Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0739 10:40:14
EUR 34.8277 10:40:14
USD 32.4094 10:40:14
ALTIN ONS $2336.6000 10:40:14

Konu: rasyooo...

Bilin bakalım sıradaki kim :)))

Yorumlar (39)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Alt grafikleri hatırlamışsındır dostum, günlükte oluşan alçalan kama tepkimesi sonrası devam edebileceğini düşünüyor musun.
@VforVendetta•

Strongwolf için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mevlut4204 ()

Elinize sağlık takipteyiz

3BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

22- usd kırılırsa çok dikkatli olun yeter.

Thierry_Henry için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Thierry_Henry ()

Üstadım hayırlı geceler gümüş ons bazında güncel çalışmanız varmı dxy den haber varmı aynı gemideyken rotayı şaşırmıyorduk bende kendi adıma alım için acele etmiyorum grafikler için tesekkür ediyorum düzenli takip edip beğeni atıyorum:)

9BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Merhaba...

Orası (79.88)dün oluşan küçük obo boyun çizgisi idi, kırarsa kama üst bandına gidecekti fakat şimdi film değişti ve obo'yu büyüttü, şimdi 2 grafik atayım kendiniz karar verin bitip bitmediğine...

Kama fm bozulması için kamadan aşağıya derin düşüş yapması lazım, kama hedefine gidebilmesi için de önce obo'nun çalışması sonra da kama üst bandından yukarıya çıkması lazım...

Ytd...

@Mevlut4204

Mevlut4204 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mevlut4204 ()

hocam 79.88in üstünde tutunamadı kama iptal mi

0BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

XAU/XAG...

Alçalan kama alt bandından tepki alarak formasyon oluşturan Rasyo'nun, 79,88 tobo boyun çizgisi üzerinde kaldığı sürece hedefi 83.50 kama üst bandıdır.

Ytd...

3BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Bir güncel değerlendirme de dün gece paylaştığımız alt rasyo grafiği için yapalım.
Kama alt bandından tahmin ettiğimiz tepkiyi alarak 76.85 ten 79,96 ye kadar yükseliş sonrası şu sıralar 79.50 ler de oyalanıyor, direnç 80,17 / 81,65 kama üst bandı 84 puanlarda...
Kama içinde aşağı salınım devam ettiği sürece gümüş kısa düzeltmelerle yoluna devam eder fakat eğer gümüş gerçekten düşecekse bu formasyon çalışacak demektir.
Ytd...

5BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

0BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

İlla ki metal alacağım diyenlere orta uzun vade için navigasyondu fakat anlayabilene...
Alt grafik...

0BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Zaten 1d çiko kestiği anda uçuş geldi, çok uyardım kimsenin umurunda değil, haftalıkta da çiko mumları keserse 21,25 patlar, hedefe gider volatilite çok artar, 20,75 aylık dediğim gibi çok önemli, ince belini kavrayıp tutup fırlatmak için önünde 2 ayı var ama teneke işte, güvenim yok, yok, yokkk... :)
Dediklerinin hepsine katılıyorum ve diyorum ki gümüş ne yapacaksa her şey pozitif görünürken yapar:)))

Dielife için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Dielife ()

Aynen hocam tam olarak buydu eline sağlık :)

0BeğenmedimŞikayet

Dielife ()

İyi çok şükür avcı hocam sen nasılsın. Günlük bulut yeşile döndü. Butut üstünde tenkan kijunu kesti. Günlükte macd negatif bölgeden pozitif bölgeye geçmek üzere.

Haftalıkta macd sıfırın Altın da yukarı kesmişti. Tenkan ise kijuna doğru yöneldi. Yanlız Chikou mumlara toslamış durumda :)

Aylıkta şu bizim meşhur 20.75 span b direnci takipte. Ayrıca aylık macd de histogramlar negatif bolgeden yukarı doğru kısalıyor. Macd pozitif kesişim için daralıyor.

Tüm bunlara bakınca tek engel aylık span b gibi duruyor. Burayı geçersek 23.80 civarı bir beklentim var.

0BeğenmedimŞikayet

__AVK__ ()

Emeğine sağlık çok teşekkür ederim hocam

0BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Sana cevap olarak yazdım alt yrumu ama etiketi unutmuşum:)
Ons gümüş günlük tenkan/kijun'u gördün mü...

@Dielife

0BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Selâm kardeşim, nasılsın iyi akşamlar...

Bizim ki balık işine sarınca bizi boşladı, Sniperr hocamın okul telaşeleri, dost desen iş yoğunluğu bende buralara verdim kendimi :)

Orta uzun vade düşüncemi biliyorsun, alt grafikleri inceleme fırsatın oldu mu bilmiyorum.
Evet aylıkta 78 civarları alt band desteği dediğin gibi:)

2BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Hayırlısı olsun, bir kez daha gördük ki orta/uzun vade çizdiklerimiz mükemmel çalışıyor, kısa vadelerle çizilenlerde yanılma olabiliyor fakat en azından küçük formasyonlar düzeltme ve dönüş yerlerinde sinyal veriyor, elbette tekniğe ve grafiğe uyanlara...

Ben kesinlikle bu gümüşe halen güvenmiyorum bilgin olsun:)
Bu hafta oldukça fazla efor harcadık, çekilelim dedikçe duramıyor yazıyor, çiziyoruz.

Görüşmek üzere, iyi tatiller...

Auto™ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Auto™ ()

Selam dostum , eline sağlık çalışmalar için. Dxy artık 106 -107 vs. test ederse yeni sahiplerine devrederim diye düşünüyorum. Bakalım artık.

1BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Daha 4 gün geçti aradan Aras hocam, ne yaptı bu böyle yaa:)))

@Auto™

1BeğenmedimŞikayet

Tuncayxx ()

Abi eline emeğine sağlık

1BeğenmedimŞikayet

Sucu6464 ()

Eyvallah abi emeğine sağlık VAROLASIN takipteyim hakkım bitmiş sana saat i gelince iade ederim:)

1BeğenmedimŞikayet

Strongwolf ()

Hayırlı akşamlar...

GENEL DEĞERLENDİRMEDİR;

Bugün Altın ons'a oranla daha fazla gümüş ons'ta yaşanan yukarı yönlü hareketlilik alt grafiklerde geçen hafta çizilen ve 2. ters Bayrak formasyonunda hedef gösterilen tam olarak 82,656 puanla fazlasıyla gerçekleşmesinden kaynaklı olup, şu an güncel rasyo değerimiz 83,728'dir.

Saatlik ve 4 saatlik grafiklerde kırılarak destek altında az evvel 3. 4 saatlik mum açılışını da yapan rasyo desteği direnç yapmıştır. Gün kapanışını direnç altında kapatır ve bir de haftalıkla süslerse, bunun üzerine de fed kararını kazasız atlatırsa buralar gümüş ons için alım fırsatı olarak kalabilir, düşüş fake olarak kalır ve şu an içinde bulunduğumuz zaman periyodunda direnç seviyesi olan 84,00 puan üzerinde kapanışlar gelirse tekrar yukarı yönlü düzeltme gelebilir.
Yakın destek 80,826 puan olup, ters Bayrak yaparak test etme olasılığı mevcuttur.
Bugün günlükte kumo altında tenkan kijun'u aşağıya kesecek, günlükte oluşu güzeldir fakat bulut altında oluşu hafif derece sat sinyalidir.

Orta ve uzun vade de negatif görüntü devam etmektedir, bazı durumlarda ons'tan daha çok dxy ve rasyo hatta 10 yıllıkları yazmak çizmek çok daha doğru strateji'dir.

Ons gümüş dolar da 19.48- usd kırılmadığı sürece tekrar 19.90- usd denemesi yapacaktır.18.90- usd altında 4h'de yeni bir dip yapmadığı sürece kısa vade için DOW teorisinde bozulma yaşanmaz...

Kırılan dirençler destek yapılmak üzere genelde geri test edilirler ve 19.48- usd test edilmiş 4 saatte destek olarak görevi devralmıştır.
Günlükte ise 19.21- usd ve 19,60- usd halen dirençtir, henüz bir rahatlama yoktur.

Dxy 111,50 altında kapanış biraz nefes aldıracak ve ilk olarak kısa vade de 109,70 desteğini hedef alacaktır.

10 yıllıklarda rahatlama için 3,95 desteği mutlaka kırılmalıdır ki 3,65-70 ler konuşabilelim.

Yatırım tavsiyesi değildir...

1BeğenmedimŞikayet

taureg ()

Çok politik bir cevap oldu, benim hedefim belli diyorsun abim:)

1BeğenmedimŞikayet

Auto™ ()

Gönlüne göre olsun dostum. Ben karışmam :)

taureg için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

taureg ()

Senden sonra nkolaydan bende hesap açtım abi, açtığımda 11 kuruştu makas sonrasında 16'lara çıktı.

0BeğenmedimŞikayet

taureg ()

Abim, 13TL'ye girelim mi emirleri?

1BeğenmedimŞikayet

taureg ()

Hayırlı, bereketli olsun abim

1BeğenmedimŞikayet

Auto™ ()

Günaydın dostum, hayırlısı olsun diyelim :)

taureg için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

elbey ()

Yani şelale olacak diyemi tahmin ediyorsunuz?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum