Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0774 08:36:03
EUR 34.7667 08:36:03
USD 32.3633 08:36:03
ALTIN ONS $2360.4100 08:36:03

Konu: uzun vade yükselen trend bozulmadı ancak!

⭐⭐⭐volpann ()
Gram Altın

sevgili altin.in ailesi orta vadede yükselen trend bozulmadı nisan ayından ekim ayına kadar olan yükselen trendin ana hattı bu ayki kanal içinde 1860-1900 dolar aralığından geçmektedir. haftalıkta önümüzdeki hafta bu trend çizgisi 1868 dolar üzerinde kaldığı sürece ve aylık kapanış 1905 dolar üzerinde kaldığını sürece orta vade trend yoluna devam edecektir. trend kısa vade için bozuldu. bu yüzden kısa vade alım satım yapacağım bütceyle alım yapmıyorum. çok riskli bir bölgede aşağa kırılacağını sanmasam da kısa vade trendinin yukarı kırılmasını görmek istiyorum bu noktada 1927 dolar üzerinde günlük kapanışlardır. bu kısa vade için daha önce gümüş ve Altın için ons bazlı çalışmalarımı paylaşmıştım. eğer çalışmalarımı takip eden var ise yeterli sayıda kişiye ulaşa biliyorsam gram tl olarak da çalışma yapabilirim. ancak zaman ayırıp paylaşım yaptığımda bir iki kişiden beğeni gelince üstelik beğeniden çok soru gelince biraz soğuk yaklaşıyorum. amacım beğeni değil ancak ilgi görüp görmediğini bilmek istiyorum. teşekkürler..

Yorumlar (21)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

volpann ()

bennteşekür ederim

LeyL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

akin77 ()

Üstadım beklediğiniz seviyede bir değişiklik yoksa onu paylaşın bari bizde bekleyelim o seviyeyi

Akıncı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LeyL ()

Insanlar dogal olarak hizli para kazanma istegi egiliminde. Bende onlardan biriydim.
Beklentilerimiz gerceklesmeyince sitres kayip uzuntusu farkli tatsizliklara yol aciyor.
Ben sizin gibi bir kac hocamin grafiklerini ilgiyle takip edip piyasayi sizin analizlerinizle izledigimde benzer sonuclar oldugunu anladim.
Surasi soyle olursa burasi boyle olur degerlendirmeleriniz aslinda gidisatin ozeti.
Kimseye alin satin demiyorsunuz.
Ben sizi takipbetmeseydim yuksekten alip terste kalabilirdim.

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

pazartesi son bir grafik atıcam yeni bitirdim önümzdeki 1 1.5 yıl için yol haritam niyetine.. benim söyledikleri 3 5 gün yada 1 2 hafta içinde olacak şeyler degil bunu anlatamadım bazı arkadaşlara hemen hani düşecekdi noldu diyorlar bu altın çıkarken 1 aydamı çıktı 18 aydır süren bir trendeyiz..

LeyL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LeyL ()

@Akıncı hocam soylememe nedeninizi anliyorum. Haklisinizda.
Bilgilerinizden faydalanmak isterim sahsen.
Insanlar sizi biraz yanlis anladi son gunlerde. Haksiz elestiriler oldu.

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

var ama söylemiyorum artık dostum almak nasip olursa o zaman söylicem ama buralar bana göre pahalı bunu söyleyim sadece. nasılki alım yaptıgımız zaman sabır ile satış hedefimizi bekliyorum 3 4 5 ya ne kadar sürerse artık şimdide ben alım için bekliyorum ne zaman gelir bilemem gelirmi onuda bilemem gelirse alıcam gelmezse alanada satanada hayırlı olsun derim..

akin77 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

akin77 ()

Gram içinde net bi açıklamanız varmı üstadım?

0BeğenmedimŞikayet

LeyL ()

Tesekkurler hocam

volpann için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LeyL ()

Keske biraz daha anlayabilseydim hocam :)

1BeğenmedimŞikayet

volpann ()

çok haklısın haftalık olarak kısa vade için trendin bozulduğunu geçen hafta grafikle paylaştım. kısa vade içinde orta vade içinde şuan öyle bir yerdeyizki ters fincan oluşumunun kulpunu yapıp 2 ters fincanada gide bilir yeni bir formasyonda oluşabilir. ben bir süre bekleyip görmek istiyorum iki tarafada yatarımım olduğundan kaybetmiş sayılmayacağım. değerli bilgiler için ayrıca teşekkürediiyorum sizi takibi alıyor bir like daha veriyorum saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

16 mart dan çekiyorum ama ne olursa olsun piyasada görülen ve işlem yapılan fiyat bunlar öyle düşünecek olursak her düşüşün bir sebebi vardır malipilasyonda deriz spikilasyonda piyasa zaten bu tür olaylar ile oluşur.

6BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

beni yanlış anlamadıgın için bende sana teşekkür ederim. kendi fikrimi söyleyim bende grafiklerdeki fyat hareketleri nasıl ve niye oldugunu sorgulama taraftarı degilim sonuçda fiyatın yükselmesi içnde düşmesi içinde bir bahane mutlaka oluyor bizler teknik analiz yaptıgımız için bazı analizlerde trendin başladıgı dip ile en tepe noktlarını baz almayız diye düşünüyorum, çünki degişkenlikler büyük farklara sebep olabiliyor mesela çizgiyi 1570 den çekersek tren kırılmadı görünüyor 1450 den çekersek kırılmış görünüyor. birde elliot sayımı olarak düşünelim anormal temel olaylar oldugu için 1450 yi görmezden mi gelmeyiliz, bir baka şekilde mesela bugüne kadar hiç altın treade etmesigmizi düşünelim ons grafigini ilk defa analiz edicek olsaydın ve bu dalgalanmalarda ne gibi bir haber veri yada sebebi neyse artık bilmiyor olsaydık bu trend çizgisini gene burdan mı çekerdin yoksa 1450 den mi ?
birde aylık olarak fikrimden bahsedeyim

haftalıkda benim mavi trend çizgisinin kırıldıgını düşünüyorum ve 1920 üstünde 2 tane aylık mum kapatamadıgı için düzeltme sürecine başlamış ve 1920 altında aylık kapanış yapmış ve ayın ilk haftasında kırılan 1920 civarına pulback yapıp alt desdeklere çekilmesini beklerim bu fibo desdeklerine H.O BB larına falan bir sürü seviyeye bakılır.benim favorim kırmızı fibo768 ile bitip belki bir filcan kulp yapmasıdır. biraz uzun oldu sanırım :)

0BeğenmedimŞikayet

metin22 ()

Dogru olsun istersen kotu de durumlar yeter ki dogru olsun
Bunu yapacagim diyorsan sana like vermeyi akil edemese de dogruya ac cok kisi var burada

Simdiden teşekkürler
Ytd

2BeğenmedimŞikayet

volpann ()

mart ayındaki 9 marttaki kırmızı mumdan çakerseniz yine aynı seveyeler çıkacaktır 13 mart bir trend bozulması değil bir malipilasyon ve tarihin çok nadir göreceği bir kaustur bu bahtayı kaile almak bir trend için çok yanlış ve yanıltıcı olacaktır.

3BeğenmedimŞikayet

volpann ()

bravo sana kardeşim süper bir soru sordun. işte bu sorular bizi geliştirir.. cevabına yanıt vereyim mart ayında yaşanılan ekonomik çoküş tufan deprem vs. normal değil anormaldi. petrolun -40 larda olduğunu gördük. bu ayı normal bir trend içerisine almanın doğru olmayacağını düşündüğüm içim nisan ayından itibaren aldımbenim için orta vadedeki bu trendin başlama noktası nisan idi. butrendin kırılma noktalarında seyrettiğimiz için bi süre izleyeceğim elimdeki altını satmıyorum ama nakitimede almıyorum kırılırsa satarım devam ettiğini görürsem trendin alırım. şuan bu yüzden beklemedeyim. marım açıklaya bilmişimdir. sorduğun güzel soru için like veriyorum...

0BeğenmedimŞikayet

Elbet_Bir_Gün ()

Anladım yani grafiğı cizen nasil görürse kimin gördüğü doğru bilemeyiz teşekkür ederim zaten anlamıyordum grafikten tam kafam karisti

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

ben böyle görüyorum o yüzden arkadaşın fikrini sordum belki onunki dogrudur bilemem..

Elbet_Bir_Gün için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Elbet_Bir_Gün ()

Böyle isteyen isyedigi yerden çekebiliyormu

3BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

emegine saglık kardeşim bişey sormak isdiyorum trend çizgisini böyle neden çekmedin acaba.

1BeğenmedimŞikayet

volpann ()

hayırlısı diyelim yükseleceğini umut ediyorum

İbrahim_4546 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İbrahim_4546 ()

Eline sağlık kardeşim inşallah yükselir bizde bu karamsarlıktan kurtuluruz:)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum