Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0858 06:18:43
EUR 35.0589 06:18:43
USD 32.2672 06:18:43
ALTIN ONS $2376.7350 06:18:43

Grafiği gönderen: v_for_vendetta

Merhaba arkadaşlar. Daha önceki yorumlarımda 98- 98, 5 dxy hedefimden bahsetmiştim. Bu düşüşünde iki kademeli olabileceğini belirtmiştim.

Mevcut duruma bakacak olursak ;

DXY , 103, 87 seviyesinden 101, 23 seviyesine gerilemiştir. Ama bu gerileme çok önemli bir hattın 96 DXY den gelen ana hattın kırılmasına neden olmuştur. Şu anda yaşanacak bu tepki alımı bizi 102, 60 seviyesine kadar taşıyabilir. Bu değer yaklaşık olarak DXY tepki alımının maksimum noktsı olabilir. İkinci zirve oluştuktan sonra tekrar bir dxy satış dalgası gelebilir.

Yukarıdaki dxy hareketi şayet oluşursa dxy nin 102, 60 bandına çıkması bizi 16, 3 ile 16, 1 usd bandına taşıyabilir. Ardından DXY ikinci kademe düşüşü başladığında asıl çıkış başlayabilir. Bu da 17, 7 - 17, 8 usd lere denk gelmekte

Hangi durumda yanılırım

1- DXY buradan düşüşe başlar ons buradan artarsa yanılırım.
2- DXY 102, 60 yukarı kırar ve ons 16, 3 - 16, 1 usd bandında tutunamazsa çok feci yanılmış olurum .

Onun için asla yatırım tavsiyesi değildir.

@kayabaşı

Yorumlar (7)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

v_for_vendetta ()

Merhaba arkadaşlar

98- 98, 5 DXY hedefine bir adım daha yaklaştık.

0BeğenmedimŞikayet

sihibi ()

Dostum çalışmaların değerli sağolasın kolay gelsin

1BeğenmedimŞikayet

GÜMÜŞ_TL ()

Hocam merhaba elinize sağlık güzel bir çalışma. Gümüş ons haftalık MaCD göstergesinde yukarı keserse dediğiniz 17. 700 seviyesi gelebilir.
Şu an saatlikte aşağı o da düşüş olacağını gösteriyor. Bu arada dxy düzeltmesini yapmış olacak .

187 184 olmak üzere iki parça almayı düşünüyorum. Belki 1. 84 gelmeyebilir

1BeğenmedimŞikayet

kayabaşı ()

Eline sağlık sevgili dostum. Ellerine ve emeklerine sağlık, süper bir yorum olmuş, sağolasın. Bende aynı grafiğe bakıyordum. Dxy max çıkabileceği tepki alımı rakamı 102, 70 seviyesi bugün, ama bugün çıkamazsa pazartesiye tepki alımı uzarsa 102, 35 seviyesi görülmektedir.
Eğer tepki alımı 102, 70 seviyesi olursa gümüş dolar ons 15, 98 seviyesine bugünkü gibi iğne vuruşu yapabilir. Eğer tepki alımı dxy 'de 102, 35'le sınırlı kalırsa 16, 26 seviyesi destek seviyesine devam eder. Nasılsın?

0BeğenmedimŞikayet

dolaralırım ()

sen yanılmazsın ama hazırladığın grafık ve hem dolar hemde gümüş ons bılgılerın cok guzel olmusss usta

0BeğenmedimŞikayet

dolarzedelerdenbiri ()

hocam başarılısınız... bakalım sonuna kadar haklı çıkacak mısınız... ama herkes dxy de 105 ve üstünü beklerken siz aşağı bekliyordunuz ve oldu da

0BeğenmedimŞikayet

MERVE_2 ()

emeğine sağlık..

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum