Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 01:50:49
EUR 34.8238 01:50:49
USD 32.3379 01:50:49
ALTIN ONS $2301.8900 01:50:49

Konu: Korku & Aç Gözlülük Endeksi BTC Grafik 16.08.2022

Günaydın değerli dostlar, çalışan tüm dostlara kolay gelsin..

Korku & Açgözlülük Endeksi 2021 Kasım'dan beri piyasada paniğin ve güvensizliğin şimdilik devam ettiğini gösteriyor.. Çok uzun zamandır devam eden ayı piyasasının etkisi bu ve uzun zamandır hacimli işlemler için bu endeksin en azından 50 üstüne çıkması ve kalıcılığı şimdilik önemlidir.. btc 'de fiyat seviyesi olarak ise gunkuk grafikte günlük MA20 & 50 MA'nın üzerinde ve ortalamaların da yükseldiği göze çarpıyor.. BTC'nin 100 günlük MA üstünde kapanışlar yapması durumunda ise 25401.05$ ve 26.5K$'a doğru ve ardından zig- zaglar hâlinde CME GAP BOŞLUĞU'nun doldurulması sözkonusu olacaktır..

BTC'nin son seanslarda 25.212$ seviyesini test ettikten sonra grafiktede gözüken bugün en düşük 23.782$ seviyesine kadar riskini uzattığı göze çarpıyor.. BTC'nin şuan saatlik grafik akışında ise 20-50-100 SMA gibi önemli HO'ların Altın da 200 SMA'ya tutunmaya çalışıyor olduğu ve nötr bir şekilde seyrine devam ediyor olduğudur.. BTC'nin haftayı pozitif kapatması ve MACD indikatörünün yeşil al mumunu yakması şuan pozitif verilerden sadece birisidir.. BTC'nin haftalık MA200'ün üstünde 3. haftaya üzerinde olması ve seyrine devam etmesi pozitiflik durumunu da açıkçası ortaya çıkartıyor olduğudur..

BTC'nin aşağı yönde dik4gen kutusu bölgesinin kısacası 23.5K$'ın altında kapanışlar yaparsa şayet, haftalık MA200 seviyesinden destek- güç alması sözkonusu olacaktır.. Yukarı yönde ise % 0.382 FiB seviyesinin üzerinde kapanışlar yapması kalıcı olması hâlinde yeniden en son test edilen 25.212$'ın üstünde adım adım üst seviyeleri hedef alması şeklinde ilerlemesi beklenilebilir.. Çarşamba günü FED'in toplantı tutanaklarını yayınlayacağını ve tutumuna göre sıkı bir politika izleyeceğini pek sanmıyorum, şimdilik geri çekilmelerin sınırlı kalacağı öngörülebilir..

Şimdilik herkese bol kazançlar..

Yorumlar (17)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Mirzo ()

Yerden göğe kadar haklısınız üstadım Eyvallah.

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Rüyada siyah ata bindiğini görmek kişinin çığır açacak fikirlerine delalet etmekte olduğuna işaret eder..

Rüyada kişinin çok çalışmasıyla birlikte bu dünyada, vereceği mücadele üzerinden başarılar kazanacak olmasıdır..

En büyük başarıların o ata bindiğin gibi düşmemek değil, her düştüğünde ayağa tekrardan kalkmak olsun..

Berfo21 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Berfo21 ()

Cok guzel anlatmisin msj okurken icinde at cumlesini okuyunca yeni sabah gördüğum ruyayi hatirladim siyah bi ata bin mistim 4 nala gidiyordum )))

2BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Kısa vadeli bakış açısı ile dönüş emaresi aramak sade ve sadece hatalara sebebiyet verebilir.. Uzun vade de ve dip seviyelerden btc alıp unutan balina diye tabir ettiğimiz godoman kişiler cüzdanlarını yıllardır güvenle saklıyor ve hala da bozmadıklarını bilmenizi isterim, aslında gerçek dipten toplayıp kazanan onlardır diyebilirim.. Bizim Türk yatırımcılar ise bir BTC veyahut altcoin hergün yeşil mum yaksın, hep yükselsin ve hiç düzeltme yapmadan hep kazandırsın ümidi içerisindeler.. Böyle bir coin varsa daima kazandıran hiç eksi görmeyen söylesinler de herkes alsın, herkes kazansın bizlerde dua edelim..

Piyasada maalesef ki herkes kazanacak diye bir kaide de yok.. Kimi panikle zararına satacak, kimileri ise sabredip muhakkak ki yolun sonunda kazanacaktır.. Bu döngü hep böyle gidip gelmeye devam edecektir.. 1900'lü yıllarda uçağa binmenin riskli olduğunu ata binmenin güvenilir olduğu algısı vardı.. Çünkü herkes ata binerken uçağa çok az kişi biniyordu ve şimdi ise herkes uçağa binmenin, ata binmeye oranla daha az riskli olduğunun algısı içinde.. Çünkü etrafımızda ata binen kişiler pek fazla kalmamıştır diyebiliriz..

Demem odur ki bu piyasada sabırlı olanlar kazanacak ve bu dijital Altın a zamanla güven gelmesi de sözkonusu olacaktır.. Piyasaya yeni girenlerin en büyük hatası fiyat seviyesine siyah yada beyaz olarak bakmasıdır.. Fiyat hareketleri daima inişli- çıkışlı ve zig- zaglar halindedir, harekete odaklanılmalıdır, vade bazlı trendler daima takip edilmelidir..

Bu kişiden kişiye elbette ki değişkenlik gösterir (Kısa- Orta- Uzun Vade) gibi, herkesin stratejisine saygı duymak gerekir ve aldım kenara attım diyenlerle sürekli alıp satacağım diyenin stratejisi ASLA bir olmaz, olamaz, olmamalıdır.. Sürekli düşen bişey olmuş mu tarihte? .. Olmamış ve ayı geldiği gibi boğa da zamanı gelince gelecektir ama esas soru şu olmalı ki siz doğru zamanda alımlarınızı yapacak mısınız daha doğrusu yaptınız mı? .. BTC 69K$ zirve yaptı ve döngüsünü devam ettirmesi için bu gerekliydi ve halving zamanının 6-8 ay gibi bir zaman dilimine kadar git- gellerin devam etmesi şeklinde ierlemesi de sözkonusu olacaktır..

Doğru zamanda yapılmayan yatırımlar elbette ki getiri sağlamaz veya az getiri sağlar gibi v. s v. s sorular.. Pastanın büyük dilimini her zaman büyükler yiyebilir olduğunu unutmamak gerekir ki, kalan kırıntıları ise daima küçük yatırımcılara kaldığını da bilelim..

Bilmem anlatabildim mi..

Mirzo için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sinembas ()

Gönlünce olsun bereketli olsun abim

2BeğenmedimŞikayet

Berfo21 ()

Eline agzina saglik

1BeğenmedimŞikayet

enerji5353 ()

Ağzına sağlık üstad.

5BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Her canlı elbette rızkıyla doğar, kimse kimsenin rızkını yiyemediği gibi, rızık aslanın ağzında değil, Allah'ın arzındadır..

Nasip sözcüğünü içten bilmek ve nasip kadar güzel olan birşey yoktur ki, ne eminsindir ne de ümitsizsindir, ama senin adına en iyi bilene sonuna kadar daima teslimsindir, ve bunu bilmekte kişiye mutluluk ve huzur verir.. Şu yalan dünyada ne kadar hesap yaparsak yapalım, hesapta olan değil de, her daim nasibimizde ne varsa o gelir bulur bizi diyelim..

Vesselam..

Sinembas için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Mirzo ()

Üstadım muhteşemsiniz bu piyasada gerçekten iyi kazanan 1000/3 varmıdır.

1BeğenmedimŞikayet

Sinembas ()

Çok dogru bir de en önemlisi parayı yönetebilmek tir ama benim hayattan anladığım kismet tir nasip tir sırdır çok teşekkür ler onun için mutluyum dur nasip edene binlerce şükür olsun

7BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Finansal piyasalar sabırsızların sabırlı kişilere her daim para aktardığı bir mekanizmadır diyebiliriz.. Sabır ise bu işin yegane sırrıdır.. Bütün teknik ve temel analiz metodlarından çok daha fazla kazandıran ancak en zor yöntemdir denilebilir.. Teknikten ziyade temel analize de özellikle son zamanlarda odaklanmamız sözkonusudur.. Piyasayı sadece çizgiler değil psikoloji ve sabırda yönetir..

Teknik, temelin aslında bir sonucudur ve yatırım yaparken en önemli şey moral ve psikolojimizdir.. Teknik analiz ve temel analiz bunlar belki bu işin sadece % 20'si bile etmez ama % 80'i psikoloji ve sabır tarafı olduğunu bilelim.. İşin psikolojisini anlayabilmek gerçekten önemlidir.. Elbette hatalar yapılır, yapılacaktır da, ama bunları zamanla toparlayabileceğimizi de unutmamaktır, aklımızın bir köşesine yazmaktır..

Bol kazançlar, hayırlı günler..

1BeğenmedimŞikayet

Sinembas ()

Çok güzel yazmışsın katılıyorum tabiki gerçekler de böyle şükür edip beklemek doğru yaptığından emin olmak lazım ekonomimiz ortada hırs bitirir vahlanma zamanı değil şükür etmek lazım 1 hafta güzeldi kazandık 1 hafta 1 ay beklemek sıkıntı değil nasıl olsa gelecek teşekkür ederim kendi adıma benim için sorun yok saten uzun vadeli yatırım bitcon hersey güzel olsun

-1BeğenmedimŞikayet

Kral6161 ()

günaydın bir shiba analizi yapabilirmisiniz teşekkürler

4BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Günaydın değerli @zeynepnn @Sinembas tşk ederim..

@Sinembas ,

Her alanda olduğu gibi para kolay kolay kazanılan birşey değildir.. 1 ay boyunca asgari ücrete çalışılır ama 1 günde burda para kazanılamadı diye isyan bayrakları çekilir.. Burası crypto piyasası diğer piyasalara hiç benzemez.. Bu tür dalgalanmalar ve döngüler hep vardı ve hep olmaya devam edecektir.. Bu piyasa son zamanlarda maalesef ki teknikten öteye biraz da temel bikgilere odaklı bir şekilde ABD'ye bağlı ve manipülasyonlarla dönen bir piyasa olduğumuzu unutmamak gerekir ki, önceliğimiz elbette daima para kazanmak olacaktır..

Sürekli işlemde olmak zorunda kendimizi de mecbur hissetmemek gerekir.. Nakitte kaldığımız zaman rahatsızlık duymak yerine, doğru alım yerlerini sabırla, sükunetle bekleyip ve doğru zamanı belirleyip pusuda olmamız lazım.. Sonuçta hiçbir şeyin henüz uçtuğu kaçtığı yok.. Zira yükselen piyasada % 10'dan fazla iken girseniz bile yine kâfidir.. Nefesi kesilenler yarı yolda kalacaklar ve yol değiştirmeye devam edecekler ve bizlerse doğru yoldan yürümeye adım adım bir şekilde yolun sonuna kadar sabırlı bir şekilde stratejimize ve planımıza sadık kalarak öyle veya böyle bu piyasada devam edeceğiz..

Bol kazançlar..

1BeğenmedimŞikayet

zeynepnn ()

Günaydın hocam emeğinize sağlık @CoDeX©

0BeğenmedimŞikayet

Sinembas ()

Geçmişteki çöküş korkutuyor insanlarda yinede güvensizlik var biraz daha dediğin an gidiyor haklisin abim hiç bir yatırım aracına benzemiyor degisik

1BeğenmedimŞikayet

Sinembas ()

Günaydın abim bereketli günler olsun

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum