Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0715 15:25:55
EUR 34.7081 15:25:55
USD 32.3695 15:25:55
ALTIN ONS $2302.6600 15:25:55

Grafiği gönderen: Diebright

⭐⭐Diebright ()
Gümüş

Altin onsta yine 1916.3 usd üzerinde kapanisi takip ediyorum. Aralık ayının başından beridir de tüm hareketli ortalamalarin üzerinde günlük kapanis yapmış. Bugünkü günlük mum oldukça satıcılı bir mum oldu oluyor. Bir önceki dip olan 1900 usdnin aşağısına gitmezse iyi olur. Hareketli ortalamlarin üzerinde seyretmeye devam ederse yine iyi olur. 1916.3 usd üzerinde kaparsa da çok çok iyi olur diyelim.

Yorumlar (30)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Abbas_baş ()

Durum vaziyet onu gösteriyor:))

silverdin1987 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ultravolet ()

Teşekkür ederim

Diebright için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

silverdin1987 ()

O zaman bir döngü sonsuza kadar gidecek mi gren yükseldiğinde satacaklar. Ellerinde olmasa borç alıp satacaklar sonra alttan alıp borçlarını ödeyecekler ve bu döngü yüzyıllarca sürecek

Abbas_baş için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Yükseliş için Fed sonrası Powellin son söyledikleri piyasada olumlu bir hava oluşturdu ve alıcılı bir güne başladık. Dusus için temel bazlı pek birsey söyleyemiyorum açıkçası. Ancak teknik bazlı önemli direnç bölgesine girdi ve piyasa buradan yine satis taraflı işlem yapmayi tercih etti. Kisada indikatorler de sismişti. Geniş plana bakarsak belirsizlik Fed sonrasına rağmen devam ediyor. Temel kısmını bir yana bırakarak yine teknik tarafından gidersek 22.56-24.63 usd arasında yatay bir bantta yön arayışına devam ediyoruz. Ne yükseliş başladı ne de düşüş başladı diyemiyorum. Sadece dalgalı seyirden nemalanmaya çalışıyorum kendi adıma. 24.365 usd üzerinde çoklu kapanis gelmedikçe ve 24.85 usd kirilmadikca yükseliş başladı diyemeyiz 22.56 Altın da da çoklu kapanislar gelmediği sürece de düşüş başladı diyemeyiz.

Ultravolet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Tdı Şubat'ta genelde yeşil genel bir veri. Piyasa yeşil gelme olasılığına karşılık kar gördü mü satar. Ki ben de olsam aynısını yapardım. Ben biraz erken sattım belki ama karla sattım nihayetinde. Ve şuan sattığım da Altın daysa işlem başarıyla kapatılmıştır demektir..

3BeğenmedimŞikayet

Kerim5461 ()

ASRN hoca bana göre bu işin piridir. Benim şahsi düşüncem bu tabi herkes katılmayabilir. Ben üye olmadan daha önce de kendisinin çizimlerini takip ederdim o dönemler pek anlamadığım halde. Bazı arkadaşların tecrübeleri fazla bu konuda. Adamların emekleri fazla. Bizde çiziyoruz ancak ben şahsen yerimi de bilirim haddimi de. Tecrübe olayı farklı bir yere sahiptir bana göre. Yasemin kardeşim de iyidir bir zamanlar o da iyidir ama onu çok bilmiyorum yeni takip edip yazışmaya başladık. Var elbet ismi aklımıza gelmeyen bazı arkadaşlar daha var ama benim için ASRN hoca farklı bir öneme sahiptir. Birde calculatör kardeşim var onu da unutmayayım. Altın tarafında Hakan abi vardı o da iyidir. Senin şu dediğine de çok katılıyorum, herkesin grafikte gördüğü takibe aldığı durumlar aynı olmayabiliyor. Bazen de gözden kaçanlar oluyor insan önündeki gerçeği bile göremiyor olabiliyor. İşte onun için diyorum ki istişare fikir alışverişi ile bunları ortadan kaldırabiliriz. Birimizin göremediği gerçeği bir diğerimiz görür fark eder ve değerli bir analiz ortaya çıkmış olur hem gereksiz tartışmalarında önü kesilmiş olur. Gereksiz çok tartışma oluyor ama bunların çoğuda ego yüzünden oluyor. Egoyu bir tarafa bırakmak gerekiyor. Yanlış bir kelam etmişsek af ola. Saygılar hayırlı geceler…

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Yani yani.

Abbas_baş için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

O tuzağa ben de zamanında düştüm. Daha temkinli davranıyoruz dediğin gibi. Erken alıp erken sattığımız oluyor belki ama önemli olan zararına işlem açmamak.

0BeğenmedimŞikayet

Abbas_baş ()

ABD dün akşam 24.01 de kapattı bugun ise açıldığında 24.50 di yemeden bırakırlar mı :))

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ultravolet ()

Yarainki veriyi bugünden mi fiyatlitor yani. yoksa yarın biraz daha mı cekecekler

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Yükselişin nedeni İngiltere ve Avrupa birliği faiz kararlarıydı. Düşüşün nedeni ise yarın ki TDI ve işsizlik verileri. YTD

0BeğenmedimŞikayet

Ultravolet ()

Bugünkü yükseliş ve düşüşün nedeni neydi acaba

1BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Coşkuyu aldirmislardir illa ki piyasaya. Yine de umarım buradakilerden alan olmamıştır. 2-3 yıl önceki ben o şekilde birkac kez tuzağa düştü. Artik daha temkinliyim. Biraz erken satarım belki ama kâr alıp çıkarım.

3BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Ben teknik bilgi ve grafik paylaşan tüm arkadaşların paylaşımlarına bakıyorum açıkçası. Hepsi değerlidir. Herkesin de yöntemi farklı. Grafige bakıp gördüğü farklı. Zaten bu arkadaşlar kendini belli ediyor değerli paylaşımları ile. Bazı grafiklerim var mesela. Soyle gidebilir ya da böyle bir oluşum var buna göre şöyle olur diye cizmisim günler sonra bir dönüp bakıyorum çok olmuş. Hiçte öyle düşündüğüm gibi gerçekleşmemiş. Göremediğim farklı bir durum vardı diyorum demek ki. O yüzden grafik paylaşan herkesin değerli emeklerinden faydalanmaya çalışıyorum. Benden daha farklı daha profesyonel bakış açısına sahip kisileri değerlendiriyorum mutlaka. Asrn özellikle bu açıdan çok değerlidir. Xxxbirzamanlar da yaseminnisa da.

Kerim5461 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KeremErhan ()

:)) beğeni vermeyenlerin kaynanası başına bela olsun :) şaka tâbi

KeremErhan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Tadı varken zaten daha fazla gideri yoktu. Veri öncesi Güzel bir yükseltip sağlam karla sattılar. Yüksekten alan olmamıştır umarım. YTD

0BeğenmedimŞikayet

Ankara0668 ()

Suna çok güldüm ben. Nolur 25 leri görelim öyle 23 lere inelim demiştim iki satte tepe taklak oldu :)

2BeğenmedimŞikayet

Kerim5461 ()

Detaya girmiyorum sadece teknik olarak fikir alışverişine her daim açığım bu çağrıları daha önce hem burada hem Altın tarafında çok yaptım ama karşılık bulmadı. Bizim işimiz teknik olarak yazıp çizmek. Tutar tutmaz ya da sen bilmiyorsun ben biliyorum gibi saçma sapan yorumları ve tartışmaları bir tarafa bırakıp piyasaya odaklanıp en iyi analizi nasıl yaparız diye emek vermenin en doğru iş olacağını düşünüyorum. Yazıp çizen çok arkadaş var ama en güzeli birlikte hareket etmek ve fikir alışverişi yapmak. Benim şahsi düşüncem budur ve bu düşüncem de hiçbir zaman değişmeyecek. Yapılabilir mi ya da yapılamaz mı bilmiyorum ama böyle düşünüyorum. Aşırı tutarsız rakamlardan uzak daha makul daha gerçekçi rakamlar ile istişare ederek yürümek en doğrusudur bana göre. Birde şu var, bazılarımızın daha iyi analiz etmesi daha iyi görüş belirtmesi gayet normaldir. Tecrübesi olanlara öncelik verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Egoyu bir tarafa bırakabilirsek bazı arkadaşların öncülüğünde güzel bir gurup oluşturabiliriz belki. Ben her daim varım buna. Aynı zamanda bu açık bir çağrıdır katılmak isteyenlere. Saygılar…

0BeğenmedimŞikayet

KeremErhan ()

Sadece 3 beğeni mi hadi canlar hadi aslanlar beğeni butonu çöksün:)

3BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Evet degerlerimiz yakin oluyor genelde kendisi ile :) Ben 24.55 usd üzerinde çekindim açıkçası. Orayi görmeden 24.4 usd civarında çıktım. Bir ihtimal 24.7-24.85 (kuvvetli direnc) usd gelir diye bekliyordum. Elimde hiç gumus olmadığı halde. Hatta biri sordu satış yapalım mı diye 24.55 usd uzeri iki yöne de risk taşıyor demiştim. Nitekim yukari taşımak yerine tokmak vurdular tepeden.

Ankara0668 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

xxbirzamanlarxx ()

ilk beğeni benden..)

8BeğenmedimŞikayet

KeremErhan ()

Çok haklısın birbirimize yardımcı olabilsek daha güzel olur. Neyse dur ben bir mani söyliyim belki site düzel sonuçta hepimiz insanız boşuna dememişler insanlar konuşa konuşa anlaşırmış ve maniye geçiyorum :)
Oy dereler dereler
Neler bilirim neler
Senin değil benimdir
O kara gözler

Bakalım bu maniye kaç beğeni gelir

0BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Benim için hala en mühim yer 1877-1880 usd değerleri. Bu değerler birden fazla kez destek ve direnc olarak çalıştı. Kıymetli yerlerdir. Ama ondan önce 1900 usd değeri ve yukarısı için tekrar yükseliş potansiyelini taşıyan 1916.3 usd var. Bugun gidebilse ben yukarıda 1981 ve 1998 bekliyordum. Gidemedi maalesef.

glbalkriz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hacabi ()

Umarim sıcrama icin o kadar geriye çekilmez.1900 lerden atağa kalkar.

glbalkriz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ankara0668 ()

Sizin rakamlar bir birine yakın gerçekten sizin gibi kıymetli aklı selim insanlar ile yol buluyor sitedeki acemi yatırımcı. Bugün konuştuk seninle düşüş olmadan önce. Hatirladinmi. :)

0BeğenmedimŞikayet

glbalkriz ()

1900 aşağısına geri çekilirse işte asıl yükseliş o düştüğü noktadan olabilirmiş regrasyonun tepe seviyesi olan 2000 li seviyelere belki 1895 belki 1880 her nereye çekilirse

5BeğenmedimŞikayet

Diebright ()

Merhaba. Evet kavga çıktı valla. Arada bize de pay çıkmaz inşallah:) Ben torpidocuya takıyorum arada. Dusus varken ortaya çıkıyor insanları etkiler aldırmaz diye biraz ayar ım kaçıyor. Bir de arada gelen değişik tipler var. Mesela bir anda 1.5 tl yükseliş ya da tam tersi düşüş olacak bugün diyen. Onlarla uğraşmayıp direkt engelliyorum. Aldirmadin diyenleri de. Gruplasmanin manası yok. Onun yerine teknik konuşulsa birbirimize yardımcı olabilsek daha güzel olur tabi ne diyelim.

0BeğenmedimŞikayet

KeremErhan ()

Mrb hocam hoş geldin sayfanın tadı kalmadı herkes birbiriyle tartışıyor. İnsan senin bu yorum ve grafiklerine bakınca insanın neşesi yerine geliyor

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum