Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0709 22:33:32
EUR 34.8892 22:33:32
USD 32.5570 22:33:32
ALTIN ONS $2321.8850 22:33:32

Grafiği gönderen: Aytaç_fb41

⭐⭐⭐Aytaç_fb41 ()
Gram Altın
Arkadaşlar merhaba;

XAU/USD Güncel Kur:1719.43 4H grafikte göreceğiniz üzere TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) Formasyonu bulunmaktadır. nolu grafiki geçen hafta paylaşmıştım ve fiyatın yükseliş trendi başlaması için 1745.45 bölgesinin geçmesi gerektiğini belirtmiştim gördüünüz gibi fiyat 1 haftadır bu bölgeyi bir türlü kıramadı... Güncel durumu 1 nolu grafikte göreceğiz üzere İkili dip kırılması gerçekleşmedi ve TOBO formasyon yaptı, gördüklerimi her zaman detaylıca anlatmaya çalışıyorum fakat bazen farklı oluşumlar olabiliyor her zaman söylediğim gibi bildiğiniz üzere grafik paylaşımlarımda ve analizlerimde; trendin DEĞİŞMEMESİ (haber durumu- extrem gelişmeler) durumunda göreceği bölgelerdir destek/direnç faktörü, oluşabilecek diğer formasyonların etkisi ve fiyata etki edebilecek haberlerin de genelini düşünürsek tabiki her formasyon kesin çalışacak diye bir kaide yok fakat çalışırsa zaten kendini belli edecektir. Bazen farklı oluşumlar meydana gelir bu sebeple fm hedefine gitmeden değişiklik olabilir. Bu grafiktede bunu açık ve net görebilirsiniz... Grafiklerde güvenilirlik saatlik az 4H orta- iyi günlük iyi- haftalık- aylık çok iyi konumda değerlendirilir. Farklı formasyonlar oluşabiliyor yada biri diğerini bozabiliyor OBO var çalışırsa TOBO yapmaz, TOBO olur çalışırsa OBO'yu bozar gibi.. Aynı şekilde fincan kulp görürüz hedefe gitmez düşer dönerse Bayrak formasyonu oluşur deriz yani ne olur fincan bozulmuş olur deriz. Bayrak oluşursa onuda ayrıca belirtiriz. Önemli olan ne oluyor? Geriye, oluşumlara göre belirttiğimiz kritik fiyat bölgelerini yazdığımız için kırılma bölgelerini ve trendi takip etmek kalıyor. 1 nolu günel grafikte takip edilecek kritik fiyat bölgesi düşüş trendi için 1707.00 Altın a düşmemeli, yükseliş trendi ve hedef seviyelerin fiyatlanması için 1749.00 bölgesi önemlidir. 1749.00 geçilir üzerinde 4H ve günlük kapanış yapar ise trend değişikliği ve hedef için önemli bir durumdur. Çalışma formasyon ve teknik açıdan değerlendirilmiştir, trendin DEĞİŞMEMESİ (haber durumu- extrem gelişmeler) durumunda göreceği bölgelerdir. Grafikler üzerindeki analizlerim şahsi düşüncelerimdir bu sebeple yatırım tavsiyesi olarak belirleyici değildir bunu özellikle belirtmek isterim. İşlem açmak veya kapatmak tamamen sizin tasarrufunuzdadır, destek/direnç faktörünü, oluşabilecek diğer formasyonların etkisini ve fiyata etki edebilecek haberlerin takibini yaparak işlemlerinizi değerlendirmenizde fayda var. Yaptığım analizlerden ve yorumlardan size mantıklı gelen rakamlar olur ise işlem yapar veya yapmazsınız ben alın yada satın asla demiyorum. Kesin bir şekilde yönlendirme yapan kişilerden de ayrıca uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu sebeple değerlendirmek istediğiniz enstrümanları kendiniz belirlemeniz daha doğru olacaktır biz sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz. Ne görüyorsak onu söylüyoruz, herkesin gönlüne göre olması temennisi ile bol kazançlar dilerim saygılar.

1- XAU/USD 4H Grafik - TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) Formasyonu (1826.65 hedefli)

Ons için Aytaç_fb41 (1 hafta önce) Cevap Yaz
Arkadaşlar merhaba;

XAU/USD Güncel Kur:1706.05 4H grafikte göreceğiniz üzere İkili Dip Formasyonu bulunmaktadır. (1 nolu bölge 1694.30) bu bölge daha önce teyit edilmiş bir destek noktası olabileceği gibi trend durumlarında da oluşabilir, ya da önemli ekonomik gelişmelerin fiyatlara yansıdığı seviyeler de olabilir. Buradan geri dönen fiyat kısa süren bir toparlanma sürecinden sonra aynı seviyeye geldiğinde tekrar hareketine devam edemeyip geri dönüyorsa ilgili seviyenin önemli bir destek noktası olduğu teyit edilmiş olur yani ikinci kez aynı seviyeye geldiği (3 nolu bölge 1694.30) bölgesidir. Fiyatın iki kez kırmayı denediği noktalar dipleri, iki dip arasında yükselmeyi denediği son noktadan çizilmiş yatay bir çizgi de (0-2 ve 4 nolu 1745.45 bölgesi) omuz hizasını oluşturur aynı zamanda bu bölge formasyon kırılma bölgesidir. Omuz çizgisi diye belirttiğim bu önemli bölge yukarı doğru kırıldığında, ilgili seviyenin üzerinde 4H ve günlük kapanış yapması durumu izlenir bu şekilde formasyonun çalışması gereklidir yani formasyon çalışmış diyebiliriz. Omuz çizgisi üzerindeki yükselişler zaman zaman hızlı ve kesintisiz olabilir. Omuz bölgesinin yukarı kırılması durumunda formasyon hedefi olan (5 nolu 1797.05 bölgesi) nin fiyatlanması beklentimdir. Arkadaşlar sabah saatlikte belirttiğim oluşuma istinaden 1708.50 direnç bölgesi geçilerek oluşumu iptal etmiştir;

2- XAU/USD 4H Grafik - İkili Dip Formasyonu (1797.05 hedefli)

Yorumlar (53)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim sayın Kimyager Allah sizlerden de razı olsun faydalı olmasını dilerim bol kazançlar saygılar.

kimyager17 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

kimyager17 ()

Allah razı olsun sizden. çok uğraşmıssınız.

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim sayın Ankaragüçlü bol kazançlar dilerim saygılar.

Ankaragüçlü için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim sayın Hüseyin bol kazançlar dilerim saygılar.

Huseyin0640 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ankaragüçlü ()

Emeğine sağlık Aytaç hocam

0BeğenmedimŞikayet

Huseyin0640 ()

Allah razı olsun

Aytaç_fb41 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Allah sizlerden de razı olsun sayın Bozkurt çok teşekkür ederim varolunuz.

Bozkurt09 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Bozkurt09 ()

Aytac hocam bu site bir kac kisiden ibaret sizin ne kadar beyefendi biri oldugunuzu herkes biliyor hic usenmeden herkese ayrintili ve saygideger bir sekilde cevap vermeye calisiyorsunuz tek kelime eneklerinize saglik saygilar Aytac hocam Allah razi olsun sizden

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Zemheri müsait oldukça bakmaya çalışıyorum değerlendirme yaptığımda bilgi veririm inşaAllah gördüklerimi aktarırım bol kazançlar dilerim saygılar.

Zemheri33 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zemheri33 ()

Aytaç hocam gümüş için goruslerınız nelerdır, alım için beklıyorum ama

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Yani hedefe gitmesi durumunda oraların gelmesi muhtemeldir doların da bu seviyelerde olduğunu düşünürsek rahat olur fakat yinede YTD.

Keko_04 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Keko_04 ()

Hocam yani bu durum da 3 90 lar gelebilir mı tekrar

3BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Çok teşekkür ederim sağolun varolun ben konuyu kapattım. Sizlerinde gönlüne sağlık her daim gönlünüze göre olmasını temenni ediyorum bol kazançlar saygılar.

gümüş_bilezik için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

gümüş_bilezik ()

Hocam sizi takip ediyoruz. Siz bu sitedeki kaliteli yorum yapan ve insanlara sadece yol göstermeye çalışan, emek veren sayılı üyeden birisiniz. Üslupsuz yorumları ben de okudum tesadüfen ve rahatsız olduğum için size cevap yazma gereği hissettim. Lütfen yapıcı olmayan yorumları ciddiye alıp şevkinizi kırmayınız, rica ediyorum. Sizin gibi üstadlar olmasa bu sayfanın pek anlamı kalmaz. Ben şahsen bir şeyler öğrenebilmek anlayabilmek ve takip amaçlı burada bulunanlardanım daha çok. Emeğinize sağlık, teşekkürler.

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Evet haklısınız sayın Penguş en doğrusunu yapıyorsunuz konuyu uzatmak niyetinde değilim sadece böyle bir durum gelişti ve örnek verme gereği duydum sizler de sağolun değerli dostların olumlu geri dönüşleri olunca ister istemez cevap verme gereği duydum sıkıntı yok yolumuza devam teşekkür ederim saygılar.

Penguş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Zaten öyle görmek isteyenler genelde boş muhabbet yapıyorlar bunları biliyoruz diyen kişinin profiline bakın tek bir teknik ile ilgili yorum ve analiz yok maşallah konu dışı muhabbet çok...

Gramstayle için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Penguş ()

@Aytaç_fb41 biz altın in ailesi olarak sizden rica ediyoruz böyle gereksiz yorum ve msjlara lütfen aldırış etmeyin bizlere çok faydanız oluyor çokda dua alıyorsunuz, inanın her seferinde müdahale etmek istiyorum ama az çok gelecek cvp ları tahmin ettiğim için bütün günümü kötü geçirmemek adına yazmıyorum...
Allah iyi niyetli herkesin gönlüne göre versin inşallah

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim sayın Rakunzel bol kazançlar dilerim saygılar.

Rakunzel için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Çok teşekkür ederim sayın İlkay sizlerde öylesiniz saygılar.

ilkay3535 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Gramstayle ()

İnsanların öngörüsünü paylaşıp yardımcı olabileceği konuların haricinde boş sohbetler yapmamaları sayfa kirliliği açısından gayet iyi olurdu bence de

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Çok teşekkür ederim sayın Nilber varolunuz bol kazançlar dilerim saygılar.

Nilber için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkürler sayın Salise sıkıntı yok bende sizleri seviyorum.

SALİSE008 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Altın dostu siteyi amacı dışında kullanımı engellemek için adaptasyon süreci getirildi bu yüzden maalesef ki kurunun yanında yaşta yanıyor.

Altın_Dostu için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Deniz söylenecek çok şey var ama gerek yok seviyemizi saygımızı bozmadan yolumuza devam edicez gerekirse engelleriz görmeyiz sıkıntı yok.

___deniz___ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Aleykümselam sayın jenny, bende inanıyorum inanmasam inanın bir kelime daha yorum yazmazdım.

Jenny34 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rakunzel ()

Emeğinize sağlık, teşekkür ederiz:)

2BeğenmedimŞikayet

ilkay3535 ()

Aytaç hocam.. bizim için yazdıklarınız ve paylaşımlarınız değerlidir.. teşekkür ederiz çok

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim sayın Yabancı bol kazançlar dilerim saygılar.

Yabancı61 için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

Yabancı61 ()

Hocam like uzun uzadıya üşenmeden yazmışsınız tebrikler

0BeğenmedimŞikayet

Jenny34 ()

Çok kişi olduğunuda yazışmalardan anlıyorum, bence gereksiz yere polemik yaratan kişi de farkında emek ve bilgi olduğunun zira kendisi de hocam diye hitap etmiş.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum