Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0706 19:45:05
EUR 34.9050 19:45:05
USD 32.5794 19:45:05
ALTIN ONS $2330.0400 19:45:05

Konu: Sadece 5 dk içinde olana bakın.

[grafik d=319866_GR2021u4c36s.jpg][/grafik]

Yorumlar (30)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

deniz7171 ()

Hocam tepe olsunca yazarmisin

TANER_Murat için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

TANER_Murat ()

Hayır henüz alım yapmadım. Çünkü 2 saatlik RSI 6,23 'e indi ancak orada kapatmadan yeniden bekleme bölgesine geçti.

Alim yaparken, alim bölgesinde kapatmasını bekleyeceğim, satarken ise satış bölgesine iğne attığında satacağım.

Yani diğer bir deyişle, alirken acele etmeden kapanış bekleyerek, satarken ise beklemeden iğne attığında satacağım.

Sebep haftalık düşüş trendinin devam etmesi.

Yükseliş trendinde ise (ki trendin 30/08/2021 'den itibaren başlayacağını ümit ediyorum) tam tersini yapacağım. YTD

(2 saatlik indikatörler. Ayrıntılar için bkz profil)

@Dielife , dikkatiniz mükemmel. Evet, trview grafiklerinde donma oldu. invest ise anlık doğru bir şekilde gösterdi. (Ki, invest de esasen alt yapı olarak trview kullanıyor)

@BossVurguncu , inşallah yatırımcıya zarar amaçlı olmamıştır. Bundan büyük üzüntü duyarım.

@Onsveys45 , @Canka71 sorunuzun cevabı yukarda.

@baloğlu2929 , bu tür iğne hareketlerin ya da gap 'lı hareketlerin, özellikle tersi duruma kaldıraçlı yatırım yapanları "iflas" ettirmeye yani paralarını sıfırlamaya dönük hamleler olduğu söylendi. Varank mı ne varmış mesela. Orada buna benzer yatırımlar yapılabiliyormuş.

Yani örneğin 2 haftalık kaldıraçlı 1'e 10 kata kadar "gümüş yükselecek" kağıdı alan bir yatırımcı 1000 tl yatirdiğinda bahsedilen 2 haftalık vade sonunda yükselirse 10 katını alıyor, yükselmezse 1000 TL 'nin tamamını kaybediyor. Oynayan arkadaşlarımız varsa bilgi verirse daha iyi olur. Bakın oynayan diyorum çünkü bu tam anlamıyla kumardır. İşte bu aşağı iğne hareketi özellikle varank tarzı oynayanları kaybettirmeye dönük bir hamle de olabilir.

Diğer bir örnek de redditçilerin yükseliş sağlaması oldu ki. Onda da ABD Borsalarında "düşecek" kağıdı alan büyük firma ve yatırımcıların yatırımlarının sıfırlanmasına sebep olmuş ve ciddi bir haber konusu olmuşlardı. Hatta bazı büyük yatırım şirketlerinin battığından söz edilmişti.

Ez cümle, dip tarihi 23/08/2021 pazartesi değil kapanış olan 27/08/2021 Cuma Günü, son dip mum kapanışının gelmesi ve bu rakamın 6,08 civarlarında olması beklenebilir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Uzun vade yani en az 6 ay yatırım yapacak olan arkadaşlarımızın ise çok zorlamasına bence gerek yok. 6,3x altı her seviyeden alabilirler. Örneğin 6,3 'te bir parça 6,2 'de bir parça. Her 8 saatte bir düştükçe düşmese bile 8 saat geçtikten sonra aynı seviyede kaldıysa yine alınabilir. Yine de YETEDE diyorum.

@Servet_abi , gerçekten çok dikkatlisiniz. Size de hayırlı Cumalar. Tüm dualarınızın kabul olmasını dilerim.

@Bolu_İstanbul , verdiğim her değer ve diğer tüm sinyal bilgileri kesinlikle bana değil, indikatörlere aittir. Yani ben "indikatörlerin yalancısıyım". Şimdiye kadar da iyi gitti. Ama biliyorsunuz ki nasip de olmasaydı iyi gitmezdi. Allah utandırmasın. Bol kazançlar.

Tüm arkadaşlarımıza bol kazançlar dilerim.

Fatih001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Hocam alım yaptınız mı

0BeğenmedimŞikayet

Dielife ()

Bu işte bir gariplik yok mu. Sağdaki usdtry ve xagusd rakamlarına bakın. O rakamlara göre 6.15 imkansız.

Ayrıca usdtry yüzdesel olarak nerdeyse nötr iken xagusd ise -1.11% kayıp vermiş. Buna karşın gümüş gram -3.55% kayıpta. Bu matematiğe aykırı. Orda yazan usdtry ve xagusd rakamlarına göre xagtryg yani gümüş gramın 6.37xx olması lazım. Ons ve usdtry %3 ekside değilken gram gümüş %3 ekside olamaz. Biyerde bi sıkıntı var.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Taner Murat hocam bu büyük ihtimalle ülkeye zarar veren yatırımcıya zarar veren bu Flash Crash benzeri hadisedir. Geçen pazartesi gümüşte de olmuştu açılışta.

0BeğenmedimŞikayet

Onsveys45 ()

Murat hocam grafik ne durumda al sinyali veriyormu

4BeğenmedimŞikayet

TANER_Murat ()

Merhaba. Bu defa önce marj farkı geldi ondan sonra düşüş gerçekleşti. Bu gece hiç bir emir çalışmamış olabilir.

Ayrıca emirler sıraya giriyor arkadaşlar. İlk sıradaki emirler çalışıyor ve kurda bir değişiklik olmazsa sıradaki diğer emirler çalışıyor. Kurda değişiklik olduğu an yeni sıradaki emirler çalışmaz.

Hay_Hacamat_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Valla oyuncak gibi oynuyorlar kim aldi kim satti habrr yok yazik be kardesim

Sener81 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sener81 ()

Kesinlikle ama bence MB kendisi USD aldı

Erool37 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

__Deniz__ ()

Hakketten ya 5.74 aliyo .. dolar düşmeden açtı Kuveyt makası normalde acmazdi bu kadar

0BeğenmedimŞikayet

Erool37 ()

Milletin elindekini aldilar 2 gecede :)) stoplar gene patladi

0BeğenmedimŞikayet

Sener81 ()

Bende öyle düşünüyorum in cik yapti ya stop patlattılar yada alttan MB kendi topladı :) acaba USD yukarı mi ivmelenecek

Murat5635 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Dolar dip rakam belli oldu 8.27:))

1BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

olabilir stopları patlatmış olabilirler vadeli işlemlerde

0BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

anlam çıkaran bana da söylesin kardeşim

Aa1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sener81 ()

Hahah abi bu nedir ya şaka gibi ne olacak kimse bilmiyor acaba vadeli işlem açanları mi patlattılar

0BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

şener inan bilmiyorum ben hayatım da bu kadar enteresan işler görmedim

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Ne anlam çıkarmalı burdan Murat kardeşim:)

0BeğenmedimŞikayet

Sener81 ()

Murat Hocam hayırlı akşamlar nasilsin ?
Bu arada ben 6.28 emir vermiştim almış sevinsem mi üzülsem mi bilemedim ne dersin :)

0BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Dolara bak hocam gidip geliyor 8.48

2BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

şimdide usd oynamaya başladı büyük bir oyunun içine düştük hocam :)

0BeğenmedimŞikayet

TANER_Murat ()

En son swap anlaşmaları için bir gayret vardı orada. Acaba bir tür takas ile mi benjamin değer kaybediyor diye düşünüyorum.

Gece 00.00 'da olması ve öncesinde de marjların olabildiğince açılması da çok önemli. Burada ciddi bir operasyon var.

1BeğenmedimŞikayet

Aa1 ()

Robotlar devrede sanki

0BeğenmedimŞikayet

Hay_Hacamat_ ()

Neler oluyor yine @TANER_Murat

0BeğenmedimŞikayet

Hay_Hacamat_ ()

6.20 ye emir girmiştim. Neden almamış benim banka acaba?

1BeğenmedimŞikayet

Çakıltaş ()

Sağolasın hocam.

0BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

geçen de benzer bir hareket yaptılar ama işin ilginç yanı ne usd ne onslarda bunu destekleyen hareket ben görmedim hocam ne diyorsun bu işe

1BeğenmedimŞikayet

Manga ()

şimdimi oldu bu

0BeğenmedimŞikayet

Onsveys45 ()

Piyasa kapalı neden böyle oluyor sizce hocam hata olabilirmi

1BeğenmedimŞikayet

Murat5635 ()

hocam aynısını gram altında da var

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum