Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0684 18:31:25
EUR 34.7143 18:31:25
USD 32.4678 18:31:25
ALTIN ONS $2333.3300 18:31:25

Konu: Gümüş Ons Günkük R. Wyckoff Dağıtım Analizi

Merhaba dostlar yatırım tavsiyesi olmadan sizler için özenle hazırladım.
Sadece bu kadar fazla benzemek zorunda mıydı bilemiyorum. Daha önceki çalışmamın ışığında detaylandırma yaptığım hayali kurgusal bir senaryo bir simülasyon olup gerçekler farklı olabilir o yüzden asla bu çalışmaya göre işlem yapılmaması hususunda uyarayım. Sadece fikirsel ve farkındalık sahibi olarak temkinli olmamız gerekmekte olduğunu düşünüyorum.
Cümleten bereketli kazançlar dilerim.

Wyckoff Yöntemi Dağıtım Şeması

A Fazı
İlk faz, yerleşmiş bir yükseliş trendinin azalan talep nedeniyle yavaşlamaya başlamasıyla ortaya çıkar. Öncü Arz (Preliminary Supply (PSY)) satış gücünün kendini göstermeye başladığını işaret eder ancak halen yükseliş trendini durdurmaya yetecek kadar güçlü değildir. Daha sonra yoğun bir alım faaliyeti sonucunda Alım Zirvesi (Buying Climax (BC)) oluşur. Bu genellikle deneyimsiz tacirlerin duygusal alımlarından kaynaklanır.

Daha sonra, aşırı talep piyasa yapıcılar tarafından karşılandıkça, yukarı yönlü güçlü hareket bir Otomatik Reaksiyona (Automatic Reaction (AR)) neden olur. Bir diğer deyişle Kompozit Adam varlıklarını geç gelen alıcılara dağıtmaya başlar. İkinci Test (Secondary Test (ST)) piyasa yeniden BC bölgesine ulaştığında ve genellikle daha düşük bir tepe noktası oluşturduğunda ortaya çıkar.

B Fazı
Dağıtımın B Fazı düşüş trendinin (Sonuç) öncesinde oluşarak bir birikim bölgesi (Neden) gibi hareket eder. Bu faz boyunca Kompozit Adam kademeli olarak varlıklarını satar ve piyasa talebini absorbe ederek zayıflatır.

Genellikle, alım satım aralığının üst ve alt bantları defalarca test edilir ve bu süreç kısa vadeli ayı ve boğa tuzakları içerebilir. Piyasa bazen Alım Zirvesi (BC) tarafından oluşturulan direnç seviyesinin üstüne çıkarak Yükselme (Upthrust (UT)) olarak da adlandırılan bir İkinci Test'e (ST) sebep olabilir.

C Fazı
Bazı durumlarda piyasa, birikim fazının ardından son bir boğa tuzağı daha sunabilir. Buna Dağıtım Sonrası Yükselme (Upthrust After Distribution)(UTAD)) denir. UTAD temelde, Birikim sürecindeki Spring'in tersidir.

D Fazı
Dağıtımın D Fazı Birikimdeki D Fazının neredeyse ayna görüntüsü gibidir. Genellikle aralığın ortasında bir Son Arz Noktası (Last Point of Supply (LPSY)) yer alır ve daha düşük bir tepe oluşturur. Bu noktadan destek bölgesinin etrafında ya da Altın da yeni LPSY'ler oluşur. Piyasa, destek çizgilerinin altına indiğinde belirgin bir Zayıflık Noktası (Sign of Weakness (SOW)) ortaya çıkar.

E Fazı
Dağıtımın son fazı düşüş trendinin başlangıcını işaret eder. Talebe kıyasla arzın güçlü egemenliği sonucu alım satım aralığının belirgin şekilde kırıldığı görülür.
ytd

Yorumlar (45)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Abi cidden bu neydi ya :)) senarist sendin ama Her zaman ki gibi şimdi hakkını yemeyelim

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Ne denk gelmiş be ..

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Estağfurullah çok teşekkür ederim güzel görüşleriniz için

deniz88 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

xxbirzamanlarxx ()

biliyormuydunuz 17,4 civarı gelirse sonraki süreçte 13 kaçınılmaz oluyor.. )) 18,3 kırmaması gerek.

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Rica ederim . seninde katkıların olmasa bu durumu acıklayamadık . emeklerin için tskler.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim abi saygılar çok katkın oldu sayfaya mimarısın

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Allah razı olsun saygıdeğer @ASRN hocam. Bilmukabele teşekkürlerimi sunarım güzel görüşünüz için. Sizinkiler yanında daha yavan kalır ama çok sağ olun.

ASRN için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

deniz88 ()

Emeğinize sağlık herbirinizin sizleri takip ederken gümüş analiz kongresine gelmiş gibiyim.

1BeğenmedimŞikayet

ASRN ()

bunu hatırlıyorum @BossVurguncu Ağacın kalitesi özünden, teknikçinin kalitesi çiziminden belli olur!

2BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Hepsi birbirinden güzel on numara ... ellerine saglık kardesim.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Aslında şu şema ile çizdiğimiz daha da uygun olmuş @M_yıldız sn senaristimiz

1BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Bu calışmanın aynısını Altın ons içinde yaparmısın . bu sekil :)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

@ASRN buna bakarmısın . Hos güzel bir calısma @BossVurguncu kardeşimizden . ytd

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Buyrun arkadalar bu grafik çalışmasını 11 ay önce yaklaşık 1 Yıl ömce yani. @M_yıldız isteği üzerine hazırlanan çalışmalarımdan. Geçmişten bazı enstantaneler paylaşmak istiyorum. Hepsi eğitimsel ve tecrübe açısından tekrar incelemekte fayda görüyorum.

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Başından beri demek istediğim gümüş 4-5 TL de gelecek olsa 21-16 dolarlar arası ons da, korkmam spenk baskısından. Allayı ayak yapıyor bunların ellam izleyici. Yeter ki bu oyunu kuranlar satmasınlar, şu anda da öyle bir veri yok yani çok korkacak bir şey yok bence, sadece beklemek can yorucu. Hepsi zarardakileri illallah dedirtip kaçırmak amaçlı dümen olabilir kısaca ve bir müddet daha devam edebilirler. Doğrusunu Allah bilir.
Yarınki veri açıklansın bakalım neler olacak merak. ytd

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dolar evet genellikle 2. Çeyrek sonu yıl ortasından itibaren dalgalı şekilde iniş çıkış yaparak düşük eğiliminde oluyor ülkemizde Merkez kararları ve stratejileri doğrultusunda. Ama yıl sonu hedefi 8.99 olarak belirlemişlerdi en son. Demek ki doların yükselişi sonrasında belki de bu seviyeleri bekliyorlar. O da gümüş yatırımcısını ülkemizde ons düşse bile korur çok derin düşüş ve kayıplardan. ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dostum evet enflasyonmuş faiz miş işsizlikmi vs. o tarz söylemlerin etkisi fiyatlaması önceden oluyor bu gümüşte. Ne diyorduk gümüş spekülatif bir varlık. Zaten amaç o piyasayı speküle manipüle ediyorlar. Belki mal dağıtımı bile olmadığı halde ya da hatta mal toplama bile olabileceği halde gümüş düşüyor aylardır son günlerde daha da hızlı şekilde. İşte dediğim de bu ya 2020 Mart ayında olan derin pik düşüşten itibaren 5 ayda gümüş zirve gördü. Yani bu düşüşler ne kadar derin olursa olsun ben korkmuyorum ya. Çünkü büyük oyuncular gümüş dağıtımı yapmıyor aksine geçen yıla oranla stok 150-200 ml ons daha fazla. Yani balinalar büyük bir satış yapmadığı sürece bunlar hepsi küçük yatırımcıyı ezme bıktırıp elinden zararına ucuza mal alma çabası. Ha derse ki balinalar büyük gümüş stoklayanlar büyük mal çıkışı yapıyoruz, o zaman bitmiştir her şey diyebiliriz. ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Boss şaka maka bu düşüş bence FED'in faiz arttırmadan önce fiyatı önceden alıştırarak belirlemesi, MB sabit bırakırsa önümüzdeki aylar onsye yarayan bir veri gelmezse ben 6tl nin bile altına ineceğini düşünüyorum. Ama MB faizi aşağı çekerse dolar çıkar onsde yatay ve azıcık yukarı artsa gene bir toparlanma süreci olur, devamıda nasıl olur Allah bilir, ama kışın mb enflasyonun kendiliğinden düşeceğini söyledi yani doların düşeceğine inanıyor, bu olursa kötü senaryolara hazırlıklı olun şimdiden ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Aynen değerli dostum. Amin inşallah. Bence bu re- accm da olabilir yani tekrar mal toplama da olabilir. 2020 başında 11.6 dolara indikten sonra 5 ayda 30 gören bir gümüş var. Bunu unutmayalım bazen düşmesi her şeyin sonu değil yeni bir başlangıç da olabilir yani. Bilemiyoruz umarım hepimiz için en hayırlısı olur. Nasip artık. ytd

Davut19 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Yeni düşmüş abi sayfaya. @Gümüş_Sevdalısı

1BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Eyvallah kardeşim hayırlısı olsun bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Grafik ne oldu ? kardesim.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İşte dengeleme sağlıyor kardeşim bir şekilde dolar ile ons o yüzden gram mantığı daha iyi bence iç piyasada bazen onstan. ytd

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dostum iyi ki ons ile dolar zıt yoksa bitirirlerdi. Yarınki enflasyon verileri çok önemli ABD'nin bu kez de büyük ihtimalle o bekleniyor. Bir alavere yapmasalar bari zaten baya bi fiyatlandı. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Sevdalısı ()

Düşmemiş malesef

0BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Derkene dolar halt karıştırınca herşey olur:((

0BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Bos kardeşim bir yıldır 22.500 gibi gösteriyor site daha aşağı düşmemiş.

0BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Kardeşim dolar bu kurla çok düşmesine izin vermiyor. Yoksa dolar kuru 8 falan olsa zaten başa döndük. Hayırlısı bakalım. Geçen sene birkaç sorti yaptı zirveye geri döndü sonra dip yaptı. Bu sene erken mi başladılar yoksa yine zirve yaparmı bilemiyorum. Şu an altın ve gümüş her şeye göre çok düşük bişeyler ters değil mi

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim kardeşim. Geçen yıl 5.40-6-7 atası gidip gelirdi gümüş. Şimdi de başındaki kısmı değişmiş olsa 6.40-7-8 arası benzer hareketler mi diye aklımdan geçiyor ama tabi bilemiyoruz. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Davut19 ()

Yorma kendini kardeşim bu zıkkım düşmeyi kafaya koymuş 6 da dursa bari:((

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum