Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0697 01:49:01
EUR 34.8292 01:49:01
USD 32.4423 01:49:01
ALTIN ONS $2334.7150 01:49:01

Konu: Gümüş 2020 2025 TREND

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Üç aylık grafikten baktığımızda gümüş onsta kırılması gereken dirençler 26,13 26,40 28 trendin bozulmaması gereken üzerinde kalması gereken destek 23 dolar ve bu destek noktasının Altın a inmediği sürece 2025 ve sonraki senelerde gümüşün yükselmeye başlayacağı düşünülebilir. Gri trend çizgisinin solunda veya üzerinde hareket etmesi durumunda üstteki gri direnç çizgilerini hedefler şu anki görüntüye göre anlattığım srateji ile 26,68 ve aşağısı aşağı doğru artan oranlarda kademeli alım seviyesi olarak görünüyor gümüşü dört senedir 23,30 aşağısında tutamamışlar Ytd Bakalım konu başlığı çıkacak mı?

Yorumlar (40)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

Nasip diyelim Yılmaz hocam hayırlı akşamlar diliyorum

Yılmaz34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

942 Altın a sarkmazsa tekrar 990 ı kımayı deneyebilir, hatta 1050 ye kadar test bile edebilir! ama kısada kalıcılık zor gibi 990 üstünde...

1BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Hedefım 990 idi satıp kar alacaktım ama bu gümüş gibi o da fırşar belkı bırgun umut dunyası beklemeye devam

Periyot için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

fhantasyouh ()

Yükseliş gösteremedi 960 üzeri olduğundan umut verici gibi ben gram tarafındayim gümüşte erken çıkmıştık bunda inşallah böyle olmaz teşekkür ederim

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Tabi ki var ama Bir kısmını sabit bırakıp bir kısmıyla dirençleri takip ederek çıkıp geri dönüşlerde de hem gram hem dolar artırarak ortalama düşürerek devam etmekte fayda var diye düşünüyorum. ytd

fhantasyouh için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

fhantasyouh ()

Platin yükselme ihtimali var mıdır beklememiz mi lazim sizce

0BeğenmedimŞikayet

fhantasyouh ()

Şuan platinde beklemek mantıkli mi

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Eyvallah abi

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

858 e kadar gördüğünü hatırlıyorum.

0BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Subattan bu yana en dip 880 gördü bildigim kadariyla. Önceden aldiniz herhalde.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben 868 de aldım 915 de sattım 866 dan geri alıp 917 de sattım. Gümüşle devam.

0BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Sagolasin. Iste 868 i beklesek yine malsiz kalacaktik üstad. 890 gibi basladik. Platin son 5 senede 845 altini görmemis zaten. Emtialar arasinda en ucuzuydu. Bayram sebebiyle 1005$ i kacirdik, satardim eldekileri.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bereketli olsun bana platin sorulduğunda yanlış hatırlamıyorsam 868 aşağısı destek takip edilerek iki kademe al yat yapılabilir demiştim bundan acele etmeden dirençlerde biraz çıkıp desteklerde geri girilse süper kâr bıraktı.

0BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Gümüs 25$ gördügünde 890-900$ dan platine dalis yaptik. Hatta gümüs 26-27 yaptiginda 930$ da takilmisti. Burda birkac kez alim yerlerimi yazdim. Platin de yaklasik %10 kar birakti. Ilk defa platin aldigim icin full giremedim %50 yle girdik. Cogunu satmistim, bugün 967 ekledim.

0BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

990(haftalık direnç) geçilmedikçe hatta geçse bile kısada max 1050 görür kalıcılık 990 üstü zor gibi yılmaz usta

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

914 civarından beri hiç düzeltme yapmadan ilerlemiş 955 924 arası bir yerden düzeltme yaparsa sonraki hedefi 1050 üzeri görünüyor düzeltme yaparak ilerlemesi daha sağlıklı ama çok al sat fırsatı da veriyor ve çok kâr bırakıyor. Ytd.

@Sümeyra_81 @_Gümüşçü_ Sağ olun. Kolay gelsin.

0BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Ya herru ya merru diyeydin simdi %10 ekstra karin oluyormus yilmaz usta. Nasipte yokmus demekki, yine alim firsati verir birkac hafta beklemek lazim. Gece ben makasa ragmen dipten alsat icin aldim, bakalim 28.50 üzerine atarsa 30$'a kadar bekleycem:)

1BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Aelam dostum al sat tapan hep sen olurdun tutan satmayan da ben olurdum 27.10 da sattım yızde 5 yukseldı gumus yerıne aldıgım platın yatayda hafıf satısta ama yukselmeye hıc noyetı gözukmuyor

1BeğenmedimŞikayet

Sümeyra_81 ()

Ellerine sağlık abi

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Gümüş 21,88 den beri hiç düzeltme yapmamış şu anki iğne attığı yerden düzeltme yapması halinde aşağı iğne atabileceği seviyeleri siyah kalın çizgilerle işaretledim tepe yükseldikçe bu değerler değişebileceği gibi, 0,5 civarı yapacağı bir düzeltme olması halinde aşağı aktifliğini koruyabilir veya ikili dip yapmadan ya da yaparak tepedeki kanalı patlatabilir şu an yön belli değil ara düzeltmelerle devam ihtimali de var ancak son dört günlük muma bakarsak biraz daha aşağıdan alım fırsatı verme ihtimali var ben hayırsever sinek huylu huyundan vazgeçmeyeceği için bedava gümüş dolar hediye etmeye devam eder diye düşünüyorum yukarı devamı halinde kontrollü bir şekilde çıkışa devam aşağı hareket durumunda ise düzeltmeyi beklemeden desteğe tutunduğu anda çıktığım parçayı tedbir olarak girebilirim takip yerim aşağıda cuma günü gördüğü en dip seviyenin altı ve en tepe seviyenin üstü.

5 gündür dar bir alana sıkışmış yukarıda 28,44 üzerinde kalıcı olamıyor aşağıda 27,89 altında kalıcı olammıyor ve tuzak kokusu yayılıyor iki tarafı da değerlendirmeyi düşünüyorum. Bu değerlerin dışına çıkması halinde 45 15 5 ve 1 dakikalık grafiklerden takibe almak. 45 dakikalık grafiği tren takibi 15 dakikalık grafiği karar için 5 ve 1 dakikalığı işlemi yapmak için kullanmayı düşünüyorum.
@Günce_01 bu trend hattı oralardan destek alabileceğini gösteriyor. Böyle bir formasyonda bana göre aşağı ve yukarı sert hareketler görülebilir o rakam kesinlik taşımaz. Bu grafiği @_Gümüşçü_ çizmemi istemişti açıklamasını da o yaparsa daha sağlıklı olur benim takip şeklim farklı. Ben sahte kriz senaryoları üretildiğini bekletebileceğini alım fırsatı verme ihtimalinin olduğunu düşünüyorum.
@Teknik_100 ana yön zaten yukarı ancak tuzak ihtimali var yukarı değil % 5 desteklere tutundukça alımla başlanarak birazıyla çıkış giriş ve yavaş yavaş oran artırılması bana daha uygun görünüyor. % 80 gümüşteyim eğer düzeltme yapmadan çıktıklarımı girmeden devam ederse şu ana kadar olan çoğunu tut azıyla işlem yap stratejimi bırakıp % 50 ye kadar çıkacağım inşaallah kalan % 50 de sabit kalır çünkü gümüşün asıl tepe noktasıyla şu an işimiz yok zaten çıkışa geçerse nerede duracağı da belli değil. Ben böyle bir durumu şu an görmüyorum. Ytd
Bu grafiği paylaşmamın sebeplerinden biri de arkadaşın biri sayfaya yanlış bilgilendirme yaparak 21,40 tan 25 civarına çıkıp 17,50 ye düştüğü yazmıştı ben de 26,94 e kadar yükseldiğini grafikte gösterdim.

0BeğenmedimŞikayet

Minel_Hafsa ()

Teşekkürler elinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ara işlemleri gümüş artırarak devam etseydin zararını telafi için kaç dolar dan alman gerekirdi arada o kadar çok fırsat verdi ki 17,50 den buraya geldik

0BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Şu tabloda %100 haklisin üstad ama 23xx ler tekrar gelirse haksizsin cünkü öyle bir ihtimalde 20kg gümüs artirmis olurum. 24$ gelirse ayni dolar la ayni gümüsü alirim fazla bir fark olmaz. Alsatlarda iyi ve sansli olan her iki durumda da kazanir, hem dolar hem gümüs artirir. Nasip, bakalim

1BeğenmedimŞikayet

YUSUF_ENES16 ()

Allah razı olsun Reşat kardeş. zahmet edip Uzun bir analiz yapmışsın. Emeğine sağlık.

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Platin 1030 seviyesini geçmediği sürece alt desteklere inebilir 906 dolar ın Altın a inmesi halinde aşağı doğru artan oranlarda destekleri takip ederek kaç kademe verirse platin almak isterim. Kısa takip ile gümüş ile platin arasında gün içi işlem fırsatları da oluyor rasyo gibi platin gümüş grafiği olsa güzel olurdu.
Platinin çıkışa geçmesi için 1030 ve sonrasında da 2110 dolar ve 3860 seviyelerini kırması gerekiyor ancak bu seviyeleri kırması çok vakit alabilir ama gene de gümüşte olduğu gibi para vermeden platin biriktirip düşmesine çıkmasına aldırış etmeden kenarda tutmakta fayda var beklenmedik anda çıkışa geçebilir platin uyuyan canavar gibi bekliyor ytd.
Not Platinde yaklaşık 20 senedir 906 dolar seviyesi aşağı kırılamamış ve aşağılar teknik analizcilerin dutluk diye adlandırdığı seviler gibi görünüyor hep yukarı atmış belki ani patlama da yapabilir. Platinle ilgili temel analizi olan paylaşırsa faydalı olur benim şu an bu tarz bir çalışmam yok.

Alım seviyesi olarak gördüğüm yerleri kalın çizgilerle işaretledim. Ancak sayfa sohbet yerine çevrilmişken bu verdiğim emeklere dönüş yapılmaması benim açımdan hiç hoş olmuyor bunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Beklediğim like değil geri dönüş. Ytd.

YUSUF_ENES16 için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Teşekkür ederim hep uyardım uyarmaya da devam inşaallah nasıl ki düşen bıçak üzerine atabileceği seviyeden başlayarak ağırlığı aşağı vermek suretiyle artan oranlarda tutulup yukarı tepkilerde çoğunu muhafaza şartıyla kârdan fedakarlık edilerek koşan attan iniliyorsa tuzaklara karşı uyanık olup kazanılan kârı da kaptırmamakta fyda var derim TL cinsinden çok büyük kayıp oluyor ve enflasyonu biz ödemiş oluyoruz siz bu konuda ne dersiniz yorum alabilir miyiz ? Bu arada fed i ciddiye almayanları direk engelleyen arkadaşlar vardı başka varsa onlarda engelleyebilir tabi bir de onslar rasyoya göre hareket etmez rasyoya bakılmaz ? gibi alay edenler de buna dahil.

Minel_Hafsa için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Minel_Hafsa ()

Elinize emeğinize sağlık sayın @REŞAT12

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Cihanara dolar artıranın zarar garanti tablosu

O zaman parite makası 0,07 0,08 di çok fırsat verdi bir yeri işaretledim. Çoğunu tutup azıyla gram artırarak ilerlense eksi kaç dolar ortalama olurdu Enflasyon ve dolardaki artış oranına da bakmak lazım.

Ben kısa bir süredir tedbir olarak girdiğim ara parçayla son altı işlem biraz dolar ve ağırlıklı olarak dolar artırarak ilerledim ilk bir veya iki parçada bu şekilde devam edeceğim inşaallah Ytd

1BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Kapatma abi açık kalsın bırak veren versin d like sen bildiğin yoldan devam et

0BeğenmedimŞikayet

YUSUF_ENES16 ()

platin ile ilgili görüşlerin nedir Reşat kardeş?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum