Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0735 05:48:51
EUR 34.9687 05:48:51
USD 32.5528 05:48:51
ALTIN ONS $2327.8800 05:48:51

Grafiği gönderen: karambahtıkaram

Dr Cüneyt Akman "TCMB'nin dövizi bitti, sıra Altın da mı? diye soruyor

https://t.co/vZq2w7nMce

Yorumlar (31)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

Eva16 ()

@celik2119 hocam teşekkür ederim

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Geçen hafta merkez bankasının rezervleri 9 milyar dolar arttı. Bunun sebebi araştırılırken IM. F'den gelen paranın hesaba dahil edildiği ortaya çıktı. Konu oradan hortladı.

pataküte için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

pataküte ()

2021'den beri bilonçada işlenmiş halde idi. Birisinin borç aldık itamı üzerine konu hortlamış. Tekrar araştırın.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Geçen yıl verilmesi karara bağlanmıştı. Geçen hafta hesaba girmiş.

pataküte için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

pataküte ()

Geçen hafta değil, geçen yıl ağustos ayında 6,3 milyarlık sdr gelmişti.

0BeğenmedimŞikayet

TRaK0459 ()

Ne diyo hocam kopyala yapıştır çelik enggelliyim göremiyom :)

Bynewlife için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Düzenli aralıklarla verir I. MF. Bizim 0.98'lik bir oranımız var. 650 milyar dolar borç dağıtıldı. Bize 6.3 milyar dolar düştü.

hayaletordulu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hayaletordulu ()

anladım çelik hocam her ülkeye veriyomuş bunu ama sonuçta borç veriyor yine değil mi? en son ne zaman almışız bu kuponlardan bilgin var mı bilmediğimden soruyorum

0BeğenmedimŞikayet

Bynewlife ()

Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

I. mf bilgilerine internetten ulaşabilirsiniz. Gizli değil.

Bynewlife için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Im. f size kupon veriyor. Buna sdr deniyor. Bu kuponla istediğiniz zaman dolar alabiliyorsunuz. Bize 6.3 milyar dolarlık kupon vermişler.

1BeğenmedimŞikayet

Bynewlife ()

Nerden biliyorsunuz toplatida varmiydiniz.

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Geldi de biz istemedik dediler. Gelmedi demiyor kimse

Alperr1212 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

hayaletordulu ()

baktım da tam olarak olayı anlayamdım :) ba. kan koşulsuz rezerv desteği demiş yine borç olmuyor mu bu

0BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Hocam i. mf den dolar geldigini yalanladılar ama... belli olmaz tabi biz neler gördük

0BeğenmedimŞikayet

TuranOrdusu ()

Ee sonra nolacak baskasıni getirip. faiz dusurmeye mi baslayacak. Zaten faiz dustugu icin şu halde degilmiyiz?

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

De. vletler dış borç ödemez. Yeni borç bulup eski borcu çeviri rler. Alınan borç dövizde tutulacak böylece dış borç ödemesi için daha düşük faizle borç bulup çevirebileceğiz.

TuranOrdusu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

TuranOrdusu ()

Alınan borç la sadece döviz mi tutulmaya calısılacak :) eylülde dis bor odemesi neyle yapılacak?

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

I. mf 6.3 milyar dolar borç verdi. Biz almaya çalışmadık :)

0BeğenmedimŞikayet

hayaletordulu ()

ı. mfden borç mu alındı çelik hocam

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Geçen hafta içinde I. MF'den 6.3 milyar dolar gelmiş. Bu, rezervi 3 ay yetecek hale getirdi. 20-30 milyar daha bulmaları gerek ki Mayısa kadar idare etsin.

Borç bulamazlarsa satılabilecek birkaç kurum var. Uçarken çay ikram ediliyor ya. O ikisinden birisi satılabilir.

Ben hala bono ve faiz artışı seçeneklerinin olabileceğini düşünüyorum. Mehmet Şimşek geri gelebilir. Bunlar da seçenekler arasında.

Eva16 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tekaüt06 ()

Çoktandır satıldı diye biliyorum ben.

B_O_Z_H_İ_M_A_S_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

B_O_Z_H_İ_M_A_S_ ()

Siz böyle sorunca aklıma ilk trt yi satacağım diyen biri vardı.
O geldi aklıma.

Eva16 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Eva16 ()

@celik2119 çelik hocam sizi uzun zamandır takip ediyorum, olmayacak birşeyi yazmazsiniz , sizce hangi kamu kurumu satılabilir? öngorunuz nedir
Biliyorum kamu hissesi almıyorsunuz ve bu satılan kamu hissesini nasıl etkiler sizce?

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

İhtimallerden birisi o. Ne. bati affını ister, yerine birini getirirler, o faizi artırır, ekonomi kışı geçirir sonra da sözümüzü dinlemedi deyip onu görevden alırlar.

Ankaragüçlü için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ankaragüçlü ()

@celik2119 Hocam kara kış girmeden mb faiz artışı yaptırıp sonra klasik görev den alma ve yerine yeni bir oyuncu ile devam edebilirler mi?

0BeğenmedimŞikayet

karambahtıkaram ()

Sn@celik2119 bey teşekkür ediyor size ve tüm arkadaşlara olabildiğince güzel bir hafta sonu diliyorum, saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Hocam 2 ay yetecek dolar kaldı. 3 aya kadar bir şey yapmaları gerek. Büyük bir swap, bir kamu kuruluşunun satılması ya da bono gibi. Yoksa kışı çıkarmaz.

karambahtıkaram için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

karambahtıkaram ()

Sn@celik2119 bey önümüzdeki 3 ay için genel ekonomik tabloda öngörüleriniz nelerdir, düşüncelerinizi alabilrmiyim, saygılar.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum