Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0724 03:43:33
EUR 34.7771 03:43:33
USD 32.4061 03:43:33
ALTIN ONS $2302.1900 03:43:33

Konu: BTC Grafik 11.03.2022

Değerli dostlar;

BTC'de dün tepki yükselişi olarak 40279.06$'a çıktığı göze çarpıyor ve yukarı yönde (39.4K$-39557.26$) seviyesi bölgesinin üstünde net başarılı kapanışlar yapılmadığı gibi bugün sabahta düşüşüne devam ederek grafikte de gözüken en düşük 38244.76$ seviyesine kadar riskini uzattığı göze çarpıyor ve şuan grafikte gözüken % 0.236 FiB seviyesinin şimdilik üstünde tutunmaya çalışıyor olduğudur ve günlük görünümde de nötr bir durumdadır..

BTC'nin saatlik grafik akışında ise 20-50-100-200 SMA gibi önemli HO'ların Altın da ve nötr bir görünüm ve seyrine devam ediyor olduğudur.. btc 'nin kısa vadeli ve alçalan trend desteğinin üzerine çıkması için ise 20 SMA yeşil çizgi HO'ya denk geliyor olduğu ve bu seviyenin üstünde kapanışlar yapması durumunda adım adım dik4gen kutusu bölgesine çıkması ve aynı zamanda 100 SMA HO'ya da denk geliyor olduğu ve üzerinde kapanışlar yapması, tutunması kısa vadede dünde belirttiğim gibi şimdilik önemarzediyor olduğudur..

BTC şayet, bu sabah test ettiği 38244.76$ seviyesinin üzerinde kalamazsa aşağı yönde 37.5K$ ve ardından 37169.52$'a doğru risklerini daha da uzatması şeklinde ve ilerlemesi destek- güç alması şeklinde sözkonusu olacaktır.. Saatlik MACD şimdilik düşüş bölgesinde olduğu RSI ise 50 seviyesinin altında nötr bir görünüme sahip, RSI'nin 50 seviyesinin üstünde kalıcılığı ise pozitif olması sözkonusu olacaktır..
Şimdilik herkese bol kazançlar..

Yorumlar (30)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Eskitakipçi03 ()

Aynen öyle kardeşim. Gelmiş geçmiş olsun. Hepimizin hayatı inişli çıkışlı. herşey Allah tan. eth 550 tl almıştık. Hayal gibi :)

CoDeX© için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Çoktan bozdum kardeşim uzun zaman oldu ondan sonra hayatta bazı badireler atlattım, bugün şimdilik çok iyiyim hamdolsun yüce Rabbime.. ETH için o zamanlar çok uğraş vermiştim sayfada da ama bende hayırlı işler için bozmak durumunda kaldım..

Eskitakipçi03 için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

(Şems- i Tebrizi)'nin sözü tam da sizi anlatıyor sn. hocam,
İnsanlar susanı korkak.. Görmezden geleni aptal.. Affetmeyi bileni ise çantada adeta bir keklik sanıyorlar.. Oysaki onlar; biz istediğimiz kadar hayatımızda olacaklardır..

Bazı şeyleri aşmamız gerektiğini düşünüyorum ama bizim milletimize anlatmak biraz değil bayağı zordur..

Sessiz kalmanız aslında kırıldığınızın açıkçası bir göstergesidir sn. hocam.. Bazen o kadar çok söylenecek söz vardır ki; insan içine atar ve insanoğlu herşeye maalesef tamam diyor ve susuyor.. Çünkü anlatsanız da anlaşılmayacağınızı da en iyi siz bilirsiniz.. Konuşmak bir ihtiyaç olabilir ama susmakta bir cevaptır aslında ama ANLAYANA..
Sizde iyi ki varsınız 3 günlük dünya da sadece kalp kırmamak gerektiğini düşünüyorum sn. hocam bol kazançlar..

DolarTLEuroTL için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Eskitakipçi03 ()

Eth vardı sende galiba kardeşim. Duruyor mu hala.

1BeğenmedimŞikayet

HK1993 ()

İyiki varsın hocam saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

durgunates23 ()

Seni seviyoruz hocam

1BeğenmedimŞikayet

Dök ()

Doğru söylüyon üstadım.

0BeğenmedimŞikayet

fikirtepeliibiri ()

orada sence faiz indirimi sebebi neydi hatırlarsan tum dunya kapanmaya
gitti ve 23 mart 2020 fed'in sınırsız para basma açıklaması yaptı
yani piyasaya nakit para vermesi gerektiginden btc de cakılma oldu
ama şu an dagıtılacak para yok tam tersine dagtıtılan paraları
geri toplama derdinde fed. Umarım arasındaki farkı anlamışsındır.

Mustafaaslan için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

HeavyMetal ()

En kötüsü de bilmediğini bilmemek. Saygılar..

1BeğenmedimŞikayet

DolarTLEuroTL ()

Kimse malesef kazanmaya değil ben bildim yarışındalar

Ego kadar kötü bir şey yok

Sessizliği bundan seviyorum

İyi ki varsınız

11BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Bizim ülkemiz gerçekten çok tuhaf bir ülkedir ama hiçte şaşırmamak gerektiğini de bilmemiz yeterlidir.. Bilen kişileri genelde takip ederler ama ondan daha çok bildiğini kanıtlamaya çalışırken bile hakaret ederler, ve kendilerini her daim üstün görürler.. Aslında kişinin bildiğinden de değil biliyor gibi gözükmekten kaynaklanmakta olduğuda açıkça ortadadır..

Değerli kardeşim, eğitim ve gelişimden o kadar çok uzağız ki, bu kişiler adeta kendilerini kanıtlayan kişilerden daha da üstün gözükme çabası içindeler maalesef ve olmaya da devam edeceklerdir..

Konfiçyus ne demiş;
Bir işi bilen yapar..
Az bilen akıl verir..
Bilmeyen ise her daim eleştirir.. Yapamayan da çamur atar demiş..

Bu sözün arkasından diyecek birşey pek yok gibi..

Kendimizi geliştirmezsek şayet, hep birşeylere bağlı kalırız..

Hayırlı Cumalar..

Dök için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mustafaaslan ()

Mart 2020 tarihine bakarsan fed martta faiz indirdi ve btc bir persembe günü çakıldı yani piyasa yapıcıların isteğine bağlı fed bahane onlar için

fikirtepeliibiri için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Dök ()

@CoDeX© hayırlı cumalar sayın hocam. Yaptığınız yorumlar çok güzel. Burda bir çok arkadaşa rehber olmanız çok güzel.

0BeğenmedimŞikayet

fikirtepeliibiri ()

tarih verebilirsen

Mustafaaslan için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Halving zamanları btc 'nin yükselişlerine 6-8 ay öncesinden başlaması ve yeni zirvelerin tekrarı demektir bu da demektir ki 69.000$'in üstüne çıkmasıdır.. BTC'nin arzindan dolayı yeni zirveler görmemiz her daim sözkonusu olacaktır.. Eski ayı dönemleri bitti şimdi trend esaslı adım adım gitmek daha önemlidir, ve BTC'nin haftalık MA20 seviyesinin üzerinde kapanışlar yapması BTC'nin zirve yürüyüşüne şahitlik etmeniz sözkonusu olacaktır.. 2018'de 3.500 tane altkoin vardı şimdi 18.150$ ve her geçen gün yeni yeni shitkoinler çıkmakta olduğunu görüyorsunuzdur ve bu da marketi ister istemez etkilemektedir.. Yüksek faiz artışının ciddi düşüşler getireceğini şimdilik düşünmüyorum çünkü kurumsal firmaların uzun vadede 30K$ üzerinde ciddi alımlar yaptığını görüyorum.. Şimdilik piyasa git- geller şeklinde ve bezdirici, sıkıcı bir şekilde böyle devam etmesini bekliyoruz zaten bunu da 10 Kasım'dan beri görüyoruz..

0BeğenmedimŞikayet

Mustafaaslan ()

@fikirtepeliibiri fed faiz indirimine gitikten iki gün sonra da btc çakılmış araştır derim

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşkler değerli kardeşim eksik olmayın, şimdilik vaktimiz anca kendi işimize yetiyor.. Sevdiğimiz ve işimizin başında olmak bu hayatta daha önemli ve sizi de mutlu ediyorsa sizi sorun yok..

DELTA_FORCE için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

fikirtepeliibiri ()

4 senede bir ayı dönemi var gibi 2018 ve 2022 martda faiz artışı ve
btc de ciddi düşüşler. Ne dersin?

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Şimdilik düşüşler satın alınıyor ve en son 32950.72$ seviyesi test edilmisti ve şuan haftalık 100 MA 33.660$ Altın da özellikle haftalık kapanışlar yapmasın şimdilik kısa vadede yeterlidir diye düşünüyorum..

Şimdilik düşüşler satın alınıyor olsa da, şahin açıklamalar ile btc 'yi etkisi olacaktır.. BTC FED'i fiyatladı diye düşünüyorum ve 0.25 baz puanın üstü gelirse biraz sıkıntılara yol açabilir ve BTC'nin yükselişini tetikler ama ilerleyen zaman dilimlerinde daha geniş çerçeveden düşünecek olursak şayet, Dünyada büyük karın ağrıları olduğunu zaten hepimiz iyi biliyoruz ki, temelleri 2008 mortgage krizinde başladı ve
2020 pandemi, ve şimdi savaş sesleri gibi dış etkenler piyasaları oldukça etkisi altına aldı.. Ekonomik yaptırımlar gibi ve yakın zamanda değil ama enflasyon iyice dünyayı esir almaya başladığında basılan paraların cezasını yeniden bizler ödüyoruz ve ödeyeceğiz kimsenin bundan şüphesi olmasın..

1BeğenmedimŞikayet

DELTA_FORCE ()

Üstadım ellerine sağlık okurken sanki bir tv kanalında economy bülteni izler gibiyim senin yerin oralar bence burada olman bizim için büyük bir şans

0BeğenmedimŞikayet

fikirtepeliibiri ()

peki 0.25 cıkarsa cıkış baslayabilir buyuk olasılık
faiz bu kadar abdde yuksek ken fed in faiz arttırması mı
mantıklı 0.5 gibi yoksa 0.25 gibi cıkarması mı mantıklı sizce

0BeğenmedimŞikayet

fikirtepeliibiri ()

benim hala 35-36 bin korkum var fed oncesi karar cıkana kadar onu kırarsa sıkıntı
kırmaz ve fed den de 0.25 gibi kucuk artış gelirse cıkışı bende bekliyorum.

1BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Günlük grafikte günlük MA50 & MA20 üstünde kalırsa ve günlük kapanışlar yaparsa şayet, yeniden 42.5K civarı hedefine gitmesi sözkonusudur.. Şuan piyasa yapıcılar sadece gelişen olayları bir bakıma gözlemliyor diyebiliriz.. btc FED'i aslında çoktan fiyatladı, 0.25 baz puanın üstüne çıkmasını beklemiyorum, bekleyelim görelim..

2BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

Tşkler size de günaydın, btc şuanda alçalan trend desteğinin üzerine çıkmış görünüyor ve kapanışlar yapması düze hesap 39.1K$ üstünde kalırsa kısa vadede 39557.26$ üstünde kapanışlar yapması, tutunması durumunda pozitife dönmesi şeklinde yukarı yönde seyrine devam etmesi şeklinde izlenmelidir..

Bol kazançlar..

ACEMİ_000 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

fikirtepeliibiri ()

su an aslında gunluk grafige baktıgımızda anormal bir sıkışma var
bir şekilde patlama olma ihtimali var tabi fed 0.5 baz gibi bir supriz
karar almazsa . dolar endeksi ucuyor aynen mart 2018 gibi sanki 4 sene sonra
benzer sıkıntı yaşatılıyor piyasalara

0BeğenmedimŞikayet

CoDeX© ()

15-16 Mart FED sonrası piyasanın biraz daha rahatlaması ve orta vade beklenti neticesinde, yukarı hareketine başlayabilir olduğu düşüncesindeyim.. Şimdilik tepkiler izlenilmelidir ve bu gerilim kısacası faiz artışıyla son bulduğunda şayet, kısa bir süre cripto piyasası ve özellikle piyasa yapıcılar uyumluluğu ve gelişen temel olayları da sentezleyip ölçecektirler diye tahmin ediyorum ve ardından altkoinlerde kısa vadeli de olsa btc önderliğinde yukarı hareketine devam etmesi ve ilerlemesi sözkonusu olabilir..

BTC'nin tarihine baktığımızda, yaşanan ralliler her zaman belli bir yatay ticaret sonrası gerçekleşmiştir.. Fiyat aylardır dar bir aralıkta durursa, kopma da genellikle önemli ve büyük ivmelenme şeklinde olduğudur.. Belirli bir birikim döneminde bir şey ne kadar uzun süre değişmezse, kırıldığında hareket o kadar büyük olacaktır.. Şuan gelişen temel haberler neticesinde ve kritik politik gelişmeler, olaylar ve FED gibi FUD'u milleti sürüklüyor olması ve bu da ister istemez kişilerde tedirginlik, korku ve endişe etkisi bırakmaktadır.. BTC'nin ve bu piyasaya kendine has yükselişleri her daim sözkonusudur ve olacaktır, yeter ki o güven geri gelsin o zaman bu BTC'yi bugün öldürenler yarın gökyüzüne mutlaka çıkartacaklardır..
Bol kazançlar..

0BeğenmedimŞikayet

ACEMİ_000 ()

Sayın @CoDeX© günaydın emek ve paylaşım için sagolun. bereketli kazanclariniz olsun

1BeğenmedimŞikayet

fikirtepeliibiri ()

abd enflasyon ve dolar endeksi
bunu destekliyor

1BeğenmedimŞikayet

H2R ()

Teşekkürler kardeşim hayırlı cumalar

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum