Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 08:21:40
EUR 34.8238 08:21:40
USD 32.3379 08:21:40
ALTIN ONS $2301.8900 08:21:40

Konu: <@kıncı> qram 20 yıllık kanalları..

⭐⭐Akıncı ()
Gram Altın

bu grafige bakınca öyle korkuyorum ki sadece 6 yılda %440 çıkmış bu durum tabi dahada çıkmaz demek degildir ama fibo kanllarının sonuna gelmiş bir fiyat için ben 2 degil 12 kere dşünürüm almak için zaten gitmiş gidicegi yere kadar bizler genel olrak gitmiş olanın peşinden gitmeyi severiz gidicek olanda beklemeyi pek sevmeyinzz zaman kaybetmeden hemen kazanmaya başlamalıyız çünki. böyle bir yükselişse %20 - 30 lük düşüşler çok normal bir hareketdir.. YORUMUM ORTA ve UZUN VADECİLER içindir...

Yorumlar (26)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Kayzers ()

En basiti dostum şu an bir cok hastanede vaka sayisi arttığı soyleniyor. İran'da bir patlama yaşadı zaten.
Katılıyorum algı olma ihtimaline ama şahsen benim düşüncem gerçekleşecek bu olay.
Hele hele Türkiye'de yasaklarin kalmasından sonra insanlarin pervasızca hareket etmesi 2. Dalgayı kaçınılmaz kılıyor.
Benim gram altın düşüncem tekrardan 388 üstünü görüp 360 kadar düşmesi ama 340-350 bu virüs muhabbetinden dolayi imkansız gibi geliyor.
Ayrica borsa cidden guzel yere geldi. Düzeltme olacağını dusunuyorum bununda yansımasını burada görürüz herhalde.

Akıncı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

peki yaa bu bir algıysa ya o ikinci dalga hiç gelmezse ? evet bende gramda 460 civarı bir nihai tepe bekliyorum onsun 2000 dolar üstüne çıkmasıyla şimdi burdan dürek gidicegini düşünmüyorum önce bir süre yatay aşagıya sonra yıl sonuna dogru Abd seçimlerinin ektisidee olabilir bu onsun çıkışına, sonra dövizve gramda bir süre dinlenme olması gerek..

Kayzers için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

biz emekli maaşlarımızı muhtemelen ömrümüz olursa sadece dijital cüzdanlarda rakam olrak görücez elden ele dolasan birşey olmuyacakdır sanal ortamda rakamlar yükselip düşecek. alım konusunda haklısınız bu 2009 yılından sonra doların dünyadaki degerlenme süreci bir çok ülke para biriminde aynı düşüşe sebep oldu ama bizim gibi kırılgan ülkeler daha fazla etkilendi malesef.. bununda bir sonu gelicek bencede az kaldı bu sürece dolar tl de bir son tepe yapaak belki sonrasında uzun süre düşüş yatay gidicegini düşünüyorum.. ülke olrak bu hastalık döneminde üretimde bi atak yapabilir dünya pazarında daha etkili işler yapabilirsek sıkıntılı 10 12 yılın sonunda daha nefes alabilecegimiz bir döneme girebiliriz..

kimyager17 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kayzers ()

Emeğine sağlık. Grafiğe gore 2024 yilinda 440 olmasi gerekiyor. Hadi teknikte oyle olsun.
Dünyada cogu ülke aciklama yapıyor (Abd, ingiltere) 2. Dalgayi ekonomi kaldırmaz diye.
Bu akışların hic mi etkisi yok.
Her sey teknik değil bence.

0BeğenmedimŞikayet

kimyager17 ()

ülke olarak malesef paramız değer kaybediyor. aldığımız maaşlar çok şükür iyi en azından benimki ama alım gücü yok. alım gücü düştü. ama altın rezervleri tükenmek üzere. yeryüzünde toplam tahmin 250000ton altın olduğu ve biz bugüne kadar 200000tonunu çıkarmışız. uzayda ne aranıyor sanıyorsunuz yaşanacak gezegenmi asla adamlar harıl harıl maden peşinde. okullarda bölüm bile açtılar uzay sondajcılığı ve uzay madenciliği diye.

1BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

emfilasyona göre artış normaldir ama bu fiyatın artışı normalmi 250-300 arası normali dedim fırıncı dayının yaptıgı artışa paralel artışa göre :)

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

bu benim fikrim kardeşim ucuz pahalı göreceli bir kavramdır.. bana pahalı gelen sana çok ucuz gelebilir... 2009 da 50.000 $ olan borssalar şuanda 16,000 $ ucuz olan orda bekliyor aslında belki 4 5 yıl sonra beni hatırlarsınız.. 10 yıldır deger kaybeden TL sıkıntılı bir borsa ya sürekli yükselen döviz ve bundan kaynaklı altın fiyatlarına alıştı insanlar bunun dönüşünde zor madur olacakdır.. saygılar

NSGOLD için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatih1976 ()

Aynen doğru söylüyorsun o zamanlar dolar 1.5 ile 1.6 arası bişeydi

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

boş ver kardeşim maden çıkış fiyatını falan onlar laf sadece geçen ay petrol fiyatları eksi oldu petrol üretici petrol alana para vericekdi üstüne :)
ons fiyatı tarihi zirvesinin 200 $ altın daha ! ons 1900 iken gram 110 liraydı.. buru pahalı yapan dünyadaki altın fiyatı degil dolardan dolayı bizim gram olarak alış fiyatımız.. yoksa dünyada altın 10 yıl önceki fiyatında..

0BeğenmedimŞikayet

Eko_Politik ()

Aslında ona doğru gidiyormuyuz ne global olarak...

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

onu misalen söyledim.. oran olarak

vasili32 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kimyager17 ()

şöyle düşünün misal fırıncı bir sene önce 75 kuruşa mal eddiği ekmeği 1 liraya satıyordu. şimdi maliyeti 2tl siz hala olsun olsun 1.25 diyorsunuz:)

0BeğenmedimŞikayet

vasili32 ()

sayın akıncı %20-30 lük belirttiğiniz ana dilim mevcut gram fiyatı üzerinden mi?

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

bu işin sonu belkide finasal piyasaların çöküşü ile bitecek, komplo teoristlerinin dedigi gibi..

Eko_Politik için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

kimyager17 ()

300 ederi demişsiniz ama ons fiyatı şimdiki kurdan hesaplarsak 1330 eder. bu fiyat şuanda maden çıkış fiyatının altında. adamlar maliyetine satsa daha fazla tutar:)maliyetler çok arttı o fiyatları unutun. üstüne bide şuanda çevre yönetmeliği kapsamında dünya altın çıkarmayı aşırı zorlaşdırdılar

0BeğenmedimŞikayet

Eko_Politik ()

Hakli olabilirsiniz... fakat herşey de ama herseyde balon var... köpük var... emlakda arabada.. menkul değerlerde...

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

degil tabi . uzun vadeli trend yükselişdir onu alırsın bir gün kara gecersin belki ama sen %10 kazanırken baskası % 30 kazanabilir. sen yüksek aldıgın için daha fazla malda beklersin. belkide emfilasyonun altında kalır kazanç

Afege_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

NSGOLD ()

Valla size gore olsaydi hersey cok duserdi. Herkes trene biniyo ama tren durmuyor daha hizli gidiyor. Ona bakarsaniz dolarin da ustu kopuk euronun da. Sadece altinin ustu kopukse o zaman dolarla euro da asagida olmasi gerekirdi. bunun dususu zor gibi. kasim ayi aralik ayi pandeminin etkisi tekrar olmazsa guzel bir dip seviye gelebilir. Yani orta vadede cok mutlu etmeyebilir. Ama uzun vadr yine saglamdir.

0BeğenmedimŞikayet

Sercan19077 ()

Ben 385 den aldım ama nedense içim çok rrahat terste olmama rağmen... bazende diyorum ama şuanki fiyatlar balon mu yoksa gerçekten artık bu seviyelere piskolojimizi alıştırmayamı çalışıyolar bilemedim:)

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

bana göre altının ederi 250-300 arası olmalı kardeşim üstü köpük geliyor.. piyasa bu pahalınında pahalısı olabilir.. bir şeyinde ederi vardır bana göre

Eko_Politik için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Afege_ ()

Bende 1/4 383 den aldım. Asla pişman değilim. Hani uzun vadede heryerden alınır deniliyor ya bence kesinlikle öyle degil...
Bu tablo normal değil.

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

degilmi, bir şeyin fiyatınında ucuz ederi yada pahalı diye kavramları vardır yatırımda ucuz alırsan her türlü kazanırsın kazanırsın, ederinden alırsan pahalanıncaya kadar bekler kazanırsın ama pahalı alırsan o işden kar yapman şansına kalmışdır..

Afege_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Eko_Politik ()

Orta ve uzun vadeciler için söylediklerinizi pozitif olarak mi algilalayalim... ? Teşekkürler...

0BeğenmedimŞikayet

Afege_ ()

Eline sağlık @Akıncı
Bu grafik benide korkutuyor. Everest in bile sonu var:)

0BeğenmedimŞikayet

Akıncı ()

genellikle öyle olur evet bazı istisnalarda oluyor tabi, birşeyinde normal bir fiyatı vardır pahalı alırsanda uzun vadede kazanırsın belki gene ama kazanç oranın degişebilir.

Sercan19077 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sercan19077 ()

Yani uzun vade bekleyen her zaman kazanır mı diyelim?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum