Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0905 02:25:03
EUR 35.0980 02:25:03
USD 32.1620 02:25:03
ALTIN ONS $2390.4950 02:25:03

Grafiği gönderen: celik2119

Gümüş ons son 14 aydır ilk kez 22 dolar ın Altın da haftalık kapanış yapabilir.

Yorumlar (134)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Fil ()

Hocam hala döviz ve altını olanlar İçin bir şans verildiğini düşünüyorum. Yoksa bu hızda dolar yükselişi ülkeyi felakete götürür. Bunu göze alamazlar diye düşünüyorum. Haklı olma ihtimalim varmı sizce.

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

gizli_lider ()

Imalat girdilerimizin yari mamul ya da tam mamul olarak yuzde 65 orani ithal hammadde. Bu biliniyordu. Yuksek kur telaffuz edildikten sonra bu iki carpani dikkate almis iseler zaten enflasyon karsimizda cikacakti. Uzun vadeli bir plan diyelim ve sabri da gosterdik. Kurun yuzde 8 negatif faiz enflasyon uyumsuzlugunda duzelme beklemek cilginca. Bir B plani faizi arttirmak. O da Cbaskanindan ban yiyecek! Hocam varsa aklinizda, tekniginize yatiyorsa, bir C PLANI bana bilgi dagarcigimi gelistirmek amacli lutfen paylasin bana

1BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

artık o kısmı sizde hocam. TL bazlı yaptığım yorumlarım bir tutsa bir tutmuyor. Ben NOK aldım. NOK dolara karşı değer kazanırsa dolara geçip diğer ürünlerde fırsat kovalamayı düşünüyorum. TL sert düşüş yaşarsa belki TL ye o zaman geçerim.

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ATLANTİSDEKİ_ALTIN ()

Yuzde yetmisi gms yüzde otuzu biliyorsun dovizler arasinda gezdiriyorum şükur bu ortamda iyi kötü birikimi koruyorum ortalik malesef hos olmadi biliyorsun

Adaist0134 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mavimor ()

Ama hala indirime devam söylemlerine devam ediyorlar... :)

1BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Teşekürler dostum bu arada gümüşlerin duruyor mu

ATLANTİSDEKİ_ALTIN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Evet hocam onu yapacaktık dolar çıktıkça gümüş çıkıyor ons dussede. merkwz kararından önce dolar alacağım ozaman düşeceğini düşünüyorum 50kjrsu belki daha fazla. cunku ilk ikisinde öyle olmuştu. birde faiz indirimi yapacaklarsa dusurecklerdir kuru öyle çıkmasına izin verirler

emrah19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

500 puan indirimin doları 6 lira artıracağını hesap edemediler bence. Hesap edebilseler böyle bir maceraya girişmezlerdi.

gizli_lider için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ATLANTİSDEKİ_ALTIN ()

Hosbulduk dostum bugunlerde dovizlerdeki asiri dalgalanmalardan dovizle ugrasiyorum dostum sen nasilsin

Adaist0134 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

easyaslife321 ()

su an zor bir kolerasyon

GokhaN_ist için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

easyaslife321 ()

ben nisandan beri ons gumusun bu seviyesini ve dahada altini bekliyordum alim icin. gramini tabi . en az 40 kg alip yatacaktim uzerine

0BeğenmedimŞikayet

gizli_lider ()

Hocam enteresan olan su değil mi; tum kavga gurultu totalde max 500 bp indirim miydi? Burda kartlari acik oynamak aslinda piyasaya ya da kucuk yatirimciya dahil trene binin mi dendi? 90larda ve 2001de ani karar alinarak yapilan eylem suam sisteme daha az tahribat verme mi amaclandi?

0BeğenmedimŞikayet

ATLANTİSDEKİ_ALTIN ()

Sizde sagolun yani ozet olarak pariteye ilk baslangicta elinizde tl varsa once dolar almak zorunda degilsin aldigin urun yukselir ve dolardan bir adim one gecince onunla dolar alirsin ve tam tetsi dolar yukselincede diger emtiyan geride kalinca bu sefer tam tersini yaparsin bu sekilde elindeki urun hic tlye gecmeden aktar dönder misali artar

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

bir de hem size hem diğer arkadaşlara tavsiyem şu olur. TL ile dahi bir ürün alacaksanız yorumu dolara göre yapmak lazım. Mesela TL ile aud alacaksınız audusd kuruna bakın. Audusd kurunun yükseleceğini düşünüyorsanız yani aud dolara karşı değer kazanır diyorsanız audusd alın.

aynı durum metaller için de geçerli. TL ile gümüş mü alacaksınız gümüş onsun artmasın bekliyorsanız mantıklı ama gümüş onsda düşüş bekliyorsanız o halde TL ile gümüş almak yerine dolar alıp daha yüksek kar hedefleyin.

1BeğenmedimŞikayet

Adaist0134 ()

Dostum hoş gelmişsin nerelerdesin

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Tamam kardeşim sağolasın.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Evet bende gördüm o yorumu malesef

0BeğenmedimŞikayet

ATLANTİSDEKİ_ALTIN ()

Yok arkadasim elinozdeki tl ile alacaginiz emtiyayi once alirsiniz daha sonrada duruma göre usdye gecersiniz ve usddeden tekrar o ilk aldiginiz ürun arasinda inislerde ve cikislarda aktarma yaparak elinizdeki ürunu artirmis olursunuz yani ilk alimi tl ile yapin bosuna aktar dönder yaparak vergi vermeyin.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Allah razı olsun hocam. en iyisi merkezi beklemek. sonrada dolar almak uygun yerden inşallah

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

yok alım mantığınızı öğrenmek için sordum. Eğer dolar var ise Norveç kronunu da gözden geçirip değerlendirmeye alabilirsiniz diyecektim. Zira dolara karşı değer kazanabileceğini düşündüğüm bir para birimi. TL hakkında yorum yapmak bana zor geliyor açıkçası İsviçre Bankası ubs bile TL yorumu yapmayı bıraktığını açıkladı çünkü tutturamıyor :) biz okyanusda damlayız onlar yanında.

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Tl karşısındaki değerleri bizim MB'nin faiz kararına bağlı. Dolara karşı değerleri ise dünyadaki ekonomik duruma bağlı. DÜnya ekonomisi büyüyorsa Cad, Aud, Nzd dolara karşı yükselir. Dünya ekonomisi küçülüyorsa Jpy, Chf, Avro dolara karşı yükselir.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Dolar ile almakmi daha uygun şuan . elimde gram var onu dolara geçip öylede yapabilirim ama iki kere vergi keser bu sefer

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

TL var hocam dolar yok

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Ellerinize sağlık hocam. dolar düşerse oda düşer degilmi hocam.

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

dolar ile mi alacaksınız alacağınız ürünü yoksa tl ile mi?

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Çok güzel açıklama yapmis

0BeğenmedimŞikayet

emrah19 ()

benim de takibimde olan bir ürün audusd, günlükte obo var gibi ama 4 saatlikte de düşeni yukarı kırdı. Dxy yarın fed ile yukarı atak yaparsa dolar karşıtı ürünler sıkıntı olur ama dxy düşerse şayet olabilir. Ben de merak ettim çelik beyin görüşünü.

4BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

AUD hakkında genel bilgi vereyim. Avustralya demir gibi hammaddelerin tedarikçisi bir ülke. Yeni Zelanda, Brezilya, İsveç gibi. Dünyada ekonomiler özellikle Cin ve ABD büyür, hammadde talebi artarsa bunların paraları değerlenir. Şu son var. yantın etkisi ile biraz gerilediler. Onun etkisi geçince tekrar yükselmeye başlarlar.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Hocam şuan aud almak mantiklimi daha doğrusu ona marj ve yüksek fiyat vermemiş

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Evet hocam demiştiniz

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum