Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0781 17:00:30
EUR 34.8906 17:00:30
USD 32.3414 17:00:30
ALTIN ONS $2293.2100 17:00:30

Konu: gram altın elliott dalga sayımı ve beklenti

Kısa - orta vadeli Gram altın fiyatında, Elliott dalga teorisine göre bir ihtimal olan bu sayımı takip etmeye devam ediyorum. Fiyatın buralardan toparlanacağı ve 940 seviyesine kadar bir yükseliş gerçekleştirebileceği beklentisi mevcut. Bu yükseliş birkaç ay sürebilir.

Bu yükseliş dalgasının aslında bir satış fırsatı olacağı ve fiyatın tekrar 650 civarına düşeceği varsayılmaktadır.

Yorumlar (89)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

Peki hocam , ben boşuna yıllardır Elliot dalga teorisyle işleme girip kazanç elde ediyorum, her şey sadece şansmış demek ki :D

Team35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çarşamba ()

Projeye ruhsat vermiyormusun yani sen şimdi :)

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

Evet, 7 ay önce kapatma kararı aldım. Ben şahsen Altın alım satımı yapmıyorum. İnsanlara seçenekleri gösterip bilgilendirmek için çabalıyordum. Fiyat 500 seviyelerine düştüğünde 940 civarlarını bekliyordum. O yaptığım sayıma göre de şu an önümüzdeki dönem için düşüş bekliyorum. Ben bizzat işlem yapmasamda, yakın çevreme yardımcı olmaya çalışıyorum

MERVE60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Team35 ()

o eliyot dalgi zaten yanlis cizilmis ki grafik hatali yani buna gore islem acilmaz gecmis dalga boylarini hesaplayarak gelecegi tahmin edersin burda direk 4 bilinmeyenle formasyon cizilmis bu anlamsiz

Bafrali_enes55 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MERVE60 ()

O hesap sizin mi anladım yok 720 bekliyorsunuz ya şimdi onu diyorum neden daha önce alım yapmadınız

0BeğenmedimŞikayet

Team35 ()

ustam garanti birsey olmaz haklisin ama 670 720 olmasi icin onsum ve dolar in kac olmasi lazim faiz artisi veya yeni bir paket cikmadan dolarin uzerine cikip ziplasalar inecegi yer belli fed 6 tane faiz arttirsa 75 onsun inecegi yer belli:)

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

Bu piyasada öğrendiğim bir şey var ise o da hiç bir zaman kesin konuşmamak gerektiğidir. Bence bir yatırımcının ya da traderin bakış açısı "Her fiyat ihtimaldir ve her şey gerçekleşebilir" şeklinde olmalıdır.

0BeğenmedimŞikayet

Team35 ()

mb bile 670 720den alamaz :)

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

"8 aydır tl'de bekliyorum" diye bir şey söylemedim. 7 ay önce paylaşmış olduğum bir sayımı paylaştım sizinle.

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

Teknik analizden çok az anlayan biri bile şu an riskin çok yüksek olduğunu görebilir. Ben duygusal düşünmeyi bırakalı uzun zaman oldu. Sadece grafiğe bakarım ve ona göre karar alırım. Sadece grafiğe bakıp, algılardan uzak durduğum için uzun zamandır yanılmıyorum şahsen. Bu piyasada başarılı olmak istiyorsak duygusal düşünmeyi bırakmayı öğrenmemiz gerekiyor.

Mustafa0660 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MERVE60 ()

Peki öyle ise 820 lerde felan neden alım yapmadınız 900 de 8 aydır tlde bekliyorum dediniz diye soruyorum oralar iyi alım yerleri idi aslında karda olurdunuz şimdi

0BeğenmedimŞikayet

Mustafa0660 ()

Biliyorum banada çok iddialı geliyor fakat Ağustostan sonra dolar da ciddi şekilde düşüşler olacağı söyleniyor bu sebeple dediğiniz seviyeleri tekrar göreceğimizi düşünüyorum

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

Her şeyin hayırlısı tabiki. Burada önemli olan bir strateji oluşturup onu takip etmektir. Ben 7-8 ay önce oluşturduğum stratejiye sadık kalmaya devam ediyorum. Bu yüzden şu anki fiyatlar alım için bana pahalı geliyor. Eğer önümüzdeki aylarda 670 - 720 seviyelerine bir düşüş gelir ise uzun vade için güzel alım seviyeleri olacağını düşünüyorum

0BeğenmedimŞikayet

MERVE60 ()

Hayırlısı olsun ne diyelim ama 720 bedava olur herkes alım yapmak için bekliyo zaten

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

@MERVE60 Beklentimin sebebi bu Elliott dalga sayımıdır. B dalgasının bittiğini ve düşüş için C dalgasının başladığını düşünüyorum. Bu senaryoyu osilatörler ve satış baskısı da destekliyor gibi görünmekte. Bu nedenle 1050 üzerinde kalıcı olunmadığı sürece 720 seviyelerini beklemeye devam edeceğim, hatta 670 seviyesine doğru da bir gidiş olabilir. Şu an net bir dip bulmak oldukça zor

0BeğenmedimŞikayet

Bafrali_enes55 ()

7 ay önce ne güzel analizler yapmışsınız hocam, tebrikler :D

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Net bir zaman tahminin yok

Asimelek için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Birkaç ay sürebilir diye düşünüyorum. Ortalama düşürmek için alım yapacaksanız teknik olarak destek seviyelerinden ekleme yapmanız gerekmektedir. Ben görebildiğim kadarıyla destek seviyelerini paylaştım.

Asimelek için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Teori ihtimaller üzerine olduğu için bu paylaştığım sayım ihtimalerden sadece bir tanesi.

Enes24 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Arsbu ()

@Enes24 "Eliot dalgalı başta kacirmissin 3 yanlış yerde son 5 de olay bitmiş bence. " şeklinde yorum yazmış da ben de grafik yanlış mı oldu diye sordum

Tam35_izmirli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Haciapak ()

Eline sağlık kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

Tam35_izmirli ()

Yanlış olan ne?

Arsbu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Asimelek ()

Grafiklerden felan anlamıyorum acemiyim bu grafiğe göre Mayıs gibimi yükseklik çok olur altında

0BeğenmedimŞikayet

Asimelek ()

Muhtemelen ne kadar bi zamanda dediğiniz yerlere gelebilir 774 ve 754 den 65 gram aldım biraz daha nakitim var hangi seviyelerden alışa gireyim tekrar zamanım var şuan paraya ihtiyacım yok lütfen yardımcı olurmusunuz

1BeğenmedimŞikayet

ssstemel ()

Oy oy ne güzel grafik bee

0BeğenmedimŞikayet

Enes24 ()

3 olan yer 5 olacak

1BeğenmedimŞikayet

Siyahsancak_ ()

Emeğine sağlık kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

Arsbu ()

Grafik yanlış mı olmuş sizce? Bilmediğim için soruyorum eleştirmek için değil. Yanlış anlaşılmasın.

Enes24 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Enes24 ()

Eliot dalgalı başta kacirmissin 3 yanlış yerde son 5 de olay bitmiş bence

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum