Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0870 02:31:09
EUR 34.9839 02:31:09
USD 32.2051 02:31:09
ALTIN ONS $2414.8350 02:31:09

Grafiği gönderen: Benim_ciğerim_

Düştükçe vatandaş 3.08 milyar dolar almış
Kimse dolardan çıkmıyor düştükçe alıyor ytd

Yorumlar (15)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Doğru. Ama bu esnada amerikan malları durduğu yerde daha pahalı olur. Talep azalır. Ekonomi yeniden başını aşağı eğer. Bunu istemediklerini powell zaten dile getirdi. Ancak düşmesini de usd ile iş yapan başka ülke tüccarları istemez. Siparişler verilirken daha fazla ödemeye kimse razı olmaz. Değneğin tutacak yeri kalmamış yâni. Zombi şirketlerin batmasını da kimse istemiyor. Dudak uçuklatacak holdingler var aralarında. Yâni kısacası oyun büyük, dengeler milimetrik.

kasaryaza için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

kasaryaza ()

Fed faiz arttırırsa usd dünyada değerlenir karşı para birimlerine karşı ons lar ise düşer oranına göre

Aa1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Bilen birileri daha detaylı anlatır belki ama bende öyle düşünüyorum. Fed faiz arttırınca yükseklik oranına bağlı olarak dolar fonlarına talep artıyor diye okuduğum yazılar var ama yanlış birşey yazmak istemem sadece ufak bir katkı olsun diye yazdım

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

bildiğim kadarı ile faiz artınca dolar düşmüyor. Yanlışım varsa düzeltsin biri... fed faizi arttırınca onsler düşer diye biliyorum ve dolar artar diye tahmin ediyorum. fed faiz arttırıcam dediğinde onsler çökmüştü, demek ki onslere yaramıyor bu konu, sadece haberi doların 8,30 a düşmesini ve geri aynı hızda çıkmasını sağladı. Tam etkisi ne olur bende bilmiyorum ama mantıken artmasada sabit kalır herhalde...

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Bende umarım hayırlısı olsun. Paylaşımınız için teşekkür ederim. İşte bende en çok bir yanda hem fed in kararı diğer yanda bizdeki gerçek hissettiğimiz enflasyon ve faiz indirim beklenti özellikle sıkça vurgusu eğer bu indirim kısa sürede gerçekleşmezse yine ani değişimler görürmüyüz düşüncesi birz içinden çıkılmaz olmaya başladı neyse dediğiniz gibi hayırlısı olur inş.

1BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Eyvallah kardeşim

falcon38 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Abbas_usta ()

Rica ederiz saygılar

0BeğenmedimŞikayet

falcon38 ()

Faiz artırır ise piyasadan doları çeker piyasada azalan üründe değerlenir mantık bu kardeşim saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Piyasada dolar azalacağı için yükseliş olur diyorsunuz. Teşekkür ederim kardeşim

Abbas_usta için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Abbas_usta ()

Türkiye de faiz artışında dolar düşer Abd de faiz artarsa dünya da dolar yükselir çünkü dolar anavatanına geri döner döndükçede gelişmekte olan ülkelerde dolar ihtiyacı artacağından dolar yükseliş olur

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Fed faiz arttırınca neden dolar yükselsin düşmesi gerekmez mi? Açıklayabilir misiniz

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

kışın sonu kasım yada aralıkta, o zamana doların kendiliğinden düşeceğini düşündüğüm için böyle düşünüyorum. Yada süreyi uzatacaklar ve önümüzdeki sene ilk aylara sarkabilir. Tabi fed faiz arttırırsa mb mecbur süreyi uzatmak zorunda da kalabilir, fed faiz arttırınca dolar vb para birimleri artışa geçebilir, mb da bunun önüne geçmek için faizi sabit tutmaya devam edebilir. Şimdilik amaçları doları 8 ile 9 arasında tutmak, o yüzden onlar artmaması için sürekli ülkeler ile swap anlaşmasına giriyor. Bu süreç ne kadar sürer bilemem ama ülke için hayırlısı olur umarım...

Çakıltaş için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Bir bildikleri var diyesim geliyor ama:)

0BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Çok doğru borsa herkesin harcı değil. Bulunduğumuz ekonomik şartlar malum insanlar mecburen dolara veya madene yönleniyor. Bu şartlarda faiz indirimi konusu kafa karıştırıyor. Gerçi sizin bu indirimi kışa beklediğinizi hatırlıyorum

3BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Enflasyon yüksek geldiği için millet ona göre hareket ediyor, bir gece ansızın dolar fırlar diye tl kalmak istemiyorlar. Ya faize girecekler yada risk alıp dolar, gümüş gibi madenleri alacaklar başka yolu yok, bazıları borsada hisse alın daha fazla kazandırır diyor ama ben çevremde borsadan zengin olanı hiç görmedim :) hatta girip ailesi bozulan, zenginken parasız duruma geçen çok insan tanıyorum. Borsa hisseleri altın gümüşten bile daha tehlikelidir, öyle her adamın harcı değil borsada para kazanmak... ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum