Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0750 08:08:15
EUR 34.9439 08:08:15
USD 32.4839 08:08:15
ALTIN ONS $2335.4600 08:08:15

Konu: Dolar / Lira elliott dalga sayımı ve beklenti

EMA50 : 11.95

EMA50 üzerinde günlük kapanışlar gelmeye devam ettiği sürece önümüzdeki haftalarda 16.5 beklentim devam ediyor.

4. dalganın birkaç ay süreceğini ve üçgen tarzında bir yapı oluşturacağını düşünüyorum.

Yorumlar (31)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

baloğlu2929 ()

Doların rallisi bittide onsda ralli olur mı

acemi_yatirimci55 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kensıl ()

Teşekkür ederim güzel cevabınız için, kolay gelsin.

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Teşekkür ederim

Akan_Deniz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Okan3_5 ()

Düşecek gibi

0BeğenmedimŞikayet

Akan_Deniz ()

Direnç takip et geçemezse gönder okan

Okan3_5 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Okan3_5 ()

İlk tepkide satacagım

0BeğenmedimŞikayet

Akan_Deniz ()

Bende biraz sonra kar a gecicem. banka kapanışı yakın baksana. dusus tepkisi hızlı olması normal demiştim.

0BeğenmedimŞikayet

Akan_Deniz ()

Çalışman çok başarılı. bende ediyorum takip.

0BeğenmedimŞikayet

Okan3_5 ()

Yok benim 13 30 biraz almiştım

0BeğenmedimŞikayet

Akan_Deniz ()

Atmadım ki Okan hafta sonu çıkarıcam bı grafik. aldin mi sen.

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Bizden daha iyi biliyorlardır tabi ki :)

0BeğenmedimŞikayet

Okan3_5 ()

Atıgın grafik acılmıyor

0BeğenmedimŞikayet

Akan_Deniz ()

Merkez Bankası da bu teoriyi biliyor ona göre müdahale ediyor. gibi gibi.

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Ne demek istediğinizi anlayamadım

0BeğenmedimŞikayet

Akan_Deniz ()

Onlar Elliott u biliyorlar nerde başlar. nasil geçersiz olur.

3BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Teknik olarak Elliott dalga sayımının geçersiz olabilmesi için fiyatın 8.80 aşağısına düşmesi gerekmektedir. Onun haricinde sayımda bir bozulma olmaz. Lakin bu paylaşımımdan sonra fiyat düştüğü için beklentimi 16.20 olarak değiştirmiştim.

EMA50 ise şu an 11.91 civarlarına denk geliyor. Aslında orta vadeli trendler için ben EMA21 ve EMA50 seviyelerini takip ediyorum. Dolar EMA50 aşağısında, tahminen 4 ya da 5 gün kapanışı yapar ise ortalamalar olumsuz bir konuma geçebilir.

Lakin bu tarz sert hareketlerin olduğu dönemlerde günlük grafikte ortalamalar geç tepki verebilmekteler. Bunun için Elliott dalga teorisi ile ihtimalini yüksek gördüğüm bir senaryo üzerinden analizlerime devam ediyorum.

Aşağıda (10.90 - 11.20), yukarıda ise 11.91 önemli olarak görünüyor. Bu alan dışında gelecek olan günlük kapanışlar bize yön açısından bir ipucu verebilir.

Kensıl için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kensıl ()

Bugün 11.95 altında kapatabilir, sizin bu grafiğinize göre kaç gün ardı ardına 11.95 ten aşağı kapatırsa 16.5 beklentileriniz değişir

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Al ya da sat şeklinde herhangi bir tavsiye vermiyorum. Analizlerimde önemli gördüğüm seviyeleri paylaşıyorum ve bazı olası senaryolardan bahsediyorum. Teknik olarak alımlar destek seviyelerinden yapılır ve satışlar direnç seviyelerinden yapılır. Ek olarak parçalı işlem yaparsanız riskinizi azaltmış olursunuz.

drseher için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

drseher ()

gümüş alım yeri neresidir? dolar sattım zarardayım 6 yı görürmü 7 den alınmalı mı? ısrarla sterlin öneriyorlar 2022 için yatırım önerisi verebilir misinzi?

0BeğenmedimŞikayet

KORG800 ()

Hocam bırakın fikrinizi kendinize saklayın burda okadar insan var yok düşecek yok çıkacak gibi algı yaratmayın amaç nedir sizin? Bende tl deyim fakat inanın olmucak şeyler olduğu gibi olucak şeylerde olmayabilir ytd

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nevkar1976 ()

Allah razı olsun hocam 3 like verildi

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Bu tarz soruların cevabını kimse bilemez , biliyorum diyen de bir şey bilmiyordur :)

Nevkar1976 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nevkar1976 ()

20 nezaman gelir hocam

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Bu piyasalarda kesin konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. "İmkansız diye bir şey yoktur, sadece bazı olayların olma olasılığı daha düşüktür."

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Teknik olarak satıcıların, alıcılara karşı daha güçlü olmaya devam ettiği anlamı çıkartabiliriz.

Kensıl için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Her şey ihtimal tabi. Paylaştığım senaryo sadece ihtimallerden biridir.

Yunusatalay_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Yunusatalay_ ()

Sayın hocam önümüzdeki haftaları çok iyi değerlendirirlerse olmaz diye düşünüyorum. YTD

1BeğenmedimŞikayet

Raşid ()

Elinize emeğinize sağlık hocam

0BeğenmedimŞikayet

Ofsayt_Osman ()

Üstad sende bilirsin ki doğrudan müdahale olan bir piyasada doğru bir Elliott sayımı yapılamaz

0BeğenmedimŞikayet

Kensıl ()

Günlük kapanış 11.95 ten aşağı olmaya başlarsa ne olur

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum