Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 22:22:56
EUR 34.9839 22:22:56
USD 32.2051 22:22:56
ALTIN ONS $2414.8350 22:22:56

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın haftaya hafif negatif bir başlangıç yaptı. Bu hafta hem Avupa'dan hem de ABD'den önemli veriler gelecek. Özellikle enflasyon beklentileri Altın 'ın geleceği konusunda önemli olacak. ETf2lere baktığımızda çıkışın hala devam ettiğini görüyoruz. Bu bağlamda yukarı hareketlere temkinli yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü altın için yukarı hareketi başlatacak oyun değiştirici bir katalizör hala gelmiş değil. Aşı haberleri ve teşvik paketi beklentileri zaten satın alındı. Bu bağlamda geriye enflasyon beklentileri ve tahvil getirilerinin gidişatı biraz daha önem kazanmaya başladı. Dolayısıyla fiyat hareketi bağlamında 1700-1750 bölgesi hala ihtimaller dahilinde ve yeni düşükte alım fırsatı için güzel bir destek bölgesini oluşturuyor. Yukarıda ise 1850'lerin kırılması altın açısından olumlu bir gelişme olacaktır. Ancak ben hala aşağı riskleri fazla gördüğüm için yeni bir alım için acele edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Birazdan fonlardaki durumu da paylaşacağım böyle büşünmemin bir sebebi de o. YTD. Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (80)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Platin benim açımdan potansiyel olarak en favori değerli metal :) 228'deki fiyat hareketini iyi yakalayıp buralara kadar taşıdık :) Ben bir miktar kar realizasyonu yaptım fakat yeni bir aşağı harekette tekrar agresif alım tarafında olacağım fakat orada 960'lı seviyelere doğru bir geri çekilme beklentim var onun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini izliyorum :) Eğer 1035 üzerine tutunursa yine alınmalı orası da ayrı tabi ama ufak bir düzeltme sonrası almak daha makul tabi :)) YTD. Selamlar.

Muallimee için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tufan7474 ()

önce 1800 sonra 1880 prenses :)

Goldprice57 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

azizim bu gumus de kaca tekabül eder

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Goldprice57 ()

hocam yapma yaa 1750 mümkün değil bu şartlarda en geç bir hafta içinde 1880 olur.. bu devasa büyük belirsizliktede altın da kazandırmassa...

0BeğenmedimŞikayet

Muallimee ()

O değil de hocam platin taşş gibi duruyor valla bir parça girdim adama güven bile veriyor bakmaya tenezzül etmiyorum paranın yarısından fazlasını gömmeye karar verdim :))

1BeğenmedimŞikayet

Traderxxl ()

Üstat tşk ederim.. defalarca kez söyledin tekrar tşk ederim

0BeğenmedimŞikayet

tufan7474 ()

hocam sen bana kızgın mısın neden cevap vermiyorsun :(

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Pazartesi günü yukarıdaki notta altındaki yükselişi neden satın almadığımı belirtmiştim. Dediğim gibi hedge fund ve etflerin almadığı bir ortamda yükselişlere temkinki yaklaşmak gerekiyor. Bu düşüş sürpriz değil. DXY'de yukarı bir hareket görürsek düşüşün devam etmesi gerekir. Bugün itibariyle hala ETF'lere alım gelmiyor. Sert düşüşler alım yönünde kademeli değerlendirilebilir ancak 1750'lere doğru olası bir geri çekilmeye karşı da hazırlıklı olunmalı. YTD. İyi haftalar dilerim.

1BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Çok teşekkür ediyorum hocam saygılar ... @shaokahn

0BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Aynen bende hızlı cıktı bekliyordum bunu sabah 461 gondermedim dolar yamuk yapti yapmasa daha iyi olcakti

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ONS'un 1850 üzerine çıkması hayli pozitif. Teşvik paketi ve enflasyon beklentilerinin bu konudaki etkisi büyük. Fakat şunu da unutmamalıyız, paket ne büyüklükte gelecek, dağılım nasıl olacak, enflasyon yaratabilecek düzeyde bir paket mi olacak vs.. 1850 tekrar aşağı kırılmazsa bence boğalar açısından hayli olumlu. Fakat haber ile çıkan başka bir haber ile düşer, bizim görmek istediğimiz altını sürükleyecek daha kalıcı bir alım, o yüzden ben bu yükselişe biraz temkinli yaklaşıyorum. Selamlar.

KURAL01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Bu ons nereye gider nerden gelir nerde dinlenir degerli yorumlarinizi bekliyoruz:))

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ne konuda ? :)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben o ihtimali sabahta yazdığım üzere hala mümkün görüyorum. Bence fazla heyecana kapılmamak lazım. Portföyümüzde her zaman bulunsun fakat ancak bahsettiğimiz seviyelerden de alım için cephane bulunduralım. Selamlar.

Terapist3531 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tufan7474 ()

Haha :))) hoca etf lere giriş var mı :)))

0BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Hoca acil yorum:)))

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Sayın hocam hoşgeldiniz @shaokahn nasılsınız ? Buralardan tekrar 176x dönüş yapar mı sizce ? ONS için diyorum :) Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Traderxxl ()

Helal olsun sana be Üstat.. dinlene dinlene gitsin:)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben daha yüksekleri göreceğini de düşünüyorum. Sadece biraz dinlenmesi gerekiyor :)

Blootfist için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Blootfist ()

Teşekkürler hocam şuan bazı borsalara bakıyorum inanılmaz derecede yükselmiş yani kelimeler anlamını kaybediyor buna karşı teslanın hisseleri şuanki bilançosunu karşılanmak istese ve beklenen en iyi performansı gösterse bile 2055 yılına denk geliyor biraz fazla abartmışlar sanki geleceği satın alma işini Tesla Dünyanın jet fadılı olarak tarihe geçecek gibi görünüyor. Orta ve Uzun vadede altının Onsu sizce tekrardan 2000 Dolar üzerini görebilir mi önümüzdeki Mart ayına kadar beklentiniz hangi yönde hocam?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum