Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0736 10:43:21
EUR 34.8187 10:43:21
USD 32.4090 10:43:21
ALTIN ONS $2336.6100 10:43:21

Grafiği gönderen: Aytaç_fb41

⭐⭐⭐Aytaç_fb41 ()
Gümüş
Arkadaşlar merhaba;

XAG/TRY Güncel Kur:1.3150 1 nolu grafikte göreceğiniz üzere saatlik grafikte görünen İkili Dip Formasyonu (1 nolu bölge 3.2455) bu bölge daha önce teyit edilmiş bir destek noktası olabileceği gibi trend durumlarında da oluşabilir, ya da önemli ekonomik gelişmelerin fiyatlara yansıdığı seviyeler de olabilir. Buradan geri dönen fiyat kısa süren bir toparlanma sürecinden sonra aynı seviyeye geldiğinde tekrar hareketine devam edemeyip geri dönüyorsa ilgili seviyenin önemli bir destek noktası olduğu teyit edilmiş olur yani ikinci kez aynı seviyeye geldiği (3 nolu bölge 3.2455) bölgesidir. Fiyatın iki kez kırmayı denediği noktalar dipleri, iki dip arasında yükselmeyi denediği son noktadan çizilmiş yatay bir çizgi de (0-2 ve 4 nolu 3.3020 bölgesi) omuz hizasını oluşturur aynı zamanda bu bölge formasyon kırılma bölgesidir. Omuz çizgisi diye belirttiğim bu önemli bölge yukarı doğru kırıldığında, ilgili seviyenin üzerinde 4H ve günlük kapanış yapması durumu izlenir bu şekilde formasyonun çalışması gereklidir yani formasyon çalışmış diyebiliriz. Omuz çizgisi üzerindeki yükselişler zaman zaman hızlı ve kesintisiz olabilir. Omuz bölgesinin yukarı kırılması durumunda formasyon hedefi olan (5 nolu 3.3585 bölgesi) nin fiyatlanması beklentimdir. Burası ilk hedefimiz ayrıca geçtiğimiz günlerde paylaştığım 2 nolu grafikte göreceğiniz Yükselen Üçgen Formasyonu bulunmaktadır. Formasyon kırılma bölgesi olan 3.1340 bölgesinin yukarı yönlü geçilmesine müteakip 4H ve günlük kapanış yapması durumunda formasyon hedefi olan 3.7340 bölgesinin fiyatlanması orta vade beklentimdir. Yükselen Üçgen Formasyonunda her dip bir önceki dibin üzerinde olacak şekilde bir yükselen trend hareketi gözlenir trendin tepeleri birbirine yakın seviyelerde oluşmaktadır. Dipler birleştirilerek bir yükselen trend çizilir. Tepeler yakın seviyelerde oluştuğu için tepeleri birleştiren çizgi düz bir çizgidir beyaz ok işaretleri ile gösterdim. Üçgenin üst kenarı, birbirine yakın seviyedeki tepeleri birleştiren düz çizgi alt kenarı ise yükselen trendi çizgisinden oluşmaktadır. Dipleri ve tepeleri birleştiren iki çizgi kesiştiğinde bir üçgen şekli meydana gelir. Fiyatlar üçgenin içerisinde sıkışırken işlem hacmi de gitgide daralmaktadır. Formasyonun tamamlanması için fiyatın üçgenin üst kenarının üzerine yükselen bir hacimle çıkması gerekmektedir. Formasyon tamamlandıktan sonra yükseliş hareketi başlar yükseliş hareketi devam ederken gelen kar satışları düzeltme hareketine neden olabilir. Düzeltme hareketlerinde yaşanan geri dönüşlerde işlem hacminin daraldığı gözlenir.Yükselen üçgen formasyonunun hedefi tespit edilirken üçgenin yüksekliği ölçülür. Formasyon tamamlandıktan sonra hedeflenen fiyat seviyesi üçgeninin yüksekliğinin boyu kadardır... DEMİŞTİM ve trend beklendiği şekilde devam etmektedir öncelikle 3.3585 bölgesinin fiyatlanmasını bekleyelim farklı birşey görür isem yine bilgi veririm. Çalışmalar formasyon ve teknik açıdan değerlendirilmiştir, trendin DEĞİŞMEMESİ (haber durumu- extrem gelişmeler) durumunda göreceği bölgelerdir. 2 nolu grafikte 1.2920 hedefli 4H Flama Formasyon görünmektedir açıklamalar grafik üzerinde mevcut. Grafikler üzerindeki analizlerim şahsi düşüncelerimdir bu sebeple yatırım tavsiyesi olarak belirleyici değildir bunu özellikle belirtmek isterim. İşlem açmak veya kapatmak tamamen sizin tasarrufunuzdadır, destek/direnç faktörünü, oluşabilecek diğer formasyonların etkisini ve fiyata etki edebilecek haberlerin takibini yaparak işlemlerinizi değerlendirmenizde fayda var. Yaptığım analizlerden ve yorumlardan size mantıklı gelen rakamlar olur ise işlem yapar veya yapmazsınız ben alın yada satın asla demiyorum. Kesin bir şekilde yönlendirme yapan kişilerden de ayrıca uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu sebeple değerlendirmek istediğiniz enstrümanları kendiniz belirlemeniz daha doğru olacaktır biz sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz. Ne görüyorsak onu söylüyoruz, herkesin gönlüne göre olması temennisi ile bol kazançlar dilerim saygılar.

1- Saatlik Grafik İkili Dip Formasyonu (3.3585 hedefli)

2-2-4H Grafik Yükselen Üçgen Formasyonu (3.7340 hedefli)

Yorumlar (90)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Müge çok teşekkür ederim bol kazançlar dilerim saygılar.

muge_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

muge_ ()

Emeginize bilginize saglik sayin @Aytaç_fb41

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Ben teşekkür ederim bol kazançlar dilerim saygılar.

sabIrsabIr için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Savaş006 ()

amin inşallah kardeşim. Allah iyi kalpli tüm arkadaşlara bol kazançlar versin. emeklerine sağlık

Aytaç_fb41 için cevaplandı (yorumu göster)

5BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Savaş duygusallık mevzuu değil emek veriyoruz ve bunu anlatmaya çalıştım. Yıldız konusuna çok takılmayın ben kişinin geçmişine bakarım şurada yıldızı 2 haftadır gösteriyorum daha önce göstermiyordum bazı sebeplerden dolayı şuan böyle... Bizi bilmeyenler de profilimden bakarsa zaten neler yapmışız neler anlatmışız başarımız ne faydalı mı olmuşuz zarar mı vermişiz anında çözer zaten. Ben kimseye al sat demiyorum, demem de bu konuyla ilgili kesin kararım var tavrım net ayrıca bilgi sahibi olmadan araştırmadan körü körüne işlem yapan insan için kusura bakmayın yapacak bir şeyim yok kimseye işlem yapın demiyorum. Ben formasyonu değerlendirir içeriğini anlatırım karar her zaman kişinin kendi tasarrufu diye belirtirim. Vade konusunu da bir zahmet bu kadar basit bir detayı da yazmamız gerekmesin onu da soran olursa zaten söylüyoruz. Yine söylüyorum ben fm ve hedefini anlatıyorum çekilme durumu demişsin çalışmalarımın altına zaten trend değişikliği veya siyasi durumlara istinaden oluşabilecek değişiklik durumlarını belirtiyorum ayrıca farklı bir şey görür isek onuda belirtiriz diyorum ve analizde kritik fiyat bölgelerini özellikle belirtiyorum nerden dönerse ne olur yada kırılım noktaları vs bunları zaten belirtiyorum. Daha ne diyelim bazen anlam veremiyorum. Tepkimi etki tepki olarak değerlendirilirsin. Teknik ile ilgili son olarak şunu söylemek isterim son özellikle 2 aydır teknik ile ilgili hiç bir sıkıntı görmedim genel olarak teknik ve grafik kısmını kimsenin küçümseyeceğini ve yok sayacağı bir durum olarak görmesini kabul etmiyorum bu işin teknik kısmı kesinlikle var... Neredeyse %95 çalışmalarımda belirttiğim hedefler gerçekleşmiştir buna detaylı isterseniz geriye dönük bakarsınız. Teknikçi olsamda temel gelişmeler ile alakalı durumların etki edeceği zamanlarda yaşanır bunu kabul eden biriyim saygı duyuyorum ve önemsiyorum, fakat bu benim çok takibimde olan bir durum değil ben teknik kısmını anlatıyorum. Neyse daha fazla mevzu uzamasın emek veren fayda sağlayan herkese teşekkür ederim Allah herkesin gönlüne göre versin saygılar.

Savaş006 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

sabIrsabIr ()

Emeğine sağlık
Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Savaş006 ()

ya ben size ne diyim:)))sadece gülüyorum. biz ne konuşuyoruz sen ne diyorsun

Dogan8940 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

Dogan8940 ()

Kardeş bırak bu işi Aytaç hocam kendini kanıtlamış sataşmayla hiç birşey kazanamazsın

0BeğenmedimŞikayet

Savaş006 ()

kardeş harbi senin işin gücün yok mu? yani bu sitede kimseye tek satır yazdığın yok işin gücün benle ilgilenmek... o kadar mı idolüm gözünde? :)))66 bin gram var asla satmayacağım... al sat için aldığım kısmı perşembe sattım. adamın işi gücü yok her yazdığımı not etmiş:))geçen bana en son hakkını helal et yanlış anladın yazmıştın:)araba lı profil foton için de benim değil emanet yazmıştın. seni caydıran ne . Allahın aşkına işine yoğunlaş. hadi kardeşim hadi selametle. para kazanmaya bak.

Ümitbtl için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Savaş006 ()

sen olaya halen duygusal yaklaşıyorsun. yada izafi lik durumu burada devreye giriyor. bak beni engelle dedin engellemem kimseyi dedim. senle alakalı yazanlar oldu evet düzgün bi arkadaştır iyidir dedim... sana yazdığım mesajda alakanı çekmedi ama EMEĞİNE SAĞLIK dedim. şimdi sen 3 ile 6 ay kastediyorsun misal=bunu burda herkes anlıyormu? hayır! şu şu şu olursa 3,73 diyorsun... herkes çekilme durumlarını rakamlarını biliyormu? hayır!
millet yıldızına bakıp mal alacak; sen burda eskisin... outlaw nıck imle bende 8 yıldır bu sitedeyim. millet yıldıza bakıp mal alıyor. ne dersen de... buraya yazan 50 kişi ise yazmadan izleyen 800-1000 kişi arası
orta vadenin ne olduğunu da taz da millet yanlış anlamasın=evvelki gün sayfayı izliyordum biribirine diyor ki; orta vade 3 aymı 3 yılmı:)bunları sen benden iyi biliyorsun
bu devirde grafiğe güvenme demişim=güvenelim mi? grafiğe sadece bakılır ama piyasanın sert hamleleri göze alınıp tedbirli pozisyon alınır diye biliyorum
herneyse. sen iyi kalpli bir arkadaşsın. kırıldıysan hakkını helal et. tekrar emeğine sağlık

0BeğenmedimŞikayet

Ümitbtl ()

Aynen dostum haklısın adam düşecek diyor 3.3xx lerden aldım evladiyelik diyor bugünde ful TL ye geçtim diyor geçen gece bu arkadaş yüzünden zararkes yapanlar oldu gümüş yine kar verdi ama en iyisi bunu engellemek

Demirdemir67 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Demirdemir67 ()

Baskan ben bu sahisi engelledim ya vur kacci yada selaleci bide cok ukala kafa rahat genis bir insan sen uyma ben gibi engelle gitsin

Ümitbtl için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

Ümitbtl ()

Kesinlikle bana hesap verecek deilsin geçen günde evladiyelik aldım demiştin bu kararlılığınla birde öngörüde bulunuyosun ömürlük dediğini 3 gündemi sattın bu arada konuşmalarına dikkat et evdekiler falan hiç açılmam bozarım üslubumu

1BeğenmedimŞikayet

Alton ()

Sizden de Allah razı olsun o kalbinin güzelliği kardeşim.

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Alton güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun varolunuz saygılar dilerim.

Alton için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Eymeren teşekkür ederim bol kazançlar dilerim saygılar.

Eymeren için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Alton ()

Şu yazınınızı takdir ediyor sabrınızı ve mütevazilik saygı edep adap feraset bu yazıda hepsi mevcut tebrikler ederim.
Başarılar sayın aytaç

1BeğenmedimŞikayet

Eymeren ()

Emeginize saglik

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Kripto teşekkür ederim gönlünüze göre olması dileği ile bol kazançlar saygılar.

Kripto53 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kripto53 ()

Hocam emeğine sağlık. Telden yazılanlarla grafige bakmak zor oluyor. Pc e geçince detaylı inceleyim.

1BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Aslına bakarsanız amacım burada şu gelecek bu gelecek demektense Formasyonu görmüşken herkes öğrensin diye yada öğrenmek isteyen arkadaşlara ders niteliğinde çalışma. Zaten genelde çalışmalarımı bu yönde yapıyorum formasyonu görmüşken paylaşmak istedim hedefte görünen fiyat gelmesi gerekli evet

furkanmemıs için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Fatos_6n ()

Saygılar takipte olucam

8BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Savaş ben her zaman eleştiriye açığım fakat doğru bilmediğimiz ve yanlış beyan verdiğimiz konularda eleştir sesimizi çıkarmaya hakkımız olmasın... Fakat sizin yaptığınız eleştiri değil haksızlık yazdığınız yoruma bakarmısınız

Gümüş için Savaş006 yorumu (3 saat önce)
Konu: #19943750 Grafik detay ve yorumları

yahu kardeşim yapma gözünü sevim... ne 3,73 ü. dur daha çok var orya millet yıldızına bakıp mal alacak sonra. orta vadenin ne olduğunu/süresini de yaz da millet aldanmasın. hatta arada çekilme noktalarını da yazarsan makbule geçer. eline emeğine sağlık ta şu omuz , formasyon, iki tepe:) bunlar bu devirde işlemez kardeşim. çok mesut al izliyorsunuz

* ''millet yıldızına bakıp mal alacak sonra. '' Bu söz manidar değil (Ben özellikle alım satım tavsyes vermediğimiz ve kmsenin al satına karışmadığımı hatta tavisiye verendende uzak durulmasını belirtiyorum)

* ''orta vadenin ne olduğunu/süresini de yaz da millet aldanmasın. '' Herşeyi detaylıca belirtiyorum bu benim beklentim vade konusunuda bir zahmet insanlar araştırıp öğrenebilsin çalışmalarım zaten herkesin anlaması ve akılda soru işareti kalmayacak şekilde olsun diye detaylı FM ve indikatör içeriğini anlatıyorum...

* ''hatta arada çekilme noktalarını da yazarsan makbule geçer'' Grafikte ve analizlerimde her zaman kritik fiyat bölgelerini ve kırılma noktalarını detaylıca belirtiyorum zaten daha ne yazayım herşey yazıyor zaten takip edenler analizi değerlendirenler ilgili fiyat bölgelerini anlayacaktır...

Son olarak neden böyle cevap yazdığımı anlatmak isterim. Bir grafik ve teknik analiz hazırlama sürecei 1-2 saat gibi bir zamanda hazırlanıyor belki başkaları için bu süre böyle olmayabilir ben çok dikkatli ölçüm ve çok detaylı herkese fayda sağlasın anlaşılır olsun diye analizini yazıyorum bu kadar süre emek harcayıp destek olmaya yardımcı olmaya çalışırken sizin yukarıda ki tavırla yaklaşımınız hoş olmuyor. Beni az çok tanıyanlar bilenler bilir saygı herşeyden önemli saygı göstermez iseniz saygı göremezsiniz ben yine size saygımdan ve yanlış anlaşılmamaktan bu adar detaylı geri dönüş yaptım Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin gönlünüze göre olsun bol kazançlar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

furkanmemıs ()

öyle veya en kotu ıhtımalle 3.35 gelecek dıyorsunuz yanı :)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Ben gümüş alımı yapmıyorum sayın Goldy.

Goldygoldy için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Goldygoldy ()

Aytaç bey sterlin sayfasında takip ediyorum açıklamalarınız için teşekkürler. Gümüş aldını mı

2BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim sayın Kraliçe bol kazançlar dilerim saygılar.

Kraliçe1453 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kraliçe1453 ()

Elinize sağlık Aytaç hocam

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Sayın Demir son paylaşımda detaylı belirttim bakabilirsiniz bol kazançlar dilerim saygılar.

Demirdemir67 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Teşekkür ederim sayın Maydin bol kazançlar dilerim saygılar.

Maydin55 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum