Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0855 04:22:35
EUR 35.7869 04:22:35
USD 32.9468 04:22:35
ALTIN ONS $2386.8250 04:22:35

Konu: Altin gumus platin

Önceliğim Altın ons olduğu için ilk takibimi ona göre yapıyorum. Altın 2450 üzeri hafta kapanislari yaparsa tepedeki siyah değer hedeftir fakat aralarda fibonacci direncleri olacaktır. O yuzden destek direnc takip eden arkadaslardan direnc bolgelerini ogrenebilirsiniz.

Gumus icin 28 uzerinde kalmasi ve mavi kanalın altina inmemesi önemlidir. 29.5 da yukselen kanal direnci vardir ve 29.5 uzerinde hafta kapanislari yapabilirse herkesin agzini acik birabilir. 36 42 48 52 bu degerlerden birine dogru cikacaktir.

Platin icin 1060 uzeri kalicilik saglarsa altin yukselisine gore 1200 veya 1350 ye kadar bir sert yukselis yapabilir.

2 hafta önceki grafik yine gecerlidir ve burada da destek bölgelelerini belirttim.

Bu hafta yukari sert hareket bekliyordum ama şuan bekledigim hareket olmadi ve dusus riski artti. O yuzden uyari yapma geregi duydum.

Veri ile sert yukari çikarsa geri cekilmeler alim yonlu destekler değerlendirilebilir. Fakat veri ile dusus olursa 2 hafta onceki DESTEKLERDEN ÖNCE almak biraz riskli olabilir.

Yani
platin 890
Altin 2250
Gumus 26.8

Veriyle duserse buralari takip edin veri ile cikarsa dirence gelip geri cekilmeye kadar alim yapmak saglikli olmayabilir.

Yazdiklarim sadece fikir amaclidir yatirim tavsiyesi degildir.

Beklentim yukari yönlü ve şuan ki tepeleri kesinlikle bir kez daha geçecegini dusunuyorum. Normalde bu hafta yükseliş bekliyordum fakat hacim yok o yüzden veri ile bir düşüş gelebilir gibi duruyor. O yuzden anlik takip edip karar vermek gerekir.

Yorumlar (13)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

ILosAnarquistaI ()

Alt grafik dikkat!

0BeğenmedimŞikayet

Deniz86 ()

Doğrudur, ben yeniyim burada ve hatta @LosAnarquista60 ın bu bilgi paylaşımını paylaştığım için bir hemcinsim tarafından engellendim :) isim vermiycem polemik ortamı oluşmasın diye, AA bu beni neden engelledi tanımam etmem dedim, neyyse kadın olmama rağmen kadınların ruh halini yinede anlamak zordur deyip gülüp geçtik :)) . @C... Nick'li şahıs çok kibirli ve sürekli sayfa düzeyi, seviyesi, çoluk çocuk vs diye alay ettiği için engelledim, Allah bizi kibirden ve insanları küçük görmekten uzak tutsun. Sizi takipteyim, çok vaktinizi almiyim hayırlı günler, bereketli kazançlar ve emeğinize sağlık.

ILosAnarquistaI için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ILosAnarquistaI ()

Bu hafta düşerse düşer yoksa bir tepe yapmadan düşmez. Tepeyi görelim geri çekilmeye gore dip seviyeleri yazmaya calisiriz

Zalman için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zalman ()

sağolasın.
düşsün diye bekliyorum ama ha bire yükseldi namıssız

0BeğenmedimŞikayet

ILosAnarquistaI ()

@Zalman bugun icin de bunu takip et

29.5 gecemeyip 28 asagisina inerse dusus riski artacak.

Benim elimde gumus olsaydi gececegini dusunur ve satmazdim fakat elimdeki gumuş max 24 dolar dan alinmis olurdu ama

0BeğenmedimŞikayet

Zalman ()

cevabınız için tşk ederim.
en azından anlaşılır bir cevap oldu

0BeğenmedimŞikayet

ILosAnarquistaI ()

Ben buradan almam. 29.5 geçer 31.5 olur oradan 29.5 a duzeltme yapar o zaman alirim.

Buradan düşer 28 asagisina sarkar 27.1 da durur o zaman alirim.

Ben kisa vadeci değilim al sat tavsiye etmem. 22 de alinir 36 da satilir dedim. Arada kâr realize edilir o da 29.07 oldugunda satip 26 geldiginde sattigini geri almakti :)

0BeğenmedimŞikayet

Zalman ()

buradan gümüş almamı tavsiye edermisiniz YTD olmadan:)
kısa vade al- sat için.

0BeğenmedimŞikayet

ILosAnarquistaI ()

Istifa etmeden once yazdim :)

0BeğenmedimŞikayet

Zalman ()

önemli değil.
sadece istifa eden birisi teknik olarak yorum yapamaz diye biliyordum.
ondan şaşırdım...

0BeğenmedimŞikayet

ILosAnarquistaI ()

Bu hafta yükseliş bekliyordum. Fakat şuana kadar beklediğim sertlikte yükselisi bir tek platin yapti.

Altın ile gümüş 29.5 ve 2420 üzerine oturmazsa duşüs riski artabilir. O yuzden 2 hafta onceki grafigi okumakta fayda vardir. Yukselis olursa hacim alirsa direncleri takip ediniz.

Herkese bol kazanclar ben gittim.

0BeğenmedimŞikayet

ILosAnarquistaI ()

Ne önemi var ki bunun ? Yapilan analiz mi önemli yoksa istifa etmis yorum yapmasi mi?

0BeğenmedimŞikayet

Zalman ()

hem istifa etmişsin hemde yorum yapabiliyorsun.
nasıl oluyor bu iş anlamadım

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum