Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0754 23:56:23
EUR 34.9809 23:56:23
USD 32.5057 23:56:23
ALTIN ONS $2331.8700 23:56:23

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Bitcoin
Bugün kısaca bir konuya değinmek istiyorum. Kripto paraların ABD tarafından regüle edilebileceğine dair sürekli haberler çıkıyor ve özellikle kurumsal yatırımcılar için bir takım çekinceler oluşturuyor. Ancak asıl sıkıntının bitcoin veya diğer kriptoparalardan ziyade stable coinler tarafından gelebileceğini düşünüyorum. Öncelikle, stable coinlerin toplam büyüklüğü 120 milyar dolar ı aşmış durumda ve bunlar gölge dolar görevi üstleniyorlar. Ancak FED'in dijital dolara geçme hazırlıkları yaptığı bir dönemde bu coinlere ne kadar daha göz yumacağı soru işareti. Ayrıca stablecoinlerin dolar peginde ne kadar varlık tuttukları da muallak . Biliyorsunuz Tether ve Bitfinez New York başsavcılığı tarafından bir soruşturma geçirmişti ve burada Tether anlaşmaya gitmek zorunda kalmıştı. Örneğin Tether son yayınladığı raporda rezervlerini aşağıdaki gibi açıkladı ve burada dikkat edilirse USDT karşılığının %49'u "Commercial Paper" yani borç senedi ancak spesifik olarak nasıl bir kompleks olduğu belirtilmiş değil. Tahvil piyasasında oluşabilecek bir sıkışmada sonucun nasıl gerçekleşebileceğini kestirmek pek zor olmasa gerek.. Tether'de durum böyleyken diğerlerini size bırakıyorum..

Son olarak şu makaleye de göz atmak isteyebilirsiniz: https://www.nytimes.com/2021/09/17/busi ness/economy/federal- reserve- virtual- cur rency- stablecoin.html

New York Times stablecoinlerden gelebilecek risklere ve olası regülasyonlarla karşı güzel bir çerçeve çizmiş. İyi haftasonları dilerim..

Yorumlar (35)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Kesin bir gün verilmiş değil. Bu hafta içerisinde yayınlanmasını beklediklerini ifade etmişler.

KAPAKÇI_GELDİİİİ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam fed kararı hangi gün

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Güzel yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz Hocam tedbir elden bırakmadan yürüyoruz.

8BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bitcoin son günlerde yakaladığı momentumu korumaya devam ediyor. Özellikle 42K'lardan gelen güçlü yukarı tepki genel trendin gidişatı konusunda hayli olumlu. Ancak az önce WSJ'nin geçtiği habere göre FED bu hafta içerisinde dijital paralarla ilgili raporunu yayınlayacak. Hal böyle olunca yüksek volatilite görmemiz hayli muhtemel Dolayısıyla raporun içeriğine göre sert düşüşler veya yükselişler görebiliriz. Ancak FED'in raporunun genel bağlamda stablecoinler üzerine odaklanmasını bekliyorum. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta stable coinlerle ilgili bir not paylaşmıştım ve rezerv olarak tuttukları enstrümanların tehlikesinden bahsetmiştim. FED'in de bu konulara değineceğini ve bir regülasyon veya bankacılık statüsü önerebileceğini düşünüyorum. Ancak bunun ötesinde yasaklama veya daha sert bir adım gelirse ciddi bir yara alabilir kripto piyasası. O yüzden riskleri bu hafta içerisinde yönetebilecek şekilde portföyleri konumlandırmak isabetli olacaktır. Ben BTC ağırlıklı portföyü korumaya devam edeceğim. Kar'da olan altcoinlerden biraz törpüleyip elde cash bulundurup olası sert düşüşlerde de ekleme yapmayı düşünüyorum. YTD. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ ()

evet hocam aynen dediğiniz bahsettiğim the economist dergisinin son kapağını içindeki yazı ile birlikte cemil şinasi türün bir programda yorumlamıştı bilgi oradan gelme tşk ler

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bahsettiğiniz ETH2.0'ın shard chain i sanırım. 2022'de o bekleniyor. PoS'a geçişte önemli aşamalardan birisi. Şu anda testnette halihazırda ETH2.0 stake ediliyor. Yani aslında sistem ve upgrade büyük oranda hazır. Ancak çok değerlenecek diye bir öngörüde bulunmak zor. ETH zaten değerli bir coin hali hazırda. Eğer genel piyasa yukarı giderse ETH'de güncellemeler sonrası bu harekette pozitif sıyrılabilir. Ancak olası bir negatif haber akışında veya ayı piyasasına girildiğinde ETH ne başarırsa başarsın yükselişleri çok sınırlı kalır. O yüzden piyasaya göre hareket etmekte fayda var. Selamlar.

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ ()

hocam slm lar eth platformunun 2022 başında güncellemesi tamamlanacak ve eth çok değerlenecek diyorlar fikrinizi almak isterim tşk ler

1BeğenmedimŞikayet

Adgny ()

Aydınlatıcı bilgiler için yüreğine sağlık üstad

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teknik anlamda yukarı hareketin devamını bekliyorum. Ancak haber yoğun bir dönemden geçiyoruz. FED'in dijital paralarla ilgili hazırladığı rapor yakında yayınlanacak. Oradan nasıl bir karar çıkacak, bu mühim. Öte yandan SEC başkanı stablecoinleri poker çiplerine benzetti. Geçen gün stablecoinlerle ilgili paylaştığım nottaki sıkıntılar devam ederse bu piyasa için olumsuzluk oluşturur. Bu iki hususu kripto paraların geleceği açısından çok önemli görüyorum. Kararların nasıl çıkacağını göreceğiz ancak ben şimdilik BTC ağırlıklı olarak portföyü taşımaya devam ediyorum. YTD. Selamlar.

Wachman35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

Selamlar BTC dediğiniz gibi 2 defa 42 binden döndü, son durumlari nasıl görüyorsunuz fikirlerinizde bir değişiklik varmı, teşekkürler

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Regülasyonlar bir süredir tartışılan bir konu. Çerçeve henüz net çizilmiş değil. Ancak regülasyonların gelmesi ilk etapta negatif olacaktır. Fakat sonrasında kurumsal adaptasyon açısından olumlu olacağı kanaatindeyim. Öte yandan bu regülasyonların neler olacağı, kriptoların merkeziyetsiz özelliklerini kısıtlayıp kısıtlamayacağı, stablecoinler ile ilgili yapılacak düzenlemeler ve vergilendirme hususu hayli önemli olacak. Olası olumsuz hareketlere karşı, standard risk yönetimi tedbirlerini uygulayabilirsiniz. Pozisyonları kırpmak, regülasyonlardan sert etkilenebilecek projelere olan yatırımları sınırlamak, belki aşağı yönlü hedge tedbirleri almak vs. Bu geniş bir konu ve kişinin risk algısına göre bireysel olarak değerlendirilmeli. O yüzden genel bir çerçeve çizmek zor. Selamlar.

artıdeğer için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

artıdeğer ()

Hocam, dün SEC başkanı "Regülasyon çok yakında olacak" dedi. Başkan bu konuda çok bilgili ve kararlı görünüyor. Regülasyon kriptolar için milat olacak, bazı koinler belki piyasadan silinecek, sert hareketler yaşanacaktır. Olası bir olumsuz duruma karşı kendimizi nasıl koruyabiliriz? Örneğin sahipli coinlerin finansal yapılarını takip edeceğimiz bir yer var mı?

0BeğenmedimŞikayet

Frankenstein_ ()

Merhabalar hocam, btc için düşünceniz nedir, ralli ihtimali var mi yoksa bundan sonrası için ayı ihtimali daha mi fazla?

0BeğenmedimŞikayet

Serdengeçti34 ()

Şu yarim saat arayla yuzde 50 yükseldi :))

Melis065878 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Serdengeçti34 ()

Burda değil gorsutum biri hergun söyler bunu hiç duymadım diye almaidm

0BeğenmedimŞikayet

Melis065878 ()

Kim paylaşmıştı bilseniz. BİRDAHA söyledi coin alırız

Serdengeçti34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Serdengeçti34 ()

11 eylülde biri paylaşmıştı bana ama almadim:((

0BeğenmedimŞikayet

Melis065878 ()

@Luciferr01 CFX uçmuş fikrin var mı

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

11.065 gelirse alınabilir..

1BeğenmedimŞikayet

Melis065878 ()

Sen usta olmuş sun. Tabiki haklısın :))) SUSHİ BAKAbilir misin :))

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Bu beni zarara sokuyor. Mesela ilk sepette AVAX ı 24 ten almıştım şimdi 3x de oturuyor. ROSE 2.5x . HBAR 2.5x . CELR 3x. CELO 3x. NEO 2x. FLM 2x . Daha sayamadığım niceleri var. Fakat alıpta yüzde elli zararda olduğumda var. Ya full girdiğim yüzde elli zarar olsaydı?

0BeğenmedimŞikayet

Melis065878 ()

@Luciferr01 ben sepetin geniş olduğunu biliyorum. Ama ben senin yerinde olsam yine hepsini çok güvendim coin alırdım. Sen sepet diyorsun ama ben hala güvendim coin yönelmek daha çok hoşuma gidiyor :))

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Hocam. Benim portföyüm geniş. Ve ilk girişim 0.18 ikinci eklemem 0.27 ler. O yüzden buradanda almam beni üzmüyor. Lütfen bu durumu göz önüne getirin

0BeğenmedimŞikayet

Melis065878 ()

@Luciferr01 Siz bu kadar hbar dan bahsedince ben ftt olanı hbar geçtim. Ve aklımdan da şu geçti. Bu kadar güvendiği emin olduğu coin neden hocamız hepsini girmiyor. Hbar çok hızlı ilerleyip düşen bir coin değil. Yavaş yavaş ilerliyor

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Teşekkürler hocam zaman ayırıp cevapladığınız için

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Hocam ben Şubat gibi coin almaya başladığımda araştırmıştım. En çok beğendiği coinlerden birisi hbar idi. Uzun süre elimde tutup sonra güzel bir karla satmıştım. Hodl için ideal bir coin gibi duruyor. Detaylı bilgim yok maalesef.

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Hocam HBAR hakkında detaylı bir çalışmanız mevcut mu? Çalıştığı ekip. İçinde bulunan kurumsallar. Cüzdan hareketleri. Zenginliği. İşlem hızları . Beni kendine aşık etti. Full HBAR a bile geçmeyi planlıyorum 5-10 yıl vadeli.

0BeğenmedimŞikayet

_muge ()

Tesekkur ederim bilgi paylasiminiz icin, o zaman gelecege dogru yurumeye devam:)

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Kesinlikle hayır. Gelecek coinlerde. Bu sorunlar aşıldığında ulaşılamayacak seviyede olurlar :)

_muge için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

_muge ()

Bu, coinlerden cikmak en mantiklisi dedirtiyor, siz de bu yonde mi dusunuyorsunuz hocam?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum