Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0694 16:57:18
EUR 34.7942 16:57:18
USD 32.5131 16:57:18
ALTIN ONS $2321.4850 16:57:18

Grafiği gönderen: sadecebirdost

Şuan ONS 1930 olmasına rağmen geçen haftaki grafiği yine de atmak istedim, çünkü geçmişte bu seviyeleri test eden onsun her zaman kafasına vurup geldiği yere geri göndermişler.

Yorumlar (31)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

evet belki zordur, belki hiç değmeden geri döner (yani izin verirlerse) ama çizgimiz orada, elden birşey gelmez. ONS ALTIN bana göre en kritik birim ve maalesef lobinin kontrolünde. şöyle düşünün dünyada en güçlü ülkelerin elinde bolca olan bir altın söz konusu. sizce bunun önünü öyle kolay açarlar mı? geçmişi hiçbir zaman unutmayın. bugün ons altın için tırmanıyor denilen rakamlar 2011 yılının rakamları. birileri için altın fiyatı değişmiyor. maalesef bizdeki dollaarr zıkkımı bize Gram altın fiyatı pahalı aldırıyor. bugün dolar geçmişe göre aynı hızda yükselip 10tl civarı olsaydı bizler gram altını 600 tl den alacaktık. aynı oranda mazotu, petrolü, doğalgazı, kağıdı, demiri, teknolojiyi, arabayı vs vs. herşeyi ucuza alacaktık. ama bu milleti kendi paralarına aşık ettirip kendi paraları ile bizi sırtımızdan vuruyorlar. oysa dolar en az kazandıran birim. euro sterlin ev araba arsa tarla herşey daha çok kazandırdı. neyse böyle konuşunca dolarcılar laf ediyor. benim ne demek istediğimi anlayan anlıyor.

nozbart için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

nozbart ()

Kara çizgi 1770 falan zor kipi ama bu baskı ve orantısız işlem bu ülkede zor olmaz

sadecebirdost için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

herkesin ons altın da 2000 leri konuştuğu yerde kırmızı bölgede beklediğimizi söyledik, çok şükür o bölgeye geldi. sıra kara çizgiyi takipte. belki hiç değmeden döner belki aşağı kırmayı dener. biz çizgiyi gösterelim de, Arşiv olarak paylaşalım. Gram altın da doollarr zıkkımı sayesinde kendini nimetten sayıyor. bu arada yorum yazıyorum ama nedense biddkkoin sayfasına düşüyor. o da merak konusu bende?

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

herkesin 2000 leri konuştuğu yerde kırmızı bölgede beklediğimizi söyledik, çok şükür o bölgeye geldi. sıra kara çizgiyi takipte. belki hiç değmeden döner belki aşağı kırmayı dener. biz çizgiyi gösterelim de, Arşiv olarak paylaşalım. bu arada yorum yazıyorum ama nedense bitcoin sayfasına düşüyor. o da merak konusu bende?

0BeğenmedimŞikayet

Daron_Bey ()

40 gün öncede gram 1700 lerdeydi zaten dolar 30 TL yi yıl sonunda görse bu 4-5 ay gram oynamadı demek olur.

Böyle yatırım aracı olamaz.

Bireysel emeklilikte Altın fonunda olanlarda kafayı yedi. Haziranın sonunda BES altın fonunu borsaya yönlendirenler %65 kazandı. Gramda olanlar ise maalesef kaybetti. Gerçek enflasyonu da işin içine kattığında gerçekten yazık oldu. "İnsanların yatırımı eridi" eridi diyebiliriz.

forceblack için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

forceblack ()

Açıkcası şahsi fikrim altında olmama rağmen Ons Altının durumunu pek önemsemiyorum nedeni dolar ın güçlü olması asıl doların yapacağı hareketler önemli. Örneğin Ons 1850 olsun dolar 30 TL varsayalım Gram altın 1784 TL olur yani her türlü altını yolundan çıkaramazsın. Oyüzden Ons u dikkate almıyorum. Destek verirse çok iyi olur tabi :)

1BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

1 ay olmuş yazmayalı, ONS için aynı şeyleri düşünür söylerim. Çıkarken de inerken de söylerim. KIRMIZI bölge benim için önemli, çok yaklaştı ama girmedi. Yine de ben orada bekliyorum. Bakalım ONS lobisi buna izin verecek mi?

1BeğenmedimŞikayet

Beyzax ()

Teşekkür ederiz hocam

2BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

4 ay olmuş mesaj atmayalı, ONS için söylediklerim hem de 2000 lerde iken, KIRMIZI bölgeye yanaştı, belki giremez bilemem ama ben o bölgede beklemedeyim. kimseye tavsiye filan verdiğim yok, grafiğimi çizer atarım.

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Bir yere gittiğimiz yok ; ) ONS u kırmızı bölgede beklemeye devam, tabi ki YTD :)

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

ONS u çıkarken de paylaşayım, sonra çıkarken nerdeydin oluyor. Savaş vs olağanüstü bir durum olmadığı sürece ben ONS u hep aşağıda bekliyor olacağım. dolar ın sonu gelmeden ONS un alev alması çok zor. Buna izin vermezler. YTD derim ve aşağıya düşmesini beklerim ; )

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

ONS a bak sen kafa kaldırıyor ; ) sen layık olduğun kırmızı bölgede dur ve hatta aşağıya doğru uzun bir yolculuğa başla. Yoksa olası bir yeni savaş vs durumda kimse seni tutamaz. O yüzden seni biraz dizginlememiz lazım. Sana çizdiğim yolu takip et yeter.

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Bak sonra pişman olmayın, aşağısı pek iyi görünmüyor da )

erkan3404 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

erkan3404 ()

Tamam ya bıraktık al senin olsun ons lar :)

1BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Kara çizgimizin Altın da kalan ONS ALTIN, haftayı tamamlarken söylediğimiz kırmızı bölgede kalmasını ümit ediyorum ; ) Rahat bırakın şu ONSU da iniversin artık.

0BeğenmedimŞikayet

Çağrı0101 ()

Çünkü fiziki olarak bişey yok hep sanal. Fziki olarak değer yok ellerinde.

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

ONS u kırmızı bölgede uzun uzun kahve içmeye bekliyorum. Bırakın, müdahale etmeyin de rahat rahat insin aşağıya. Niye yukarı zorluyorsunuz?

0BeğenmedimŞikayet

$LOST$ ()

kara çizgi kararır :)

0BeğenmedimŞikayet

Es_Es_li ()

ben de alt güçlü destek notası 1907 demiştim Kara çizgiymiş yani :)

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Niye inat ediyorsun ONS kardeş, ağa babaların izin vermiyor mu aşağı inmene. Oysa 1960 larda iken buraya geleceğini söylemiştim sana. Yeter ki kara çizginin Altın da kal, daha çok aşağıya inersin. Olurda kara çizgiyi geçersen ve kalıcı olursan yolun açık olsun ne diyeyim.

0BeğenmedimŞikayet

Yxstart ()

Teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

ben al sat işlerine karışmam, kaç hafta önce söyledim grafik gösterdim. twitter hesabımda paylaşıyorum. sonra ons çizgi üzerine çıktı yine aynı grafiği gösterdim. ons 1960 oldu yine dedim bakın bu kadarına izin vermezler, kafasına vururlar dedim. nitekim bir tdi açıkladılar ki; kimse tahmin bile edemedi, saçma sapan bir rakam. ne oldu herşey istedikleri desteğin Altın da kaldı. ha bu demek değildir, altında kalır düşer de düşer. bu işler göründüğü gibi yürümüyor. bizler grafikte nerelerde destek direnç var onu gösteririz ama birileri bir veri açıklar herşey değişir veya bir savaş çıkar herşey değişir, o kadar çok etken varki, bu etkenler o kişilerin elini güçlendiriyor. istedikleri metal veya dövizi istedikleri yere getirebiliyorlar. yine söylüyorum al- sat önerisi vermem. herkes araştırır eder kendi kararını verir. yanlış anlamayın, saygılar.

Yxstart için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Yxstart ()

Hocam daha düşermi ben fizikideyim pazartesi sabahı çıkmayı düşünüyorum

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

kalıcı olmasını aşağıya düşmesi için bekliyorum ben. ytd elinde olan çıkmasını bekler, olmayan düşmesini. al sat olayı değil benim görüşlerim. son 10 yılın verilerine bakıp yorum yapmaya çalışıyorum. kısa vade için yorumum olamaz.

Fırsatlarbitmez için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Hocam Altın da kalırsa önce kırmızı bölgeye alırlar, sonrası için birşey diyemem. Ama aklımdaki kurgu olursa çok aşağı alırlar. YTD siz bana bakmayın, hep söylerim ons malum lobinin elinde oyuncak, işlerine nasıl gelirse öyle yön veriyorlar.

Yxstart için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fırsatlarbitmez ()

Sabtilenince mi almak lazım

0BeğenmedimŞikayet

Yxstart ()

Ne kadar düşer sizce nerede sabitlenir?

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

kara çizgimizin Altın a indiğine göre, sıra geldi kalıcı olmaya. kaç haftadır anlatmak istediğim buydu...

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

Umarım indiğin yerde kalırsın ONS, bu da bana şunu söyler, sen o LOBİ nin elinde oyuncak olmuşsun. (Ki zaten öyleydin)

0BeğenmedimŞikayet

sadecebirdost ()

ONS 1955 olmasına rağmen yine de kaydımı düşeyim, yarın birgün lazım olur belki. ONS altını yönlendiren lobi eğer yeni bir plana geçmediyse bu kara çizgi altına almaları gerek. Yok plan değiştiyse altını kimse tutamaz ki; durum vahim.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum