Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 14:04:56
EUR 34.8238 14:04:56
USD 32.3379 14:04:56
ALTIN ONS $2301.8900 14:04:56

Konu: Rasyo ile ilgili hezeyanlar.

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Önemli olduğu için ve rasyo ile ilgili hezeyanların devam ettiğini gördüğüm için bu paylaşımı kısaca yapmak zorunda kaldım.
Rasyo aynı deprem erken uyarı sistemi gibi bize ip uçları verebiliyor ve dikkatle takip edilmesi gerekiyor.
Rasyodaki dalgalanma bence ne Altın a ne de gümüşe yarar ya yukarı hareket sınırlanır ya da ikisini birden aşağı çeker piyasanın tedirgin veya kararsız olduğunu gösterir manipülasyon riski ön plana çıkar.
Gümüşteki baskılama sadece fed'le olmuyor küresel bir baskı söz konusu ama farklı baskı araçları uygulanıyor ve belki de bazen ortak hareket edilebiliyor. Elektrikli araba ürettiğimizi göz önüne alırsak bizde de belki gümüş fiyatının artması istenmiyor ama giderek kıtlaştığı ve fiziki fiyatından da fazla ayrışamayacağı da bir gerçek. Bu sebeple her türlü yatırım aracından daha fazla kazandırma potansiyeli olduğu ve belki de uzun vade tutulması düşünülebilir. Devam edersek uzayacak. Ytd.

Yorumlar (4)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet kardeşim tabiki de Altın onsun gumüş ons karşisında kac katvdegerlinoldugunu gostermesi bu gostergedeki değisikliklerin onları hareket ettirdiği ve temel analize onculik yaptigi gercegini degistirmiyor. Mutlaka analizi şart.5

Kaz_Dağları için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kaz_Dağları ()

Elinize sağlık Usta!
Deprem için erken uyarı benzetmesi de yerinde.
RASYO, klasik anlamıyla her ne kadar Altın Onsun Gümüş ONS karşısında kaç kat değerli olduğunu ifade etse de,
Bu Rasyo düşme ve yükselmelerindeki dalgalanmanın yorumu için elbette sizin gibi USTALARIN yorumuna ihtiyaç var..
Yoksa, destek/direnç demeden kademeli kademesiz tuzağa düşen az değildir.
Rasyo ile birlikte başka etkenleri de değerlendirmek önemli.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Elinize saglık. Erken hizli bir cikis olursa ben tuzak olma ihtimalini düşunurum. 2023 Ekimden sonra ben de yukari çikisa gecmesini bekliyorum artik Kasimda mi yoksa 2024 ortalarindami net cikisi gorecegiz bilmiyorum ama beklentim cok yukarilar. Bu sene icinse onsta 26.28 ve uzerini bekliyorum ytd.

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Rasyonun yüksek oldugunu düsünüyorum. Altini baskilayacaklarsa bile gümüse belki yol verirler. Rasyonun 70 e gelmesi ki bu mümkün, gümüsü bu ons fiyatina göre 28 $ a cikarir. Beklentilerimden bir tanesi de rasyonun hak ettigi 70 ve altina inmesi. Buna bir de 10 yilliklardaki muhtemel satis eklenirse gümüs 30 $ i rahat görür. Belki birkac aya belki seneye

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum