Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0756 20:16:13
EUR 34.9702 20:16:13
USD 32.4910 20:16:13
ALTIN ONS $2329.6000 20:16:13

Konu: 8 Kasım 2016 Abede secim sonrası.

⭐⭐babilonda ()
Gümüş

Tarih tekerrürden ibarettir.
Donald kazanıp, onsum biraz daha aşağı süzükeceğinden tarafım.

Yorumlar (37)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Zeynocuk ()

Cok tesekkur ederim. Hem tablonuzda hem de bu yorum uzerinde calisip benim de aklima yatan bu sekilde bir degerlendirme yapacagm. Vaktiniz ve emeginiz icin tesekkur ederim.

babilonda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Esenadam47 ()

Yok dostum ön görün nedir paylaşır mısın benimle

Nazende00 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Esenadam47 ()

ALLAH RAZI olsun bana 6 tl gelse yeterli abi

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

O zaman Kasım ayında oluşacak alım fırsatlarını değerlendirip satış için beklediğim zirve olan 24 28 şubat bandını beklemek en temizi senin için.

@derinpınar Bu söylediklerim TL de olanlar için zaten, şuan 3 5 gün zaman dilimin de alım fırsatı verdiğin de alıp, Mb toplantısına kadar çıkış olduğunda satsın.
Mb fırsat doğurursa alsın, Kasım sonu satsın.
Aralık başı ons bazlı alım oluşturabilir alsın ya beklesin diğer yılı, yada risk alacağım derse Aralık ortasına doğru çıkış olduğunda satsın 20 23 Aralık arası dip oluşturursa ordan alım diğer yılı ordan beklesin ytd, basit aslında :)

@Esenadam47 kardeşim benim rakam tahminim olmaz tarihe göre, gelişmelere ve haberlere göre çıkış ve inişe göre hareket ediyorum.

Sana da tavsiyem şu olur Kasım da alım fırsatı olacaktır alıp direkt şubat sonunu bekle zararın çıkar inşallah.

Yılmaz_34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Esenadam47 ()

Merhaba hocam siz eskilerdensin ben 5.89 zararkes yaptım ve yaptığım an yükseliş başladı bi alim yakın tarihlerde olur mu tahminen şuan 9 bin zararım var :(

0BeğenmedimŞikayet

derinpınar ()

3 kez okudum üstat :- D jeton paraşütle düşüyor bende , :D

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz_34 ()

evetkarışık oldu biraz

8BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Senin nazarın da genel bir yorum yapayım.

Şuan ons 24 üzerin de ve hala olumsuz uyumsuz olduğunu yine yeniden kısa vadede fırsat oluşturacak yere gelecektir.
Ons bazlı gerilemeyi bu süreçte yapacağının ışığını veriyor.
Araştırmalarım sonucunda çıkan veriler bu yönde.

Buralardan kademeli alım ile değerlendirmeler yapılabilir.
Bu işin ons kısmı.

Dolar kısmın da ise Kasımın 19nda toplanacak Mb'nin faiz artırımıyla dolar bazlı alım fırsatı oluşturmasını bekliyorum.

Bu durum da orta vadeciler buralardan alım yaptıklarını.
Hem ocak sonu oluşturmasını beklediğim tepe de hem de şubat sonu beklediğim tepe de satış yaparak değerlendirme imkanı bulabilirler.

Kısa vade de ise kasımın 12 13 ne kadar alım fırsatını değerlendirip, çıkış yaptığın da satıp. Ayın 19 20 sinde tekrar alım fırsatı doğarsa dolar bazlı alıp, Kasım sonun da çıkış olduğun da satıp.
Aralığın 3 6 arası yeniden ons bazlı bir alım oluşursa alım yapıp o aldığını ya bekletsin 2021e o andan itibaren gümüşle girsin yok ben risk almak istiyorum derse Aralığın ortasında ki çıkışta satıp.
21 23 aralıkta muhtemel bir dip dalgası oluştuğunda ordan alıp o andan itibaren yeni yıla gümüşle girsin.

Çok mu karışık oldu.

Zeynocuk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

derinpınar ()

Yani son alım fırsatı için Fed ve MB beklenebilir. O zamana kadar iyi bir fırsat verilmez ise

0BeğenmedimŞikayet

Zeynocuk ()

Ben sizin yillik rakamlari verdiginiz tablodan 10 15 aralik arasinda elimden cikaracak sekilde planimi yaptm.
Fed kararlari cozulme yaparsa bir miktar daha gr arttirip 1 ay icinde duruma gore degerlendiririm dedim.
Allah herkese bereketli kazanclar versin insallah

0BeğenmedimŞikayet

_Wolf ()

Yorumunuz yansıdı. Tşkler

0BeğenmedimŞikayet

Van_Helsing_GeriDöndü ()

Evet yorum geldi

5BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Fed faiz kararı merakla beklemekte.
29 nisan 10 haziran ve 16 eylülde faizleri sabit tutan Fed, tekraren sabit tutma eğiliminde olacaktır.
Beklentim bu yönde.
Beklentime karşılık Fed faizi sabit tutarsa ne olur?
Yukarı da yazdığım 3 tarihte de onslar geri çekilme yaşamış.
Üşenmeyip geçmiş yılların Kasım ayı faiz kararlarına baktığım da çoğunlukta faiz kararını sabit tutan Fed sonrası yine onsta çözülmeler olmuş.

Diğer kararlar da yön nasıl olur nasıl etkiler tabi kestirmek güç.
Ama sabit tutarsa ben geri çekilme olacağı kanaatindeyim.

Ayrıca dolar kuru bu seviyesini korursa 19 Kasım da Mb nin faiz kararı artık artırım yönünde olacaktır. 300 325 baz puan gibi beklentim var şuan için.
Yansıdı mı yorum?

0BeğenmedimŞikayet

Gold_07 ()

T çamur çünkü ne yapar eder kazanır

0BeğenmedimŞikayet

Trademan ()

Babilonda ismini bilmiyorum ama yürekten seni destekliyorum. kardesim likelasalim :- ))

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Hemen hemen herkesin (B) kazanacak, analistçilerin, anketlerin (B) alacak demesine ragmen.
Oy ve delege sayısın da (B) öndeyken bile (T) nin alacağı yönünde fikirlerim vardı.
Muhtemelen haklı çıkma üzereyim.

0BeğenmedimŞikayet

Seroş ()

@babilonda bu sayfanın en dogru ve dürüst yazanlarından biri olduğunuz için teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

Orta vade alımlarınızı anlık yazarsanız seviniriz
Bizim için bir fikir olur
Teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Al satları yazmak yerine, yazdıklarımı takip ediyorsanız, kendi riskinizi alıp almamak sizin elinizde olsa daha sağlam bir yol olmaz mı hanımefendi.
Sonuçta 6.08 oldu tutup ben burdan almam deseydim herkesin kısmetine engel olurdum.

28 Ekim sonrası düşüş Öngörüm var dikkat edin yazıp geçmem daha iyi olmadı mı?
O insan düşüşü görüp kendi rızkını 6.08 6 10 dan alıp çok güzel rakamdan sattı benim nasibim yokmuş orada.

Bu gece de 6.37 den aldığımı yazdığım an bir anda 6.05 e gitmeyeceği ne malum?

Ben al satı değil de al yatı yazabilirim.
Tamamen alımları bitirdiğim de ben orta vade bekleyeceğim size de önerim budur diyebilirim ancak.

Siz ana fikre odaklanın, tekio ettiklerinizin al satları ile hareket etmek çok büyük risk.

Her düşüşte kademe alımlar yapıp, şubat sonu satmak orta vadede ana fikir olmalı.

Ben düşebileceği zamanları zaten kesin olmamakla beraber yazıyorum, alıp almamak sizin insiyatifinize kalması bence daha sağlıklı bir durum.

Seroş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Seroş ()

@babilonda hocam günaydın sizi takip ediyorum kademeli alımlarınızı yazarmısınız lütfen risk aldığınızı düşünmeyin alan alır almayan almaz

3BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Pes artık, 28 Ekim düşüşüne 6.08 den benim yazımı takip edenler alıp sattığını yazarak teşekkür ettiler.
Ben ise almadığını yazdım.
6.08 den 6.65 e gelen bir rakam vardı, hayali alıp satsam, aldım yazardım değil mi?
Cidden pes.
Üstüme basa basa ben almadım, sizler almışsınız Bereketini görün diye yazdım.
O düşüşü de yazmış olmama rağmen.

Ama bu gece nasıl yazayım kardeşim?
Uyumamışım seçimle birlikte düşeceğini düşündüğümü yazmışım ve buna göre hareket etmişim, aldığımı yazsam bu git gel de daha da düşse milleti terse bıraksam daha mı iyi olur anlamadım?
6.37 den 3 te 1 lik aldım ordan da anında 6.40 yaptı, Aldım desem bu sefer 6.4ü üzeri alıp terste kalsan benim yüzümden daha mı iyi?
Benim söylediklerime inancın yoksa lütfen isşare etmeyelim.

aslan2 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

aslan2 ()

Aldıktan sonra yazmanın bize ne faydası var? Vayy adam iyi yapmış mı dicez. Bu şekilde yazanları gerçekçi ve samimi bulmuyorum.
Ne bilelim hayali yazmadığını

2BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Düşün yani ben risk alıp almadım orada, hayali aldım sattım mı diyim şimdi.
O düşüşü tahmin etmeme rağmen giremedim riske.

Bereketini gör kardeşim.

@1I96RD 3'te 1 lik kısmıyla aldım ve sattım.

Tekrar alım fırsatı vereceğini düşündüğüm için.
Umarım yanılmamaya devam ederim.

Kademeli alımlarım da buraya alırken yazamam asla, çünkü kimsenin benim aldığım riski almasına müsade edemem.
Nezaman 3 4 kademeli alımı bitirir, full girmiş olurum, al yata dönerim o zaman yazarım.

Kolay için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kolay ()

Ben 6.08 den aldım sizin yazılarınızı okuyup 28 ekim tarihinde çokta güzel sattım ertesi gün

0BeğenmedimŞikayet

1I96RD ()

Yani ustat alım yaptin mi düşünce yada beklemeye devam mı

0BeğenmedimŞikayet

babilonda ()

Delege sayısı olarak 131 e 98 (B) öndeydi.
131 108 oldu.

Piyasanın, genelin, herkesin aksine ve bu kadar fark olmasına rağmen (T) nin kazanacağı görüşüm devam etmekte.

Aslan ve diğer arkadaş, full girip elimde TL kalmadığı al yat yaptığım zaman aldığımı yazarım.
3'te 1 lik kısmıyla al sat yaptığım için bunu yazamam bu bşr risktir.
28 ekimde ki düşüşü tahmin etmeme rağmen 6.08 den almamıştım, yani al sat olayı risklidir kimseyi peşime sürükleyemem rakamlarla.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum