Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 11:58:32
EUR 34.7339 11:58:32
USD 32.5072 11:58:32
ALTIN ONS $2392.1450 11:58:32

Konu: Gram altın uzun vadeli analiz (büyük resim)

Aylık grafikten başlayarak dört farklı grafik paylaştım. Grafiklerin içinde bazı noktalara değindim. Kabaca (445 - 478) aralığı oldukça güçlü görünmekte. Bu aralıktan başlayacak orta vadeli bir yükseliş trendi ile yeni zirveler görülebilir.

Bu bölgenin güçlü olması kırılmayacağı anlamına da gelmez tabi ki.

3. grafikte paylaştığım yükseliş trend çizgisi ve 4. grafikte paylaştığım EMA seviyeleri, öncelikli olarak takip edilmelidir.

Bugün için 488 üzerinde yapılacak olan kapanışlar yeni yükseliş trendinin habercisi olabilir. 468 aşağısında kapanışlar gelir ise 1 ve 2. grafikteki seviyeler takip edilmeli.

Şahsen ben Altın ile işlem yapmıyorum. Altın ile ilgilenenler için faydalı olabilir diye analizler yapıp görebildiklerimi paylaşıyorum. Ama altın alacak olsaydım EMA50 üzerinde günlük kapanışlar gelmesini beklerdim. Herkesin kendi risk analizi farklıdır tabi ki. Ben orta vadeli alımlarımı, EMA50 üzerinde günlük kapanışlar geldikten sonra EMA50 seviyesine düzeltme yapılırken almayı tercih ediyorum.

Bu analizler biraz zamanımı aldı açıkçası. Umarım okuyanlar için faydalı bir analiz olmuştur :)

Yorumlar (31)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

ESRA42 ()

anladım teşekkür ederim , her zaman tl olacak direnç geçildikçe alınacak ? diye anladım , inşallah doğru anlamışımdır bu arada size , murat 5635 e ve los a teşekkür ederim.

ASRN için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Satmak için alımları tamamlamak lazım henüz 4. Kademeyi yapmadık
Arada kâr realizasyonu yaparak devam edecez satış tarafında değil alım tarafındayız

ESRA42 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Tamam. Anlarım diyemiycem ama anlamaya çalışmayı seviyorum

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Bunun için temel ile tekniği birlestiridigimiz bir grafigimiz vardı sizi etiketleyeyim inceleyin

Hanım_Teyze için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ESRA42 ()

bide satış için basamaklarımızı yazar mısınız? yatırım tavsiyesi olmadan

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Sterlin grafigimize bakın büyük resim ne söylüyor bize ona göre kararınızı verin

1BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Hocam bunlar alım kademelerimiz di

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

alttan alıp Gr artirabilecekseniz

Selda09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Galeriye bakıyordum gereksiz fotoları silmek için, kişisel görüş olarak yazdığınız bir şey çıktı karşıma @ASRN hocam. 2 Eylül de kaydetmişim bunu. Kur Haziran da 2 başkanın görüşmesinden sonra düşmeye başladı falan filan... muhtemelen Eylül sonuna doğru yükselmeye başlar diye bitiyor :)

0BeğenmedimŞikayet

Selda09 ()

Hocam gram toplar mı 500 lere bugün yarın napayım ne dersiniz 3 de 2 çıkıcam 499 500 de

0BeğenmedimŞikayet

ESRA42 ()

bu rakamlar alım için mi ? satış için mi ? birde sterlin anlamlı yükseldi, çıkış uygun mu? daha yolu var mı sizce?

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Estağfurullah hocam ne demek

Hanım_Teyze için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hanım_Teyze ()

Bu inceliğe tek bir layk verebildiğim için özür dilerim, sağolun :)

1BeğenmedimŞikayet

_delioglan_ ()

Buna da baktım hocam tsk ederim.

1BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

@Hanım_Teyze bu şekilde

1BeğenmedimŞikayet

Gbahar ()

Usd cikacak kacari yok diyorsunuz anladim tesekkurederim

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Gümüş bir tepe yaptığında yeniden dönersiniz fırsat verir

Gbahar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gbahar ()

Anladiysam ne olayim. Ben cok vikti satacagiz sandim sattim hocam siz alim yeri demissiniz super yatirimciyim ben ozaman neyse usd yi gumusten patitelemistim. 52 den tl ye degil gumuse gecmistim oda dustu. Harika batti balik dibe gider :(

1BeğenmedimŞikayet

Sosa ()

Teşekkürler hocam saygılar

0BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

8.60 stop şuan
8.74 geçerse 4. Kademe alım seviyesi olacak

Sosa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sosa ()

Şimdi buradan alım yapacak kişi 8.60 mı beklemeli

1BeğenmedimŞikayet

_delioglan_ ()

Ne güzel yazmissin ustad emegine saglik.

3BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Hocam zarardan erkenden kaçmalı kâr'ın üstüne oturmalı

8.30 1. Parça
8.50 2. Parça
8.60 3. Parça
8.74 4. Parça gecilirse
8.82 5. Parça gecilirse

Stop belirleyerek Alımları tamamlamış oluyoruz

Tavsiye içermez

0BeğenmedimŞikayet

Gbahar ()

Usd yi ciktim ben 52 de az birakmistim oda bugun ciktim :((

1BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Günaydın Hocam MB ve Fed kararını görelim demistik

Gram için ons'lar düşer dolar kaynaklı sınırlı yatay yükseliş

Gram orta uzun vade düşünülür

8.30 dan beri dolar zamanı

0BeğenmedimŞikayet

Gbahar ()

Gunaydin asrin hocam 480 den aldigim az bir grami usd ile yukseldi diye sattim ama sanirim gramda yukselis bekleniyor. Halbuki cuma gunku kapanis icin olumsiz daha cok dusecek deniyordu cikacakmi ki

1BeğenmedimŞikayet

caracule09 ()

Sağol, varol hocam.

1BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

Emeğine sağlık hocam

1BeğenmedimŞikayet

acemi_yatirimci55 ()

Bu grafikleri hazırlamak biraz zamanımı aldığı için ons analizini şu an yapamayacağım. Bu hafta içinde buna benzer bir şekilde altın ons analizi de yapmaya çalışacağım. Ons analizinde ek olarak Elliott dalga sayımı da yapmaya çalışacağım. İyi geceler :)

1BeğenmedimŞikayet

Raşid ()

Elinize emeğinize sağlık

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum