Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 16:27:19
EUR 34.8238 16:27:19
USD 32.3379 16:27:19
ALTIN ONS $2301.8900 16:27:19

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

Gümüş geçtiğimiz hafta çok güzel bir yükseliş hareketi gerçekleştirdi ve düzeltme sürecinin alt bandı olan 24.50'yi aştı. Şu anda önündeki bir diğer önemli direnç seviyesi olan 26.50 seviyesi var. O noktanın da aşılması halinde yeni zirvelere doğru hareketin başlayacağını düşünüyorum ancak bu muhtemelen seçim sonrasında gerçekleşecektir.

ETF büyüklüğünde ise son dönemde ciddi bir alım geldiğini görüyoruz. Bu gümüş için son derece olumlu. Ancak bu alımın hangi sebeple geldiği de mühim. Değerli metal olduğu için mi , karşı taraf riskine karşı mı yoksa sanayi talebi için mi ? Bunun cevabını zannediyorum ileri ki günlerde göreceğiz.

Bir diğer hususta Biden'ın seçimi kazanması halinde gümüşte çok ciddi bir rallinin başlayacak olması. Sebebi ise Biden'ın çevreci politikaları sebebiyle 2 trilyon dolar lık bir yeşil enerji fonu oluşturacak olması ve güneş enerji panellerinin ve diğer yeşil enerjide kullanılan sistemlerin gümüş temelli malzemeler olması. Bu gerçekleştiği takdirde gümüşte büyük bir ralli göreceğimiz kanaatindeyim. Ancak bunun için gidişatı bir süre daha izlememiz gerekecek.

Kendi adıma daha önce de belirtmiştim düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirdiğimi. Aynı şekilde değerlendirmeye devam edeceğim. Fakat seçim öncesi aynı Altın da olduğu gibi gümüşte de biraz daha defansif kalmayı tercih ediyorum nitekim haberlerle seyreden bir piyasa var ve çok sert hareketler görmemiz mümkün. O yüzden kademeli ve planlı bir şekilde ilerlemek daha uygun görünüyor. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (50)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

Tanrı_Zar_Atmaz ()

elinize sağlık

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Teşekkürler, emeğinize sağlık

18BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hem altın tarafında hem gümüş tarafında önümüzdeki birkaç haftada düşüş yaşayacağımızı düşünüyorum. Bunun sebeplerini daha önce belirtmiştim ama tekrar üzerinden geçeyim.

* ABD'de teşvik paketi hala geçmedi ve seçim sonrasına kaldı gibi görünüyor bir sürpriz olmadığı takdirde. Bu deflastif bir baskı demek, gümüş negatif.

* Biden her ne kadar anketlerde önde olsa da Trump'ın kazanma ihtimali hala devam ediyor. Velev ki düşük bir farkla kaybetti, posta ile kullanılan oyların şaibeli olduğunu beyan edip ortalığı karıştırabilir. Gümüş negatif.

* Avrupa'da virüs sebebiyle kapanmalar devam diyor. İngiltere, İrlanda, Fransa ve Almanya'da belli bölgeler hali hazırda lockdowna geçti/geçiyor. Vakalar hızla yükseliyor diğer ülkelerde de ve benzer haberler oralardan da gelecektir. Gümüş negatif.

* Son olarak sanayi verilerinde Çin harici yavaşlamalar sürüyor. Gümüş ve bakır gibi sanayi için önemli olan metaller bundan negatif etkilecektir kısa vade de.

Uzun lafın kısası önümüzdeki 3-4 hafta belirsizlikleri dolu bir dönem ve sert düşüşlere açık. Kesin düşecek demiyorum elbet fakat düşmesi için çok fazla sebep var ve böyle bir düşüş geldiği takdirde alım fırsatı olarak değerlendirmek için bir miktar cephaneniz olsun. YTD. Herkese iyi haftalar dilerim.

1BeğenmedimŞikayet

Faikakgn ()

Aleyküm selam hocam teşekkür ederim cevabınız için iyi akşamlar hayırlı kazançlar dilerim :)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Önceki aldıklarım var elimde 2 hafta önceki düşüşte aldıklarım. Yeni alım yapmadım henüz. Selamlar.

Mehmetaltas1976 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mehmetaltas1976 ()

Hocam hiç alim yapmadınmı buralardan

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dün detaylıca açıklamıştım grafik ile. Oradan bakabilirsiniz. Selamlar.

Niagara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

O kadar düşüş gelmeyebilir. Ancak ben senaryomu en kötü görülecekmiş gibi kuruyorum. YTD. Selamlar.

Turani için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

24'ten 19'a kadar 9 tane emir girdim. Bunlar artan oranda. Atıyorum 24'deki x ise 19'daki 9x.. Ancak o seviyelere kadar kesin düşecek diye değil. Olurda gelirse emrim var gelmezse atıyorum 22'den dönerse zaten elimde pozlar var gibi düşünün. YTD. Selamlar.

Faikakgn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Niagara ()

Sayın hocam, gümüş ile ilgili bilmemiz gereken bir durum var mıdır. Full TL bekliyorum .

Bir kaç cümle ile bilgi verebilir misiniz rica etsem

0BeğenmedimŞikayet

Erdibaba55 ()

Gümüş ons 19 mu

0BeğenmedimŞikayet

Turani ()

Ustam 19a kadar derken ons 19 usd ye kadar mı? O kadar düşüş mü bekliyoruz?

0BeğenmedimŞikayet

Faikakgn ()

Ustam hangi sevilere emir girdiniz kademe fiyatlarınız kaç

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Düşüşleri alım olarak değerlendireceğim ancak bunu kademeli olarak gerçekleştiriyorum. 19'a kadar emirleri girdim çalışmasını umuyorum.

Erdibaba55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Erdibaba55 ()

Ne zaman alım tarafına geçmeyi düşünüyorsunuz peki? Biz TL de bekleyenler için ytd olmadan izleyeceğiniz yol önemli

1BeğenmedimŞikayet

Hasanhoca06 ()

Teşekkür ederim

1BeğenmedimŞikayet

Lâ_Edrii ()

Elinize, emeğinize sağlık...

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

O seviyeler hala mümkün bence. YTD.

Kaço için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaço ()

Merhaba yükselişten önce yine 5 li sevyelere düşüş görme ihtimalimiz varmıdır sizin öngörünüz nedir acaba

0BeğenmedimŞikayet

semayt ()

Tşk ederiz, verdiğiniz bilgiler için, saygılar...

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum