0BeğenmedimŞikayet

UMUDUMUMUT ()

Selamlar usta

8BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Parite 1.19 üzerine çıktığı anda yeni zirvelere gideceğini göstermişti. 1.2220'ler önemli bir direnç noktası. Eğer buranın da üzerine bir takım haber akışı ile atarsa 1.25'e doğru devam ederiz. Ancak Eurodolar efektif kuru olması gerekenin çok üzerinde. Dolayısıyla ECB'nin asıl korktuğu konu bu. Ticaret açısından Avrupa için çok negatif seviyelerdeyiz ve rekabet edilemeyecek seviyelere doğru kurun yükseldiğini görüyoruz. Dolayısıyla bir takım müdahaleler ile kurun baskılanması gerekebilir önümüzdeki dönemde. Ben 1.19'lara doğru bir geri çekilme bekliyorum işin doğrusu. DXY'deki zayıflık nedeniyle pariteler ciddi manada yükseldi. Önümüzdeki birkaç haftada bir düzeltme gelmesi hayli mümkün. Ancak tabi bu tekrar Euro açısından alım fırsatı oluşturacaktır. Özellikle 1.19 üzerinde kaldığımız müddetçe. YTD. İyi haftalar dilerim.

BabaKartal1903 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BabaKartal1903 ()

Hocam hayırlı günler Parite ile ilgili değerli yorumunuzu ala bilirmiyiz Paritedeki yükseliş tahminen nereden döner beklentiniz ne yönde

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum