Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0824 01:12:47
EUR 34.9899 01:12:47
USD 32.3061 01:12:47
ALTIN ONS $2356.7850 01:12:47

Grafiği gönderen: Moksiloks

⭐⭐Moksiloks ()
Dolar

Merhaba arkadaşlar sakin kafayla bir analiz yaptım sizinle paylaşmak istedim
Dolar ;
8,50 de satarım.. Bu rakam üç eksik üç fazla olabilir yani 8.47 falan gibi baktım gitmiyor satarım.. Aniden 8.53 olsa da satarım.. Her türlü 8,50 civarında satacam..
Benim analizim grafikte önce 8.50
sonra 8 civarına kadar düzeltme sonra yukarı

Haftaya pazartesi ve belki salı da yukarı sonra aşağı diye düşünüyorum.. Ytd Son karar sizindir tabi yanılma olasılığım var

Yorumlar (63)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

TUTANKHAMUN_ ()

Emeğine sağlık hocam
Daha önceleri 7.70 civarı dolar düşmez o seviyeleri görmez diye bi dünya laf yapmıştım.
Dedikleriniz bire bir geldi tebrik ederim. Grafikleriniz gerçekten çok başarılı
Benden like emeğe saygı için

0BeğenmedimŞikayet

Yara_Bandı ()

helal olsun

0BeğenmedimŞikayet

Hasan_3444 ()

Tebrikler güzel analiz like like like..

2BeğenmedimŞikayet

MEGA01 ()

Nokta atışı
Tebrikler

0BeğenmedimŞikayet

Paratakip1 ()

Bi de gümüş yorumu yapabilirsen sevinirim dolar sattık nakitte bekliyorum

Moksiloks için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Yanliz_kurt25 ()

Tebrikler kardeşim eline emeğine sağlık saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

Lutino ()

Kral adamsın analize bak ya çuk diye oturmuş

0BeğenmedimŞikayet

Moksiloks ()

İnşaallah faydalanan olmuştur

Paratakip1 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Paratakip1 ()

Usta bir kerede yanıl tebrik ederim

1BeğenmedimŞikayet

akcent2766 ()

Tebrik ederim kardeşim daha önce seninle bir tartismamiz olmuştu ongorun icin teşekkürler kralsın

3BeğenmedimŞikayet

Moksiloks ()

Pazar günü yaptığım analiz daha ne yaptığım..

0BeğenmedimŞikayet

Sahmeran314314 ()

E başından beri öyle söylüyorum zaten :D onu demeyen ben değilim başkası :)

MesutP için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sahmeran314314 ()

Böyle diyemeyiz Mesut direkt olarak. Fonksiyonun önemli değişkeni olduğunu açıklamaya çalıştım. Ama forward kur bu konuda direk sonuç veremez. Fikir verir mi verir. Kesin sonuç verir mi vermez. Cevabına gelince fonksiyonda 1'in bulunma sebebi bağıl farkın bulunması için. Yani bir dönem düşün; ABD 100 baz puan arttırırken sen o dönem arttırmazsan dolar artar gibi düşün. Bizden çok para bastığına eminiz bu arada. Ama ABD konu olunca para basımı majör olmadıkça fonksiyona etkisi İngiltere'nin para basması gibi olmuyor. Rezerv karşılığı yapılmadığı için o fonksiyona ONS fiyatını da koymak lazım :) Yani bu inanılmaz kompleks bir konu bildiğin gibi. Öyle Forward Kur'la olmaz ama fikir verir demek istedim :)

0BeğenmedimŞikayet

Sahmeran314314 ()

Çok acaip bir şey söylememiş aslında. Para hacmi ve paranın satın alma gücü korelasyonu enflasyonu korale eden en büyük iki unsur. Keza kura da etkisi aynı ölçüde. Ama fonksiyondaki tek değişken bunlar değil. [(1 Yerel Para Faiz Oranı) / (1 Yabancı Para Faiz Oranı)] * Spot Kur forward kuru açıklıyor. Fakat buradaki değişlenkenlerin gün gün değiştiğini anlatmak lazım. O yüzden iktisat önemli :D

0BeğenmedimŞikayet

Moksiloks ()

Büyük balıklar satışa başlarsa görecem senin forwardını.. Neyse herkesin hesabı kendine

Resveratrol23 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Resveratrol23 ()

Neyin direnci arkadasim. doviz de destek ve direnclerden ote iki ülke arasındaki enflasyon belirler kuru. Forward kur hesaplaması diye birşey duymadıysan ben söylüyorum şimdi. 2020 aralık sonu dolar 9.50 diş riskler.

1BeğenmedimŞikayet

Moksiloks ()

Uçmayın arkadaşlar
9.50 nedir yani kafadan uyduruyorsunuz.. Maden öyle 9.50 ye kadar olan dirençleri ver nerde duracak nerde zorlanacak.. Dik bir çizgi çizmez herhalde

Resveratrol23 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Resveratrol23 ()

Yil sonu 9.50 diğer riskler olarak

0BeğenmedimŞikayet

Moksiloks ()

Grafiklerle zaman diye bir şey verilmez aslında ama yıl sonuna bu seviyelerde gireceğimizi düşünüyorum 8.30 civarı bu benim tahminim ytd Son karar sizindir

JARDEN_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

JARDEN_ ()

Elinize sağlık.. Size bir soru; Peki bu öngörünüz gerçekleşirse eğer... tekrar 8 'den sonra yükselmesi ve 8.50 lere ulaşması ne kadar zaman alır.. teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

kingkeoin ()

Haftalık ortalamalar 8.05 lerde kaldı ya bir süre yatay devam edip ortalamaları bekleyecek yada ortalamalara doğru bir kar satışı olabilir. Pazartesi, salı yine yukarı yönlü hareket ederse arkadaşın dediği 8.0 e kadar gelmez ama 8.10,8.15 civarına bir düzeltme yapabilir. ytd

Mennan_usta için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

TUTANKHAMUN_ ()

Emeğinize sağlık çok iddalı bir grafik umarım tersi olmaz şu an halen beklemedeyim. 8.50 civarı gelirse duruma göre çıkış yapacağım

0BeğenmedimŞikayet

Mennan_usta ()

50 krş düzeltme benim beklentimde yok
Kardeşim

Saygılar daima bizden

0BeğenmedimŞikayet

Moksiloks ()

Dostum ben analiz paylaştım senin alım satımına karışmam doğru olmaz.. Benki gariban bir grafikçiyim..

Panalgine için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Moksiloks ()

Basic Analysis de siz yapın paylaşın :) saygılarımızla

Mennan_usta için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mennan_usta ()

50 krş bir düzeltme olması için
Basic bir analiz gerekir!

Saygılarımızla

1BeğenmedimŞikayet

Serap34 ()

Hocam ben satmayı riskli görüyorum ama elinize emeğinize sağlık

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum