Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0771 02:39:26
EUR 34.8107 02:39:26
USD 32.3173 02:39:26
ALTIN ONS $2309.1150 02:39:26

Konu: Rasyo

Haftalık grafik. Alttan trend dibinden çekilen hat direnci, (logaritmik işaretli durumda) fibo direnç seviyesi ve yatay direnç hatlarının olduğu bir bölgede dirençle karşılaşmış gibi görünüyor. Sürekli takip edip çokça paylaşım yaptım konu hakkında ara ara yükseliş oluyor gibi yapsa da artık bir gerileme bekliyorum diye de yazmıştım daha önce. Son grafiğim budur çok önemli bir durum olmadığı sürece paylaşım yapmayacağım bilginiz olsun. Allah'a emanet olun…

Yorumlar (16)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sen de sağ ol kardeşim sanada. @Shyhmos amin siden de razı olsun kardeşim takip iyi kademe ve sabır bazen biraz bekletse de risk zaten sıfır sadece kazanilan oran değişiyor

_Gümüşçü_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet ben de yüzde yirmilik çıkış ve arada 10 islem yaptım. Ara islemler kaçırmamakta fayda var yoksa eldeki para enflasyon karşısında eriyor. Gene de sattığiniz da alım yapmakta tereddüt edeseniz o daha kötü 16 dolar ortalama da fena değil

kalbi_Allah için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Eyvallah abi sağol olursa söylerim. Emeğine sağlık abi kolay gelsin hayırlı geceler…

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Shyhmos ()

Reşat usta güzel insan şu sıralar beklemedeyim ama arada bir sayfaya göz atıyorum ve verdiğin emekleri görüyorum sen ve diğer herkes kazansın diye uğraşan ustalardan Allah razı olsun.

1BeğenmedimŞikayet

kalbi_Allah ()

Benim ortalamam 16 civarı o yüzden biraz rahatım açıkçası ama bu yükselişte tepeden satmayip biraz bile bile lades oldum 2 kilo gümüş artirabilirdim

5BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Rasyoda ikili tepeler düşmeye devam ediyor günlükte son ikili tepe 87,053

Gümüş ise 2020 senesinde 26,39972 dolar seviyesinde ikili tepe yapmış şu ana kadar da maksimum 30,948 dolara kadar ikili tepe yapmış.
29 dolar seviyelerindeyken sayfada 28 doların üstü destek gösterilip daha 30 dolar gelmeden 32 36 dolarlardan bahsedilirken 26,40 ve 28 dolar seviyelerinin destek değil direnç olduğunu paylaşmıştım. Geçmişte yapılan yorumları okumak zarara uğranmaması açısından bence faydalı.
Bundan sonra geri çekilmeler olması durumdan aralıklı olarak aşağı doğru artan oranlarda kaç kademe verirse alım fırsatı olur ve gerekirse de çoğunu muhafaza edip al yat az bir kısmıyla da al sat yapılır kanaatindeyim. Ytd.
@Zalman maalesef kardeşim. Sayfa boi muhabbet yerine döndü.
@kalbi_Allah Rica ederim. Bu dört saatlik mum dan sonraki 4 saatlik mumun kapanışını da görmemiz ve yukarıda 26,7780 seviyesinde ikili tepe var buraları da kırması lazım.
Bu seviyeleri kırar 1,618 üzerine atabilirse tepki yükselişinden ileri gitme ihtimali artar.
Yukarı dönmesi vakit alacak gibi onun için alttan toplananın çoğu muhafaza ama birazıyla da destek direnç takip ederek giriş çıkış yapıp ortalama düşürmek bana mantıklı geliyor enflasyon malum.
@_Gümüşçü_ Senden de razı olsun kardeşim istediğin bir grafik olursa gene elimden geldiğince yansıtmaya çalışırım inşaallah.

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Abi buna birde 12 Nisan iğne ucundan değilde mum kapanış noktasından sonra 17 22 23 Nisan tepelerinden geçen üste doğru çıkan yükselen direnç hattı çekersen aslında onu kastettim sana ama sen son düşen tepelerden eklemişsin kırmızı çizgiyi çok güzel oda daha önce benim bahsettiğim 84.5 te destek ve direnç hattındaki sıkışma olarak anlattığım direnç hattıdır bendeki tam grafik budur zaten iyi oldu orayı unutmuştum sana yazmaya neyse bu grafik çok güzel yeni değim nokta ile çok daha net ortaya çıkar yükselen trend içindeki düşenin direncini kırdı senin burada son eklediğin kırmızı hat budur hedefi 87.4 tür burasıda sana burada dediğim yükselenin direnç hattının temas noktasıdır yükselen trend içinde genel olarak zig zag yaparak gidiyor aslında basitçe olay bu

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet 29 nisan kapanışı itibarı ile 87,45 e geliyor.

1BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Abi eline sağlık o kırmızı hattın dipteki dursun destek hattı olarak diğer kırmızı hattı son tepelerden çek oda direnç olsun bendeki grafik bu dar açı dediğim ve yükselen hat olarak bahsettiğim budur direnç hattı bende 87.4 tür anlık işte 84.4 dediğimde o alttaki destek hattı idi 84.5 ten destek aldı takipteyim o grafiği birde haftalık attın ya yakında geçen yıldan beri takip ettiğim ana destek hattı ve ana direnç hattı işte oda geniş açılı olan 89.3 direnç 83 destek ancak iğneleme olarak 81-82 lerde olabilir bu hat için o dar açılı dediğim seninde burada çizdiğin yükselenin desteğini üste yapacağı hareket sonrasında gerileme olursa alta kırmasını bekliyorum

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Olabilir kardeşim 3 Nisandan bu yana ilk defa bu seviyenin üstünde kapattı iki tarafa da mümkün. Çarşamba günü kapanışa kadar iyi takip etmekte sert hareketler olursa fırsatları kaçırmamakta fayda var. Ytd.

1BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Abi gümüşte önce geriye sonra ileriye şeklinde bir düşüncem var bakalım nasıl olur rasyoda önce üste doğru sonra geriye iniş şeklinde ve takip yerlerimide yazdım geniş bant dar bant şeklinde

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

ve aleykum selam kardeşim ben 0,56864 e kadar gümüş topladım. Eldeki gümüşü 2 aya kadar çok kısa 9 aya kadar kısa 3 seneye kadar orta 10 seneye kadar uzun ve 10 sene üzeri çok uzun olmak üzere ara işlem fırsatlarını da değerlendirerek devam ediyorum. Eğer gümüşün uzun zaman dilimlerinde yaptığı hareketleri takip etmezsek çıktığımızı yerine koyup gram artırmak zaman alabiliyor. Hem alış hem de satış fırsatları yanlış değerlendirilebiliyor. Şimdiye kadar hep çoğunu tut azıyla işlem yap stratejisini benimsedim. Şu an çok kritik yerde iki tarafa da risk var onun için son işlemlerimde hem dolar hem de gümüş artırdım. Ytd.
Platinle ilgili mesajım da şimdi geldi bakıp çizmeye çalışayım

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Selamün aleyküm abi hayırlı günler. Daha önce vaktim yoktu yazamadım sana. Abi farklı zaman dilimlerine bende bakıyorum arada ama genelde baktığım haftalık, günlük ve 4 saatlik zaman dilimine bakıyorum. Daha üst zaman dilimlerine arada bir bakıyorum uzun zaman dilimindekilere bakınca yanılma payım şahsen fazla oluyor daha ziyade kısa zaman dilimleri benim için yol gösterici oluyor. Kısa zaman dilimi ve indikatörlere bakarak takip edip yaptığım analizler daha sağlam oluyor benim için.

1BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Abi emeğine sağlık konu hakkında daha sonra dönüş yapacağım sana fikir alışverişi için vaktim yok şuanda yoksa yazardım abi görüşürüz sonra inşallah

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Farklı zaman dilimlerinde bakmakta fayda var rasyo tam bir manipüşasyon ve soygun aracı aylık kapanışa da iki iş günü kaldı ve bu aylık mumu Mayısın ilk haftasındaki mum ile beraber değerlendirmek hatta pazartesi salı çarşamba ayrı bakmak lazım ben en düşük zaman diliminden senelik muma kadar yeri geldikçe bakıyorum tuzağa gelmemek açısından faydalı oluyor. Ytd.

İkili tepelerden aylık muma bakarsak tepeler gittikçe düşüyor.
2020 de rasyo 112 ye geldiğinden beri gümüş yerine altını tercih edenlerin kaybı şu an yüzde elli den fazla. İnsanlardaki düşen bıçağı tutmamak yükselen hep yükselecek zannedip almak acele sık hatta ful işlem açmak sonuç itibarı ile aç gözlülük ve hırs hep zarar yazıyor. Aza râzı olan dip tepe beklemeden prensipli işlem yapan ise hep kazanıyor. Ytd.

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Bu hat alta kırıldıktan sonra diğer hatta geçmiştim abi @REŞAT12

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum